Zestaw kolumn do Yamaha RX-V773

vedd5

New member
Jakie polecacie kolumny do amplitunera Yamaha RX-V773 ?
Będzie wykorzystany do kina i muzyki po połowie na ok. 20m2.

Kandydaci to JBL Loft 5.1 i MA MR6/MR1/MRC. Coś jeszcze godnego odsłuchu w tej cenie ?
Zestaw MA nie ma sub'a bo są drogie z tej stajni - możecie polecić innego ?
 

vedd5

New member
Te już deczko za drogie. A coś z tańszych ? Żeby posłuchać i sprawdzić, czy słyszalna różnica jest faktycznie warta $.
 

vedd5

New member
Jeśli chodzi o muzykę, to w zasadzie każdą, od czarnego blues'a przez rock, pop, jazz, do metalu. Pingu, a czym się kierowałeś przy wyborze paczek, i dlaczego wybrałeś akurat Jamo 607 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jakie polecacie kolumny do amplitunera Yamaha RX-V773 ?
Będzie wykorzystany do kina i muzyki po połowie na ok. 20m2.

Kandydaci to JBL Loft 5.1 i MA MR6/MR1/MRC. Coś jeszcze godnego odsłuchu w tej cenie ?
Zestaw MA nie ma sub'a bo są drogie z tej stajni - możecie polecić innego ?

Ja bezdyskusyjnie bym brał MR 6. Przecież Roth Oli 40 masz w podobnej cenie co MA MR 6? Suba sobie możesz dokupić później, a masz tutaj sporo lepsze kolumny od Loft czy QQ. Lepiej na początek zainwestować w dobre kolumienki, bo to sprzęt na lata i nie zmieniasz kolumn tak często jak elektroniki.
 

Pingu

New member
Vedd5 sugerowałem się odsłuchem. Spędziłem nad tym z 10 godzin. Wybrałem kilka piosenek z kilku płyt i śmigałem po firmach. Oczywiście nie po marketach bo tam odsłuch jest bezsensu. Taka moja kombinacja jest świetna pod Beatelsów, Elvisa czy Buble ale już pod Metallice niestety nie. JBL to był skrzekot, przesycenie góry. Wharferdale też są ok.
 

kordian1000

New member
Ja jestem w podobnj sytuacji , jednakże inna muza , bardziej odmiany house, ale w większosci kino, i waham się , ale wybiore raczej JBL studio 190 , lub ES pack , nie wiem jeszcze które...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak będzie muzyka to z tych dwóch konstrukcji JBL, zdecydowanie seria Studio. Tylko dobierz do swojego metrażu odpowiednią wielkość (180, 190)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kino jest mniej wymagające jak stereo. Jak kolumna zagra dobrze w stereo, to i tym bardziej się w kinie sprawdzi. Nie koniecznie jest w drugą stronę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kordian1000

New member
20m3 , ale wezme 190 raczej ... tylko nie mam mozliwosci odsłuchu , a kolega SIGNUM chyba planuje podobny zakup ... i nie wiem co robic... chyba kupie..
 

vedd5

New member
A co sądzicie o zestawie Monitor Audio MASS 51 ? Pewnie padnie zgodne stwierdzenie, że nadają się tylko do kina, ale pytam bo może ktoś miał okazję posłuchać. Co zatem będzie brakować muzyce w stosunku do klasycznych podłogowców na takim zestawie?
 
Do góry