Zidoo Z10

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No może coś mistrze z forum Zidoo pomogą.
Co do serwisu, jeżeli kupiłeś w Polsce z gwarancją to czemu mają nie pomóc. Jeżeli nie dojdziesz do ładu to warto zgłosić.
Sprawdź jeszcze po USB z zewn. pena.
 

maks1910

Member
Po resecie MKV zawiesił się, teraz za drugi razem działa już 1 h bez zawieszenia, ale nie ma reguły w zasadzie przy filmach nie ma żadnej reguły. To że dziś dojdzie do końca, nie znaczy że jutro pójdzie i być może zawiesi się w 10min lub po około godzinie. Jeśli z pena pod usb film pójdzie i być może będzie działać prawidłowo to nie rozwiązuje to problemu, bo po to jest kieszeń aby HDD schować. Suma suma sumarum jeśli MKV z pena zadziała prawidłowo można by sugerować, że coś z kontrolerem dysku jest nie tak. Przy połączeniu dysku z zewnątrze przez SATE podobne zawieszanie MKV istnieje.
 

AKI

Member
Sprawdź wentylatorek z tyłu Zidoo czy działa czy nie jest zasłonięty lub wyłączony w ustawieniach, może przyczyną zawieszeń być przegrzewanie się sprzętu, brak wentylacji lub stoi na amplitunerze ;) Wykonać factory reset i wgrać najnowsze oprogramowanie. Do przyczyn usterki można dodać problem z zasilaczem. Do testów powyłączałbym CEC we wszystkich sprzętach, bo to teoretyczne źródło wielu problemów.
 

maks1910

Member
Sprawdź wentylatorek z tyłu Zidoo czy działa czy nie jest zasłonięty lub wyłączony w ustawieniach, może przyczyną zawieszeń być przegrzewanie się sprzętu, brak wentylacji lub stoi na amplitunerze ;) Wykonać factory reset i wgrać najnowsze oprogramowanie. Do przyczyn usterki można dodać problem z zasilaczem. Do testów powyłączałbym CEC we wszystkich sprzętach, bo to teoretyczne źródło wielu problemów.


Dzięki za odpowiedz wentylator działa i jest ustawiony na Auto. Też już nad tym myslałem, lecz zwiecha po 10 minutach raczej nie będzie powodem przegrzania no raczej. Mogę go ustawić na max obroty lecz jest wtedy trochę słyszalny. Reset był wykonany dwukrotnie jak na razie jeden 2 godzinny film poszedł do końca, nie mniej jednak wcześniej zaliczał zwiechy. Także obstawiam, że to przypadek że działał prawidłowo. Zidoo stoi na szafce także z dala od amplitunera.

CEC jest wyłączone w zidoo muszę zobaczyć jeszcze w TV
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to faktycznie jest jakaś usterka/wada sprzętu. W takim razie dobrze, że to zgłosiłeś.


Mi na dniach w Zidoo "wywaliła się" apka pogodowa - ta w głównym menu. Nie można ustawić żadnego miasta. Po wpisaniu cały czas komunikat, ze nie można pobrać danych pogodowych. Dałem sobie z tym spokój. to znaczy z tą pogodą.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo apka pogody pobiera dane z Yahoo Weather, a Yahoo Weather zmieniło kod stąd problemy.
 

maks1910

Member
No to faktycznie jest jakaś usterka/wada sprzętu. W takim razie dobrze, że to zgłosiłeś.


Mi na dniach w Zidoo "wywaliła się" apka pogodowa - ta w głównym menu. Nie można ustawić żadnego miasta. Po wpisaniu cały czas komunikat, ze nie można pobrać danych pogodowych. Dałem sobie z tym spokój. to znaczy z tą pogodą.


Musi być to wada fabryczna bo większość jest zadowolona z odtwarzacza. Moja frustracja sięgnęła zenitu (zresztą moja i żony) bo ciągle sprawdzałem i ciągle byłem w punkcie wyjscia. Oczywiście czasem zdarzało się, że film poszedł prawidłowo, ale sądzę że to przypadek. Mój TV z pena łyka te filmy bez problemu. Apka pogody mi działała ostatnio, ale po kilku resetach już jej nie ustawiałem bo skupiałem się na badaniu problemu. Dam znać co i jak. Póki co wysłałem meila bo muszą nadać numer serwisowy. Pozdro
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to tak jak napisałeś daj znać co i jak. Ja jestem z Zidoo zadowolony. Oczywiście jakieś tam drobne sprawy zawsze się zdarzą, zawsze coś może działać lepiej. Jednak nie ma przecież rzeczy idealnych.

Także Zidoo śmiga tak jak należy. Odtwarza wszystkie najnowsze formaty audio/video.



Powodzenia z Twoim egzemplarzem, oby sprawa szybko i dobrze się zakończyła.
 

maks1910

Member
Hej może mi ktoś polecić alternatywę dla odtwarzacza do Zioo (poza wbudowanym i KODI) konkretnie chodzi i o katalogowanie albumów ?
 
Do góry