Zestaw audio 5.1 + ampli do kina domowego 40m2 do 4000zł

AMP

New member
Witam, na początku zaznaczę, że jestem amatorem w temacie audio - liczę na waszą pomoc.

Co mam:
- pokój 40m2, prawie kwadratowy, przeznaczony konkretnie pod kino, słuchanie muzyki,
- rozprowadzone okablowanie audio w ścianach pod 5.1
- jeśli chodzi o akustykę, jest wykładzina dywanowa, skosy wykonane gk + 30 cm wełny, planuje rozmieścić ekrany dla poprawy akustyki na ścianach przód, tył i ewentualnie pod skosami.
- budżet 4000zł

Wymagania:
- amplituner, (do podłączenia - projektor, pc, konsola, dysk sieciowy/nas)
- zestaw 5.1 - kolor brąz/drzewo, mile widziane odcienie dębu, zależy mi na dobrym basie

Przeznaczenie: 80% film, 10% muzyka, 10% gry
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Możesz nawet dać 10 metrów wełny a obijesz regipsem i nic ci to nie da.... Jakieś dziwne przeświadczenie ludzie mają że jak pod regipsem coś jest to eha nie bedzie.. :banned:

Kolejna sprawa, 40m2. Czyli co siedzisz na srodku pokoju a kolumny po rogach a sprzęt pod ścianą? Niewykonalne.
 

AMP

New member
Jak pisałem jestem amatorem jeśli chodzi o audio i sprawy akustyczne :) pomińmy w taki razie kwestie gk i jego właściwości akustycznych. Bedzie za bardzo odbijać to pojawią się ekrany. Ważne, że zrobi za izolację i sąsiedzi będą mieć ciszej ;)

Wiem że 4000zł to nie będzie audiofilski sprzęt, ale też audiofilem nie jestem. Zależy mi na dobrze grającym sprzęcie, który głównie sprawdzi się podczas seansów filmowych, i na zakupie najlepszej możliwej konfiguracji za takie pieniądze.

@Caparzo Będę siedział gdzieś w 1/3 długości pokoju, wymiary 6m dł x 7m szer. (skosy po bokach). Głośniki będą max 3-4 metry od słuchacza. Nie będzie elementów blokujących przepływ dźwięku, głośniki nie muszą znajdować się w rogach mogą być dowolnie rozstawione, Fronty blisko ekranu 2,5 - 3 metry pomiędzy lewą a prawą kolumną. Jest dosyć nisko 2.5 w najwyższym punkcie ale 2/3 powierzchni stanowią skosy po prawej i lewej. Więc dlaczego niewykonalne?

__________________________________________________

Rozglądam się i widzę że 4000 to raczej budżetowo, ale tylko na tyle sobie mogę pozwolić.

W takich pieniądzach widzę Jamo S 626 HCS, Quadral Quintas 6650 lub Taga 606V3
+ jakiś sub do max 1000 zł np. Magnat Sub 302A, Jamo J 10 Sub, inne propozycje?
ONKYO TX-NR656 jest ok? coś lepszego do 2000?

Może coś takiego?
ONKYO TX-NR656 + QUADRAL QUINTAS 6650 = 3000 zł + Magnat Sub 302A
http://allegro.pl/onkyo-tx-nr656-quadral-quintas-6500-6650-3kolory-i6977479233.html
albo
ONKYO TX-NR656 + TAGA HARMONY TAV-606v.3 + TAGA TSW-90v.3 = 3600
albo
ONKYO TX-NR656 + JAMO S 626 HCS 3 = 3500 zł + JAMO SUB 210 / Magnat Sub 302A
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Naprawdę nikt, nic? Nikt nie miał styczności z tym sprzętem?

Rozważam jeszcze
ONKYO TX-NR656 + JAMO S 628 HCS 3 + JAMO SUB 210

Jakiś tańszy amplituner do tego zestawu można dopasować?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Masz z byt maly budzet zeby cos w miare konkretnego polecac na taka powierzchnie.
Moze jakies uzywki gdzies dorwac.

Ja na twoim miejscu to bym zakupil przyzwoity amplituner i tylko 2 fronty. I pomalu zbierac na reszte. Choc i nawet na to budzet dosc slaby.

Mozesz wziasc te Onkyo serie 6 ale bedziesz go zylowal az ci szlak go trafi.

Podejrzewam ze tez bedzie problem z akustyka jak Carpazzo pisal wyzej.
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Wiem.. już zostałem uświadomiony, ale taki jest budżet na nagłośnienie, bo czekają mnie jeszcze wydatki na projektor, ekran, oświetlenie, meble...
Nie mam też wygórowanych oczekiwań, obecnie mam w 50m salonie z otwartą kuchnią kino Samsung HT-J5550W i nie narzekam, żona i tak nie pozwala podkręcić głośności powyżej 2/3 ;). Małe dziecko w domu, więc nie będę miał nawet możliwości "żyłować" nowego sprzętu. Na start powinien wystarczyć, w przyszłości coś się wymieni.

Wracając do sprzętu

ONKYO TX-NR656 + JAMO S 628 HCS 3 + JAMO SUB 210 / J10

Czy leprze będą MAGNAT-y Supreme II 1002 + 102 + 252 ??

Podobają mi się jeszcze WHARFEDALE Obsidian 600 HCP ale już niedostępne..

Wiem już, że TX-NR656 to minimum, i jestem zdecydowany.
 

AMP

New member
A co myślicie o Dali Spektor 6/1/Vokal Czarny + DENON AVR-X1300W - obecnie taki set jest w promocji za 4200zł

Ciężko znaleźć jakieś opinie
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wiem.. już zostałem uświadomiony, ale taki jest budżet na nagłośnienie, bo czekają mnie jeszcze wydatki na projektor, ekran, oświetlenie, meble...
Nie mam też wygórowanych oczekiwań, obecnie mam w 50m salonie z otwartą kuchnią kino Samsung HT-J5550W i nie narzekam, żona i tak nie pozwala podkręcić głośności powyżej 2/3 ;). Małe dziecko w domu, więc nie będę miał nawet możliwości "żyłować" nowego sprzętu. Na start powinien wystarczyć, w przyszłości coś się wymieni.

Wracając do sprzętu

ONKYO TX-NR656 + JAMO S 628 HCS 3 + JAMO SUB 210 / J10

Czy leprze będą MAGNAT-y Supreme II 1002 + 102 + 252 ??

Podobają mi się jeszcze WHARFEDALE Obsidian 600 HCP ale już niedostępne..

Wiem już, że TX-NR656 to minimum, i jestem zdecydowany.

Zwróć uwagę, iż lepszy/mocniejszy amplituner nie służy, np. tak jak u mnie do głośnego grania. Ma on zapewnić kolumną wystarczającą moc do wykorzystania potencjału kolumn, ich poprawnego wysterowania. Jeżeli kupisz zbyt słaby amplituner do dużego pomieszczenia jakie masz, to może okazać się że dźwięk będzie zniekształcony, dźwięk będzie znikał w takim pomieszczeniu i nie będziesz zadowolony.
Dlatego też widzę u siebie że obecny amplituner w stereo nie daję wszystkiego do moich Silver 8, wiec dokupuje dodatkowy wzmacniacz... i nie chodzi tutaj o głośniejsze granie...
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Dokladnie.
Mocniejszy sprzet nie koniecznie jest do glosnej muzy.
Czemu ja sam mam Marantza SR7010 jako procesor i do tego 2 koncowki mocy Onkyo M5000r i Onkyo PA-MC5500 ?? Sam Marantz by to pociagnal.
A tak z koncowkami volume w dzien mam na 30-35 a w nocy na 20-25. A marantz choc to amplituner nie jest goracy jak piec tylko cieply.
A koncowki sa praktycznie zimne.
 

AMP

New member
Czyli rozumiem, że Spectory z tym Denonem nie mają racji bytu?

Od paru dni szukam i widzę 2 opcje w lekko nagiętym założonym budżecie:

5.1 - TX-NR656 + JAMO S626 HCS3 + JAMO J10 ~ 4400zł

lub

7.1 - TX-NR656 + TAGA TAV–606 v.3 5.0 + 2 x TAV-606S v.3 +TAGA TSW-90 v.3 = 4000zł


Co będzie lepszym rozwiązaniem w KD? warto wejść w 7.1?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem, że Spectory z tym Denonem nie mają racji bytu?

Od paru dni szukam i widzę 2 opcje w lekko nagiętym założonym budżecie:

5.1 - TX-NR656 + JAMO S626 HCS3 + JAMO J10 ~ 4400zł

lub

7.1 - TX-NR656 + TAGA TAV–606 v.3 5.0 + 2 x TAV-606S v.3 +TAGA TSW-90 v.3 = 4000zł


Co będzie lepszym rozwiązaniem w KD? warto wejść w 7.1?

Ja czegoś tutaj nie rozumiem... mówimy o tym że taki budżet nie jest wystarczający na system 5.1, a dokładasz kolego dodatkowe dwie kolumny? Sam system 7.1 jest jak najbardziej na plus, szczególnie przy takiej powierzchni... ale nie w takim budżecie. Druga sprawa - moc amplitunera - wcześniej na 40metrach miał napędzać 5 kolumn, teraz 7... to się nie zgrywa w jedną całość...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Napalil się,chce pewnie przed świętami szybko coś złożyć... :) za młodu też byłem takim napalencem i kupiłem zestaw w pośpiechu...myślę każdy kiedyś miał taką wtope...Ale przynajmniej dostał ostrzeżenie...co zrobi to już on poniesie konsekwencje wyboru...może przemysli :) tego mu życzę bo wiem co to znaczy wtope że sprzętem he he
 

AMP

New member
Dzięki za motywację ;)

Mój kontakt ze sprzętem audio jedynie opiera się na KD Samsunga HT-J5550W - które mam rozstawione w salonie ponad 50m2 + otwarta kuchnia i nie narzekam, sprawdza się, a na początku nawet był zachwyt ;).
Dlatego nie mogę pojąć jak sprzęt o parę klas wyżej nie sprawdzi się w dostosowanym 40m2 pomieszczeniu... Nie oczekuję High-endu, to ma być budżetowe rozwiązanie, jak zagra lepiej niż ten samsung już będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Podpowiedzieliśmy Ci co naszym zdaniem powinno być zrobione, abyś mógł być zadowolony.
Jeżeli bym kierował się stwierdzeniem: "jak zagra lepiej niż ten samsung już będzie dobrze" to bym pozostał przy Samsungu a 4000 zł spożytkowałbym nieco inaczej... ale to jest Twój wybór i Twoja kasa.
 

AMP

New member
Dobrze to wiem, ale po wyposażeniu, projektorze, ekranie zostaje mi na Audio niestety tylko 4000-4500zł. Jako że jestem w tym temacie zielony wydawało mi się że na średniej jakości sprzęt to i tak dużo - teraz wiem że nie.. Nie wykluczam, że w przyszłości dokonam jakichś zmian, czymś wzmocnie zestaw, na razie muszę zmieścić się w założonym budżecie.
Pytaniem nie jest jaki najsensowniejszy jest sprzęt KD na 40m2 i ile na to trzeba przeznaczyć,
ale jakie najsensowniejsze KD 5.1 można kupić za ~ 4000zł.

Wiem, że znawcy tematu nie mają ochoty się udzielać, bo low/mid-end ich nie interesuje. Ale naprawdę na forum nie ma kogoś kto doradzi w sprzęcie z tej niższej półki?

Druga sprawa, głośniki mogę ustawić od słuchacza 2 metry każdy, w takim przypadku również 40m2 jest dużym problemem? Żona, dziecko nie lubią zbyt głośno oglądać filmów, na samsungu zawsze jest głośność max 60% - i tak pewnie będzie i w nowym KD - czy to bez znaczenia i rzeczywiście ampli onkyo 656 będzie za słabe? (napędzając np Jamo 626)
Idąc dalej, czy Onkyo 656, pomimo że stworzone do 7 kanałów, nie poradzi sobie z zestawem 7.1 które będzie rozstawione blisko słuchacza i nie podkręcone do granic możliwości?
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Kolego, mój zestaw wogóle nie jest High-end... ustaliłem sobie tylko limit który mogę wydać w stosunku do tego co oczekuje. Wiem że mógłbym kupić jeszcze lepsze kolumny, ale nie jest to mi potrzebne...
Taka informacja dla Ciebie - sam wybrałeś zestawy, które są w Twoim zakresie cenowym. Nikt nie napisał że są one złe jakościowo, tylko że są to zestawy, które nie podołają na takiej powierzchni. Jeżeli akceptujesz taki stan, to kupuj i na pewno będziesz zadowolony z takiego wyboru.
Najlepiej udać się na odsłuch wybranych zestawów albo najlepiej wypożyczyć do domu i porównać z Twoim Samsungiem...

EDIT: W Gdansku znalazłem poekspozycyjny model 656 za 1820... przypuszczam że jeszcze do negocjacji. Sam kupowałem u nich moje Silver 8... wiec pozostaje Ci 2300 na kolumny...
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Kolego ty dalej nie rozumiesz naszych porad.
Nam nie chodzi o glosne granie tylko o jakosc dzwieku. No przecierz nie bedziemy co polecac badziewia bo potem bedziesz mial problem do nas ze ci kaszane wcisnelismy.

Jesli bazujesz na plasticzku typu samsung to naprawde nie miales stycznosci z kinem domowym tylko z jego imitacja.

Ale kolega Sebak dobrze ci napisal.
Jesli jestes zdecydowany wez sobie re Onkyo serie 6 bo mialem ich kilka. Bedziesz happy w porownaniu do samsunga bo pobije to na glowe.
Lecz pamietaj podlaczajac do tego 7 kolumn (pamietaj tez ze bez subwoofera choc w twoim przypadku to musza byc 2 to sie nie obejdzie) to te Onkyo bedzie jak piec kaflowy i moze on nie wysterowac kolumn.
O akustyce to juz nawet nie wspominam bo nie ma sensu.
Ale to twoja decyzja.
 
Do góry