Zestaw do TV - problem.

Wild Zenon

New member
W 75% Pure Audio. Materiał to You Tube oraz Spotify i TIDAL HIFI który na laptopie można uzyskać wersje Master ale nie wiem jeszcze czy jak puszczam przez amplituner jako TIDAL connect bezpośrednio do konta to jest HIFI czy można uzyskać Master, Tutaj jeszcze nie wiem jak to sprawdzić. Narazie jestem lekko zielony w tej branży
 

DrWredman

Active member
Zenku,
Gratulacje, zadowolenia przede wszystkim ;)

Najbardziej ciekawił mnie ten sufit, bo o zestaw to raczej byłem spokojny. Nie wiem dlaczego, ale miałem wyobrażenie, że walniesz jakieś chmury lub coś podobnego, a tu ZONK - biało i tyle, ale wyszło całkiem fajnie :)
Jeśli chodzi o suba to masz to szczęście, że stoi pod kątem do ścian. Dlatego fale lepiej się rozchodzą i nie ma powinno być dudnień.

A głośniki odsuwaj od ściany 2 cm na tydzień to żona nie zauważy, że po pół roku stoją pół metra od ściany ;)

Jeśli chodzi o Atmosa ze źródeł plikowych to nie natknąłem się aby komuś działało to poprawnie.
Kupuj płytki BD i ciesz się jakością dźwięku i obrazu. Mało kto z nas kupuje nowości, przeważnie kupujemy używki lub czekamy na okazje, promocje albo ... urodziny ;). Jak sam pisałeś stare filmy trzeba znów obejrzeć na nowo.

Ja od ponad roku wolę nawet nie iść do kina tylko poczekać na zakup filmu. Myślę, że to tylko kwestia czasu aby Netflix zaczął nadawać w Atmosie, choć jak na razie ma wiele filmów i seriali z dobrymi ścieżkami 5.1.

I na koniec polecę Ci stary film "Drive", niby taki nijaki, ale nastrój, muzyka i efekty, powalają.
teraz pewnie można go zdobyć za grosze na BD.
 

Wild Zenon

New member
Zenku,
Gratulacje, zadowolenia przede wszystkim ;)

Najbardziej ciekawił mnie ten sufit, bo o zestaw to raczej byłem spokojny. Nie wiem dlaczego, ale miałem wyobrażenie, że walniesz jakieś chmury lub coś podobnego, a tu ZONK - biało i tyle, ale wyszło całkiem fajnie :)
Jeśli chodzi o suba to masz to szczęście, że stoi pod kątem do ścian. Dlatego fale lepiej się rozchodzą i nie ma powinno być dudnień.

A głośniki odsuwaj od ściany 2 cm na tydzień to żona nie zauważy, że po pół roku stoją pół metra od ściany ;)

Jeśli chodzi o Atmosa ze źródeł plikowych to nie natknąłem się aby komuś działało to poprawnie.
Kupuj płytki BD i ciesz się jakością dźwięku i obrazu. Mało kto z nas kupuje nowości, przeważnie kupujemy używki lub czekamy na okazje, promocje albo ... urodziny ;). Jak sam pisałeś stare filmy trzeba znów obejrzeć na nowo.

Ja od ponad roku wolę nawet nie iść do kina tylko poczekać na zakup filmu. Myślę, że to tylko kwestia czasu aby Netflix zaczął nadawać w Atmosie, choć jak na razie ma wiele filmów i seriali z dobrymi ścieżkami 5.1.

I na koniec polecę Ci stary film "Drive", niby taki nijaki, ale nastrój, muzyka i efekty, powalają.
teraz pewnie można go zdobyć za grosze na BD.

Witam i dziękuje.

Oczywiście fantazja w realizacji sufitu jest nie mal nie skończona jednak mimo woli jest to salon i trzeba zachować pewną formę i styl aby Wilk był syty i Owca cała. Z mojej strony zadowolenie że mogłem kupić to co chciałem a z drugiej zadowolenie ogólne domowników ;) Oczywiście chmurki lub gwiazdki na niebie będę starał robić się w łazience ale to już inny temat.

Odsuwanie od Frontów i próby codzienne o 1-3 cm przesunięcia nie mają sensu z racji że jest szeroka szafka i ona wyznacza linię. Trzeba być mieć ślepca w domu aby nie zauważył że głośniki wychyliły się z poza linii. Nie mniej dla testów wysunę na któryś weekend na te 50cm i "zobaczę" czy będzie duża różnica.

Netflix mniej więcej co 1-2 tygodnie wypuszcza film bądź serial z Atmosem więc na tym polu jest super. Szczególnie że Netflix z Xbox znacznie lepiej pracuje niż z TV TCL który często tnie i pracuje nie stabilnie. Na filmy BR już poluje i zacząłem od Gladiatora i kolekcji Obcego :). Ogólnie chciałbym kupić 1-2 filmy UHD z Atmosem tak żeby mieć sztandarowe pozycje w repertuarze ale nie wiem które mają najlepszą jakość obrazu a w szczególności ścieżkę Atmos.

Z tymi plikami testowymi czy filmami z plików to z tego co czytałem to czyta nvidia TV i jakieś wynalazki - playery od 1000pln w górę więc narazie szkoda kasy. Gdyby ktoś miał jakieś rozwiązanie to czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam
 
Do góry