zupelnie zielona, amplituner + kino domowe?

almondish

New member
Witam, chce kupić jakiś w miarę rozsądny zestaw do słuchania muzyki (60%), filmów(30%) i ps3(10%).

Muzyka leci obecnie przez stare kino domowe philipsa hts3560 wejściem line-in (flac z playera cowon j6) lub CD. Do TV podłączone są ps3, KD i dekoder.

Nigdy nie miałam amplitunera i wybór mnie po prostu przytłacza. Jako laik, który lubi gadżety chętnie kupiłabym amplituner z możliwością odtwarzania muzyki z NAS lub z laptopa/smatphona (windowsphone obecnie, ale ewent. android,iphone,ipad) przez wifi - nie wiem tylko ile z tego to wodotryski, a co jest realna opcja do słuchania muzyki (rock - np. Alter Bridge, klasyka, jazz i indie folk).

Kolumny+amp+CD player + Bluray player
czy KD + amp, niestety mam zerowe pojecie....

Dlatego prosiłabym o Wasza pomoc w doborze sprzętu. Cena zestawu optymalnie do 5tys., 6 max. Pomieszczenie główne - pokój ok 18m2 z dobrym zasięgiem wifi w kuchni (za sciana - docelowo jesli się da to słuchanie muzyki, radia internetowego z czegoś lepszego niż głośniczek bluetooth (psyc mako).

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
 

almondish

New member
Nie znam sie. Nie wiem co lepsze, poszukuje złotego środka miedzy brzmieniem, wymiarami i cena. Z racji wymiarów pokoju, czym mniejsze kolumny tym lepiej. Jeśli efektem będzie jazgot a nie muzyka to niech będą duże kolumny, jeśli kolumny + w miarę małe, stoi w sprzeczności, to fronty podłogowe.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli wiecej muzyki niz filmu to proponuje amplituner Stereo + para kolumn. Super to zagra a klopotu z ustawieniem wszystkiego w pokoju i konfiguracji zero.
Np. Onkyo TX 8050, Yamaha RN500, Harman Kardon 3770.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
PS3 masz więc blu i cedeka można odpuścić. Pozostaje zakup amplitunera i kolumn. Chce Ci się bawić w 5.1 (wieszanie lub rozstawianie tylnych) czy raczej stereo?
 

almondish

New member
zabawy w 5.1 nie wykluczam, problem w obecnym mieszkaniu to skosne sciany, wiec obecnie bardziej myślałam o parze znosnych kolumn stereo i potem ewentualne dokupienie dodatkowych do 5.1. (nie wiem na ile realne/sensowne to jest).

Przegladalam specyfikacje Onkyo i Yamahy, czy Onkyo rzeczywiscie nie ma odtwarzania Gapless?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli nie wykluczasz rozbudowy systemu np. do 5.1 zobacz Denon'a X3000, Marantz'a SR5008, a do tego np. Indiana Line Nota, Monitor Audio BX5, są to fajne kolumny, dobrze zestrojone i pasujące do muzyki, o której wspominałaś.
Oczywiście odsłuchy to podstawa przy zakupie tego rdz. sprzętu, więc proponuję dorzucić ten sprzęt do listy ;)
 

almondish

New member
Marantz SR5008 i Denon X3000 mają bardzo przyjemną cenę.

Denon AVR X4000, Marantz 6008, 7008 -monstra, nie wiem czego ten sprzęt nie ma. Lubie zakupy przyszłościowe, ale nie wiem, czy w tym przypadku to nie overkill :D


OK, teraz mam już mniej więcej swoją zakupową listę, teraz muszę znaleźć jakiś salon do odsłuchu.


Dzięki za pomoc!
 

almondish

New member
W porównywarce wyszło mi u zachodnich sąsiadów taniej... 1900pln w porównaniu do 2499pln w PL za Marantz SR5008.

Marantz 6008 w PL w porównywarce średnio 3300pln, u sąsiadów ok 3000pln.

w weekend postaram się o odsłuchy i potem będę zamawiać albo w PL, albo u sąsiadów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak sie przymierzasz do Marantza i chcesz przyszlościowo, to pomyśl nad SR7008.
Bardzo dobrze sobie radzi w stereo, no i masz kalibracje XT32.
 

ro35

New member
budżet, budżet, budżet,
równie dobrze mogę zaproponować arcama za dychę
;)
na choler komu przeładowany "ficzerami", dziewięciokanałowy taki sobie muzycznie ampli ?
mogę się założyć, że mój połowę tańszy sprzęt kładzie na łopatki tego mara przy odsłuchu
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
W porównywarce wyszło mi u zachodnich sąsiadów taniej... 1900pln w porównaniu do 2499pln w PL za Marantz SR5008.

Marantz 6008 w PL w porównywarce średnio 3300pln, u sąsiadów ok 3000pln.

w weekend postaram się o odsłuchy i potem będę zamawiać albo w PL, albo u sąsiadów.
Musisz jeszcze pogadać z blackninją :) robi cuda i towar na polskiej gwarancji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
budżet, budżet, budżet,
równie dobrze mogę zaproponować arcama za dychę
;)

Możesz, ale skoro autorka wątku myśli nad importem to warto przeanalizować wszystkie możliwości.
Moja propozycja, nie jest oderwana z sufitu, a całkiem realna finansowo. W przeciwieństwie do Arcama za "dyche".

na choler komu przeładowany "ficzerami", dziewięciokanałowy taki sobie muzycznie ampli ?
mogę się założyć, że mój połowę tańszy sprzęt kładzie na łopatki tego mara przy odsłuchu

Akurat SR7008 jak na ampli nie jest "taki sobie" muzycznie, a jest bardzo muzykalny.
Podobnie jak większośc Marantzów (ampli)
Może Ci sie pomyliło z inną marką, ale jak juz głosisz takie wypowiedzi, to warto to poprzeć jakimkolwiek doświadczeniem i konkretnym opisem.
Nie chodzi też o żadne końcówki, a sekcje stereo i generalnie brzmienie, bo to jest kluczowe.
Końcówki to też zaden ficzer, bo przy 9 robisz biampa i zostajesz dalej z 7.1, nie wspominając o strefach które też sporo osob wykorzystuje. XT32 to też żaden ficzer.
Napisz może, co z czym porównywałeś i który Twój "połowe tańszy sprzęt kładzie na łopatki"?
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Cześć. Czy tylko ja widzę, że koleżanka ma do wydania 5, max 6 tys. na CAŁY zestaw? Ze swojej strony mogę zaproponować Ci Denona x-3000 + Taga Harmony Platinum v.2 B-40. Do tego jakieś fajne podstawki. Gdybyś miała niedosyt basu (nie wydaje mi się :) ) to można za parę złoty dokupić subwoofer. Ewentualnie Platinum v.2 f-60, tylko nie wiem czy nie za duże? Pisz do blackninja i przygotuj sobie dużo mniejszą sumę niż chcesz wydać. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry