Zestaw stereo w granicach 3000zł do Focali 716

żywy841

New member
Witam,

Posiadam głośniki Focala 716. Chciałbym do nich zakupić jakiś zestaw stereo w granicach 3000zł Myślałem nad czymś z Pioneera serii 30, Marantza 5004 lub Yamahy. W grę wchodzi zakup samego wzmaka do 2000 zł a później ewentualnie dokupie cd. W tej cenie można już wyrwać Marantza 6004 tylko czy w swoim przedziale cenowym to dobry wybór ? Co się lepiej zgra z moimi głośnikami ? Pokój to ok 20m a muza to głównie Hip Hop.

Czy bedę też musiał dokupić suba czy muze lepiej w 2.0 niż w 2.1 ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
MArantz będzie bardzo dobrym wyborem. Do Focali tym bardziej. Do muzy tylko 2.0. Nawet w Hip Hopie nie powinno Ci brakowac basu.
 

żywy841

New member
Ok a jaki 5004 czy wyższy. Czytałem pewien test i Seria Pionka 30 wypadła rewelacyjnie tylko nie wiem jak to się ma do Focali właśnie i Hip Hopu
Zastanawiam się jeszcze nad ampli stereo HK 3490.
Audiofilem nie jestem więc pewnie dla mnie będzie oki. Tylko czy się współgra z focalami 716
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Dlaczego nie posłuchasz sobie sam? Jedziesz do sklepu HiFi, wpłacasz kaucję i zabierasz oba klocki do domu - jak nie masz na oba jednocześnie to jeden weekend jeden klocek, drugi weekend drugi. Czy planujesz rozbudowę także o streamer czy tylko CD?
 

j_oda

New member
Za niewiele ponad 2000zł można wyrwać już Marantza PM7004. Pioneer podkręca skraje pasma. Taka już ich natura. Marantz gra dużo spokojniej, bardziej neutralnie i naturalnie. NAD w tym zestawieniu moim zdaniem jest z kolei zbyt neutralny, tym bardziej że słuchasz hip-hopu.
 

żywy841

New member
Dzięki za informacje. Ale dalej mam lekki metlik. Może powinienem rzeczywiście posłuchać. Na youtube jest filmik z zestawen Nada i focalami 716. Brzmi to całkiem spoko ale to filmik. Może ktoś to ocenić. Wystarczy wpisać focal 716 filmik troszkę ponad 5 min
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja moge kupic do sypialni za 800zl :)
Z filmikami na YT to daj sobie spokoj, takie "testowanie" i odsluchiwanie nic nie ma wspolnego z stanem faktycznym.
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Dzięki za informacje. Ale dalej mam lekki metlik. Może powinienem rzeczywiście posłuchać. Na youtube jest filmik z zestawen Nada i focalami 716. Brzmi to całkiem spoko ale to filmik. Może ktoś to ocenić. Wystarczy wpisać focal 716 filmik troszkę ponad 5 min

Widzę że kręci Cię ten NAD. Kup to co Ci pasuje, ale polecam odsłuch i porównanie - to sama przyjemność.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij moze od podania ceny, co? Nastepnie masz dzial "sprzedam" na forum.
Opisz stan, kolor, date zakupu, ew. gwarancje (dystrybutora PL lub nie?)
Na allegro wystawiles?
 
Do góry