Zestaw audio 5.1 + ampli do kina domowego 40m2 do 4000zł

AMP

New member
Dzięki za info :) Więc nie jest źle...z tx-656
Teraz się nasuwa kolejne pytanie, czy np 80W kolumna potrzebuje do wykorzystania max jej możliwości, i np. przy ustawieniu 50% głośności zapotrzebowanie spada 40W?
Idąc dalej kolumna 130W, wykorzystanie/głośność 60% = 78W zapotrzebowania, i w takim przypadku podawane przez amp 80/90W na kanał wystarczy do poprawnego wysterowania bez zniekształceń? Gdy zapotrzebowanie jest większe od podanego zasilania z ampa kolumna gra tylko ciszej?
 

mors111

Active member
Bez reklam
to nie jest tak jak piszesz

do "normalnego" słuchania wystarczy kilka/kilkanaście Wat , owszem im zapas wzmacniacza / amplitunera jest większy tym lepiej bo będzie miał mniejsze zniekształcenia przy głośniejszym słuchaniu , a zbyt duże zniekształcenia na skraju mocy wzmacniacza mogą wygenerować niepotrzebne skoki napięcia , które to mogą uszkodzić kolumny , przede wszystkim głośnik wysoko tonowy

co innego to też kolumny , jak masz 88db jedne a drugie 91db , to te z drugie przy tej samej głośności wzmacniacza zagrają 2x głośniej

te moce jakie podawałem we wcześniejszych postach w Oknyo spokojnie wystarczą do kina i to nawet w dużych pomieszczeniach , a sam amplituner spokojnie zasili głośniki z basami 2x16/17cm czy też 1x20cm ( pewnie 2x20cm też by dał radę )
 

AMP

New member
te moce jakie podawałem we wcześniejszych postach w Oknyo spokojnie wystarczą do kina i to nawet w dużych pomieszczeniach

I komu tu komu wierzyć ? :confused: Koledzy w poprzednich postach twierdzili, że tx-656 to za mało 40m2 i nie uda się z dobrym rezultatem nagłośnić takiej powierzchni...
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
jeśli mają kolumny o słabej efektywności to tak będzie

takie np Tannoy Mercury 7.4 mają efektywność 93db i wcale nie potrzebują mocnego "pieca" by zagrać głosno

w 40m2 jak do kina to musisz szukać bardzo mocnego suba ( u mnie przy mojej akustyce w pokoju - drewniane podłogi na legarach sprawdza się wyśmienicie w kinie sub z opisu ) zapewne z min. 30cm głośnikiem i sporej wydajności prądowej . Amplituner wystarczy Onkyo 656 , i tak nie będziesz oglądał filmów z jego pełnymi możliwościami , a resztę i tak nadrobi dobry sub

w pokoju na piętrze mam Panasonic SA-HE75 , wg papierów ma 5x80W ( przy zasilaczu 220W, co wg mnie da max 5x35-40W ) i tez spokojnie daje radę w kinie ( jedynie brak nowych dekoderów ) w pokoju 26m2 , a i w stereo mocno porusza kolumny z 20-cm basami , bardzo mocno rzekłbym a w połączeniu z subem robi trzęsienie ziemi
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nikt nie mowil ze to nie zagra. Lecz im wieksza powierzchnia pokoju i to przy 7 kolumnach jak kolega chce to volume bedzie przynajmniej na polowe. A to znaczy ze ten Onkyo bedzie jak patelnia do smazenia jajek.
A to z kolei spowoduje krotsza zywotnosc i a takze gorsza jakos dzwieku.
To jest jak z autami. 1.2 l tez pojedzie ze 150 km/h ale bedzie zylowany a taki 5l bedzie sobie pyrkal na niskich obrotach...

W dodatku nie sadze ze w tym budzecie starczy na Tannoye Merkury a gdzie suby ?


W dodatku kolega chce bazowac na sprzecie nowym a to generuje 2 lub 3 krotnie wieksze pieniadze bo nie oszukujmy sie ale uzywane mozna kupic o wiele taniej.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
To fakt , Onkyo udało mi się rozgrzać na imprezie do 56'c tuż nad wiatrakiem , ale spoko daję radę przy takim długotrwałym słuchaniu w allchanelstereo , co innego w kinie , tam sygnał na surrandach idzie o wiele słabszy i amplituner się tak nie grzeje
 

AMP

New member
Dzięki. Zważając, że 90% będzie to kino zostaje TX-656, który powinien się sprawdzić w tym przypadku.

Pozostaje dobór kolumn:
1. TAGA TAV-606SE + TSW-120 (6ohm - 91dB - 20-150W)
2. JAMO S626 HCS3 + J10 (6ohm - 89dB - 130W)
3. Magnat Supreme II 2002-202-252 + Sub 302A (4-8ohm - 93dB - 225W)

wszystkie zestawy ~ 2500zł

Proszę o pomoc w wyborze.
Jamo pozytywnie ocenianie, wizualnie najbardziej mi się podobają.
Najsensowniejsza wydaję się Taga ze względu na wyższą efektywność, oraz mocny sub.
Onkyo Tx-656 do Magnatów może okazać się za słaby? - mało opinii o samych kolumnach.

Coś innego?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dzięki. Zważając, że 90% będzie to kino zostaje TX-656, który powinien się sprawdzić w tym przypadku.

Pozostaje dobór kolumn:
1. TAGA TAV-606SE + TSW-120 (6ohm - 91dB - 20-150W)
2. JAMO S626 HCS3 + J10 (6ohm - 89dB - 130W)
3. Magnat Supreme II 2002-202-252 + Sub 302A (4-8ohm - 93dB - 225W)

wszystkie zestawy ~ 2500zł

Proszę o pomoc w wyborze.
Jamo pozytywnie ocenianie, wizualnie najbardziej mi się podobają.
Najsensowniejsza wydaję się Taga ze względu na wyższą efektywność, oraz mocny sub.
Onkyo Tx-656 do Magnatów może okazać się za słaby? - mało opinii o samych kolumnach.nie będzie za słaby...

Coś innego?
Do kina to zestaw jbl es można wyrwać w dobrej cenie
 

AMP

New member
Ostatecznie zdecydowałem się na:

TAGA TAV-606v.3 + TAGA TSW-200 + ONKYO TX-656

Teraz pytanie gdzie najkorzystniej kupię taki zestaw? Może ktoś poleci dobrego sprzedawcę?
 

AMP

New member
Dzięki wszystkim za pomoc.

Orzechowy zestaw TAGA TAV-606 v3 SE Special Edition + TAGA TSW-200
oraz ONKYO TX-656
już są u mnie :)

Pytania na początek:
- mam rozprowadzone przewody 2 x 1.5, czy to naprawdę się nie nadaje i czeka mnie wymiana na min 2.5?
- jak podłączyć sub, RCA low input, czy lepszym rozwiązaniem jest wysokopoziomowe podłączenie? Czym się w ogóle różnią oba te rozwiązania?
 

Mody33

New member
Witam.
Tak jak w temacie, szukam zestawu głośników do onkyo tx-nr525.
Z góry zaznaczam że nie znam się na sprzęcie dlatego oczekuje pomocy doświadczonych.
Salon 30 m2 w kwadracie, muzyka głównie techno z dobrym basem i czasami filmy.
Budżetu 3 tyś.
Posiadam amplituner onkyo tx-nr525 i zestaw głośników który nie daje rady.
Zastanawiałem się nad zestawem tonsil hormony 2, Zestaw 5.0 Tonsil Maestro II 180 3 Kolory gw 5 LAT (6172071302) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy to da radę albo jakieś inne propozycje.
 

castel

Member
Witam.
Tak jak w temacie, szukam zestawu głośników do onkyo tx-nr525.
Z góry zaznaczam że nie znam się na sprzęcie dlatego oczekuje pomocy doświadczonych.
Salon 30 m2 w kwadracie, muzyka głównie techno z dobrym basem i czasami filmy.
Budżetu 3 tyś.
Posiadam amplituner onkyo tx-nr525 i zestaw głośników który nie daje rady.
Zastanawiałem się nad zestawem tonsil hormony 2, Zestaw 5.0 Tonsil Maestro II 180 3 Kolory gw 5 LAT (6172071302) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czy to da radę albo jakieś inne propozycje.
Bierz tylko i wyłącznie Klipsch do takiej muzy i do Onkyo.
 
Do góry