Zestaw do dobrego stereo?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak masz suba ,to sprawa oczywista ,ale tak jak pisałem może warto wypożyczyć i w realnych warunkach - domowych przy istniejącej akustyce przetestować wzmacniacz i źródło ,chyba salony nie robią z tym problemu .Co do formatu mp3 to niestety ten format dynamiką nie grzeszy i jak wiesz im lepszej klasy kolumny tym , drastyczniej obnaża ten format .
Ja też kiedyś myślałem nad kinem ,ale moja akustyka , warunki lokalowe 13m2 , blok no i jedynie co mnie ciekawiło w kinie to koncerty na BD w DTS HD nie filmy ( za słabe mam nerwy na horrory) , ale dowiedziałem się ,że wiele koncertów wcale nie tanich, mimo iż posiada ścieżkę DTS HD MA to w formacie PCM wypada jakościowo wiele lepiej , poza tym w kinie też ważny jest aspekt wizyjny płaski duży tv ja mam 32" zwykły HD , dlatego obrałem kierunek stereo .

Ja tam wolę lepsze audio niż obraz TV :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie. Kilka lat temu wydowalo mi sie, ze jestem bardziej kinomaniakiem. Owszem bardzo lubie, ale obraz ma dla mnie dzis drugorzedne znaczenie.
 

T75

New member
[QUOTE=krzysztofradio;
W muzyce jestem zwolennikiem czystej formy stereo, czyli bez suba ;) Dali Ikon potrafią, tylko trzeba im to umozliwic.


Mialem okazje posluchac Ikon 6.Bardzo dobrze grajace glosniki w stereo.Pozdr.:!:
 

gonzo2000

New member
krzysztofradio@ Sony Bravia KDL-46NX700 to jest dobrej klasy tv led , a ja napisałem wam ,że mam taki HD 50hz lcd 32" kosztował około 1200zł , więc w tym kontekście pisałem ,że oglądanie filmów na kinie w 32 calowym tv trochę mizerny efekt , ale zgadzam się też wolę stereo .
Masz w planach kupić dobrej klasy BD Marantza ,a myślałeś nad tanim BD + odtwarzacz strumieniowy lub BD ( transport ) + zew. przetwornik DAC .
 

T75

New member
Zgadzam się, a pamietasz na jakim sprzecie, gdzie?

Roksan kandy k2,HK 990,Xindiak 6950.Generalnie z wszystkimi graly dobrze choc z racji roznych wzmakow z kazdym inaczej.Mysle ze z jeszcze lepszym wzmacniaczem zagralyby jescze lepiej.Nie powalaja moze dynamika ale graja szczegolowo i bardzo muzykalnie z fajnym basem.Nie sa moze najtansze ale warte swoich pieniedzy bez dwoch zdan.Mi sie bardzo podobaly.Dawno temu slyszalem je tez chwile w kinie z jakims denonem i tez bylo zacnie.Pozdr.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio@ Sony Bravia KDL-46NX700 to jest dobrej klasy tv led , a ja napisałem wam ,że mam taki HD 50hz lcd 32" kosztował około 1200zł

Szczerze, to dobre filmy ogladam na projektorze. Drugie szczerze to to, iz mam w sypialni starego dobrego na tradycyjnych swietlowkach CFL Sony32D3000 z przed 5 lat i powiem Ci, ze obraz na nim jest lepszy ;) Oba kalibrowane, ale ten nowszy led ma bardzo slabe katy, na szczescie podswietlenie jest w miare rownomierne, ogolnie ten stary ma jakis taki plastyczniejszy obraz. Mam na mysli tv SD, bo z BD nie mam zastrzerzen. Ale oboje z zona postawilismy tez na wyglad w salonie.

Masz w planach kupić dobrej klasy BD Marantza ,a myślałeś nad tanim BD + odtwarzacz strumieniowy lub BD ( transport ) + zew. przetwornik DAC .

Tak, myslalem, ale jestem tez pedanyczny pod wzgledem wygladu i spojny wyglad tez u mnie sie liczy. Choc teraz tesciowie planuja wymienic tv, gdzie BD maja miec gratis, a ze niczego nie ogladaja, to moze sie zalapie :)

Jako strumieniowke i DACa to NA7004, ale to melodia przyszlosci. Plany to ja mam, gorzej z ich realizacją ;)

Roksan kandy k2,HK 990,Xindiak 6950.Generalnie z wszystkimi graly dobrze choc z racji roznych wzmakow z kazdym inaczej.Mysle ze z jeszcze lepszym wzmacniaczem zagralyby jescze lepiej.Nie powalaja moze dynamika ale graja szczegolowo i bardzo muzykalnie z fajnym basem.Nie sa moze najtansze ale warte swoich pieniedzy bez dwoch zdan.Mi sie bardzo podobaly.Dawno temu slyszalem je tez chwile w kinie z jakims denonem i tez bylo zacnie.Pozdr.

No to piekne sprzety, ale nie mialem okazji sluchac. Wlasnie, z porzadnym wzmakiem to i dynamiki nie powinno zabraknac.
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
krzysztofradio@ NA7004 bardzo dobry odtwarzacz przypuszczam ,że jakościowo nie odbiega od cd za 2 tyś , w takim urządzeniu już są wyselekcjonowane podzespoły i tor audio jest na dobrym poziomie komponentów , tak samo reszta w końcu kosztuje tyle co BD UD 5007 , co do technologii w telewizorach płaskich to chyba dopiero "OLED" wprowadzi rewolucję w jakości obioru i odwzorowaniu kolorów ,eliminując wady LED i PDP paneli , ale zanim ceny będę przystępne minie sporo czasu , tak przypuszczam .
 
Do góry