Zmiana frontów..na początek :)

werf

Active member
Bez reklam
Z ceną też zapewne pod Reference ;)

Werf, wizualnie bardziej pod nową Q podchodzą.

To, co Armani? Atakujesz?
Czas na zmiany ;)

Czy ja wiem Heniu Q przynajmniej ta największa bardziej podchodzi mi pod Paradigma Prestige : ) R11 to skórka zdjęta z Reference 5. W każdym razie stara eRka 700 czy 500 brałbym w ciemno za wygląd, natomiast wygląd nowej dla mnie jest po prostu nudny i pospolity.
Zupełnie inaczej może być na żywo, ale na razie jest tak sobie.
 

Attachments

  • kef-r11-black_1_1.jpg
    kef-r11-black_1_1.jpg
    6,4 KB · Wyś: 228
  • 900x900_the_reference_5_blk.jpg
    900x900_the_reference_5_blk.jpg
    9,5 KB · Wyś: 233

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez jakoś wizualnie starsze mnie batardziej przekonują, ale Q350 porównywaliśmy z Rkami i ciężko by było na ślepo... Faktycznie bomba ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, jeśli cbodzi o R11, to jak najbardziej tak.
Chodziło mi, że design już bardziej pod Q podchodzi, front jest bardziej jednolity kolorystycznie, stara R seria ma jednak odznaczające się pierścienie ze sztokowanej stali i te same kolory membran niezależnie od koloru samych skrzynek.
Zresztą tak jak napisałeś, to trzeba samemu na żywo ocenić, a przede wszystkim posłuchać.
Kef zapowiada, że jedynym podobieństwem jest tylko nazwa serii... nic to, pożyjemy ocenimy.
 

pasterz81

New member
Witam,
Ja z kolei poszukuje lepszego partnera dla mojego wzmaka Rega Elex-R (krótko mówiąc jest nieziemski, chyba z innej planety bo ciarki mam za każdym razem jak leci muzyka). Obecny partner Jamo C95 nie jest jednak jego najlepszym kompanem, zwłaszcza, że odsłuchiwałem Rega Brio-R z Pylon oraz Heco Direct i ból pozostał do dzisiaj :(
Cieszy mnie fakt potencjalnej obniżki cenowej serii KEF R, np R700. Obecny pułap cenowy jest dla mnie raczej nie osiągalny (bariera psychologiczna) i aż bałem się ich odsłuchać. Być może zejdą do poziomu np Tannoy XT6F.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam,
Ja z kolei poszukuje lepszego partnera dla mojego wzmaka Rega Elex-R (krótko mówiąc jest nieziemski, chyba z innej planety bo ciarki mam za każdym razem jak leci muzyka). Obecny partner Jamo C95 nie jest jednak jego najlepszym kompanem, zwłaszcza, że odsłuchiwałem Rega Brio-R z Pylon oraz Heco Direct i ból pozostał do dzisiaj :(
Cieszy mnie fakt potencjalnej obniżki cenowej serii KEF R, np R700. Obecny pułap cenowy jest dla mnie raczej nie osiągalny (bariera psychologiczna) i aż bałem się ich odsłuchać. Być może zejdą do poziomu np Tannoy XT6F.

Tak nisko z ceną to wątpie żeby zeszły bo są lepiej wykończone a za taką jakość się płaci ekstra.

R KEFa bardzo pasuje do wzmacniaczy Regi. Jedna z lepszych synergii w ogóle, moim zdaniem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Każdy znajduje coś pod choinkami, to i pod moją się coś znalazło ;)
oppo.jpg
Do tego kolejny etap osiągnięty, na razie 100" z wykorzystaniem ekranu, który kurzył się na strychu.
1.jpg
2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pioneek

New member
Witam ją też byłem grzeczny w tym roku i Mikołaj kupił mi wzmacniacz Roksan k3 i cxn v2 teraz jest problem co do niego podpiąc myslalem o focal aria948 po przeczytaniy calego watku napewno poslucham tannoyxt8f pomieszczenie 35+
muzyka pop i taneczna zależy mi na mocnym miękkim basie (taki lubie). Teraz gra z jako C 407 jak dla mnie środek i góra trochę daje po uszach przy długim słuchaniu a basu malo. Co tym sądzicie proszę o doradcę. Jeżeli tx8f nieodstają wiele od948 to zostałoby na ampli z pre out przeżuciliscie troche sprzetu to macie rozeznanie. Pomóżcie
 

abdul0412

New member
Bez reklam
w XT8F basu odczujesz i sa swietne , tylko zalezy co lubisz bardziej czuc czy slyszec.
Mysle ze Focale tez sa spoko i dodałbym do tego jakies Klipsc RP280 lub RF7 III.
Looknij jeszcze na KEF r700 sa teraz w przecenie , a i jeszcze Feyn audio 502 ale ich nie slyszalem podobno graja na poziomie XT8F.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam ją też byłem grzeczny w tym roku i Mikołaj kupił mi wzmacniacz Roksan k3 i cxn v2 teraz jest problem co do niego podpiąc myslalem o focal aria948 po przeczytaniy calego watku napewno poslucham tannoyxt8f pomieszczenie 35+
muzyka pop i taneczna zależy mi na mocnym miękkim basie (taki lubie). Teraz gra z jako C 407 jak dla mnie środek i góra trochę daje po uszach przy długim słuchaniu a basu malo. Co tym sądzicie proszę o doradcę. Jeżeli tx8f nieodstają wiele od948 to zostałoby na ampli z pre out przeżuciliscie troche sprzetu to macie rozeznanie. Pomóżcie

Chcesz kupić ampli i kolumny ? Chcesz mieć KD ?
Wzmak masz bardzo fajny.
Słuchałem i Arie i XT8F - jedne i drugie grają dobrze ale każde inaczej :-D
Fyne 502 to też fajne granie chodź delikatnie inne niż Tannoy.
Klipsch też może się podobać w tego typu muzyce - sporo basu.
Wszystko zależy ile $ chcesz przeznaczyć i czego oczekujesz ? Bez odsłuchu się nie obejdzie.
Słuchałem bezpośrednio Fyne i Audio Physic Classic 8 i to co te skrzynki robią w stereo to szacun !
Tylko po co ten ampli ?
 
Ostatnia edycja:

Pioneek

New member
Kiedyś napewno chciałbym wrócić do kina lubie jak coś przeleci nad głową dz trzasnie za plecami. Postanowiłem przejść narazie na dobre stereo przecież tego używa się 90%. Miał najpierw być cxr200 ale stare kodeki na pokładzie potem cxa80 a zakończyło się w czarny piątek na Roksanie ( cena cxa) kupiony w ciemno. Focal mogę mieć za niecałe 10K, jestem na to przygotowany jak sprzedam jamo, ale gdyby nie było warto przepłacać to właśnie zostałoby od razu na ampli i cały zestaw jest.Teraz dopiero widzę że bez odsluchu się nie obejdzie dobór kolumn to poważna sprawa przy takim sprzęcie (tego nie kupię w ciemno).
 

pasterz81

New member
Pioneek,
Gratuluje wzmacniacza Roksan K3. Sam długo rozważałem jego zakup. W moim przypadku wygrała Rega Elex-R. Bardziej mnie urzekla Rega. Oczywiście to tylko kwestia gustu i oba wzmacniacze są cudowne i cieżko było wybrać. Roksan gra bardzo ciepło, miękko. Rega zresztą tez jest ciepła, szybka, zwinna, rytmiczna. Wnosi dużo życia i emocji.
Słyszałem Roksan K3 + Kef R500. Same Kef są również neutralne po lekko ciemnej stronie. Mnie ich połączenie się podobało. Efekt był bardzo ocieplony, chyba trochę zagęszczony, delikatny ale sam musisz ocenić. Każdy inaczej to odbiera. Obecnie mam Jamo C95. Cieżko mi się do nich ustosunkować. Słyszałem inne kolumny w tym Kef i chyba bym bardziej się w ich kierunku skłaniał. Jest w nich coś przyjemnego.
BTW czy ktoś może się wypowiedzieć co do doświadczeń akustycznych z Jamo C95 lub C97. Nosze się z zamiarem ich sprzedaży i ewentualnego zakupu właśnie Kef.
 

Pioneek

New member
Pasterz 81
Jak pisałem Roksan kupiony w ciemno zagrała cena ( nie zaluje).umówilem sie po nowym roku na konfrontacjre focal aria 936 ,tannoy xt8f i verne 2,5 takie beda w salonie zobaczymy.Jeszcze mam doradę heco gelan 902 podobno w nich jest bas troszke"podbity" z k3 mogą się fajnie zgrać będę ich szukał gdzieś niedaleko mnie kkef 700 tez szukam ,nie wiem jak z focal 948 czy niebeda za duże na mój metraż 35+ otwarty salon na poddaszu.Jaką akustyka jest to wiem, ale mam drugi pokój 25-30m może kiedyś tam sobie zrobię piekiełko i wstawię te cacuszka co teraz kupię. Mam nadzieję że sprzęt posłuży znowu z 10 lat z zadowoleniem jak ten stary.Audiofilem nie jestem lubie posłuchać sobie przyjemnie muzy z bananem na twarzy, cenowo tez trzeba się gdzieś zatrzymać.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Pasterz 81
Jak pisałem Roksan kupiony.................mój metraż 35+
Atakuj Kef R900.

@Raf, sam metraż to nie wszystko, ważne jak wygląda strefa odsłuchu.
Gdybym liczył metry całego salonu, gdzie grają u mnie R700, to wyjdzie prawie 70m2, a możesz mi wierzyć lub nie, gra to bardzo dobrze ze względu na układ i ustawienie sprzętu w odpowiednim miejscu.
Zresztą, Ci co byli u mnie, mogą potwierdzić ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie - jak policzę u siebie to ponad 50mkw ale odsłuchu jest jakieś 30mkw i duże znaczenie ma aranżacja pomieszczenia.
RP-260 ze spokojem dają radę w nagłośnienie - kwestia tylko co kto chce usłyszeć ?
 
Do góry