Zestaw TV + AMP + Głośniki + PS5

Tomsonowy

New member
Cześć,

nie wiedziałem do końca, w którym dziale zamieścić temat, ze względu na jego dość szeroki zakres ;)

Zbieram się powoli do zakupu nowego sprzętu TV + Audio + Konsola. Zależy mi na OLED 65' oraz nagłośnieniu 2.1. Wszelkich aplikacji typu Spotify / HBO itd., używam via konsola PlayStation.
Do tego kablówka, opcjonalne podłączenie PC oraz odtwarzacza CD po kablu optycznym.

Salon jest dość nietypowy (z kuchnią, całość w kształt litery L), TV zawieszone na ramieniu do ściany, a głośniki nie są bezpośrednio skierowane na odbiorów (tj. kanapa), a w raczej na całe pomieszczenie.
Nie zależy mi na TOP audiofilskim dźwięku, ze względu na to, że pomieszczenie jest trudne do ogarnięcia dźwiękowo. Chciałbym, żeby wszystko wchodziło w AMP, a AMP do TV po HDMI.

Zakres cenowy:
TV: max. 10 000
Audio (AMP + głośniki): max. 7000

Myślałem o:

TV: SONY XR-65A90J

AMP: Marantz NR1200

STEREO: Pylon Opal 30

I pytanie do Was, jako ekspertów. Ja mniej więcej patrzyłem czy parametry się zgadzają.. i chyba będzie do siebie pasować, przynajmniej tak mi się wydaje.
Zagra to jakoś? Ma sens ten zestaw, czy w tych cenach znajdzie się coś znacznie lepszego? Mowa o nowym sprzęcie, używany nie wchodzi w grę.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady, nie chcę wyrzucić oszczędności w błoto, bo mnie zabiją :D

Dzięki!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zagrać to zagra ale ja bym na Twoim miejscu pomyślał o innej jednostce centralnej - Marantz 7000N lub Denon PMA 900 HNE ,Tego pierwszego miałem na testach niesamowite urządzenie żeby było jeszcze ciekawiej teraz jest w promocji ,faktem jest że kosztuje trochę więcej niż NR 1200 ale jest po prostu lepszy pod każdym względem począwszy od "wnętrzności" skończywszy na wyposażeniu funkcjach i dźwięku ,warto przy wyborze wziąć jeszcze jedną rzecz - sprzęt kupuje się na dłuższy czas dlatego warto kupić cos lepszego
 

Tomsonowy

New member
Dzięki za odpowiedź
Jeśli to inwestycja, to jestem w stanie to zrozumieć

Tylko pytanie jak podłączyć całą resztę, nie mając wejść HDMI :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedy planujesz zakup , bo wkrótce pojawią się nowe modele telewizorów.
Jaki masz teraz sprzęt ?
Jak duży i wysoki masz pokój na sprzęt audio ?
Możesz wkleić zdjęcie ?
 

Tomsonowy

New member
E7A48A23-2D9C-43B3-9918-05528EF31BA1.jpeg
DC383EC3-6F19-46C4-A1C8-45A805295F58.jpeg


Zakupy planuję na początek czerwca 2023

Wysokość pokoju ok. 4m
Szerokość ok. 7m
Długość ok. 5m w najszerszym miejscu

Sprzęt to:
TV Samsung UE55H6700
AMP Sony STR DH550
Kolumny Pioneer S ES3TB
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze rozplanowane na telewizor, gorzej na audio.
Możesz brać nawet większy spokojnie.
Ale ustawienie kolumn w stosunku do kanapy...
Wysokość też pomieszczenia duża.
Ile masz max kasy na audio zestaw ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie chcę Ciebie martwić ale masz trudne warunki akustyczne ,z telewizorem też jest kłopot ,przeważnie jest tak że telewizor jest na przeciwległej ścianie gdzie się siedzi .U Ciebie jest jest na ścianie przyległej i na dodatek na składanym uchwycie
 

Tomsonowy

New member
Wiem, zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego nie potrzebuję sprzętu TOP audio, bo jego potencjał nie zostanie wykorzystany ;)

Myślę, żeby drugą kolumnę przerzucić na drugi róg zakątka z kanapą i już będzie znacznie lepiej

1681216907331.png
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny nie mogą a przynajmniej nie powinny grać na siebie bo uniemożliwia to osiągnięcie prawidłowej stereofonii zawsze ustawia się je na jednej płaszczyźnie (ścianie)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem miałem okazję tego słuchać fajna rzecz ale trochę droga .Kilka lat temu widziałem w Niemczech podobne urządzenie Samsung R7 kosztowało 349 euro u nas też było, dość fajnie to grało i by pasowało do Twojego wnętrza Albo jest jeszcze jedna opcja trudno tak powiedzieć czy się sprawdzi ....ale może ,Kup amplituner 5 kanałowy np Marantz NR1510 rozrzuć głośniki po ścianach żeby nagłośnić całe pomieszczenie i uzyskać mniej więcej równomierny dźwięk na suba znajdziesz miejsce i dzięki temu dźwięk będzie miał podparcie w basie Wiem że na początku myślałeś o kolumnach podłogowych ale moim zdaniem to jest za małe pomieszczenie i na dodatek kompletnie nie ustawne .Musisz iść na pewne kompromisy żeby coś z tego było
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym Poszedł tym tropem, czyli ampli Onkyo + monitory ( cały zestaw ) Paradigm Cinema 100 i to do tych warunków zadziała extra.
A telewizor czy 65 czy 75" trzeba by było domykać gdy siadasz z innej strony.
Ale to nie wymagająca czynność.
I faktycznie Oled LG G23 galery ( na niego wystarczy kasy) będzie świetnie grał i świetnie się prezentował nie odstając od ściany.
 

Tomsonowy

New member
Dzięki Panowie, bardzo mi pomagacie! Czyli pójdziemy w głośniki na ściany, żeby dźwięk trafiał do odbiorców na kanapie

Pytanie do LG G23, lepiej się sprawdzi niż ten Sony? Czytałem, że Sony lepiej wypada pod wieloma względami.. No i ma VOD Bravia ;)

Wersje 75 wchodzą już na 13-15k, więc też sporo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz świetnie zaprojektowany układ, a zakup na długie lata.
Ten zestaw trafi i do tych na kanapie i do tych po drugiej stronie.
Więc warto , tym bardziej , że w promocji mieścisz się w cenie.

LG G23- to klasa premium.
A w cenie 8800 z pakietem - to najlepszy wybór.
Przy soudbarze masz też możliwość wyboru LG S90Qy z DA ( produkowany dla LG przez Meridian) w specjalnej ofercie.
Jest w pakiecie soundbar + Oled. oszczędzasz 2000 zł
Ale jeśli marzysz o kinie i najwyższej jakości w klasie to ten zestaw wcześniej podany - rewelacja.
 

Tomsonowy

New member
W takim razie zdecyduję się na podwieszenie kilku mniejszych głośników tak jak sugerujecie, kolumny stojące nie mają sensu przy takim układzie w pomieszczeniu. A jak mają się zestawy Focal Sib Evo do tych Paradigm?

Co do TV mam zagwostkę między LG G2, a SONY A90. Chyba muszę zwyczajnie zobaczyć je na żywo. Głównie przekonuje mnie lepsze oddanie kolorów SONY, mimo niższej jasności matrycy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Focal - też dobra klasa.
Te Paradigmy zbierają super oceny.
Do Twojego układu będą świetne, dopiero odczujesz dźwięk kina bo szafka nie przysłoni Ci dostępu.
I odczujesz głębię stereo w stosunku do twego co masz. A bas w filmach zmieni odczucia i ciaraki gwarantowane.
Sony i LG - to wysoka półka.
I tak obydwa wymagają kalibracji, wówczas inaczej spojrzysz na obraz końcowy.
Galery , więc design tu ma też duże znaczenie.
Masz też system współpracy po Wi-fi ze wszystkimi urządzeniami w domu i widoczne po DashBoard na ekranie.
Możesz sterować z poziomu telewizora - oświetleniem, ogrzewaniem, urządzeniami gospodarstwa domowego, bramą garażową, okiennicami, robotem ... itd. - nawet jak Cię nie ma w domu,
No i na G2 masz teraz OD LG Polska 5 lat gwarancji firmowej.
Ale Sony gra też bardzo dobrze.
Jeśli jesteś fanem marki - to dobry wybór.
 

Tomsonowy

New member
To teraz kwestia Amplitunera, biorąc pod uwagę klasę TV oraz podłączenie PS5, wysoka rozdzielczość, przesył obrazu i audio po optyce

Jeśli Onkyo, to jaki model polecacie do 4000, pod zestaw monitorów?
 
Do góry