Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wystarczy poczytać profil TCL na facebooku czy opinie na ceneo , tam jeden gość rozpisał się dosyć obszernie i wyciągnąć wnioski
 

vahanar

New member
Jednak

odliczamy do niedzieli w oczekiwaniu na testy
ile MASZ KASY ????? .ALE TO SIĘ ROZLAZŁO. ROZUMIEM ŻE PO NOCACH PISZESZ. WRACASZ NIE MA TESTU NA KTÓRY KOLEDZY CZEKAJĄ.BO FIRMA NIE TEGES ? PAMIĘTAM WAS OBU W TYM JEDNYM SKLEPIE.CHYBA WTEDY WSZYSCY BYLIŚMY USZOŁOMIIENI JVC I CHYBA SZCZĘŚLIWI BO BYLIŚCIE NORMALNI.PEŁNI ZAPAŁU I ŚWIADOMI INNOWACJI. PAMIĘTAM WAS OBU.ALE TO BYŁO DAWNO.MIE OLEWAJCIE PROSZĄCYCH.TO WASZ PORTAL.I WY GO TWORZYCIE.WIARY W SIEBIE.PROSZĘ.

.
 

macsch69

New member
No to może zanim doczekamy się profesjonalnego testu, podzielę się moim subiektywnym pierwszym wrażeniem.
Mam TCL 65C815 od tygodnia więc cały czas jestem na etapie dopasowywania go do moich potrzeb. Dostałem go wstępnie skonfigurowany i skalibrowany.
Pierwszym najważniejszym dla mnie testem była współpraca z dekoderem Sat. Obawy miałem jak wyświetlane będą kanały nadawane w SD.
Obawy okazały się nieuzasadnione, obraz jest wystarczająco ostry jak na tak niską rozdzielczość i nie ma efektu który znałem z komputerów (rozmyte piksele przy rozciągnięciu obrazu), więc jest ok. Szału nie ma ale nie ma też dyskomfortu. Przełączenie na kanał HD pokazuje różnicę. Duży i ostry obraz cieszy oko. Wyższych rozdzielczości dekoder nie obsługuje, więc na tym kończy się test z dekoderem. Może jeszcze warto dodać w tym miejscu duży plus dla tego telewizora za wbudowany system głośników.
Dla mnie duża różnica na plus w porównaniu poprzednio używanego Samsunga gdzie głośniki skierowane były w dół, tu wrażenia są dużo lepsze. Oczywiście nie są to głośniki do słuchania muzyki, w tej materii mam całkiem inne oczekiwania i żaden telewizor ich nie spełni.
Sterowanie - dwa piloty działające tak jak powinny. Nie potwierdziła się opinia, przeczytana gdzieś na forum, jakoby pilot podstawowy "długi" wymagał dokładnego celowania w telewizor. Nic takiego nie występuje.
Podsumowując ten aspekt użytkowania telewizora w gwiazdkach 9/10.
Jedna gwiazdkę ujmuję dla zasady za totalnie nieużyteczną (wg mnie nie działającą) funkcję w ustawieniach obrazu, w opcjach polepszania płynności ruchu. Po jej włączeniu obraz drży i jest totalnie nieakceptowalny.
Może nie potrafię tego odpowiednio skonfigurować, ale ponieważ bez tego obraz jest dostatecznie dobry nie traktuję tego jako problemu.
Drugi aspekt - funkcje smart
Jak już wspomniałem, telewizor otrzymałem skonfigurowany z zainstalowanymi dodatkami i jak dla mnie jest on przeładowany.
Pierwszą rzeczą którą zrobiłem było odinstalowanie większości serwisów VOD oraz innych aplikacji zostawiając to co naprawdę potrzebuję, czyli:
Netflix, YT oraz KODI do obsługo domowego zbioru multimediów z NAS.
Netflix - dział płynnie (Gdybym był mniej introwertyczny, powiedziałbym rewelacyjnie). Tu znowu nie potwierdzam przeczytanych gdzieś uwag o problemach z przycinaniem się po kilkunastu minutach oglądania treści w 4k. Nic takiego u mnie nie występuje. Obraz jest bardzo płynny i jeżeli kiedyś zastanawiałem się czy warto pakować się w abonament Netflixa to teraz wiem - warto.
You Tube - Podobnie jak z netflixem wszystko bardzo płynnie a przy wyborze filmów demonstracyjnych wrażenia są takie, jakie wcześniej miałem wchodząc do salonów profesjonalnie zajmujących się sprzedażą TV, przy telewizorach z dużo wyższej półki cenowej.
KODI - Tu ciągle jeszcze nie doszedłem do finału dopasowywania. Na dzień dobry jest ono przeładowane dużą ilością pluginów z których nie zamierzam korzystać więc na razie większość akcji to uninstall.
Jako że jeszcze nie zakończyłem tego procesu to nie chcę tu wydawać jednoznacznej opini ale na chwilę obecną odtwarzanie przez KODI filmów z domowej biblioteki po protokole SMB lub NFS nie działa płynnie. Jest to problem który nie dotyczy hardware'u, jak myślałem na początku lecz oprogramowania KODI, ponieważ zainstalowany odtwarzacz VLC radzi sobie z tymi treściami bezbłędnie. Więc myślę że po zakończeniu konfiguracji tego problemu nie będzie.
Dla osób doszukujących się problemów z płynnością działania androida...
Moje zdanie jest takie. Rzeczywiście widać pewne lagi, szczególnie podczas konfiguracji ponieważ np. instalując nowe wtyczki czy dodając nowe serwery do biblioteki mediów, zmuszamy system do indeksowania treści, które dzieje się w tle i ma wpływ na działanie systemu - to jest Android i ten sam efekt miałem konfigurując wcześniej Androida na Sony.
Podobnie przy przewijaniu/przeskakiwaniu pomiędzy filmami/klipami na Netflixie czy YT jest efekt pewnego zawieszenia się na ułamek sekundy przy kilkukrotnym naciśnięciu klawiszy strzałek/next/prev. Jak dla mnie jest to problem nieistotny.

Podsumowując, jak dla mnie jest to bardzo udany zakup (Zakładam oczywiście bezawaryjną pracę w najbliższej przyszłości).
Polecam go osobom potrafiącym poradzić sobie z dopasowaniem androida do własnych potrzeb. Nie polecam go jako prezent dla rodziców lub osób które mogą się czuć "technicznie zagubione", tu lepiej sprawdzą się pewnie zamknięte systemy Tizen czy WebOs.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się podjęcia prze ze mnie decyzji o zakupie tego właśnie modelu.
Mam nadzieję że mój entuzjazm nie zgaśnie wkrótce po pojawieniu się jakiegoś problemu, którego dotychczas nie dostrzegłem i życzę wszystkim równie udanych decyzji.
 
Do góry