Zmiany w kinie domowym

maciek1422

New member
Cześć! Swojego czasu użytkownicy forum pomogli mi w zakupie kina domowego i TV. Zakupiony wtedy sprzęt nadal mi służy, jednak z racji zmiany miejsca zamieszkania wystąpił problem z ulokowaniem kina domowego, dlatego zastanawiam się nad jakimiś zmianami.

Mój aktualny zestaw to amplituner denon 1612 + zestaw kolumn Quadral Quintas 5000. Nie jestem jakoś bardzo wymagający, więc dźwięk oferowany przez ten zestaw w pełni mi wystarcza zarówno do muzyki, filmów jak i grania na PS4.

Jednak w nowym mieszkaniu mam problem z ulokowaniem tylnych głośników. Nie ma na nie za bardzo miejsca, bo są za duże.
de43ba2864dac.jpg

Zrobiłem na szybko szkic pokoju, salon jest połączony z kuchnią po prawej stronie nie ma drzwi, jest po prostu przejście na korytarz. Całe pomieszczenie na rysunku ma około 27m2.
Chciałem zamocować lewą kolumnę w rogu tak jak stoi kanapa, ale przebiegają tam rury od ogrzewania i nie zmieści się ona w tym kącie. Dodatkowo ważna jest kwestia wyglądu ze względu na drugą połówkę. Drugą kolumnę planowałem ewentualnie chować w szafce która stoi za kanapą i w przypadku oglądania czegoś stawiać ją na tej szafce (szafka ma wysokość kanapy).

Aktualnie mam podłączone tylko fronty i głośnik centralny (stoi w szafce pod TV) i brakuje mi dźwięku z tyłu więc myślę jak to rozwiązać. Kombinowałem żeby kupić jakieś mniejsze satelitki, ale gdzieś czytałem że nie powinno się łączyć różnych zestawów, bo może z tego wyjść lipa (nie wiem ile w tym prawdy). Potem przeszło mi przez myśl, żeby sprzedać to co mam i pójść w jakiś soundbar. Może sprzedać kolumny i kupić porządniejsze fronty?
Już sam nie wiem, mam nadzieję że coś mi podpowiecie :) Ciężko tu ustalić budżet, ze względu na różne przyjmowane opcje. Jak by mi się udało sprzedać wszystko to przyjmijmy że bym dołożył i miałbym powiedzmy 2500zł np. na soundbar.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiele nawojujesz.
Dostawić na stojaku po prawej stronie kolumne, a drugą po lewej między oknem a rogiem pokoju, co za pewne nie przejdzie, albo pomyśleć nad sufitowymi.
Gdyby jeszcze ta ściana za kanapą była na całą długość, to powiesiłbyś jakieś dipole za plecami nad głową.
 

maciek1422

New member
Powiesiłbym kolumnę po lewej tylko jest ona zbyt duża i by za mocno wystawała i wyglądała przy tym co najmniej słabo.
Mogę kupić jakieś mniejsze kolumny i będzie to razem jakoś grało czy nie bardzo?

Może pozbawiając się tylnych kolumn warto zainwestować w porządniejsze fronty?

Soundbar to będzie chyba trochę krok wstecz prawda? Czy może się mylę? Zwłaszcza że wolałbym uniknąć subwoofera, ze względu na to że sąsiedzi są wiekowi a blok z płyty, więc będzie się pewnie niosło :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tak by poszedł za ostatnią myślą.
Soundbar JBL Bar 5,1 i masz to czego CI brakuje nie kując żadnych ścian.
 

maciek1422

New member
Zastanawiam się nad taką opcją, ale tak jak pisałem, martwi mnie kwestia subwoofera. Nie chciałbym zostać znienawidzonym przez sąsiadów, a myślę że by się niósł ten dźwięk :/

No i jeszcze kwestia muzyki. Dźwięk oferowany przez obecnie posiadany zestaw mnie zadowala, moje jedyne źródło muzyki to Spotify. Czy muzyka odtwarzana z tego JBL będzie na podobnym poziomie do obecnego?

Wczoraj jeszcze pomyślałem, żeby kupić kolumny STX E-200n, ze względu na to że są sporo mniejsze od aktualnych i myślę, że mógłbym jedną zamontować w rogu, a drugą ustawić na jakimś stojaku. Powinno to jakoś ze sobą współgrać czy raczej wyjdę na tym gorzej?
 
Do góry