Zmierzch plazm...?!

Kadajo

New member
Bez reklam
play007 - bardzo ładnie, od zachciało się "płaskich" kosztem kilku krytycznych aspektów w jakości obrazu ;) No ale podobno większość ludzi jest "ślepa" wiec może dlatego ^^
 

slawko1077

New member
Gdy były CRT HD to może obraz byłby lepszy niż w płaszczakach, ale nie są i raczej nie będą, więc dajcie sobie spokój z CRT, mam jeszcze w domu 32 cale CRT z wejściem HDMI na którym lecą bajki Mini Mini HD - jakość lepsza od wersji SD ale za to odświeżanie daje po oczach, na drugim TV ( budżetowa plazma LG z przed dwóch lat) ten kanał wygląda znacznie lepiej, jak i wszystkie kanały czy to SD czy HD, a co dopiero na nowych TV. Jakość filmu np. z dobrego MKV nie mówiąc już o Bluray na plazmie to dla CRT tylko marzenia
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nikt nie pisze o rozdzielczosci a o kolorach i czerni, a tutaj dobry crt do dzis jest lepsze od kuro czy takiego st/vt 50. Jestem ciekawy czy oledy beda ta rewolucja na ktora czekamy. Nie wierze ze nie odbedzie sie bez wad. Oby nie okazaly sie zbyt dobre, gdzie obraz fhd to bedzie min. Minimum jakie da sie ogladac na tych ekranach.

Wysłane z mojego GT540
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Crt nie dalo sie ogladac w ciagu dnia, slonecznego dnia. Te "idealne" kolory byly w takim wypadku dla mnie na drugim lub trzecim planie.
My bezrobotni co jedza parowki takze ogladamy w ciagu dnia.
Dobrze ze te mrugajace banki to juz relikt przeszlosci. Mialem ich troche od 29" do 36" jak jeszcze nikt nie myslal o pdp/lcd a kosztowaly wiecej jak dzisiejsze topowe 55" pdp/lcd, wiec mozna smialo stwierdzic ze nie byly to Funaje z Tesco.
Kuro? Wzorzec w wielu aspektach - jak najbardziej, ale ten tv takze ma mase wad jak kazda plazma. Mam juz drugie w karierze uzytkownika i takie mam zdanie. Kto tego nie widzi to pogratulowac jedynie zadowolenia. Trzeba byc totalnym ignorantem aby kazdego uzytkownika lcd wrzucac do jednego wora nie przyjmujac do wiadomosci ze wielu uzytkownikow lcd to znajacy sie na rzeczy klienci ktorzy decyduja sie na ta technologie w pelni swiadomie, tu chodzi o sposob wyswietlania obrazu (specyficzny dla kazdej technologi), a nie o zasikana wyblakla biel w plazmie czy cloudingi w lcd. Czesto te "problemy" sa tak ubarwione ze ma sie wrazenie jakby ktos opisywal 6 letnie budzetowe modele.
"Blondynki" ktore kupuja lcd bo ladnie sie blyszcza to calkowicie inny temat. Opisywanie wrazen na podstawie tego co widac w sklepie takze jest zenujace, te przywolywane przejaskrawione kolory w lcd to najczesciej tryb "sklepowy/demo" nie majacy nic wspolnego z kalibracja w domu, to samo tyczy sie plazm, te w sklepie w sztucznym specyficznym swietle sklepowym wygladaja jakby konczyly swoj zywot, w domu jak wiadomo przy zgaszonym swietle wyglada to o niebo lepiej.
Co do monitorow crt, mam znajomego grafika ktory robi spoty/okladki itp. widzimy je codziennie w mediach, pracuje takze na crt i eizo, a w domu ma topowy lcd. Wybor w pelni swiadomy. Paradoks co?
Troche wiecej zrozumienia.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Dokładnie każda technologia ma jakieś wady, tyle, że dla mnie liczą się bardziej zalety które do mnie przemawiają i dlatego "only Plazma". Poza tym ja nie widzę problemu 50hz, wypalania, itp, więc tym bardziej plazma do mnie przemawia.
 

enceladus

Banned
Po co nawijacie o CRT skoro to już martwa technologia. Tym bardziej że klasyczne CRT też miało swoje wady.
Ideałem byłyby telewizory SED/FED czyli ulepszone CRT ale niestety patenty to zło tego świata :/

No i są jeszcze TV DLP z trzema przetwornikami koloru ale te są tak drogie że nie ma o czym gadać.
 
Ostatnia edycja:

aspiro

New member
Po co nawijacie o CRT skoro to już martwa technologia. Tym bardziej że klasyczne CRT też miało swoje wady.
Ideałem byłyby telewizory SED/FED czyli ulepszone CRT ale niestety patenty to zło tego świata :/

No i są jeszcze TV DLP z trzema przetwornikami koloru ale te są tak drogie że nie ma o czym gadać.

A wiadomo dlaczego Canon zrezygnował z SED?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak jak wspomniał Kadajo, chodzi tu o kolory, to że suma zalet jest większa przy nowych tv już mnie nie obchodzi. Ważne jest tu zrozumienie tylko jednego, że obraz na płaskich tv można jeszcze znacznie usprawnić w wielu aspektach, to co dziś możemy kupić w sklepach jest jeszcze trochę w tyle od oczekiwanej jakości. Także jeśli wszystko zagra jak należy (a już są pierwsze recenzje potwierdzające że tak właśnie będzie) już niedługo przy oledach nastanie nowa jakość. Później zaś jak tv w technologii oled stanieją tak plazma czy lcd stanie się przeszłością.
 
Do góry