Zmiana zestawu 5.0

rafaa

New member
Witajcie.

Obecnie jadę na x2000 z zestawem obsidian 600 i subie jbl studio 140. Pokoik ma ok. 15m2 a rozstawienie kolumn jest dalekie od ideału. Stoją blisko ścian pod skosem na miesce odsłuchu ale z boku mają też mało miejsca. Z czym się to wiąże....suba do muzy nie używam bo nie chcę i przy tym ustawieniu kolumn nie potrzebuję. Łupie sobie w filmach i ps4. W muzyce basu mam aż nadto, w każdym zakresie głośności :) Lubię taki mięsisty basik ale nie w każdym gatunku się sprawdza. Słucham wszystkiego w zależności od nastroju.

W elektronice jest ok, metallica ok ale np. Jezzik albo spokojna akustyczna muzyka tutaj basu mam jednak za dużo a zaczyna mi brakować sceny, lepszej separacji instrumentów itd. O ile mnie rozumiecie.

Pytanie, czy kierunek na bostony a250 da mi lepszą średnią z tego vo potrzebuję czyli godzę się na mniej mięsa na dole ale zyskuję o wiele lepszą średnicę, górę, separację, szerszą scenę itd czy błądzę? Dlaczego bostony? Zestaw do 3k, pozytywy o monitorach a25, design itd.

Moją miłością są zensory 5 ale niestety budżet sporo leci do góry za zestaw, a jestem niecierpliwy i jakbym miał kupować to całość.

Sprowadźcie mnie na ziemię, pokierujcie, poratujcie :)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Oj, coś mi się wydaje,że jakby przechodzisz na wyższy poziom osłuchania:) Jestem pewny,może jeszcze nie teraz,ale już bardzo szybko, zadowoli Ciebie tylko wzmacniacz stereo i porządne monitory. Do 15m zestaw idealny,będzie przestrzeń,separacja,scena. Przynajmniej wypożycz za kaucją i sprawdź,czy to jest dobry kierunek:)
 

rafaa

New member
Ale mówisz o zestawie bostona czy o wzmaku i monitorach? Nie chcę przewracać do góry nogami filozofii bo filmy i gry to 50% u mnie. Wiem, że szaleństwa w dużecie nie będzie., a ampli to nie wzmak ale jednak chciałbym jakiś kompromis osiągnąć. Basu do końca też nie chciałbym się wyzbywać ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bostony są dosyć wyrównane i nie braknie ci ani basu, ani wysokich, te kolumny grają dosyć równo w całym zakresie.
Dobrą alternatywą mogłyby być też Indiana Line Nota, dużą zaletą będzie tu przedni otwór BR, mają podobną charakterystykę do Bostonów, gdybym osobiście miał wybierać między Notą a A250, to wziąłbym Indiany, pomimo, że sam mam Bostony ;)
Co do Zensorów 5, to napisz do blackninja, być może sporo budżetu nie przekroczysz, a byłby to najlepszy wybów
 

fazer58

Member
Bez reklam
Mówię o czystym stereo. Dlatego napisałem "może jeszcze nie teraz",jednakże pragnę zauważyć,że to Kolega wspominał o separacji instrumentów,scenie... a to,tylko przy wzmacniaczu.
 

rafaa

New member
Fazer58 jeszcze nie ten czas :) za dużo radości mam z 5.1.

Henry1979 jestem realistą, BN nie da mi kompletu po kosztach.. 3000-3500to mój max. Indiany odpadają skoro brzmią podobnie bo nie leżą mi z wyglądu. Bostony pasują mi w wersji czarnej i białej do białych mebli z połyskiem (żona) :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zensory 3900zł kosztują w regularnych cenach (allegro, nawet w salonach audio czy Denona), piszesz, że 3,5 k to max.
Z doświadczenia wiem, że u blacka ceny miałem o kilka/kilkanaście % niższe od najniższych....co szkodzi spytać, może zmieścisz się w budżecie....

Wracając do Bostonów, to też będziesz zadowolony. U mnie X2000 napędza A360 i brzmieniowo jest ok, przy A250 będzie jeszcze lepiej...
 

rafaa

New member
Panowie monitory bx5 czy zensory 5? Do głowy dostaje już po odsłuchach. Wydaje mi się, że bxy grają sporo lepiej od zensorów. Różnica w cenie 200zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bierz to, co wg. ciebie lepiej gra, różnica aż taka duża nie jest w stosunku do ceny całości. Jeśli uważasz, że warto, to lepiej dorzucić te dwie stówki, niż później ciągle sobie wypominać..... ;)
 

rafaa

New member
Wg mnie bx5 zagrały lepiej od zensor7. Jakoś tak pełniej, z lepszą sceną. Nawet podstawa basowa jakoś zlepsza. Aż w szoku byłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rafaa

New member
Z 7 też. W jazzie nawet nie było porównania, enter sandman np. Zabrzmial strasznie płasko basem i strasznie syczał górą, bez głębii, bez separacji.

ab2fd15cc0fb8a6049c557ce50a9cd07.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurcze dawno nie byłem na odsłuchu, narobiłeś mi ochoty tym zdjęciem :) A na jakiej elektronice słuchałeś? Słuchałem kilka razy Zensory i brzmiały całkiem przyjemnie i basu nie brakowało. Kolumny były ustawione tak jak na zdjęciu?
 

rafaa

New member
Nie, najpierw sluchalem z5, potem tych monitorów, potem skrobnąłem posta tutaj, a w trakcie gość podpiął 7 bo nie mogłem uwierzyć w taką różnicę między z5 a ma5. Elektronika.... No właśnie.... Jakaś lampa za 10900 :p Żebym chociaż połowę tego dźwięku uzyskał na moim x2000 byłoby miło.

A żeby nie było to na z5 byłem zdecydowany bo wiem jak grają, nie porównywalem ich wcześniej z ma bo komplet w detalu chyba 4600kosztuje. Dostałem satysfakcjonującą cenę to się skusiłem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Hmmm.... a czy przypadkiem nie powinieneś raczej odsłuchiwać na tym na czym na codzień będziesz słuchał? Zeby się nie okazało, że po podłączeniu w domu będzie "małe" rozczarowanie :) Może być przecież tak, że BX5 bardzo ładnie się zgrały z tym wzmacniaczem ale już niekoniecznie dobrze zgrają z Twoim sprzętem a z kolei Zensory słabo połączyły się na odsłuchu za to z Twoim klockiem mogłyby zagrać lepiej niż BX5. To jest chyba podstawowa zasada - odłuchiwać połączeń jakie mają zagrać w domu.
 
Ostatnia edycja:

rafaa

New member
Piechu wyszedłem z założenia, że i te i te zagrają z podobną różnicą tylko kilka klas niżej jak z lampy. Miałem kiedyś z5 u siebie w domu pod hk158. Pod denkiem chyba zagrałyby jednak lepiej? :)

Mam też pole manewru ze zwrotem i wymianą na zensory gdyby małżonce wybitnie nie spasowało ich klasyczne wykonanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry