Zmiana kolumn do KD - porada

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No i właśnie jestem w kropce. Dzwoniłem do 3 salonów w Łodzi i nigdzie nie mają Klipsch RF. Jeszcze MA by się znalazły ale modele wyższe , więc to nic nie daje bo różnica w dźwięku na pewno by była na korzyść droższych. Jedynie Roth Oli by mieli. Jeszcze jedna sprawa, pan w jednym z salonów powiedział że Klipscha nie sprowadzają bo kiepsko się sprzedaje. Jak bliżej popytałem o nie to stwierdził że bas będzie tak samo dudniący jak w Jamo i że klienci u nich po odsłuchu Klipsch i JBL (nie wiem jaki model), wybierali JBL. Polecał właśnie coś z MA albo Roth. Teraz sam nie wiem czy są to kiepskie kolumny czy ich nie sprzedają bo mają z nich słaby zysk? Ale dziwne że w 3 sklepach nie było RF, w jednym mieli tylko serię F, ale to już trochę inne brzmienie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
eic ma dziwna politykę cenową więc nie mienie towaru na półce to nic dziwnego.

No właśnie, jeden koleś właśnie powiedział że ciężko jest skompletować cały zestaw 5.0, bo jak są froty to centala brak a już o subie się nie mówi. Tylko w moim przypadku to mnie nie pociesza bo jak kupować nie odsłuchając:(
 

Lexus

New member
Krzysiek jak tak bardzo Ci zleży to być może mógł byś wpaść do mnie posłuchać RF-52 ? w sumie mieszkam w łodzi xD
 

don111

Banned
No i właśnie jestem w kropce. Dzwoniłem do 3 salonów w Łodzi i nigdzie nie mają Klipsch RF. Jeszcze MA by się znalazły ale modele wyższe , więc to nic nie daje bo różnica w dźwięku na pewno by była na korzyść droższych. Jedynie Roth Oli by mieli. Jeszcze jedna sprawa, pan w jednym z salonów powiedział że Klipscha nie sprowadzają bo kiepsko się sprzedaje. Jak bliżej popytałem o nie to stwierdził że bas będzie tak samo dudniący jak w Jamo i że klienci u nich po odsłuchu Klipsch i JBL (nie wiem jaki model), wybierali JBL. Polecał właśnie coś z MA albo Roth.
a dlaczego tych dwóch nie chcesz przesłuchać ? to są wyraźnie lepsze kolumny od Klipsch, jak dla mnie to oszczędziłbyś sobie tylko czasu... JBL też przesłuchaj dla porównania jeśli mają
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
a dlaczego tych dwóch nie chcesz przesłuchać ? to są wyraźnie lepsze kolumny od Klipsch, jak dla mnie to oszczędziłbyś sobie tylko czasu... JBL też przesłuchaj dla porównania jeśli mają

Właśnie też je posłucham tylko tak za 2 tyg jak urlop będę miał bo salon jest w soboty nieczynny. Najpierw posłucham u kolegi Lexus RF 52 a później MA i Roth w salonie. Jeszcze jedno pytanie Don111, bo pisałeś że słuchałeś Roth 40 na 17 mkw, a dla mnie polecałeś 30. Czy te 2 mkw to robi dużą różnicę, bo bardziej podobają mi się 40 (gabarytowo) no i mają zapas mocy, bo jak pisałem w specyfikacji Roth 30 mają "tylko" 150W max. mocy ? I jeszcze które MA są zbliżone brzmieniem do serii MR, bo facet miał tylko serię M lub BX?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Jeszcze jedno pytanie Don111, bo pisałeś że słuchałeś Roth 40 na 17 mkw, a dla mnie polecałeś 30. Czy te 2 mkw to robi dużą różnicę, bo bardziej podobają mi się 40 (gabarytowo) no i mają zapas mocy, bo jak pisałem w specyfikacji Roth 30 mają "tylko" 150W max. mocy ? I jeszcze które MA są zbliżone brzmieniem do serii MR, bo facet miał tylko serię M lub BX?
M to raczej gorsze kolumny, niby wyglądają podobnie ale oficjalnie następcą BR są MR
2m nie robi różnicy, 15 czy 17m to i tak trochę za mało aby kolumny takie jak Roth 40 czy MA MR6 rozwinęły skrzydła w pełni, chodzi o to że zbyt duże kolumny nie giną tak łatwo w pomieszczeniu jak mniejsze, dźwięk jest mniej przestrzenny a bardziej nachalny, bas też jest gorszej jakości, mniej precyzyjny
nie znaczy to że kolumny zagrają źle, po prostu w większym pomieszczeniu wypadłyby lepiej
u mojego brata jest pokój 20m ale wysoki na 3m, u mnie te 17m i u niego BR6 grały znacznie bardziej swobodnie a największa różnica była w basie, u mnie tak soczysty i potężny bas był nieosiągalny, musiałbym załączyć subwoofer, dopiero byłby porównywalny efekt
tak więc rozmiar pokoju i akustyka to jest podstawa...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak, ale teraz mówimy o stereo że mniejsze kolumny zagrają bardziej przestrzennie i bas bardziej pod kontrolą, a jak jest w KD? Bo wiadomo że w kinie ten dźwięk musi jednak być mocny i trochę uderzyć w pierś:) Czy takie np Oli 30 w kinie też się sprawdzą i dadzą radę bez suba? Oczywiście mam sub ale są niektóre kolumny że jak nie załączymy subwoofera to jest lipa w kinie. Szkoda że tak mało osób ma te kolumny i nie może się wypowiedzieć, chociaż czytałem opinię kolegi na "Audiostereo", gdzie pisał że 30 -tki świetnie zagrały na 25 mkw.
 

don111

Banned
najniższy bas i tak idzie na subwoofer, zresztą nie widzę możliwości abyś miał gorszy bas i odczuwalnie słabszy z takich 30-stek (mimo że tylko 2x 14cm) w stosunku do Jamo s606 w stereo, w stosunku do 40-stek na pewno Jamo w tym względzie nie mają czego szukać (poległyby zarówno jeśli idzie o moc jak i jakość basu)
oczywiście głośnik głośnikowi nie równy, Roth 40 mimo dwóch 16cm głośników spokojnie dorówna a nawet trochę przebije trzy głośniki o takiej samej średnicy w Monitor Audio, to są po prostu inaczej zaprojektowane i zestrojone w obudowie kolumny
 

boqler

New member
krzysiek1980 - dam Ci znać jutro - jak pisałem w swoim wątku też, jutro jadę na odsłuch kilku zestawów - między innymi będzie Denon 1912 i Onkyo 609 + roth 40
 

boqler

New member
No i stało się - kupiłem Roth Oli 40 + Onkyo 690. Słuchałem Denona 1912 i Onkyo 690 z QQ5000, Diamondami 10.5, Dali Zensor, Roth Oli 40 i Klipsch F1

Powiem tak -

QQ5000 szły na start - z onkyo dla mnie było za dużo góry, ogólnie jak na pierwsze kolumny były ok.

Później Zensor - pierwsze odczucie, brak basu - z Denonem grało lepiej ale jakoś tak jakby w tunelu

Diamond był ok i pod tym i pod tym, ładnie wyglądały ale cena..

Klipch - mega fajnie grał z Onkyo, z Denonem za dużo dołu i cena..

Roth Oli - wedlug mnie najlepiej, z onkyo cel w 10, z denonem za duzo dołu i cena rewelka.

Przy okazji polecam sklep NCS w Sopocie - bardzo miła obsługa, idzie trochę ponegocjować
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak masz je ustawione, daleko od ściany? Napisz coś więcej o ich charakterystyce brzmienia. Mnie radzą koledzy Oli 30 z uwagi na mój 15 mkw pokój.
 

boqler

New member
Hm ja mam pokoj 20-24m2 - sam nie wiem dokładnie ile ;) Mam postawione 15cm od ściany, odstawiałem i 40cm i ja nie słyszałem różnicy, wydawało mi się nawet że 15cm przy ścianie nawet lepiej grały.

Przy Onkyo wyraźnie słychać górę i środek, bas jest mięciutki, soczysty - nie ma mowy o dudnieniu - dla mnie bas się bardziej podobał niż w Klipsch F1 - tam to wydawała się taka "łudubanka" :)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
No i stało się - kupiłem Roth Oli 40 + Onkyo 690. Słuchałem Denona 1912 i Onkyo 690 z QQ5000, Diamondami 10.5, Dali Zensor, Roth Oli 40 i Klipsch F1

Powiem tak -

QQ5000 szły na start - z onkyo dla mnie było za dużo góry, ogólnie jak na pierwsze kolumny były ok.

Później Zensor - pierwsze odczucie, brak basu - z Denonem grało lepiej ale jakoś tak jakby w tunelu

Diamond był ok i pod tym i pod tym, ładnie wyglądały ale cena..

Klipch - mega fajnie grał z Onkyo, z Denonem za dużo dołu i cena..

Roth Oli - wedlug mnie najlepiej, z onkyo cel w 10, z denonem za duzo dołu i cena rewelka.

Przy okazji polecam sklep NCS w Sopocie - bardzo miła obsługa, idzie trochę ponegocjować

Jeżeli nie tajemnica to za ile wyrwałeś te OLI?? Cena sugerowana 2195 a np. Diamondy 10.5 widzę w necie od 1.5 tysia a cena sugerowana 2098 więc na OLI dają jakieś extra rabaty??
 

boqler

New member
Hm, może powiem tak - 4150zł za całość z hdmi i 4.5m kabla głośnikowego gratis, dowóz do domu i wniesienie. Ile za samo oli nie dokładnie powiem bo negocjonowana była cena całości.

Można powiedzieć ze onkyo 2299 i oli 1850 - oczywiscie z polska gwarancja onkyo 3 lata, oli 5 lat
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za Onkyo 609 dałeś 2300zł? Strasznie drogo. Oli na stronie producenta za parę 40 stek - 2195zł, więc jak widać cena trochę niższa w sklepie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry