Zestaw stereo do 1600zl

blazej02

New member
Cześć,

przychodzę tutaj na forum z problemem, a raczej brakiem jednoznacznej decyzji, z jaką noszę się już***od jakiegoś***czasu.

chciałbym się zapytać o jedną kwestię:

czy do kolumn podłogowych Magnat Shadow 207 będzie dobrze koooperował któryś ze wzmacniaczy: Marantz MP-40, Harman Kardon PM635, Yamaha A-400, Onkyo Integra A-8015, Denon PMA-300V? Proszę o odpowiedź, gdyż obecnie zastanawiam się nad doborem wzmacniacza. W tym momencie posiadam aplituner Yamaha RX-V592RDS, ale wiem że to amplituner, więc nie osiągnę tych efektów co samym wzmacniaczem.

Co myślicie o takim zestawie? który da stosunkowo najlepszy efekt przy słuchaniu muzyki głównie rockowej.

Wielkość pomieszczenia to 24m2.

Jeśli powyższe sprzęty które wymieniłem nie nadają się bądź uważacie że jakieś inne by dobrze zagrały w tym zestawie to proszę o Wasze sugestie.

Dodatkowo chciałem zapytać co myślicie o kolumnach JBL LX 44? Dostałem dzisiaj informacje że kolumny w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym mogę mieć za 700zl. Gość z którym rozmawiałem sprzedaje w Gdańsku płyty winylowe już od blisko 20 lat a także sprzęt, znam go osobiście to żaden krętacz ani napedzacz byle sprzedać. Gość żyje z tego i jest miłośnikiem starego sprzętu który gra a nie tylko wygląda. Co o tym myślicie?

Dziękuję***z góry za każde myśli, podpowiedzi zostawione poniżej.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
My się chyba skądś znamy :krol:

Co prawda nie znam tej serii kolumn ale miałem styczność z kolumnami JBL serii LX2000, a konkretnie modelem LX 20004 to świetne kolumny o dynamicznym i przyjemny dźwięku .Podobnie mam bardzo dobre zdanie o kolumnach z serii Xti ,który były wyprodukowane w Danii
 

blazej02

New member
My się chyba skądś znamy :krol:

Co prawda nie znam tej serii kolumn ale miałem styczność z kolumnami JBL serii LX2000, a konkretnie modelem LX 20004 to świetne kolumny o dynamicznym i przyjemny dźwięku .Podobnie mam bardzo dobre zdanie o kolumnach z serii Xti ,który były wyprodukowane w Danii
Ano znamy :) dzięki przemko77 za to forum. Tu jest kopalnia wiedzy.
Bo tak się zastanawiam, jeśli te JBLe naprawdę grają dobrze i są warte tego (to stara skrzynia drewniana a nie sklejka) to może warto w nie zainwestować i wtedy za jakieś 700-800 dobrać do tego wzmacniacz. Gość wspominał że ma jakiegoś Technicsa i jutro mam się dowiedzieć jaki to model ale mówił że on w połączeniu z tymi kolumnami to dają mocno rade. Urzekły mnie te Magnaty ale cena też trochę gniecie przez co nie będę miał na wzmacniacz. Gość daje dwuletnią rękojmię na te głośniki i na sprzęt w ogóle gdybym się zdecydował.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

blazej02

New member
Ano znamy :) dzięki przemko77 za to forum. Tu jest kopalnia wiedzy.
Bo tak się zastanawiam, jeśli te JBLe naprawdę grają dobrze i są warte tego (to stara skrzynia drewniana a nie sklejka) to może warto w nie zainwestować i wtedy za jakieś 700-800 dobrać do tego wzmacniacz. Gość wspominał że ma jakiegoś Technicsa i jutro mam się dowiedzieć jaki to model ale mówił że on w połączeniu z tymi kolumnami to dają mocno rade. Urzekły mnie te Magnaty ale cena też trochę gniecie przez co nie będę miał na wzmacniacz. Gość daje dwuletnią rękojmię na te głośniki i na sprzęt w ogóle gdybym się zdecydował.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Tak czytam teraz w specyfikacji że one mają 91dB czułości, to dobra wartość?
Te magnaty shadow 207 mają 92dB. Im wyżej to tym lepiej z tego co wiem. Dodatkowo nie wiem czy zakres częstotliwości jest też istotnym parametrem pod którym należy szukać głośników? Aż tak mocno technicznie nie jestem zaznajomiony :)

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL robi świetne kolumny to firma z doświadczeniem .Istotnie obudowa z drewna ma przewagę nie chodzi tu tylko o wygląd ale właściwości akustyczne ,podobnie jest w przypadku instrumentów - widziałeś kiedyś gitarę ,skrzypce lub fortepian ze sklejki albo płyty ?
Te kolumny mają już ładnych parę lat ,trudno ocenić na odległość jak wyeksploatowane są głośniki ,bo w razie uszkodzenia szansa na wymianę jest nikła ,no ale jeżeli gość jest uczciwy i daje rękojmię to może być dobrze Z drugiej strony jeżeli miałbym być szczery to 700zł też tanio nie jest

Jeżeli chodzi o skuteczność (SPL ) to wartość 91db jest dużo , po prostu im więcej to kolumny zagrają głośniej .Magnaty w ogóle mają wysoka skuteczność podobnie jak np.Quadral - to taki Niemiecki styl

Wracając do JBL ,może coś takiego
Kolumny głośniki JBL Northridge E80 para (7185088903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
To zdecydowanie nowsza seria ,ludzie mają nawet na tym Forum i chwalą ,te kolumny grają mocno i decydowanie do rocka i popu się nadają jest mocny bas i dynamika ,ja nie przepadam za takimi klimatami gdyż z natury jestem romantykiem ,ale na mnie się nie patrz
Myślę że jak masz 1700zł na wydanie ,to jakieś 1000zł można przeznaczyć na kolumny ,a 700zł na wzmacniacz
 

blazej02

New member
JBL robi świetne kolumny to firma z doświadczeniem .Istotnie obudowa z drewna ma przewagę nie chodzi tu tylko o wygląd ale właściwości akustyczne ,podobnie jest w przypadku instrumentów - widziałeś kiedyś gitarę ,skrzypce lub fortepian ze sklejki albo płyty ?
Te kolumny mają już ładnych parę lat ,trudno ocenić na odległość jak wyeksploatowane są głośniki ,bo w razie uszkodzenia szansa na wymianę jest nikła ,no ale jeżeli gość jest uczciwy i daje rękojmię to może być dobrze Z drugiej strony jeżeli miałbym być szczery to 700zł też tanio nie jest

Jeżeli chodzi o skuteczność (SPL ) to wartość 91db jest dużo , po prostu im więcej to kolumny zagrają głośniej .Magnaty w ogóle mają wysoka skuteczność podobnie jak np.Quadral - to taki Niemiecki styl

Wracając do JBL ,może coś takiego
Kolumny głośniki JBL Northridge E80 para (7185088903) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
To zdecydowanie nowsza seria ,ludzie mają nawet na tym Forum i chwalą ,te kolumny grają mocno i decydowanie do rocka i popu się nadają jest mocny bas i dynamika ,ja nie przepadam za takimi klimatami gdyż z natury jestem romantykiem ,ale na mnie się nie patrz
Myślę że jak masz 1700zł na wydanie ,to jakieś 1000zł można przeznaczyć na kolumny ,a 700zł na wzmacniacz
Gość od jakichś dwóch lat używa ich w sklepie jako pokazówki gdy ktoś chce sprawdzić jak brzmi płyta winylowa. Mówil że są po serwisie, oczyszczone, sprawne. Kurde z jednej strony masz rację - pewna osoba ale z drugiej głośnik już ma trochę czasu i tego jakby nie było się obawiam. Co do tych E80/ES80 to ludzie mają bardzo podzielone opinie, z produkt marketingu i nic więcej, że bas za krótki i dudni w klacie, no i rok produkcji chyba 2003. Obawiam się że to już MDF jakiś a nie prawdziwe drewno. Hm chociaż magnaty też mają MDF.
A czy z serii Pylon jakieś są godne uwagi tak do 1000PLN za dwie kolumny?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

blazej02

New member
Gość od jakichś dwóch lat używa ich w sklepie jako pokazówki gdy ktoś chce sprawdzić jak brzmi płyta winylowa. Mówil że są po serwisie, oczyszczone, sprawne. Kurde z jednej strony masz rację - pewna osoba ale z drugiej głośnik już ma trochę czasu i tego jakby nie było się obawiam. Co do tych E80/ES80 to ludzie mają bardzo podzielone opinie, z produkt marketingu i nic więcej, że bas za krótki i dudni w klacie, no i rok produkcji chyba 2003. Obawiam się że to już MDF jakiś a nie prawdziwe drewno. Hm chociaż magnaty też mają MDF.
A czy z serii Pylon jakieś są godne uwagi tak do 1000PLN za dwie kolumny?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
http://www.imperiumaudio.pl/heco-victa-prime-502-kolumna-podlogowa.html
Jeszcze takie, czytałem że Heco sprawdza się dość dobrze jako kolumny. Jest model 502 w stanie idealnym w moim mieście za 850zl, warto?

Przepraszam że podsyłam ciągle różne ale mam mętlik w głowie a internet jest pełen różnych modeli i opinii.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

blazej02

New member
Przemko77: jak tak sobie patrzę na specyfikację Magnat Quantum 675 i tych Shadow 207, to w zasadzie jest identyczna, a cena różna o jakieś 180zł na jednej kolumnie.
 

blazej02

New member
Dochodzą jeszcze do mojej głowy Pylon Pearl 25, jestem zdania, że jeśli firma polska robi dobry produkt to warto ich dofinansować. Czytalem wiele opinii dobrych o tych kolumnach i naprawdę mocno się zastanawiam.
Czulość nieco gorsza od Quantumów bo 89dB ale pytanie czy az tak mocno tę różnicę odczuję.
Jedyny minus taki, że w ich przypadku trzeba dokupic maskownice, bo nie ma w zestawie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Heco Victa to słabsze kolumny mają lekko dudniący dźwięk fajnie wyglądają ale to trochę za mało .Podobnie dudnią Canton GLE 476
Z tymi parametrami w kolumnach jest różnie niestety nie wszyscy są rzetelni np.podciąganie impedancji do wyższej wartości ,czy podawane pasmo przenoszenia
Magnat Shadows jest nową serią więc kosztuje więcej ,podobnie jest przypadku Heco Elementa .Seria Magnat Quadral jest dość długo na runku przez ten czas zmieniał się ich wygląd a i same przetworniki były ulepszane .Dużo kolumn nawet droższych jest robione z płyt MDF a częściej HDF takie płyty są twarde ,tanie i łatwe w obróbce ,można np takie płyty wyginać .Drzewo jest drogie ,to i cała kolumna kosztuje więcej .Finalnie za brzmienie odpowiadają użyte przetworniki (ich jakość) jeżeli są słabe to i obudowa ze "złotego dębu" niewiele pomoże
Kolumny Pylon Pearl 25 słyszałem to taki Polski odpowiednik Monitor Audio MR4 dobrze grają ze wzmacniaczem Denona .Rzeczywiście w swojej cenie to jedna z najlepszych propozycji ,często są w promocji wiec można je wyrwać taniej .Warte zainteresowania są też Pylon Coral 25

U Ciebie jest jeszcze jedna możliwość ,amplituner jeżeli jest dobry i sprawny to mógłby jeszcze zostać, więc można całość pieniędzy przeznaczyć na kolumny .Często w zestawach stereo wymiana głośników przynosi największą poprawę ,wiem że masz gramofon, też by można zaprzęgnąć go do pracy
 
Ostatnia edycja:

blazej02

New member
Dowiedziałem się od tego gościa co ma JBL LX44 na sprzedaż, że ma też Technicsa SU-V90D. Stary model z 1990 roku, ale sprawny, wyczyszczony, zadbany w stanie bardzo dobrym. Jeśli bym się decydował za zakup kolumn i technicsa u niego, to by mnie to wyniosło 1500zł.
Pytanie co sądzisz o tym Technicsie?
Stary japoński sprzęt, chyba wart swojej ceny, zwłaszcza że na internecie sprzedają go ludzie za ponad 800zł.
 

janusz

New member
Bez reklam
Każdy ma swój gust. Moim zdaniem ten Technics ma tylko wartość dla konesera. Jeżeli chodzi o dźwięk to pewnie da się znaleźć dużo lepszych i bardziej markowych wzmacniaczy za 200-300 zł.
 

blazej02

New member
Janusz: Dzięki za komentarz. A jakie kolumny zamiast tych wymienionych powyżej byś szukał? Im więcej będę miał opinii tym lepiej będę mogl coś sensownego wybrać.
Nie ukrywam, że jeśli by się udało to bym wymienił amplituner obecny na inny wzmacniacz + kolumny. A jeśli nie to zainwestuję w kolumny a na razie zostawię Yamahę.
 
Do góry