Zestaw stereo do 1600zl

blazej02

New member
Też tak uważam, poprzestanę na razie na zestawie samych kolumn, a za jakis czas jak uciułam kapitał to kupię lepszy wzmiacniacz.
Tylko jakbym musiał ustawić swoją Yamahę by dobrego grała?
Bez korektora i suba rozumiem?
 

blazej02

New member
Też tak uważam, poprzestanę na razie na zestawie samych kolumn, a za jakis czas jak uciułam kapitał to kupię lepszy wzmiacniacz.
Tylko jakbym musiał ustawić swoją Yamahę by dobrego grała?
Bez korektora i suba rozumiem?
Co myślicie o tych:
http://sklep.polpak.com.pl/pro...odlogowa_TAGA_HARMONY_TAV-806F ? Mógłbym je mieć w dobrej cenie tylko pytanie czy warte zachodu. Sporo negatywnych zdań o nich w necie.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL Areny nie słyszałem ,natomiast słyszałem Studio 270 /280 świetne kolumny do muzyki i do kina
Ewentualnie poszukaj starszych kolumn JBL LX2004
 

blazej02

New member
JBL Areny nie słyszałem ,natomiast słyszałem Studio 270 /280 świetne kolumny do muzyki i do kina
Ewentualnie poszukaj starszych kolumn JBL LX2004
Wybór padł na Shadow 207 (te co w pierwotnym pomyśle miałem w głowie i te do słuchałem w sklepie). Za 1800 zł z darmową dostawą z Gdańska to myślę że to dobra cena. Wszędzie są za 990-1200 za kolumnę a tutaj za 1800 za dwie. Jutro ostateczną decyzję muszę podjąć ale raczej to będzie to :)
Btw nie wiedziałem że Shadow to seria niższa od Quantum.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Czemu Shadow 207 miałyby zagrać lepiej niż Quantum 675. Nie znam zbyt dobrze tych kolumn ale Quantum 675 wydają się dużo lepiej wyposażone i nie bardzo wiem jaki argument mógłby przemawiać za Shadow 207. No chyba, że byłby to salon 50 metrowy i wtedy dodatkowy głośnik niskotonowy zrobiłby różnicę.
 

blazej02

New member
Czemu Shadow 207 miałyby zagrać lepiej niż Quantum 675. Nie znam zbyt dobrze tych kolumn ale Quantum 675 wydają się dużo lepiej wyposażone i nie bardzo wiem jaki argument mógłby przemawiać za Shadow 207. No chyba, że byłby to salon 50 metrowy i wtedy dodatkowy głośnik niskotonowy zrobiłby różnicę.
Czyli jednak sugerujesz Quantum 675?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Shadow ma 2x prz. niskotonowy 170mm a Quantum 675

Trochę mylisz pojęcia .Magnat Quantum 675 jest konstrukcją 2 1/2 drożną pracują tam 2 głośniki o średnicy 170mm z tym że jeden głośnik jest nisko tonowy a drugi nisko-średniotonowy
Natomiast Magnat Shadows 207 jest konstrukcją trójdrożną gdzie pracują dwa głośniki niskotonowe o średnicy 170mm i jeden średniotonowy 170mm

Owszem Shadows jest serią niższą w hierarchii a z tego co widzę jeszcze niżej jest Tempus
Magnat Quantum i Shadows różnią też zastosowane głośniki
 

blazej02

New member
Trochę mylisz pojęcia .Magnat Quantum 675 jest konstrukcją 2 1/2 drożną pracują tam 2 głośniki o średnicy 170mm z tym że jeden głośnik jest nisko tonowy a drugi nisko-średniotonowy
Natomiast Magnat Shadows 207 jest konstrukcją trójdrożną gdzie pracują dwa głośniki niskotonowe o średnicy 170mm i jeden średniotonowy 170mm

Owszem Shadows jest serią niższą w hierarchii a z tego co widzę jeszcze niżej jest Tempus
Magnat Quantum i Shadows różnią też zastosowane głośniki
Czyli jednoznacznie które lepiej wybrać?
Nie do końca rozumiem tutaj te różnice w cenach, czy Shadow jest droższy tylko dlatego że jest 3-drożny?

Wybacz moj brak wiedzy technicznej ale cały czas się uczę, to obszerny temat :)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Wybór padł na Shadow 207 (te co w pierwotnym pomyśle miałem w głowie i te do słuchałem w sklepie). Za 1800 zł z darmową dostawą z Gdańska to myślę że to dobra cena. Wszędzie są za 990-1200 za kolumnę a tutaj za 1800 za dwie. Jutro ostateczną decyzję muszę podjąć ale raczej to będzie to :)
Btw nie wiedziałem że Shadow to seria niższa od Quantum.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

za 1900 mozna miec magnata quantum 677, sam posiadam
 

blazej02

New member
za 1900 mozna miec magnata quantum 677, sam posiadam
1800 to już dużo dla mnie a 1900 to raczej nieosiągalne. W związku z tym nadal aktywne mam pytanie - lepiej brać quantum 675 czy shadow 207?
Quantum 675 są za 825 a Shadow 207 mogę mieć za 900 za sztukę.
Co sądzicie?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli nie miałbym możliwości posłuchać obu w jednym salonie to wybrałbym Quantum 675, stawiając na jakość elementów grających a nie na ilość.
 

blazej02

New member
Tak też zrobię. Tylko zastanawiam się dlaczego jeśli to model wyżej od Shadow, cena jest tak zaskakująco niska. Dopytam czy to nie ekspozycja, bo jeśli tak to raczej średnio brać bo już używane (choć na pewno wygrzane).
 

janusz

New member
Bez reklam
Cena jest wyższa gdyż jest Shadow 207 jest wyższym modelem ale niższej serii. Ma tańsze głośniki ale o 1 więcej, stąd wyższa cena.
 

blazej02

New member
To lepiej faktycznie wybrać Quantum 675 jeśli maja lepsze głosniki. Korzystniej też ze względu na cenę. Za komplet 1650 a nie 1800. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Dopytam tylko czy to ekspozycja. Bralibyście ekspozycyjne kolumny?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Quantum 675 jest długo na rynku stąd mniejsza cena .W ogóle seria Quantum jest najbardziej rozbudowana ,flagowa jest seria 1000

Magnat Shadows ma inne głośniki jeżeli się ie mylę membrany są z papieru
Quntum wykorzystuje kompozyt mieszanka ceramiki i aluminium ,niezła jest też obudowa o grubości 25mm z wewnętrznymi wieńcami .W ogóle statyka kolumn jet bardzo dobra .Głośnik wysokotonowy HRH (Harmonic Radiation Horn) 2 generacji i gniazda głośnikowe są lepsze bo izolowane ,ogólnie kolumna dobrze zrobiona
Miałem okazję ja słyszeć nie była to jakaś długa prezentacja .Pamiętam te opisy w intranecie że mają bas i nic więcej albo że podobno tam bas jest taki że "zabija" co oczywiście prawdą nie jest .Fajnie wypadają wysokie tony w tych kolumnach
Magnat Shadows nie widziałem i nie słyszałem więc trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat ich brzmienia

Widzę że mocno zdeterminowany jesteś ,najlepiej gdybyś je mógł odsłuchać ,ale jeżeli słuchałeś Shadows i brzmienie Ci odpowiadało to raczej nie powinno być rozczarowania
Równie dobre są kolumny Heco z tym, że tanie nie są
 

blazej02

New member
Byłem na odsłuchu, słuchałem Quantum i Shadow ponownie, na moje ucho (o uszach się w tym temacie chyba nie dysktuje ;)) lepiej wypadły Shadow. Zdecydowałem się na Shadow 207 za 1800zł z dostawa do domu. W necie srenio po 100zl wiecej za kolumnę. Mam wrażenie, że nie będę zawiedziony ;)
Dziękuję Wam bardzo za opinie i podpowiedzi, niezwykle cenny czas spędzony na tym forum. Napiszę po czasie na pewno moje wrażenia z odsłuchów w domu.
A za jakiś czas przyjdzie moment na wzmacniacz, na pewno się odezwę ;)
 

blazej02

New member
Chyba będę musiał je oddać. Żonie totalnie nie pasuje wyskość. Twierdzi, że to duży klocek i nieładnie wyglada w salonie.
Nawet ich nie uruchomiłem.

Ciężko znaleźć takie co maja 85cm wysokości...
:(
 
Do góry