Zestaw do dobrego stereo?

korabek

New member
Witam,
Pokój ma niewiele, bo 16m2.
Słucham Starego Dobrego Rocka, a także Vangelisa, Kitaro, JMJ, Pink Floyd, itp. - wszystkiego oprócz muzyki klasycznej.
Proszę o pomoc w doborze amplitunera i kolumn frontowych (na tyłach i w centralu grają INFINITY PRIMUS, a na froncie TONSIL DUET- które chcę wymienić).
Trochę to archaiczne, ale mam już "5" z przodu i... czas na zmany.
Budżet-?. Ma "to" mieć Automatyczną Kalibrację Dźwięku i "chodzić" po HDMI. Dalej nie wiem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i z góry dzękuję.
Pozdrawiam,
Marek.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Budzet musisz okreslic. Rozumiem, ze ma byc amplituner do kina domowego, ale a ktorym mozna przyzwoicie posluchac dobrej muzyki (Pink Floyd - to dopiero klasyka :)
Wg mnie i wielu innych kolegow najlepiej grajace muzycznie amplitunery to Marantz i Harman Kardon, pozniej Denon, Yamaha i na dalekim koncu Onkyo. Ja wybrałem Marantz. Dzis juz znaczna wiekszoc ma autokalibrację, a HDMI to już wszystkie.

Co do kolumn, to tez powinienes przedstawic buzet. Kupujac u naszego kolegi będziesz mial z pewnego zrodla i najtaniej.
 

korabek

New member
Kolega "krzysztofradio" doskonale wyczuł moje intencje "amplituner do kina domowego, ale na którym można przyzwoicie posłuchać dobrej muzyki".
Ech... ten budżet. 2-4 tyś. na ampli i fronty to dużo czy mało? Do KD na tyłach zostawiłbym stare INFINITY PRIMUS 150, central INFINITY PRIMUS C25. Dobrze obstawiam? Na jaką kwotę muszę sie przygotować, aby wczuć się intencję kolegi "krzysztofradio"? Dziękuję za wszelkie sugestie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz to doskonaly wybor i kompromis, swietne kino i bdb stereo, natomiast kwota ktora podales jest dosyc rozlegla, to ma byc blizej 2k czy 4k?

Btw. Patrze jaki "krzysztofradio" tu pisal, pewnie jakis babol na forum sie trafil a tu zmiana avatara, nie najlepsza decyzja biorac pod uwage ile dzis trzeba pracowac na wizerunek (logo) firmy :) Trudno sie przyzwyczaic do takich zmian, podobnie jak do nowego logo Pzu :)
 

korabek

New member
Merytorycznie, to cenna dla mnie jest pierwsza część odpowiedzi, (zgodna z opinią "krzysztofradio").
W części drugiej nie rozumiem o co chodzi.
Jeżeli można, to kolegę "armanig" proszę o podanie zestawu ampli i frontów za kwotę 2k, 3k i 4k.
"krzysztofradio" - czy "Kupujac u naszego kolegi będziesz mial z pewnego zrodla i najtaniej" - to uznany i ceniony na forum "b...a" czy "k...i"? A jakie są Twoje propozycje?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie blizej 4K, za 2K to sam amplituner. Moja propozycja ampli Marantz SR5006, jesli jeszcze są, bo ja dzis kupilem ponoc przedostatnią sztukę SR6006. Chyba, ze zejdziemy o model niżej, to wiecej będzie na kolumny.

Nie wiem jak graja Primusy, ale myślę, ze spokojnie możesz je zostawić. Powiedzmy, ze zaokrąglimy do 2K za fronty, myślę, ze coś Black lub inni zaproponują.

Tak, nasi koledzy forumowi to "b...a" i "k...i", z tym, ze w sprawach audio "b...a"

Armanig zauwazył, ze zmieniłem logo, tzn. avatar po 6ciu latach, i zastanawiał się kto to pisze :)

Czas na zmiany. Cóż przedstawiał ów stary avatar?, a no starą ściankę z TV, mieszkania w ktorym nie mieszkam już od 4 lat, wiec to moze nawet jakoś nie wypada, czy jak... :) Jak skompletuje reszte klocków Marantza to moze też cyknę fotkę. Jednak poki co jest seksowne oczko, choc Twoj avatar, armanig, jest jeszcze bardziej sexy :)
 
Ostatnia edycja:

korabek

New member
rozumiem, że kontaktować się mam bezpośrednio z kolegą "b...a".
Dziękuję kolegom "krzysztofradio" i "armanig" a także "fazer58" za cenne uwagi i wskazanie właściwej drogi, którą dalej podążał będę już sam.

Pozdrawiam serdecznie.
 

korabek

New member
"krzysztofradio" - jak można skontatować się z kolegą "b...a"?. E-mail, tele? Jeżeli na forum, to gdzie i jak? Wybacz proszę, ale jestem niedoświaczonym forumowiczem. Nie do kńca wiem, jak się w klubie HDTV pourszać. Myślę, że Ty jako doświadczony (2006), i w tej kwesii mnie nie zawiedziesz.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz do Blackninja na PW z forum, na pewno się odezwie. Krzychu, kiedy zabawa z podłączeniem nowego 6006? Napisz jak wrażenia po odsłuchu u siebie w mieszkaniu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widze, ze mnie uprzedziłeś z odpowiedzią :) Klikasz na nazwę użytkownika, zaraz nad avatarem, nastepnie wybiersz: "wyślij prywatną wiadomość" i tyle. Niestety nie bylo mnie i nie było jak odpisać i jak podłączać.
U mnie wymaga to zdjecia ścianki za telewizorem, wywalenia starych kabli, przewodów, i trochę porzadków. Zamierzam się tym zająć w weekend. Włączyłem tylko coś na szybko i jest usmiech :) Zauważyłem tylko, jak pisze sporo osób, że trzeba bardzo odwaznie ustawić głośność by cokolwiek usłyszeć (-30), -20 było dopiero głośno. Długo nie mogłem nic usłyszeć z glosników. Potencjometr obraca się bardzo ciężko. Boje się, czy się nie zepsuje podczas używania. Nie wiem, czy ten typ tak ma. Napisze wiecej jak uporam sie z ustawieniami, itp. Do pelni szczescia brakuje jeszcze kilku klocków ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchaj, jeszcze takie pytanie. Jak byłeś na odsłuchu wzmaka stereo to miałeś może okazję przetestować coś z typu: Nad 326, CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650A/ 350A, Advance Acoustic MAx 150/250. Ciekawią mnie te wzmaki no i gabarytowo by mi weszły w półkę bo z wyższymi już by był kłopot. Kurcze, bardzo mało jest opisów i opinii o Advance Acoustic MAx. Nawet jak patrzyłem na oferty sklepów to niewiele z nich posiada tą markę. Na innych forach polecany jest też XINDAK A-06. Jak wiesz z odsłuchem to jest różnie, jak mają kolumny to akurat tych wzmacniaczy nie mają lub odwrotnie. Poza tym w Łodzi z profesjonalnym odsłuchem też jest ciężko, a nie będę jechał do Warszawy żeby kupić wzmacniacz za 1500zł:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wzmacniacze Nada i Cambridge można odsłuchać w Pabianicach. Tylko niestety nie mają Rothów więc na nich nie posłuchasz. Ja słuchałem na MR6. Słuchałem HK980, Nad326 i cambrige tylko nie pamiętam który model. I najlepiej wypadł Nad - tylko jest jeden minus moim zdaniem - kiepsko wygląda , ale grał najlepiej..
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki Paweł o opinię. Fakt, wygląd jest nieszczególny, ale to nie jest aż takie ważne. Ktoś pisał że potencjometr w tych NAD'ach powoduje że przy cichym odłuchu nie równo chodzą kanały (głośność). Dopiero jak się podkręci to się wszystko wyrównuje. Ogólnie są opinie że Marantz, AA grają bardziej górą a NAD dołem. Szukam czegoś co gra wyrównanym pasmem. Pewnie u mnie w pokoju to nawet jak wzmak gra słabo dołem to i tak basu będzie dużo. Czy płaciłeś coś za odsłuch w Pabianicach, bo pewnie piszesz o salonie Q..?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak mówię o tym salonie. Nic nie płaciłem. Przejeżdżałem akurat obok nich i wszedłem tak z buta. Mieli wolną salę odsłuchową i trochę u nich posłuchałem. Obsługa naprawdę miła tylko mało chcą schodzić z cen. Chyba że kiepski ze mnie negocjator.

Aha jeśli chodzi brzmienie to faktycznie Nad miał najwięcej dołu. Ja akurat to lubię.Jak lubisz równe pasmo to możesz zwrócić uwagę na wzmacniacze Cambridge. Jak na moje ucho grał najbardziej "żywo", więcej środka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie sluchalem wymienionej przez Ciebie elktroniki, ze wzdgledu na to, iż musialem miec ampli z 2xHDMI Out i chciałem sprzet stereo i kino z jednej firmy, a zadna z powyzszych mi tego nie oferowała. Jednak sa to niszowe marki, moze wlasnie ze wzgledu na dobrą klasę. Raczej same pozytywy. Tez slyszalem ogolnie bardzo dobre opinie o brzmieniu Cambridge
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki chłopaki za opinie. Tylko tak mnie zastanawia, czy to przypadkiem nie jest tak z budżetowymi wzmakami jak z budżetowymi ampli do KD, że praktycznie w pewnych granicach cenowych różnice między sprzętami to są niuanse brzmieniowe. Czy może jeśli chodzi o wzmacniacze to różnice są bardzo namacalne i z pewnymi kolumnami albo jest bardzo na + albo na -? Większość tych wzmaków co wymieniłem oscyluje w granicach 1500 - 2000zł, więc klasa sprzętu podobna. Założyłem osobny temat odnośnie tych sprzętów i zobaczymy jakie będą opinie. Do Pabianic nie mam daleko więc jak będzie jakiś urlop to pewnie się na odsłuch wybiorę. Więc Paweł piszesz że w tym salonie odsłuch nie zobowiązuje do niczego ?bo jeśli coś by mi się spodobało to wolałbym kupić w tańszym sklepie albo u naszego kolegi forumowego. Na razie pewnie bym przepinał kabelki bo nie słucham często ale jak już słucham to lubię jak ma to pewien poziom i power:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja byłem 2-3 miesiące temu i nic nie płaciłem. Właściwie wszedłem żeby zapytać jak to wygląda z odsłuchem a koleś od razu mnie zabrał do sali odsłuchowej. Myślę że nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Dla pewności możesz tam przedzwonić i jeszcze dopytać ale nie sądzę żeby dla mnie zrobili wyjątek. Facet mi tylko powiedział że mają czasem poumawiane odsłuchy i wtedy najlepiej zadzwonić i się umówić bo od ręki może być problem.
 

korabek

New member
Witam,
Pokój ma niewiele, bo 16m2.
Słucham" Starego Dobrego Rocka", a także Vangelisa, Kitaro, JMJ, Pink Floyd, itp. - wszystkiego oprócz muzyki klasycznej.
Proszę o pomoc w doborze amplitunera i kolumn frontowych (na tyłach i w centralu grają INFINITY PRIMUS, a na froncie TONSIL DUET- które chcę wymienić).
Trochę to archaiczne i czas na zmany.
Budżet-?. Ma "to" mieć Automatyczną Kalibrację Dźwięku i "chodzić" po HDMI. Dalej nie wiem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i z góry dzękuję.
Pozdrawiam,
Marek.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sam twierdzisz ,że pokój ma niewiele ledwo 16 metrów ,więc po co pchać się w kino ? na dodatek słuchasz ambitnej muzyki - kino i taka muzyka jakoś wyklucza się na wzajem ...no może po za jednym wyjątkiem dotyczącym płyty "Aero" - Jean Michel Jarra zrealizowanej w 5.1 ,rzeczywiście dźwięk jest niesamowicie przestrzenny ,a w utworze "Randez-vous 4" śmigłowiec przelatuje nad głową ,na podłączonym telewizorze zobaczysz spoglądające na Ciebie oczy Anne Parillaud zarejestrowane Alfacamem w czasie rzeczywistym - całość robi wrażenie....ale czy dla jednej płyty jest sens inwestycji w kino domowe ?

A tak na serio - kolumny daj dziecku do zabawy ,albo jakiemuś biednemu melomanowi a teraz konkretnie - wzmacniacz NAD C 320 BEE + kolumny Tannoy Mercury M 2 + CD Cambridge Audio CD 10 + gramofon Rega RP 1 i wcale nie jest to żart ,wtedy zobaczysz jak naprawdę brzmi "jedwabny szlak " Kitaro ,barwa saksofonu na płycie "The Dark Side on the Moon" czy gitara Dobro Marka Knopflera na płycie "Brothers in Arms
 
Do góry