Zestaw stereo do dużego pomieszczenia 2

Mabram

New member
Witam

Z racji że jestem nowy na forum to na początek serdecznie się witam i pozdrawiam wszystkich :)

A teraz z grubej rury:)
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zestawu stereo o którym marzyłem od baaardzo dawna.
Moje pomieszczenie to cały otwarty dół o powierzchni ok.60m2 i wysokości 2,6m z wydzieloną częścią na salon ok.16m2 (część nad tym salonem otwarta pod sam dach do wysokości 5m i łącząca się z górą korytarza o powierzchni 20m2.)
Także dużo otwartej przestrzeni i minimalistyczny styl, kafle na podłodze, zero ciężkich zasłon i dywanów.
Na początku pogłos był odczuwalny ale teraz kiedy przyszło umeblowanie jest już dużo lepiej i przy normalnej rozmowie czy słuchaniu radia nie widzę tego problemu.
Chociaż przy słuchaniu muzyki głośniej nie wiem jak to się zachowa.

Na wydanie chciałbym przeznaczyć ok. 2 tyś na wzmacniacz (amplituner stereo - zależałoby mi na radiu), i kolejne 2 - 2,5 tyś max na zestaw kolumn podłogowych.

Muzyki jakiej słucham to: pop, techno, trance, dance, rap.

Chciałbym mieć możliwość podłączenia dysku HDD, bądz pendriva i słuchanie mp3, w przyszłości na pewno coś podłączone pod domową sieć.

Wybór sprzętu jest przeogromny i ciężko się na coś zdecydować, nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu żadnych urządzeń.

Trochę przejrzałem ofertę sprzętową producentów i sprzęt jaki wpadł mi w oko to przykładowo:

Onkyo tx -8050 - (wszystko w jednym) :)
Yamaha r-n500 - (wszystko w jednym) :)

Nie wykluczam osobno wzmacniacza np: pioneer A50, denon pma-720, chociaż jak wspomiałem chciałbym mieć radio FM.

Może wy coś doradzicie jeszcze, liczę na wazą pomoc :)

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie ciężko będzie nagłośnić takie pomieszczenie przez te otwarte przestrzenie i do tego ta wysokość salonu. Szukałbym dość dużych kolumny typu : JBL Studio 290, Klipsch F30 lub droższe R-28F, RF82, Canton GLE 496, Taga Harmony Platinum F-120. Przy tak nietypowych pomieszczeniach najlepiej by było coś wypożyczyć do domu i sprawdzić jak to zabrzmi.
 

Mabram

New member
Wiesz, wiadomo mi nie chodzi o to żeby w domu robić dyskotekę i muszę to wszystko mocno nagłośnić.
Ja obawiam się najbardziej o rozchodzenie się dzwięku i pogłos w tak otwartej przestrzeni jaki może występować np: dudniący męczący bas odbijający się od twardych powierzchni.

Odsłuch w salonie da mi chyba tylko jedynie małe porównanie a w domu odczucia mogą być zupełnie inne :(
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wiesz, wiadomo mi nie chodzi o to żeby w domu robić dyskotekę i muszę to wszystko mocno nagłośnić.
Ja obawiam się najbardziej o rozchodzenie się dzwięku i pogłos w tak otwartej przestrzeni jaki może występować np: dudniący męczący bas odbijający się od twardych powierzchni.

Odsłuch w salonie da mi chyba tylko jedynie małe porównanie a w domu odczucia mogą być zupełnie inne :(

Onkyo 8050 miałem okazję słuchać z kolumnami *********************a ************
bardzo ładnie sobie z nimi radził , pewnie i z większymi też by dał radę , ale jak dla mnie ten amplituner przy zasilaczu 300w może nie podołać większym przetwornikom niż 2x16cm

podobnie będzie z denonem 720, fajnie gra , ale nie podoła basom 20cm , tam trzeba mocnego zasilacza , i nawet mocniejsze kina domowe z dużymi zasilaczami poradzą sobie lepiej niż słabe wzmacniacze
 

Mabram

New member
Hk jakos nie bralem pod uwage ze wzgledu na obawy przed awaryjnoscia ich sprzetu. W sieci troche mozna sie naczytac na ten temat.
Jednak nie powiem ze design bardzo mi sie podoba i model 3770 zapewne w zupelnosci spelnialby moje oczekiwania tym bardziej ze wiem iz w polaczeniu z JBL tworzy zgrany duet. :-D
 

SDman

Banned
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zestawu stereo o którym marzyłem od baaardzo dawna.
Na wydanie chciałbym przeznaczyć ok. 2 tyś na wzmacniacz (amplituner stereo - zależałoby mi na radiu), i kolejne 2 - 2,5 tyś max na zestaw kolumn podłogowych.

Muzyki jakiej słucham to: pop, techno, trance, dance, rap.

Chciałbym mieć możliwość podłączenia dysku HDD, bądz pendriva i słuchanie mp3, w przyszłości na pewno coś podłączone pod domową sieć.

Wybór sprzętu jest przeogromny i ciężko się na coś zdecydować, nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu żadnych urządzeń.

Trochę przejrzałem ofertę sprzętową producentów i sprzęt jaki wpadł mi w oko to przykładowo:

Onkyo tx -8050 - (wszystko w jednym) :)
Yamaha r-n500 - (wszystko w jednym) :)

Witam,
"prawdziwe wzmacniacze stereo" zmiotą dźwiękiem każdy z wynalazków.

Koledze przed zakupem sprzętu stereo bez porady wciśnięto amplituner Onkyo tx-8050
Poprosił mnie o dobranie kolumn.
Oczywiście bronił swego ampli jaki to on mocny jakie to super "highendowe" układy.

Zaproponowałem mu odsłuch porównawczy u mnie w domu (Micromega minium AMP2)

Jego 130W vs 40W choć wiadomo, że nie moc gra.

Trwał on jakieś 5 min. bo nie było co porównywać 14 letni wzmacniacz za dawne 2tyś zrobił miazgę z wynalazku.

Nawet kolega sprawdzał czy aby mono nie wciśnięte :)

NIE idź w tą stronę.

Dobry wzmak + kolumny+ DAC (to daje jakość dźwieku) + np. Blu Samsunga serii F6500 czy H6500 (cała reszta mediów oraz FLAC)
i masz wszystko co Ci potrzeba.

Pozdr.
 

Mabram

New member
Dzieki za wszystkie porady. :)
Musze sie wybrac na odsluch i sprawdze czy faktycznie jest tak duza roznica pomiedzy takim amplitunerem (nawet stereo) a wzmacniaczem. Nigdy nie mialem mozliwosci porownania.
Widze ze nie moge wykluczyc mozliwosci kupna wzmacniacza zamiast amplitunera.

Pozdrawiam
 

Mabram

New member
Witam ponownie.

Chcialbym sie jeszcze cos was poradzic zanim sie wybiore na odsluch.
Duzo czytalem ostatnio o kolumnach Klipsch w bardzo pozytywnym znaczeniu, podejzewam ze moga mi podpasowac.
Chcialbym wiec spytac, Czym sie rozni seria RF od KF poza kolorem membran i bass reflexem??
Czy jedna z nich bardziej nada sie do muzyki a druga do kina??

pozdro
 
Ostatnia edycja:

Mabram

New member
To wiekszej roznicy nie powinno byc bo mercedes to mercedes.- :-D Domyslam sie ze seria RF to "jak klasa E" a seria KF to klasa "C" :?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem co chcecie od tego amplitunera .W internecie pokutuje takie przekonanie ,że każdy wzmacniacz stereo (nawet 25-letni ) będzie lepszy od amplitunera , trzeba będzie chyba poczekać z 500 lat na zweryfikowanie tych twierdzeń , bowiem żadne argumenty nie docierają do autorów tych rewelacji

Ten amplituner jest nieźle zbudowany ,zasilanie stanowi klasyczny transformator z rdzeniem EI od którego wychodzi kilka uzwojeń wtórnych z których osobno są zasilane końcówka mocy ,przedwzmacniacz i sekcja cyfrowa ,stopień końcowy zbudowano z tranzystorów Toshiba pracujących w układzie push-pull . Np.w wzmacniaczach Cambridge Audio AM 5/10 końcówka mocy jest zbudowana na układach scalonych - więc nie każdy wzmacniacz będzie grać lepiej od amplitunera
 

SDman

Banned
Nie bardzo rozumiem co chcecie od tego amplitunera..

Witam,
jeżeli piszesz o Tx-8050 to niestety miałem go w domu i absolutnie nie zachwycił mnie,
a właściciela załamał (musi go odsprzedać).

Faktem jest jednak, że 14 letnia Micromega minium AMP2 odprawiła z kwitkiem takie piecyki jak
Exposure 2010 oraz Roksan Kandy K2 ale tutaj mówimy o niuansach -mikro szczegółach.

W porównaniu z Onkyo to po prostu przepaść nie dająca satysfakcji z dźwięku.
Kolunny Spendor S1.

Jak dla mnie mogą napisać bełkocik, że jest wykładany złotą taśmą, platynowymi przewodami,
i co tam jeszcze wymyślą, fakt jest jeden odsłuch porównawczy i wiemy wszystko.

Pozdr
 

Mabram

New member
Ponastepnej niedzieli wybieram sie na odsluch to napewno sie podziele z wami moimi wrazeniami i spostrzezeniami.
W planach mam odsluchac:
- Onkyo tx-8050
- Onkyo a-9050 - wzmaciacz
- Harmana Hk 3700 i 3770
- i moze jakiegos marantza (wzmacniacz dorzuce o ile mnie stac)
Chcialbym jeszcze jakas Yamaha ale tam gdzie sie wybieram chyba nie prowadza sprzetu Yamahy.

A z glosnikow to planuje posluchac:
- Klipsch seria RF i KF
- Canton Chrono
- Monitor Audio BX
- moze Paradigm jakies i JBL serii 270,280 - chociaz ta seria wygladem nie grzeszy bo troche jak trumny wygladaja inie wiem czy druga polowa wykaze swoje uznanie co do wygladu ich :O

pozdrawiam
 

Mabram

New member
Niestety nici wyszly z odsluchu, bylem w domu tylko na tydzien w dodatku wszyscy sie rozchorowali i nie moglem sie wyrwac zeby co kolwiek nawet obejzec:-(
Ubolewam nad tym strasznie.
W prawdzie sprzet planuje mupic na Swieta to nie wiemczy wogole zdaze co kolwiek odsluchac bo bede krotko przed.:-(
Tu gdzie jestem to taka dziura ze nic nie ma niestety.

W kazdym razie dalej czytam fora i opinie i najbardziej przypadly mi do gustu te Cantony w bialym kolorze-zona zachwycona:)
Byc moze jak bede musial kupic w ciemno to pewnie na nie sie zdecyduje, kwestia jeszcze jaki dobrac do nich wzmacniacz (amplituner stereo).

Pozdrawiam i sorki za brak polskich znakow na klawiaturze :)
 

SDman

Banned
..te Cantony w bialym kolorze-zona zachwycona:)
Byc moze jak bede musial kupic w ciemno to pewnie na nie sie zdecyduje, kwestia jeszcze jaki dobrac do nich wzmacniacz (amplituner stereo).

Pozdrawiam i sorki za brak polskich znakow na klawiaturze :)
Witam,
Canton gra dość silnym V w stosunku do linii prostej,
więc wzmacniacz powinien być spokojny z dobrą średnica i przestrzenią, również kable np. Monster'y.
Chyba, że gustujesz w takim graniu.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
najprościej -sporo wysokich oraz basu, cofnieta średnica.
Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry