zupelnie zielona, amplituner + kino domowe?

almondish

New member
Eh, co ja mogę napisać... Jak podłączył Dynaudio to się rozpłynęłam i tyle. To tak w skrócie.

Dzisiaj porównanie miałam Dynaudio Dm 3/7 z KEF Q700 i Dali Icon 6 Mk2.
W zeszły weekend byłam przekonana do regałowych Canton Gle 420, i pewnie gdybym nie skusiła się na posłuchanie podłogowych KEF, to na Cantonach by stanęło - basu to one nie mają, ale na mój metraż były dobrym kompromisem.

KEF grały bardzo przyjemnie, w porównaniu do DM miały mocniejszy bas, minimalnie wyraźniejsza górę i słabsze brzmienie wokalu.
Icon 6 w porównaniu do DM były potężne, scena była szersza, lepiej wyodrębniała się np. perkusja, ale przytłaczały, męczyły.
DM urzekły mnie spójnością, jeśli się da aby poszczególne dźwięki był jednocześnie dobrze akcentowane, ale nie zbyt ostre, to właśnie oferowało w moim odbiorze DM. (Odsłuch z płytą Sigur Ros i Alter Bridge).

Cantony (tylko male), w porownaniu hmm, no niestety nie ma porównania. Może podłogowe mogłyby być rozsądniejszym wydatkiem, ale tak spodobały mi się DM, ze nie starczyło mi samozaparcia, aby jechać jeszcze w jedno miejsce i to sprawdzić...

Niestety nie mieli w salonie Denona X3000, profilem sklepu było ścisłe audio. Mieli same wzmacniacze stereo, kolumny podłączali do Arcama, wiec nawet nie zapisałam jaki model, bo wiedziałam, ze nie moja połka cenowa :/

Zamówiłam z amazon X3000, jak będzie grał kiepsko to odeśle, nie robią problemów.
Pytanie podstawowe, czy zbliżę sie wystarczająco do słuchanego zestawu, bez wzmacniacza stereo. Dalej Denon? czy Maranz, czy Hardamon/Kardamon, czy jeszcze cos innego...

Ciekawość jest jednak kosztowna, ale jestem zadowolona. teraz mogę dobierać sobie amplituner nawet i pól roku.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Fajnie opisane wrażenia :) Arcam-a niestety będzie ciężko zastąpić. Ten Denon gra ślicznie górą, ale niestety dołu w nim malutko. W moim Onkyo 608 jest super bas, ale góra wycofana. Widzę tylko jedno rozwiązanie. Zamów sobie Onkyo 828 ew. 929(do 10 dni można zwrócić) i sprawdź który dźwięk jest dla Ciebie. Ewentualnie zostaw zamówionego Denona, i za jakiś czas, dokup wzmacniacz stereo.
ps. Teraz już będzie tylko gorzej... z finansami :)
 

almondish

New member
Zamówienie na Denona X3000, mogę jeszcze anulować, nie jest wysłany.
Wiem, że amplituner AV nie przebije wzmacniacza stereo.
Pytanie, co w miarę dobrze zagra z tymi kolumnami i jednocześnie pozwoli na późniejszą rozbudowę do 5.1

jak nie X3000, to X4000? czy Marantz SR6007, czy Onkyo 828? (Onkyo jest dalej bez gapless??)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku jesli chcesz miec dobre stereo i mozliwosc rozbudowy do 5.1 musisz sie skupic na wysokiej polce amplitunerow. Ampli z zasady gra w stereo tylko przy okazji i jego waty sa troszke napompowane. Nie czuje sie tej mocy i sciany dzwieku jak w przypadku wzmacniacza. Sprawe ratuje opcja ampli+wzmak ale wtedy tez przydal by sie wzmak z wejscie power amp direct aby nie regulowac poziomu glosnosci w obu sprzetach.

Bardzo Ci zalezy na tej pozniejszej rozbudowie? Bo jesli to kino bedzie takie okazyjne to ja bym nie ladowal kupe kasy w wysokie amplitunery tylko kupil konkretny wzmacniacz z konkretna para kolumn i po sprawie. Kiedys mialem Kino i sluchalem na tym muzyki, nerwow stracilem sporo o czym moga swiadczyc posty i koledzy ;P Teraz mam tylko wzmaka i nigdy nie wroce do kina, za cholere. Teraz co bym nie wlaczyl brzmi dobrze i bez zadnych regulacji, ew zalacze loudness a w Kinie non stop cos musialem grzebac w menu..
 

almondish

New member
hmmmmmmm.
No na kinie mi mega bardzo nie zależny... Byłoby milo, żeby przestrzeń dźwięku była zachowana tez przy filmach, ale muzyka jest dla mnie dużo ważniejsza.
Mieć ciastko i zjeść ciastko, odwieczny problem.

Whiplash, jeśli miałeś podobne przejścia, to wyciągnę wnioski z Twoich doświadczeń. Jaki wzmacniacz stereo byś polecił??
Podpytam się jeszcze gości przy odbiorze kolumn, skoro zmieniam koncepcję na stereo, to będą mogli mi sensowniej doradzić. Co radzicie Wy??? Co warto odsłuchać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka przestrzeń przy filmach? Film + stereo, to kastracja. 6 niezależnych kanałów trafi na dwie frontowe kolumny, taki downmix nie ma nic wspólnego z KD. Miej to na uwadze, ale jeżeli nie zależy Ci aż tak na jakości i tym czym sie charakteryzują ścieżki wielokonałowe, to możesz sobie odpuścić.
Wzmacniacz będzie jak znalazł.
Jak chcesz to pogodzić, to dobry ampli być może Cie zadowoli. Mam wzmacniacze i ampli w domu, więc wiem co mówie. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. SR7008 daje sobie świetnie rade w stereo, jak zapodasz kalibracje i wrzucisz na "stereo" bez suba, to czapki z głów (jak na ampli).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy na pewno będziesz rozbudowywała zestaw do 5.1? Bo jeśli nie to nie ma sensu pchać się w amplituner kd szczególnie, że piszesz o tym, że muzyka jest ważniejsza. Co do wzmacniacza to czytałem sporo opinij, że Dynaudio dobrze się zgrywa z Music Hall-em. W zależności od budżetu a35.2 lub a70.2. Oczywiście najlepiej odsłuchać. Jeśli jednak miałby być amplituner kd to szukałbym czegoś lepszego niż X3000.
 

almondish

New member
Wiem, ze film + stereo to kastracja, dlatego początkowym planem była późniejsza rozbudowa do 5.1.
Ale tak podobało mi się to co słyszałam w zestawie Dynaudio +Arcam, że po namyśle opcja ze wzmacniaczem stereo wydaje mi się rozsądna. Uwaga Whiplasha, przypomniała mi moje priorytety.

Nie wiem, jak gra SR 7008 z DM 3/7. Zamówię i sprawdzę. Jeśli rzeczywiście oferuje przyzwoite stereo, to zakończę poszukiwania ampli i za jakieś pół roku / rok dokupię centrum, tyły i sub.
Jeśli stereo będzie niesatysfakcjonujące, to zrezygnuje z opcji z ampli AV, i za kilka lat postaram się o osobny zestaw KD.

Teraz szukam przyzwoitego wzmacniacza stereo i dobrze dobranego ampli AV do zamówionych kolumn. zobaczę jak sobie radzą i odeślę to co nie sprawdzi się w moich warunkach. Innego pomysłu nie mam.


Jak ma się Onkyo 818 do SR 7008?
 

rabit

Active member
Bez reklam
To może zamiast Marantza, Denon 4520. Cena w de to równowartość Marantza 7008. Ale i tak nie będzie takiego dźwięku jak ze wzmacniacza. Czyli teraz dobry wzmak, a jak będziesz chciała rozbudować do kina, to w przyszłości ampli z pre-out i dodatkowe głośniki. Ale jak piszemy od samego początku... odsłuch najważniejszy :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To ja zaproponuję to co zwykle w takiej sytuacji. Wzmak stereo z Main in oraz tańszy ampli z Pre Out. Wilk syty i owca cała ;) Bez kompromisów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest dobry pomysł. Ale skoro na początku będą 2 kolumny to najlepiej na początek wzmacniacz z main in, a jak będzie pomysł na rozbudowę to wtedy zakup amplitunera kd z pre out.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest najlepszy pomysł, powtarzamy to przecież do znudzenia w każdym wątku, wzmacniacz zawsze (lub zazwyczaj - w zależności od klasy) będzie lepszy od ampli, tyle że duety szarpią po kieszeni, niestety. Ampli z dobrą sekcją stereo, mogą być dobrym kompromisem, ale to już trzeba odsłuchać. Cały myk polega na tym, że autorka kupuje za granicą, a tam ceny drastycznie się różnią jeżeli chodzi o wyższe modele amplitunerów.
 
Ostatnia edycja:

almondish

New member
Dzieki Panowie, w przyszły weekend potestuje co tylko będę mogła.
Marantz 7008 jest za 850-950 euro, Denon 4520 to już 1200euro (zawsze mam opcje zakupów w PL, jeśli wyjdzie taniej).

za jakim przykładowym wzmacniaczem stereo z main-in powinnam się rozejrzeć?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeszcze się nie rozglądaj :) zacznij do ampli a wzmak za jakiś czas.
Posłuchaj jeszcze CA to wydajne prądowo amplitunery i dobre brzmienie.
 

almondish

New member
Zamówiony Creek Evolution 50a, szeroka scena, z detalami, ale dalej zachowana spójność, zestaw nie gra tak dynamicznie w basie jak ten z Arcamem, ale na moje potrzeby jest więcej niż wystarczający. W porównaniu z tym co mam teraz gra niesamowicie, tylko muszę poczekać 2 tyg. aż mi go przyślą... Kino domowe z amplitunerem av musi poczekać.

NAD C 356 BEE - niezły. ale w porównaniu do Creeka, mniej detalu. węższa scena, cieplejszy z mocniejszym basem, ale tylko tyle - mocniejszy, dla mnie mniej wyraźny.

Cambridge Audio Azur 551R - nie znalazłam w żadnym sklepie na stanie do odsłuchu.
Music Hall a25.2 - gra świetnie, możliwe, ze w basie nawet lepiej niż Creek, ale nie chciałam ryzykować zakupu po odsłuchu tylko z innymi kolumnami.

Teraz kolejny zakup to CD player. Jaki rozsądny player kupić? Tez od Creek`a, czy warto sparowac playera?

Co z opcjami streamingu ze Spotify, airplay lub flac z laptopa? - są playery CD z tymi opcjami, czy dać sobie spokój i poczekać aż będę kupować amplitunera av (za jakieś pol roku najwcześniejszej), a teraz kopic w miarę porządny odtwarzacz CD bez wodotrysków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry