Zestaw stereo w granicach 3000zł do Focali 716

MarcinGD

New member
He, z PM7004 to dopiero gęba się smieje :D :eek:k:

Krzysztofie, Ty chyba miales wczesniej PM6004 ? Jak wiemy PM7004 nie ma loudness. Ja mam PM6004 i np sluchanie pewnych rodzajow muzyki nie wyobrazam sobie bez loudness. Zeby byc szczerym to tak naprawde nie wylaczam juz wogole loudness przy sluchaniu muzyki, a myslalem w przyszlosci nad zmiana na PM7004. Nie lubie sluchac glosno muzyki.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Wreszcie ktoś ma upodobania do loudnessu jak ja i to do tego stopnia,że nie mając go w swoim wzmaku musiałem sam go sobie zamontować.Przy wieczornym i cichym słuchaniu jak znalazł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysztofie, Ty chyba miales wczesniej PM6004 ? Jak wiemy PM7004 nie ma loudness. Ja mam PM6004 i np sluchanie pewnych rodzajow muzyki nie wyobrazam sobie bez loudness. Zeby byc szczerym to tak naprawde nie wylaczam juz wogole loudness przy sluchaniu muzyki, a myslalem w przyszlosci nad zmiana na PM7004. Nie lubie sluchac glosno muzyki.

To nie Krzychu, tylko ja o tym nieszczesnym loudnesie sie rozpisywalem ;)
Tak, mam serie 6 Marantza i serie 7, poszukam Ci w archiwum obszerne moje wywody na ten temat.
Nikt przed zakupem nie byl w stanie mi pomoc, wiec tradycyjnie kupilem dwa wzmacniacze Marantza i sam to przetestowalem, zawsze to sie tak konczy ze laduja u mnie dwa ampli, wzmacniacze, tv itp. Tylko portfef na tym cierpi, ale przynajmniej mam pewnosc czego chce.
Te dwie serie roznia sie m.in. wlasnie tym loudnesem, ktory ja osobiscie bardzo sobie cenie przy cichych odluchach. Loudness to profanacja dzwieku dla audiofili, ale ja nim na szczescie nie jestem, ale tez wylaczam go przy pewnej skali, bo mimo wszystko to sa podbicia. Natomiast przy cichych odsluchach, jak najbardziej, swietna sprawa. Mimo ze seria pm6xxx to polka nizej jak pm7xxx to ten magiczny przycisk jest dla mnie bardzo fajnym rozwiazaniem, ale jak wspomnialem - wylaczam go po pewnej skali, a w seri pm7004 jest w tym wypadku zbedny, dynamika i tak jest lepsza. Generalnie nie na tym polega stereo aby krecic pokretlami i wprowadzac znieksztalcenia. Dobry sprzet obroni sie sam, ale przy cichych odsluchach z loudnesem - nie mam nic przeciwko.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli pm7004 nie posiada tego magicznego przycisku? i jak wtedy wypada w porównaniu z pm6004 przy cichym słuchaniu i włączonym Loudness?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie posiada, wypada gorzej. Tzn. jezeli lubisz ta "soczystosc" i nie jestes ortodoksem, to moze brakowac tego przycisku. Dlatego tez tyle sie rozpisywalem na ten temat swojego czasu przyd zakupem. PM7004 to lepszy sprzet, bez dwoch zdan, ale w nocy wolalbym korzystac z PM6004. Dlatego trzymam dwa. Mozna jeszcze podbic w PM7004 galka niskich, ale to nie to samo. Prawdziwy audiofil bedzie oburzony tym co pisze, ale to mnie malo interesuje, wiem co to dobry dzwiek i wiem kiedy z takiego korzystac bez ulepszaczy, ale w nocy mimo wszystko lubie (nawet kosztem tych "znieksztalcen") podbity i soczysty. To tak, jak w ampli tryp PURE, dla wielu brzmi plasko (szczegolnie tych tanszych). Datego tez czesto bawimy sie w rozne opcje w ampli, bo nie kazdemu to pasuje. Tyle ze w ampli nawet jak podkrecimy w tym trybie to dla wielu dalej to nie jest to, czesto to czytamy po opiniach jakie glosza uzytkownicy. Natomiast wzmak budzi sie odrazu, jest moc, dynamika, przestrzen, inna klasa, wiec to bardzo ogolne porownanie aby zobrazowac, a nie brac doslownie.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to czyli będę miał pewien dylemat w razie czego:). No ale wzmaki innej marki też mogą to mieć bądź nie i tak będę stawiał na jakość dźwięku :). Tak pomału zaczynam zagłębiać się w kwestii stereo hehe:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zazwyczaj lepsze wzmacniacze nie maja loudnesa. Dla wielu to profanacja.
Pytanie czy chcesz miec referencje, czy preferencje :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:) Tak to armanig się rozpisywal, ale już wyjasnil. Ja nie używam, loudnesa, bo raz, ze nie mam, a dwa, słucham jak leci, a wieczorami raczej leci u mnie tv lub filmy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
sluchalem tego denka, ale on jest porownywalny z 6004, a z 7004 bardziej 15xx. Mnie nie przekonał. Tzn. był dobry, ale Marantz lepszy na moje gusta.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tu chodzi o dźwięk :), no ale wiadomo dźwięk rzecz gustu :) i nie każdy musi się ze sobą zgadzać, ale nie ma co ukrywać w tej dziedzinie cena też jest wyznacznikiem jakości:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ogolnie rzecz ujmujemy, a gusta wiadomo roznie z nimi bywa, to tak jak z Pamela Anderson, jednym sie podoba, drugim nie, ale kazdy by chrupnal :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mi osobiście się nie podoba Pamela, jakoś ta dmuchana sztuczność i lalkowatość mnie nie podnieca, ale z braku laku bym chrupnął hehe, ale jak bym miał inny wybór to bez wahania bym brał inną:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo Pamelka to juz raczej powiew przeszlosci, ale cofnij do roku 1990 jak byla na okladce Playmate. Nie wybrzydzalbys tak, oj nie :)
 
Do góry