Zmierzch plazm...?!

Marcin2000

New member
Bez reklam
Wczoraj byłem w popularnym Warszawskim centrum handlowym REDUTA. Po zakupach postanowilem wpaść do sklepu EURO ot tak sobie. Okazała się, że obok oczojebnie świecących TV LED/LCD nie ma na sklepie ANI JEDNEJ PLAZMY nic... a jak czegoś nie ma to się nie sprzedaje ani nie promuje... Nawet zapytałem pracownika który potwierdził, że nie mają żadnej plazmy "bo wie pan to przeżytek kto to teraz ogląda..." Ja pierdziu ciężkie czasy dla nas idą... Tak na marginesie mimo wyświetlanch obrazów demonstracyjnych w trybie sklep część TV miała widoczne problemy z odświeżaniem... ehh za to kolorki oczojebne :cry:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy nic innego bym nie kupił jak plazmę. Mam i plazmę HD Ready i LCD FullHD. Mój stary ma też LCD i teść LED. Najwierniej odwzorowuje barwy ta stara plazma. U teścia na LED niby jest żywszy ten obraz ale gra to jak w brazylijskim serialu, nie da się filmów oglądać a przestawienie opcji w menu niewiele pomaga. Ja akurat jestem zwolennikiem plazmy.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W MM w Kielcach jest natomiast odwrotnie. Zapytasz o tv z najlepszym obrazem zostaniesz skierowany do plazmy, jest cały szereg plazm. W samej sprzedaży powiedzieli mi że ludzie jak kupują plazmy panasonica to prawie wcale zwrotów nie ma, ludzie są zadowoleni.

Na dzień dzisiejszy nic innego bym nie kupił jak plazmę. Mam i plazmę HD Ready i LCD FullHD. Mój stary ma też LCD i teść LED. Najwierniej odwzorowuje barwy ta stara plazma. U teścia na LED niby jest żywszy ten obraz ale gra to jak w brazylijskim serialu, nie da się filmów oglądać a przestawienie opcji w menu niewiele pomaga. Ja akurat jestem zwolennikiem plazmy.
Rodzice mają w pokoju panasonic starą plazme panasonica 42x10 hdready, mimo to filmy wyglądają sto razy lepiej niż na moim quatronie fullhd którego używam głownie do ps3. Szwagier kupił jakiegoś nowego sony hx, stwierdził że na tej plazmie rodziców to nawet dvd wygląda jak u niego HD.

Niestety ludzie nie wybierają plazm z wciąż z kilku powodów. Ludzie kupując tv przede wszystkim nie mają wyrobionego "gustu", uważają że ten tv który świeci mocniej gra lepiej, widza słabszą biel i ryczą że obraz na pdp jest do kitu. Nie dostrzegają natywnego kontrastu ani niesamowicie głębokich i dobrze odwzorowanych kolorów. Wciąż też jak się nie dawno przekonałem ludzie boją się poboru prądu w plazmach czy wypaleń.

Prędzej jak ludzie przekonają się do pdp nadejdzie już oled, tak lcd czy pdp odejdą na emeryturę... to już bardzo niedługo :)
 

kuras90

New member
Miałem podobną sytuację. Ostatnio miałem kupić okulary 3d do ST50. Więc wszedłem do Media Expert w Poznaniu bo liczyłem na to, że sobie zobaczę jak wygląda obraz w 3d i czy warto kupować. Przeszedłem cały sklep i o ile kilka plazm było (chociaż VT50 nie widziałem) to nie były na nich prezentowane materiały 3d.
Postanowiłem zapytać czy jest możliwość zobaczyć. Na co dostałem odpowiedź, że nie więc z ciekawości zapytałem czy widzieli może na własne oczy. I coś zaczęli mówić, że nic ciekawego, później coś że niby te plazmy są nie bardzo (w tym momencie przestałem się wsłuchiwać o czym mówią:p) i na sam koniec jak już skończyli opowiadać swoją radosną twórczość chcąc mnie przekonać, że teraz to tylko LED to uświadomiłem ich, że ja już ten telewizor mam i tylko chcę okulary, a oni cały czas byli przekonani, że rozglądam się za jakimś nowym TV.
Tak więc widać, że na większości sprzedawców w takich sklepach jest nacisk na to, żeby opchnąć to co na półce stoi nie ważne czy dobre czy nie.
 

HattoriHonza

New member
Za to jak ja byłem na etapie poszukiwania TV jakiś miesiąc temu w Lublinie wpadłem do MediaExpert. I sprzedawca polecił mi 42gt30, bo ma najlepszy obraz w tej kategorii cenowej i sam chce kupić ten model, ale nie w ME - kosztuje tam 3500zł;d Po czym pojechałem do Media Markt i była promocja na ten model i wziąłem go za 2500zł ;) Ale też ostro zachwalali sprzedawcy. Na początku nie widziałem nic szczególnego w tym telewizorze, dopóki potem nie wybrałem się do znajomych z LEDem Samsunga a potem do EuroAGD. Smużenie, jarzeniówa, kolory wypalające oczy. PDP jak na razie najlepszy wybór na telewizor jak dla mnie. Możecie mi tylko koledzy powiedzieć jak sprawdzić ile godzin telewizor gra? Bo naczytałem się, że te z promocji to często powystawowe. W MM stało ich z 15 na tej promocji, to ja nie wiem, czy powystawowe - chyba, że z całej Polski zwieźli;p Nie mam ABSOLUTNIE ŻADNYCH duszków ani nic, chciałbym tylko z ciekawości sprawdzić przelot godzin.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
plazma jest lepsza,ale tylko w odpowiednich warunkach,w jasnym pomieszczeniu przy led wyglada marnie,a trzeba sobie powiedziec jasno,wiekszosc czasu oglada sie itak przy swietle
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
:cry:Cóż !! na obecną chwile, prawdziwy domo-kinoman nie ma innego wyjścia jak oglądać filmy na stosunkowo ciemnej plaźmie. LED-y odpadają:spam:ale już za 5 lat !!!!! OLED-y będą cieszyć nasze oczy nocą i w jasny dzień:) i to pewnie w 4K i 3D bez okularów !!!!!!!!!!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
:cry:Cóż !! na obecną chwile, prawdziwy domo-kinoman nie ma innego wyjścia jak oglądać filmy na stosunkowo ciemnej plaźmie. LED-y odpadają:spam:ale już za 5 lat !!!!! OLED-y będą cieszyć nasze oczy nocą i w jasny dzień:) i to pewnie w 4K i 3D bez okularów !!!!!!!!!!

Wiesz jak jest. Nie wszystkie nowinki się sprawdzają. Już teraz nawet 3D z okularami ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Mnie jakoś to nie ciągnie. 4k wątpię żeby ktoś w małym pomieszczeniu i przy TV powiedzmy 42" zobaczył różnicę między tym co teraz oferują producenci. Ja osobiście nie widzę różnicy na HD Ready a Full HD przy kanałach nadawanych przen N-kę.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie widzisz różnicy, bo N-ka jak i reszta kanałów niby HD, tak naprawdę nadaje w rozdzielczości 720x1280i, prawdziwe full hd na chwile obecną mamy na płytach Blu-ray !!!!! gdzie jest obraz progresywny.Co do 4K, to minimalna przekątna będzie musiała wynosić jakieś 80 cali, aby docenić różnice od 1080p.
 

prze_cinek

New member
Nie widzisz różnicy, bo N-ka jak i reszta kanałów niby HD, tak naprawdę nadaje w rozdzielczości 720x1280i

Takie nadawanie jest obecnie koniecznością, ze względu na ograniczoną przepustowość transponderów satelitarnych. Dzisiaj na jednym musi się zmieścić kilka kanałów hd bądź kilkanaście sd i nie ma zmiłuj się bo klienci wymagają dużej liczby kanałów, a liczba transponderów na takim hot birdzie czy astrze jest ograniczona. Wielkości są mniej więcej takiego rzędu, że na 1 kanał 4k potrzeba by całego transpondera (jeżeli koszt wynajmu transpondera to powiedzmy 4 mln Euro to z daleka widać, że na jeden kanał się to nie opłaca). Ciekawie by mogło być jeżeli Polska wysłała by na orbitę swojego satelitę i platformy cyfrowe się na niego przeniosły, wtedy można by pomyśleć o polepszeniu jakości.
 

Boguszch

New member
Hmmm.... zmierzch plazm..... ja, po około roku śledzenia wypowiedzi i opinii o telewizorach, doszedłem do wniosku że plazma to jest to, o co mi chodzi (co do jakości obrazu).
Jednak w końcu natknąłem się na wątek o migotaniu ekranów plazmowych.
Poszedłem do sklepu, pooglądałem u brata.... i się zaczęło....
Widzę to migotanie i myślę, że przy dłuższym oglądaniu byłbym po prostu zmęczony.

I chociaż w 100% zgadzam się, że jakość obrazu plazm "bije" LCD, to musiałem sobie je odpuścić i poszukać dobrego LCD: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87158-zakup-tv-trudny-przypadek-prosze-o-rade.html

I dla mnie to jest "zmierzch plazm"... a chyba szkoda.... chociaż TV jeszcze nie kupiony....;-);-)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Najbardziej migoczą plazmy Panasonica ze względu na technologie jakiej używają dzięki której uzyskują bardzo głęboką czerń, z drugiej strony twoje oczy i tak przyzwyczaiły by się do tego i przestał byś zwracać na to uwagę, wiec nie rezygnuj z plazmy.
 

atom2008

New member
Hmmm.... zmierzch plazm..... ja, po około roku śledzenia wypowiedzi i opinii o telewizorach, doszedłem do wniosku że plazma to jest to, o co mi chodzi (co do jakości obrazu).
Jednak w końcu natknąłem się na wątek o migotaniu ekranów plazmowych.
Poszedłem do sklepu, pooglądałem u brata.... i się zaczęło....
Widzę to migotanie i myślę, że przy dłuższym oglądaniu byłbym po prostu zmęczony.
Zobacz plazmy Samsunga albo LG to zmienisz zdanie o migotaniu - tam widocznego migotania nie ma.
 

Bucek

Banned
Takie nadawanie jest obecnie koniecznością, ze względu na ograniczoną przepustowość transponderów satelitarnych. Dzisiaj na jednym musi się zmieścić kilka kanałów hd bądź kilkanaście sd i nie ma zmiłuj się bo klienci wymagają dużej liczby kanałów, a liczba transponderów na takim hot birdzie czy astrze jest ograniczona. Wielkości są mniej więcej takiego rzędu, że na 1 kanał 4k potrzeba by całego transpondera (jeżeli koszt wynajmu transpondera to powiedzmy 4 mln Euro to z daleka widać, że na jeden kanał się to nie opłaca). Ciekawie by mogło być jeżeli Polska wysłała by na orbitę swojego satelitę i platformy cyfrowe się na niego przeniosły, wtedy można by pomyśleć o polepszeniu jakości.

tu raczej mamy w dupie to czego potrzeba wiekszosci :p niech sobie nawet wykupia w tej ence czy innej cyfrze 999 kanałów TV Mango czy innych Telezakupów - co nas to obchodzi?

co wiecej, nic nie jest koniecznością tylko wymysłem cwaniaczków oraz skutkiem tego, ze wiekszosc ludzi to tzw. golodupcy, ktorzy za 60PLN chcieliby miec 300 kanałów "HaDie" ....

tak samo jest ze wszystkim .... bydlo wybierze kilogramy bialego, toksycznego cukru zamiast ksylitolu, bydlo woli kilo karkówki/parowek zamiast 200g łososia/kindziuku bo bydlo musi sie nazrec niczym swinie a skutkek jest taki, ze 2/3 np. amerykanów jest otyłych a 4/5 np. polaków nie jest w stanie wejsc na 11 pietro wiezowca bez przystanków :p

bydlo nie rozumie albo nie chce rozumieć, że ich potrzeby energetyczne i inne zywieniowe doskonale zaspokoi 5x mniejsza pircja jedzenia lepszej jakosci - bydlo musi sie tak nazrec, ze az nie maja sie sily ruszac :p

bydlo zawsze rozumowalo tymi kategoriami, bydlo zawsze bedzie bydlem a odpowiednie cwaniaczki umieja to po prostu wykorzystac dla swoich calów i wlasnego zarobku :p i stad jest taka ilosc kanalów na jednym transponderze ....
 

Boguszch

New member
z drugiej strony twoje oczy i tak przyzwyczaiły by się do tego i przestał byś zwracać na to uwagę, wiec nie rezygnuj z plazmy.

I tu jest szkopuł...
Nie jestem w stanie tego sprawdzić, bez paru dni testów....
Wiem - jest opcja zakupu przez internet i ew. zwrotu do 10dni. Problem w tym, że nie jestem zwolennikiem takich metod. Zawsze może być jakieś "ale" ze strony sklepu..... Nie lubię ryzyka.
No cóż, "trudny" ze mnie przypadek....;-)
 

kuras90

New member
powiem Ci tak, ja też widzę to migotanie, które mnie drażni jak się wpatruję w to, tak samo jak odbicia na ekranie w ciągu dnia. Ale uwierz, zarówno odbić jak i migotania nie dostrzegam jak się skupiam na tym co oglądam. Bo jak bym siedział i tylko doszukiwał się co jest nie tak to na pewno nie jednego jeszcze bym się doszukał. A tak cóż...2 plazmy stoją w domu. Najpierw namówiłem ojca, a niedawno sam zakupiłem :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Kiedys wszyscy siedzielismy na crt i nikt tak nie rozpaczal, a teraz lud zamiast ogladac tv to wpatruje sie czy migota ;-) co to sie porobilo.

Wysłane z mojego GT540
 
Do góry