Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

Brodaty20

New member
Cześć, mam 65C815 od dziś w domu i mówiąc krótko jest to totalny CRAP! - wiedziałem, że menu będzie mulić bo to android i CPU z segmentu nisko-średniego, ale to co się dzieje z tym TV to jakaś porażka.

Ale od początku... porównuję go do mojego 3 letniego 43PUS6401/12 - ani premium ani demon szybkości, ale wystarczał mi w 100%. Nigdy nie mulił podczas przeglądania netflixa czy YT, działał przyzwoicie nawet na Kodi i IPTV, po prostu z czasem zrobił się za mały, dałem skusić się na promkę od TLC z cash-back i kupiłem 65C815 - jak napisałem wyżej liczyłem się z tym że będzie w najgorszym scenariuszu mulił jak mój, choć nie powinien, ma trochę mocniejsze CPU niż mediatek Philipsa...

Po odpaleniu od razu przywróciłem go do ustawień fabrycznych z menu androida
Skonfigurowałem sobie wszystkie ustawienia androida pod siebie
Wyłączyłem wszystkie zbędne aplikacje androida typu google play google music etc...
Sprawdziłem aktualizację - nie ma nic nowego mam wersję - V8-R851T02-LF1V307.013836, wersja sytemu TV+:V5.2.0(V8-2004160-MF1V520)

Dokładnie o co mi chodzi:
Po wejściu w YT 4K widać, że jest płynnie.. ale przez jakiś czas, wejście w jakiekolwiek menu podczas odtwarzania takiego video to istna parada slajdów
Po wejściu w KODI i wybraniu jakiegoś kanału wszystko było OK, przełączyłem na inny i się zaczęło.. cały TV przestał odtwarzać cokolwiek, YT działa, ale jak wybiorę jakąś pozycję to TV ciemny ekran, naziemna to samo, skaczę po kanałach a procesor obrazu nic kompletnie nie wyświetla, po chwili skakania po czarnych ekranach TV robi freeeza i pomaga tylko wtyczka z kontaktu. Po restarcie to samo, KODI IPTV zabija telewizor (coś samo kodi działa dość responsywnie). Netflix np 6underground sprawia wrażenie przycinek mimo 100hz matrycy (nie wyrabia sie CPU/GPU?).
Po kolejnym wyciągnięciu go z kontaktu podczas uruchamiania pojawia się komunikat o błędzie (?!?), TV nic sobie z tego nie robi i uruchamia się normalnie.
Po 40min uruchomionego TV jest on gorący w dolnych narożnikach (na metalowej ramce) - to normane?

Chciałbym dać temu TV drugą szansę i wgrać tam jakąś aktualizację albo cokolwiek (wole to niż papierologia żeby oddać ten szmelc do sklepu) - czy istnieje coś takiego? Czy ktokolwiek ma takie problemy z KODI i odczucia? Jedyny plus to jakość obrazu ale co mi po nim skoro TV zachowuje sie jak 5letni TV...

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę powrzucać filmiki jak ten crap sie zachowuje.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To mówisz, że na starym tv kodi działał dobrze? Na 4k?

Kodi to ciągle beta

Firmware jest nowsze. Linki znajdziesz na forum

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Brodaty20

New member
To mówisz, że na starym tv kodi działał dobrze? Na 4k?

Kodi to ciągle beta

Firmware jest nowsze. Linki znajdziesz na forum

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Na starym ta sama wersja "Leia 18.7" działała bez zająknięcia, TiviMate to samo, wszystko działało.
Poprzedni TV też ma 4K rozdzielczość.

Na TCL ani jedno ani drugie ten sam problem, wybieram z listy kanał, daje play i TV nadaje się tylko do restartu bo nie odtworzy już kompletnie nic, nawet jak siłą ubije apkę od IPTV.

Gdzie szukać tego firmware? I dlaczego nie jest widoczne poprzez OTA? To jakaś beta/alfa dla testerów? Jak sie ma do tego GW jak wgram wersję X?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
jakbyś trochę przejrzał forum to byś się zorientował, że iptv w tym tv kuleje. I cały długi wywód można by do tego skrócić.
Narzekanie na "CPU z segmentu nisko-średniego" moim zdaniem mało sensowne bo ten procesor ma wystarczającą wydajność, pamięć i nie ustępuje wg czystych ocen wydajnościowych produktom konkurencji. Inna sprawa błędy powodujące .......
Skargi brzmią też jakby nawet Netflix mulił - chyba nikt na to nie narzekał.
Napisałem już - szukaj firmware na tym forum. Najnowsza jest chyba v331, iptv podobno działa znacznie lepiej. Firmware jest wspólne dla wszystkich androidów serii 2019-2020 czyli w sąsiednich wątkach też warto popatrzeć.
Co do gwarancji - przeczytaj swoją gwarancję to się dowiesz.
Status udostępnianego softu jest trochę niejasny. TCL udostępnia nowe wersje głównie dla potrzeb serwisowych czyli próba poprawek zgłaszanych błędów. Jest podpisany cyfrowo i bez dodatkowej modyfikacji bootloadera nie da się wgrać nieTCL wersji.
Kiki czasami zachęca, czasami straszy "nieautoryzowanym" co dodatkowo zwiększa odczucia dziwnej polityki TCL... OTA pojawi się chyba tak ze 2-3 razy w cyklu całego życia wyrobu.
 

Lechu1956

New member
Dziwna sprawa. Posiadam pięcioletni android tv i trzyletni webos. Mam wiele zastrzeżeń do innych funkcji , ale nie do androida.Dziwny ten soft v307. U mnie po powrocie do starszej wersji oprogramowania telewizor wysyła po chwili informację ,że do pobrania jest nowsza wersja v321.I tak chyba jest w większości telewizorów TCL z tego okresu. Wiele problemów w telewizorach z androidem powodowała ostatnio aplikacja HbbTV z naziemnej(patrz np. forum Emitel). TVP coś tam za dużo kombinowało. Pomagało wtedy odłączenie tej aplikacji. Ale obecnie jest w porządku. Przy zainstalowaniu w Kodi wtyczek typu polishteam, to u mnie na starym i nowym telewizorze muszę odczekać. Według mnie przy tylu danych do pobraniu musi tak być.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz zachować starą wersję to wyłącz domyslna zgodę na OTA

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Brodaty20

New member
Po wygraniu jednego z najnowszych softow sytuacja zmienila sie w wielu aspektach, wychodzi na to, ze 307 i 252 nie powinien sie ukazać na tym TV.

- system dziala responsywniej
- YT na 4K - poprawa wydajności widoczna (costarica 4K sample)
- Netflixa nie testowalem
- na każdej wersji którą testowałem jest opoznienie 0,5/1s na optyku
- mimo zaznaczenia opcji w menu szybkiego startu TV laduje sie zawsze od nowa co trwa bardzo długo (logo androida)
- IPTV - tu poprawa jest, ale znikoma - po odpaleniu kanału działa, ale nie mozna go zatrzymać, przełączenie na inny kanał to juz tylko czarny ekran, przejście na Netflixa powoduje ładowanie filmu do 20% i wisi, naziemna - ciemny ekran, YT mozna chodzić po menu, ale odpalenie filmiku niemożliwe - na to wszystko pomaga tylko wyłącz/włącz albo najlepiej z prądu i TV jak nowy

Niestety moja przygoda z tym TV sie dzis kończy, TCL powinno bardziej personalizować system przed wrzuceniem gołego na swoje TV i naprawianie na kolanie kolejnymi releasami. Szkoda bo TV ma potencjał ,ale gdyby dostał porządny soft to byla by istna bomba.
 

sagi79

New member
Ja się tu nie zgodzę , Netflix czy YouTube działa płynie i tak jak powinno,pliki 4K ,i samo 4K działa super ,i to nie jest wina tv z aplikacją IPTV nie działa tak jak powinna
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj jaka wielkość ???
I pamiętaj, że trzeba się śpieszyć bo cash back jest tylko do wyczerpania zapasów. W LG Ci co się spóźnili, niestety nie wszyscy się załapali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz prosze na PW dostaniesz info.
Są dostępne.
Trzeba się spieszyć bo cash back jest do wyczerpanie zapasów..
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
Czy ten Cashback nie działa przypadkiem tylko dla sklepu Avans, Media Expert, RTV Euro AGD, Komputronik, My Center, Neonet, Loco Audio Video i 4 THE BEST SP. Z O. O. ? (tak jest napisane w regulaminie promocji.)
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
U Kiki jesli dobrze zrozumiałem nie ma cachback z oczekiwaniem ale za to natychmiastowa niższa cena.
Dla kieszeni to nawet lepsze

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
A po co Ci regulamin jak płacisz niższą cenę od razu i bez czekania?

Można uznać, że Kiki nie ma cachback tylko sprzedaje tv tak tanio jak po cachback

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Do góry