Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję koledze za super sprawozdanie :)
Rozwiłeś moje obawy , powiedz jeszcze tylko o Dolby Vision w Netflix , jest odczuwalny ?
 

sagi79

New member
Dolby Vision na profilu ciemny szaleje ,nie wyrabia się z przechodzeniem z ciemnych scen do jasnych i efekt jest widoczny na profilu jasny wszystko jest ok
 

macsch69

New member
No to wczoraj po Waszych sugestiach przyszedł czas na przetestowanie Dolby Vision w netflix'ie.
Szukałem treści stricte testowych ale takowych nie znalazłem, więc zapuściłem najpierw film o Ziemii nocą (z rewelacyjną Krystyną Czubówną w roli lektora). Wrażenia świetne ale ponieważ film jest z założenia artystyczny i kamerzysta bawi się barwami,uznałem że do oceny oddawania barw (w tym czerni o która było zapytanie) trzeba wykorzystać inny materiał.
Wybór padł na Pierwszy odcinek Wiedźmina.
Początek filmu dość dobrze nadaje się do oceny "zawartości czerni w czerni" i dla mnie jest... po prostu czarny.
Nie wiem co oznacza "Nieskończona czerń" (jak piszą o matrycach Oled), a nie mając porównania do innego wyświetlacza, jedynym stwierdzeniem pod jakim jestem się w stanie podpisać to takie, że prezentowania czerń czy też zmiany barw w scenach dynamicznych są ok.
Co do Dolby Vision, to jak najbardziej widać wpływ tej technologii na odbiór obrazu. Ktoś wcześniej pisał, że przy opcji ciemnej "obraz szaleje", ja porównując oba tryby jasny i ciemny muszę stwierdzić że oba działają i wszystko zależy od własnych preferencji.
Dla mnie do oglądania filmów lepszą opcją jest właśnie ten tryb ciemny, który określiłbym jako bardziej naturalny.
Moja "Lepsza połowa" wskazała natomiast początkowo tryb jasny jako bardziej interesujący.
Ten tryb, jak dla mnie, jest zbyt przerysowany.
Kontrasty są bardzo mocno akcentowane. Porównałbym to takiego efektu jaki mieliśmy kiedyś oglądając Teatr Telewizji (Starsi może jeszcze pamiętają :wink: )
A ponieważ "Degustibus non disptandum est.." (Gusta nie podlegają dyskusji) oba tryby uznaję jako działające.
Na tym etapie zakończyło się wczorajsze testowanie.
Małżonka kazała odłożyć pilota i musieliśmy obejrzeć Wiedźmina do końca :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zawsze ten rządzi w domu kto ma pilota...
Dzięki za wpis.
Każdy ma inne materiały testowe własne. Flm , jak określiłeś "artystyczny " gra extra. Właśnie o to chodzi, że jak dostaje dobry materiał ma grać dobrze.
 

arturro_s

New member
.....Moje zdanie jest takie. Rzeczywiście widać pewne lagi, szczególnie podczas konfiguracji ponieważ np. instalując nowe wtyczki czy dodając nowe serwery do biblioteki mediów, zmuszamy system do indeksowania treści, które dzieje się w tle i ma wpływ na działanie systemu - to jest Android i ten sam efekt miałem konfigurując wcześniej Androida na Sony....

Konkretna recenzja, dzięki.
Czy udało się może koledze kiedykolwiek skonfigurować TV z androidem, aby uzyskać dźwięk przestrzenny do amplitunera na jakimś materiale z Youtube?

Nie udało mi się tego dokonać ani na TCL DC760 ani na SONY XF90.
Może jakaś osobna aplikacja lub aktualna wtyczka do KODI?
Artur
 

Espees

New member
Witam. Ja również stałem się posiadaczem 65C815X1. Niestety pojawil sie problem z obsługą Dolby Atmos w Netflixie. Pomimo ustawienia w menu telewizora opcji Dolby Atmos na Włącz Netflix nie wskazuje w swoim menu filmów dostępnych z tym dźwiękiem jako Dolby Atmos (a na pewno są dostępne, bo mam drugi LG i tam są). Również do zewnętrznego amplitunera dźwięk Dolby Atmos nie jest podawany. Pakiet netflix i łącze internetowe jest wystarczające. Czy ktoś ma podobny problem?
 
Ostatnia edycja:

sagi79

New member
Do testów polecam 2 sezon Zagubionych w kosmosie ,jest tam idealnie widoczny szalejący dolby Vision w profilu ciemny.A co do dolby atmos tak samo nie widziałem na Netflix ikonki
 

Espees

New member
Właśnie, napisalem w tej sprawie na support TCL ale na rqzie cisza. A Atmos byl jednym z podstawowych dla mnie elementów ze wzgledu na amplituner go obsługujący. Bez tego to nie ma sensu dla mnie.
 

Desverger

New member
Do testów polecam 2 sezon Zagubionych w kosmosie ,jest tam idealnie widoczny szalejący dolby Vision w profilu ciemny.A co do dolby atmos tak samo nie widziałem na Netflix ikonki


Czy ikonka Dolby Atmos powinna się pojawić na moment tak jak ikonka Dolby Vision? Mam inny typ TV (Panasonic GZ2000) i jak już to pojawia mi się tylko Dolby Vision pomimo, że w opisie filmu czy serialu jest też Dolby Atmos.
 

Desverger

New member
1. English Audio description,
2.English Audio description ( 5.1)
3. English [Original]
4. English [Original] (Atmos)

Takie mam jeżeli chodzi o angielski. Polski i niemiecki są po dwie czyli Polski i Polski 5.1 i tak damo niemiecki
 
Do góry