Zestaw audio 5.1 + ampli do kina domowego 40m2 do 4000zł

AMP

New member
Lecz pamietaj podlaczajac do tego 7 kolumn (pamietaj tez ze bez subwoofera choc w twoim przypadku to musza byc 2 to sie nie obejdzie) to te Onkyo bedzie jak piec kaflowy i moze on nie wysterowac kolumn.

Więc jak jest z tym doborem kolumn do ampli? Na co zwrócić uwagę?
Onkyo TX-656 ma 160W na kanał, a moc kolumn frontowych Jamo to 130W, Centralka i satelity po 80W. Więc dla amatora to brzmi tak, że ampli zostaje jeszcze zapas mocy w zestawieniu z Jamo 626.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Więc jak jest z tym doborem kolumn do ampli?
Onkyo TX-656 ma 160W na kanał, a moc kolumn frontowych Jamo to 130W, Centralka i satelity po 80W.
Mylisz sie. To mala pulapka producenta.
160w na kanal pewnie na 1 lub 2 kolumnach i to jeszcze na 6 ohm na bank.
Im wiecej kolumn tym moc jest bardziej dzielona.
Wiec jak podlaczysz 7 kolumn to moze bedzie po 50w na kanal.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dokładnie snikers....Na 8Ohm to wyjdzie jakieś 120,130 kanał maksymalnie przy dwóch kolumnach przy 5.0 może wyjść około 80-100
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Dokładnie snikers....Na 8Ohm to wyjdzie jakieś 120,130 kanał maks przy dwóch kolumnach przy 5.0 może wyjść około 80-100
Z tego co widze w specyfikacji 656 na 2 kolumnach przy 8 ohm jest po 100 watt.
Takze przy 7 byloby chyba po 40 watt.
Przy 6 ohm byloby wiecej. Szukam gdzies testu ile byloby mocy na 5 i 7 kolumnach.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Z tego co widze w specyfikacji 656 na 2 kolumnach przy 8 ohm jest po 100 watt.
Takze przy 7 byloby chyba po 40 watt.
Przy 6 ohm byloby wiecej. Szukam gdzies testu ile byloby mocy na 5 i 7 kolumnach.

proszę bardzo ;) :

może nie 656 , ale starszy poprzednik :

https://www.soundandvision.com/cont...receiver-ht-labs-measures#M5toFubchPSdFB0M.97

8-ohm 5x81/95W , w zależności od zniekształceń 0,1/1%
przy 7x wyniki 77/89W w zależności jw

w stereo dla 8-ohm 2x105/124W

w stereo dla 4-ohm 2x146/188Wm

to bardzo dobre wyniki jak na amplituner z zasilaczem 610W ( na mierniku poboru mocy udało mi się chwilowo uzyskać 510W)

ale i tak właściciele wzmacniaczy stereo napiszą że wzmak zagra lepiej , i pewnie tak będzie

ja na 609 nie narzekam i dynamikę dźwieku po załączeniu "ulepszaczy" ma bardzo dobrą

test 636:

https://www.soundandvision.com/content/onkyo-tx-nr636-av-receiver-test-bench

wyniki podobne , w stereo nawet lepsze
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Cos mi za duzo wattow dla 7 kolumn pod 8 ohm.
Wedlug tego moj Onkyo PA-MC5500 jest minimalnie mocniejszy a troche to dziwne by bylo.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
przy tych nowych onkyo po przejeciu pioneera to juz troche inna bajka jezeli chodzi o wydajnosc...sa lzejsze a wydajnosc nie spadła...najlepszym przykładem moze byc wlasnie 609 pewnie wazył okolo 12kg,656 10 kg plus minus...
 

mors111

Active member
Bez reklam
Cos mi za duzo wattow dla 7 kolumn pod 8 ohm.
Wedlug tego moj Onkyo PA-MC5500 jest minimalnie mocniejszy a troche to dziwne by bylo.

tak to też zacytowali w jednym z testów :

Moc wyjściowa każdego z identycznych modułów wzmacniających to według producenta 220. (przy obciążeniu 6Ů). Nasze pomiary laboratoryjne wykazały 160W przy obciążeniu 8Ů i w trybie dwukanałowym, ale wartość ta spada do 120W przy pięciu kanałach i do 110W przy siedmiu kanałach. Warto też zauważyć, że nie jest wzmacniacz „ekologiczny”, gdyż w trybie siedmiokanałowym pożera 2.000W. W trybie gotowości zaś pobiera 145W.


co jak co masz sporo mocniejszy sprzęt , co nie zmienia faktu że Onkyo 6.. jest mocno wydajne nawet w 5/7 kanałach jak na swoją klasę cenową
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Heh a moj 23 kg - zasilacz 1050W
Ja osobiscie mialem 609, 616 i 626 choc tylko w sypialni wiec zadko uzywane.
Ladnie dawaly ale grzaly sie nie milosiernie.
Wtedy glownie uzywalem tez 828 to roznica byla takze kolega o serii 8 niech pomysli.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a moj schudł 3kg i to juz dosc sporo a gra lepiej niz poprzednik rz800... onkyo mocno sie poprawiło w kwestii wydajnosci...miałem tez 616...bardzo fajny amplituner...dopicowany 609
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
też się z tym zgodzę , natomiast 636 już nie gra tak fajnie jak 609 , wiem bo mam w rodzinie takiego samego na tych samych kolumnach
nie wiem czy czasem 636 to pierwszy eksperyment po przejeciu pionka tak jak rz800...nie grały jaj ich poprzednicy serii 6 i 8...

snickers a wiesz ze teraz połowa wagi to obudowa ;)
 
676 chwali się że ma 165 W x 7 przy 6 omach. A wiecie może jak to wygląda przy 8 omach? Nie mogę znaleźć. Czy da sie to jakoś przeliczyć? Czy te dane producenta też są mocno zawyżone? Robił ktoś może rzeczywiste pomiary?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
676 chwali się że ma 165 W x 7 przy 6 omach. A wiecie może jak to wygląda przy 8 omach? Nie mogę znaleźć. Czy da sie to jakoś przeliczyć? Czy te dane producenta też są mocno zawyżone? Robił ktoś może rzeczywiste pomiary?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Wiesz ile klocek musiałby kosztować i jakiej mocy musiałby być żeby przy 7 kanałach aktywnych dać na każdy po 165W....:)
We flagowych klockach po 10tys i w zwyż przy 8ohm i podpiętych 7 kolumnach moc oscyluje w okolicach 100W.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
676 chwali się że ma 165 W x 7 przy 6 omach. A wiecie może jak to wygląda przy 8 omach? Nie mogę znaleźć. Czy da sie to jakoś przeliczyć? Czy te dane producenta też są mocno zawyżone? Robił ktoś może rzeczywiste pomiary?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Bedzie podobnie jak juz wyzej bylo pisane

8-ohm 5x81/95W , w zależności od zniekształceń 0,1/1% dla 5 kolumn

przy 7kolumnach x wyniki 77/89W
 
Dzięki za info. Szkoda że producent nie podaje takich informacji. Ale fajnie że można liczyć na osoby bardziej oblatane w temacie [emoji2]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry