Zestaw stereo do dużego pomieszczenia 2

SDman

Banned
Witam,
widocznie kolega nie wie co to Spendor, Harbeth, ProAc :blagam:
To "trochę" inny poziom grania niż - dajemy po uszach.

Pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mabram

New member
Wiecie ja rozumiem dzwiek jest dzwiekiem kazdy patrzy zeby byl jak najlepszy.
Patrzac na oferte rynkowa jest wiele dobrych kolumn w podobnych cenach ale jest bardzo niewiele fajnie wygladajacych, pasujacych do charakteru wnetrza.
Zdecydowalismy ze szukamy tylko bialych poniewaz mamy sporo bialych mebli w polysku a w tym wypadku rynek staje sie juz bardzo waski.

Na polu bitwy pozostaja wiec biale sniezynki:) :
-Canton chrono 509.2dc, gle 496
-heco music style 500 lub 900
-Dali zensor 7

Czytalem troche o cantonie i mimo (plastikowych koszy glosnikow :) ) musze powiedziec ze w niemczech jest bardzo popularny, wystarczy spojzec na liczbe sprzedawanych kolumn chocby na amazonie.de wiec cosw tym musi byc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od dawna pokutuje takie określenie - "brzmienie niemieckie" co określa dźwięk z dużą ilością góry i dołu oczywiście obecnie ma się z tym do czynienia niezwykle rzadko ,szczególnie w przypadku starszch konstrukcji

Wszystkim "ekpertom " kolportującym bez opamiętania te bzdury proponuję posłuchać np podstawkowe kolumny Elac , pomimo stosowania aluminiowych membran te kolumienki mają przepiękną średnicę niezwykle melodyjną i plastyczną ,kolejną zaletą jest koherencja co sprawia ,że poszczególne pasma są niemal zlepione ze sobą tworząc pełny dojrzały dźwięk .Ma się to kompletnie nijak do stwierdzeń "internetowych guru" o tym ,że podobno niemieckie kolumny nie mają średnicy

Canton nie jest popularny szczególnie na tym forum ,nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobra firma o ugruntowanej pozycji .Jeżeli się nie mylę jest to spółka rodzinna której jak dotąd żaden duży koncern nie wchłonął - co świadczy o sile tego producenta .Wszystkie kolumny powstają w Niemczech gdyż firma nie dorobiła się jeszcze fabryki w Chinach

Wracając do tematu z kolumn które wymieniałeś najciekawsze są Dali i Canton
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiecie ja rozumiem dzwiek jest dzwiekiem kazdy patrzy zeby byl jak najlepszy.
Patrzac na oferte rynkowa jest wiele dobrych kolumn w podobnych cenach ale jest bardzo niewiele fajnie wygladajacych, pasujacych do charakteru wnetrza.
Zdecydowalismy ze szukamy tylko bialych poniewaz mamy sporo bialych mebli w polysku a w tym wypadku rynek staje sie juz bardzo waski.
Na polu bitwy pozostaja wiec biale sniezynki:) :
-Canton chrono 509.2dc, gle 496
-heco music style 500 lub 900
-Dali zensor 7
Czytalem troche o cantonie i mimo (plastikowych koszy glosnikow :) ) musze powiedziec ze w niemczech jest bardzo popularny, wystarczy spojzec na liczbe sprzedawanych kolumn chocby na amazonie.de wiec cosw tym musi byc.
Sam kiedyś miałem ten sam dylemat. Ja tam do Cantonów nic nie mam, też kiedyś na nie się napalałem. Pamietaj tylko, że zarówno Canton Chrono oraz Dali Zensor w połysku mają tylko frontową ściankę, boki i reszta jest już "plastikowa" matowa. Canton GLE nie występują w połysku na żadnej ze ścianek.
Heco nie znam, ale Magnaty też coś maja w White Gloss, z tym, ze wyższa seria.
W sieciach MM sa teraz też Quadrale Ferrum, białe ze szklanymi wstawkami, ale chyba też matowe. Nie wiem jak grają.
Jeśli chcesz całe w połysku szukaj od Canton Chrono SL, Monitor Audio RX, Studio, oraz Dali Ikon (te czarne z przodu). Możesz poszukać jeszcze wyższych modeli Quadrali - tez niezłe
Pamietaj, że kolumny kupuje się na słuch :)
Skoro maja być białe, to i tak masz już prościej z odsłuchem ;)
Nie czytaj, tylko słuchaj :) Jak pisze przemko, mimo membran alu Cantony nie grają po niemiecku, nie słychać metalicznego brzmienia, itp. Tak samo jak kolumny z angielskiej szkoły tez potrafią zagrać ostrzej.
Za wygląd bez wahania brałbym Canton Chrono SL lub Monitor Audio RX, jednak po odsłuchu zdecydowałem, że nie będą mi przeszkadzać czarne frontowe ścianki, w dodatku z brązowymi membranami i widocznymi dziurkami na bolce maskownic (wbrew dzisiejszym trendom - magnesy).
Minus jest taki, że w tym przedziale cenowym nie znajdziesz kolumn w całym piano white. Jeśli wystarcza Co tylko frontowa ścianka to posłuchaj Zensor, Chorno i decyduj ;)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ja Cantonki bardzo lubię, szczególnie te starsze modele. To była chyba seria Reference, ale bajka brzmienie.

Witam,
w 1988 roku po raz pierwszy miałem przyjemność słuchania Cantonów (monitory) na Technics`ie.
Urzekały melodyjnością ale faktem jest, że świat prawdziwego audio w naszym kraju dopiero raczkował, a na co dzień słuchałem Altusów z mini więżą Unitry.
Po odsłuchu po raz pierwszy zacząłem się zastanawiać jaki powinien być bas, aksamitne nie świszczące wysokie. Pamiętam, że "kontur" w moim wzmaku zaczął mi przeszkadzać bo zostało w pamięci brzmienie Cantonów.
Canton jest na rynku nie od wczoraj ale jak pisałem wcześniej trzeba umiejętnie dobrać elektronikę i kabelki bo w moim odczuciu trochę "zkinowacieli" w budżetowych seriach -nie wiem jak serie drogie -referencyjne.

Wszystkim "ekpertom " kolportującym bez opamiętania te bzdury proponuję posłuchać np podstawkowe kolumny Elac...

Może taki blooger powinien trochę więcej szczegółów dodać :JAKI MODEL ELAC`a ?
CHYBA NIE TEN: Elac BS-52.2. Czy znów wpis na podstawie testów od wuja ?
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z białych kolumn high gloss możesz odsłuchać też Boston Acoustics z serii A, tylko, że one potrzebują trochę więcej prądu, żeby pokazać na co je stać ;)
Widziałem, że Jędrzej1957 sprzedaje swój zestaw, on ma A360
 

Mabram

New member
Jeszcze raz dzieki za wszelkie sugestie i propozycje bialych kolumn :)
Kolumny nie musza byc cale w polysku wystarczy frontowa scianka. Mam teraz wiekszy asortyment do odsluchu.

Pozdrawiam goraco :-D
 
Do góry