Zestaw TV + AMP + Głośniki + PS5

Tomsonowy

New member
Cześć ;)

Aktualizacja, w poniedziałek przyjeżdżają sprzęty, tj.:

TV: LG G2 65'
AV: Onkyo TX-NR 6100
PS5
  • odtwarzacz CD po kablu optycznym
  • telewizja

Głośniki na razie zostają stare, muszę trochę kasy odłożyć.

Pytanie do podłączenia całości po kablach HDMI, żeby nie stracić na jakości audio / video - czyt. 4k 60-120Hz obraz i dobrą jakość audio.
Jest ta opcja HDMI e-ARC, która zwrotnie daje audio z TV do AV. Tylko nie za bardzo rozumiem, jak mam wszystko ze sobą podłączyć, może ktoś pomoże?

Docelowo myślałem, że PS5, odtwarzacz CD i dekoder TV podłączę bezpośrednio do AV po HDMI, i dopiero jednym kablem HDMI z AV do TV.
Wtedy zmieniam kanały (TV, GAME, CD itd.) pilotem do AV. Ale niby są straty na jakości i HDR z PS5 wtedy nie działa? Chociaż wydaje mi się, że ten AV ogarnie 4K i HDR i nie powinno być tutaj problemu

Bo jakbym miał podłączyć sprzęty (PS5, CD, TV) bezpośrednio do TV, i dopiero potem HDMI e-ARC z TV do AV, to zmieniam źródło sygnału pilotem od TV, a nie korzystam z tej opcji na AV, co mijałoby się trochę z celem?

Jestem trochę zagubiony w tym momencie, nie wiem jaka opcja będzie najlepsza dla tej konfiguracji...

Będę wdzięczny za pomoc i naprowadzenie
Dzięki!
 

Tomsonowy

New member
Ok, z tego co czytam to Onkyo 6100 ma HDMI 2.1, co powinno działać z 4k/120Hz, 8k/60Hz i HDR10+ bez problemów. Czyli jak rozumiem, standardowo wpinam źródła do AV przez HDMI 2.1, i potem jednym kablem do TV.. oby tak było ;)
 
Do góry