Zmiana plazmy Panasonica na led ?

czarnuch

New member
Witam posiadam obecnie 5 letnią plazme Panasonica 50 st50 Jestem zadowolony z wyświetlanego obrazu lecz chciałbym przeskoczyć na 65 cali. Czy na chwilę obecną powiedzmy dx750 będzie miał porównywalną jakość obrazu ? Zależy mi aby uniknąć efektu sztucznego obrazu i przejaskrawionych kolorów.
 

NormanES

New member
Mam bardzo podobna rozterkę. Użytkuje 50st60 i mam chęć na zmianę. Rozważam 58dx750 oraz 55pus7101. Pod kilkoma względami może byc cieżko dorównać plazmie ake to chyba już czas na zmianę. Nie wiem tylko czy pozbywać sie starego Tv. Z chęcią posłucham ci maja do powiedżenia forumowicze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niektórzy napisali że nawet 58S7806 TCL gra lepiej niż plazma .
Ale na te co wybrałeś i napisałeś modle - możesz spokojnie zamieniać swoja plazmę.
Ponieważ jesteś niebieski masz specjalną ofertę na te modele.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jedyna zaleta tego TCL w stosunku do plazmy to jaśniejsza biel i 4K. Reszta ewidentnie na korzyść starszej technologii.

Jeżeli to są przeważające 2 aspekty to potrafię zrozumieć, ale jeżeli ktoś ogląda filmy lub sport, głownie wieczorem, z odległości 2m i wiecej to chyba musiałby być niezłym desperatem, żeby odstawić plazmę do kąta. Mowię o Kuro i Panasonic.

Ja dotychczas tego nie mogę zrobić, nawet patrząc na naprawdę zacny TV jak DX750, czy seria KS lub XD93 i gdyby nie za mała przekątna ekranu, poczekałbym jeszcze ze 3-4 lata na tańsze i już solidnie dopracowane OLEDy.
 

ursus83

New member
Ja w lutym zrobiłem przesiadkę z panasa st30 na led od sony 65w855 i było całkiem dobrze lepiej niż myślałem zadaptowałem nowy ekran,na początku trochę banding mnie drażnił ale przyzwyczaiłem się i pocieszam się tym że trafił mi się model bez cloudingu.
3 dni temu doczekałem się w końcu kalibracji i teraz jest bardzo dobrze
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również przesiadłem się z ST60 na Samsunga 65ju7000 i jestem bardzo zadowolony.Obawy były ogromne, ale na szczęście nie potwierdziły się.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiedz to tym co opluwali wszystkich za to, że ktoś ośmielił się tylko podać, że wg niego LCD gra bardzo dobrze.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość z tych co mają plazmy nie dopuszczają myśli, że LCD gra równie dobrze, a ma na pewno parę walorów przewyższających plazmy. Ja przed zmiana również byłem na nie.
 

viki0987

Member
Tak zapomnieliście dodać pod warunkiem że nie trafisz na model z bandingiem czy cloudingiem. Bo te odbierają całą radość z oglądania .
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie interesuje mnie większość, bo moje oczy bolą, jak widzą szarą czerń, nierównomierne podświetlenie, problemy z ruchem, czy wreszcie mizerne kąty boczne.

Ja swojej plazmy nie zmieniłbym na żaden obecnie istniejący LCD, bo jego wady przeszkodziłyby mi w normalnym oglądaniu, nawet na DX900 Panasonika.

Tylko rozmiar ekranu (42" to zdecydowanie za mało przy niemal 4m) w nowych warunkach powoduje, ze szukam rozwiązania pośredniego 58-65", na 2-3 lata pomiędzy plazmą, a 65" OLED'em, albo w ogóle projektorem docelowo.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja swojej plazmy nie zmieniłbym na żaden obecnie istniejący LCD, bo jego wady przeszkodziłyby mi w normalnym oglądaniu,

Dla mnie normalne oglądanie to załączenie tv i oglądanie, a przy plazmie było pierwsze zaciemnienie pokoju a dopiero potem oglądanie. Ot taka mała niedogodność a wiele zmieniająca, w dzień oglądanie plazmy to koszmar, ta słynna czerń była mleczna, nie mówiąc już o kolorach.Oczywiście po zaciemnieniu pokoju było super.
 
Dla mnie normalne oglądanie to załączenie tv i oglądanie, a przy plazmie było pierwsze zaciemnienie pokoju a dopiero potem oglądanie. Ot taka mała niedogodność a wiele zmieniająca, w dzień oglądanie plazmy to koszmar, ta słynna czerń była mleczna, nie mówiąc już o kolorach.Oczywiście po zaciemnieniu pokoju było super.

Witam.
Widzę, że z tą Twoja plazmą było coś nie tak... Ja mam Panasonica 42PV70 i nie muszę zaciemniać pokoju przed oglądaniem, a słynna czerń jest po prostu czarna. Mam model HDReady, a jak w ubiegłym roku chciałem zamienić na większy rozmiar i kupiłem Panasonica 65" 4K, to po trzech tygodniach ciągłych ustawień i kalibracji, oddałem go do sklepu... jakość obrazu była nie do przyjęcia, dźwięk też zresztą był do kitu. Nadal mam swoją poczciwą plazmę, w której tylko boli mnie jej rozmiar, bo z chęcią kupiłbym nową plazmę 60-65 nie zważając na zużycie prądu, bo jakość obrazu jest najważniejsza ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam LCD i w dzień jest extra a w nocy - rewelacja.
Jak dobrze wybierzesz też będziesz tak miał.
 
Do góry