Zidoo Z10

maks1910

Member
Witam


Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam siły. Jakieś 3 tyg zakupiłem nowego Zidoo Z10 ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu, lecz nie wiem co jest grane z filmami. konkretnie chodzi o zatrzymywanie się filmów .MKV.



Co zrobiłem


- wymieniłem dysk HDD na nowy( bo myślałem, że to wina starego dysku) - zabieg nie pomógł
- wymieniłem na nowy certyfikowany kabel HDMI - zabieg nie pomógł
- przetestowałem wszystkie ustawienia i nie wiem co ustawić aby było ok


Zatrzymywane występuję, po 10 min, po 1 godzinie (nie ma reguły) czasem rzadko film dobije do koca bez zacinki. Gdy się już zatnie przesunę do przodu to film idzie ale bez dźwięku i po chwili się zatrzyma. Pomaga uruchomienie filmu od nowa. Dźwięk przesyłam z Zidoo do amplitunera SPDIF
Z góry dziękuję
 

maks1910

Member
Jaki to konkretnie Zidoo? X10? Z10 Pro? Jaki amplituner? Czy odtwarzacz podłączyć możesz po HDMI z pominięciem łącza SPDIF?

Jeżeli wszystko zawodzi zapytaj na forum Zidoo. To kopalnia wiedzy i można tam znaleźć pomoc.
HDD Media player(RTD 1619DR) | Zidoo forum


Amplituner to Cambridge Audio 540R a Zdioo Z10



Obecnie mam podpięte tak:
- kabel HDMI mam podpięty Zidoo do TV (tu przesyłam tylko obraz)
- kablel optyczny mam podpięty Zidoo do amplitunera


sugerujesz że problem tkwi właśnie w złączu SPDIF?


Czyli jak mam podpiąć HDMI do TV a drugi HDMI do amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, wiesz wszystko warto sprawdzić i szukać przyczyny.
A czy przy połączeniu odtwarzacza tylko z TV problem też występuje?

A jaką masz wersję oprogramowania w swoim Zidoo?
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
Nie wiem, wiesz wszystko warto sprawdzić i szukać przyczyny.
A czy przy połączeniu odtwarzacza tylko z TV problem też występuje?


Nie próbowałem tego (połączenie Zdioo i TV). Ale wiesz po to jest kino domowe aby był lepszy dzwięk. Głośniki z TV to słabizna, ale spróbuje.



Jeśli zrezygnuje z SPDIF to potrzebuje dwa kable HDMI?


HDMI Zdioo i TV a następnie TV Amplituner?


Wersja oprogramowania jest najnowsza
 

maks1910

Member
Najnowsza wersja Zidoo to 2380
Za bardzo nie rozumiem jak to podłączyć mam 2 kable HDMI.
W zidoo mam HDMI out i HDMI in i podobnie w amplitunerze. TV ma 3 HDMI
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z HDMI Zidoo out podłącz do HDMI in w aplitunerze a następnie z HDMI out amplitunera do TV.
 

maks1910

Member
OK już sprawdzam. Poza nawiasem dziękuję za pomoc. A nie sądzisz,że Zidoo jest uszkodzone? Z Mede8er nie miałem problemów




Tak podłączyłem jak napisałeś. (mam obraz lecz dźwięk tylko w TV) z amplitunera cisza?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze jedna sprawa. A jak podłączysz inny dysk, tzn. zewnętrzny po USB do wejścia Zidoo to ten problem też występuje?

Co do braku dźwięku po zmianie połączeń, może coś trzeba w amplitunerze ustawić? Jeżeli nic tam nie zdziałasz to podłącz po SPDIF.

Co do uszkodzenia Zidoo, no też tak może być.


Jak nic się nie zmieni to może zadaj pytanie na forum Zidoo, może ktoś tam podsunie jakieś rozwiązanie.

No trzeba sobie przecież pomagać.
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
To już drugi dysk wewnętrzny na którym problem występuje. Mogę jedynie z 32GB pena sprawdzić.

Póki brak dźwięku w amplitunerze. Próbowałem ustawić ale nie wiem gdzie tkwi przyczyna.

Mogę zrobić TAK: zidoo do TV po HDMI a SPDIF do amplitunera wtedy zido będzie podawał tylko obraz a dźwięk poda TV do Aplitunera? Czy dobrze piszę?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze napisałeś. I sprawdź ten pendrive. Zobacz jak to będzie wtedy wyglądało jak włączysz film.
 

maks1910

Member
A jakieś sugestie co do ustawienia samego Zidoo?
Na połączeniu hdmi zidoo do tv i tv do aplitunera spdif zaliczyłem zatrzymanie obrazu. Natomiast na połączeniu zidoo do tv tylko po hdmi zatrzymanie ekranie i po chwili zielony ekran i restart. Masakra
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No coś jest nie tak. Mam już kolejny odtwarzacz Zidoo. Teraz Z10 pro. W kazdym miałem dysk wew. I wszystko śmiga tak jak trzeba. Teraz mam zamontowany Segate 6TB. Do tego zewnętrzne po USB WD 8TB i też wszystko OK.

Co do ustawienia Zidoo, teraz tak z głowy nic mi się nie kojarzy. Jutro tzn. w sumie już dzisiaj za dnia jak odpalę sprzęt to popatrzę w ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No patrzę teraz w ustawieniach Zidoo.
Nie wiem jaki masz TV (4K z HDR, czy Full HD), ale u mnie tak to wygląda :

- tryb HDMI 3840x2160p - 23Hz
- HDR - Auto
- tryb zgodności z Dolby Vision - Priorytet LLDV
- MaxCLL i MaxFALL - włączone
- własny EDID - wyłączone
- HDCP - wyłączone

Jeżeli chodzi o audio - mam połáczone Zidoo po HDMI to amplitunera i potem z niego do TV Oled 4K po HDMI i tak to wygląda :

- Audio HDMI - Auto
- Audio SPDIF - RAW (chociaż nie mam połączone - dźwięk po HDMI idzie)
- Redukcja wyjścia HD audio - wyłączone
- Pasywny tryb kompatybilności Pass trough - wyłączone

Z innych ustawień :
- HDMI CEC - włączone - podustawienia wedlug własnych preferencji

Tak to na szybko wygląda.
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
Mam 4k z HDR pisze jeszcze z serwisem Zidoo chyba Chiny po angielsku i wyslalem im media info pliku. dziś zaliczyłem kilka zwiech i nie jest to wina kabli na bank. Czasem jakiś film idzie a na drugi dzień już się zatrzymuje nie ma reguły. Jak na moje soft niestabilnie chodzi.
Jestem załamany bo nie wiem czy serwis Polski to uwzględnia
 

maks1910

Member
No patrzę teraz w ustawieniach Zidoo.
Nie wiem jaki masz TV (4K z HDR, czy Full HD), ale u mnie tak to wygląda :

- tryb HDMI 3840x2160p - 23Hz
- HDR - Auto
- tryb zgodności z Dolby Vision - Priorytet LLDV
- MaxCLL i MaxFALL - włączone
- własny EDID - wyłączone
- HDCP - wyłączone

Jeżeli chodzi o audio - mam połáczone Zidoo po HDMI to amplitunera i potem z niego do TV Oled 4K po HDMI i tak to wygląda :

- Audio HDMI - Auto
- Audio SPDIF - RAW (chociaż nie mam połączone - dźwięk po HDMI idzie)
- Redukcja wyjścia HD audio - wyłączone
- Pasywny tryb kompatybilności Pass trough - wyłączone

Z innych ustawień :
- HDMI CEC - włączone - podustawienia wedlug własnych preferencji

Tak to na szybko wygląda.


Ustawienia mamy podobne choć ja mam mniej opcji bo niższy model. dzięki i zobaczymy co Chiny naapiszą
 
Do góry