Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mnie właśnie zaczyna doprowadzać do szału i zaczynam się mocno zastanawiać nad jabłkiem.

Mój S8 jest w ogóle niezniszczony, jeszcze do niedawna nie stwarzał problemów, ostatnio zawiechy, problemy z pocztą zdarzają się niemal codziennie.

Żona ma archaicznego Iphona z serii 6 (chyba), ponieważ od lat nic się nie dzieje, nawet nie myśli o zmianie na nowszy model
Moja opinia nie jest obiektywna, bo wymieniam telefon maksymalnie co 2 lata. Nie zdąży stwarzać problemów ;) Co ciekawe zmiana w takich okresach czasu jest najbardziej optymalna, bo tracę bardzo mało na takich podmiankach. Przy dłuższym okresie użytkowania telefon traci baaardzo na wartości. Może jabłko rzeczywiście jest rozwiązaniem jak ktoś chce trzymać sprzęt kilka lat.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przed S8 zmieniałem regularnie co +/- półtorej roku, obecny mam najdłużej poniekąd z czystego lenistwa.
Po prostu działał dobrze, bateria trzyma, a stan wizualny jest bez zarzutu.
Kolejna sprawa, jak bawiłem się S9 czy 10, to nie odczuwałem wielkich różnic.
Telefon w 99% wykorzustuję do dzwonienia (co w dzisiejszych czasach może być dla niektórych dość dziwne ;) ), odbierania poczty, więc kolejne generacje w tych dwóch kwestiach nie oferowały mi nic lepszego.

Taka ciekawostka, podszyta trochę teoriami spiskowymi...
Od jakiegoś czasu mój operator usilnie próbuje mnie przekonać do wzięcia nowego telefonu, a ja usilnie odmawiam i mniej więcej w tym samym czasie zaczęły się problemy...
 

DrWredman

Active member
I ja coś dorzucę od siebie.
Miałem iPhony od 3GS do 6S. Można używać przez dwa lata bez wymiany baterii. Po trzech latach już raczej trzeba było wymienić. W ostatnim 6S wymieniłem baterię na promocji w iSpocie i działała dużo dłużej od nieoryginalnej baterii, którą wymieniłem w iPhonie żony u Pana Henia.

Wszystkie moje iPhony, które szły w odstawkę sprzedawałem za 500-800 zł albo dobijały je dzieci.
3GS mam nadal, ale używać się tego nie da ;), aczkolwiek działa, ale tragicznie wolno w porównaniu do obecnych.

Generalnie z iPhonów byłem zawsze zadowolony. Po trzech latach system już zwalniał na tyle, że lagi zaczynały denerwować.

Obecnie od roku używam OnePlus 7. W pudełku było etui i folia na ekranie. Niczego nie musiałem dokupować. Jedynie słuchawek brak, ale to akurat mam. Telefon śmiga bez zarzutu, a parametrami dorównuje tylko iphonowi, który jest droższy chyba o ponad 1000 zł. Przynajmniej tak było rok temu. Stwierdziłem, że dam szansę Androidowi, ewentualnie sprzedam i wrócę do iPhonea. Początki przesiadki były frustrujące, ale rok minął i chyba do iPhonea już nie wrócę. Ostatnio syn (on mnie przekonał do Androida) zaprogramował mi sterowanie głosowe do uruchamiania Kina Domowego przy współpracy z Broadlinkiem. Jedno słowo i wszystko się odpala. ;) nawet mając ustawiony język polski w telefonie. Czasem te dzieciaki się do czegoś przydają. Mnie pewnie nigdy by się nie chciało dogrzebać do takich funkcji. ;)

Jednak, jeśli chodzi o zakup telefonu dla partnerki to raczej skłaniałbym się ku jabłku. Chyba, że kluczowe koleżanki nie mają iPhonów ;). Taka prawda.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.

Taka ciekawostka, podszyta trochę teoriami spiskowymi...
Od jakiegoś czasu mój operator usilnie próbuje mnie przekonać do wzięcia nowego telefonu, a ja usilnie odmawiam i mniej więcej w tym samym czasie zaczęły się problemy...

To nie zadne teorie spiskowe.
Apple i sza"j"sung juz placili kilka mln kary min we Wloszech za spowalnianie i zawieszanie telefonow nowymi aktualizacjami.

Dlatego sa to oszusci i zlodziejie i jestem anty iphonowi i samsungowi, teraz dochodzi jeszcze kwestia monopolu. Jednym slowem Mafia.

Zeby nie byc goloslownym tu dowody:

"Apple i Samsung ukarane za celowe spowalnianie smartfonów przy pomocy aktualizacji oprogramowania"
https://pclab.pl/news79104.html


Dlatego o tyle swierze chinczyki sa o wiele lepsze bo nie robia takich praktyk.
W sumie huawei juz zaczal, dal pol roku temu wszystkim update i teraz mi net ginie. Trzeba kilka razy dziennie wlaczyc tryb samolot i wylaczyc. Zeby na nowo zalogowal sie do sieci. Dochodzi jeszcze kwestia szpiegowania.

Dlatego w przyszlosci chyba bede szedl w kierunku Xiaomi, Paco, Oppo lub redmi.
No chyba ze huawei wypusci cos mega fajnego to niech se szpieguja.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sam jestem ciągle zwolennikiem Samsunga. Obecnie powróciłem do najlepszej serii czyli Note. Note jest to zawsze poprawiona seria S. Absolutny top od Samsunga, mam teraz więcej RAMu w telefonie niż w PC 12GB vs 8GB :D Ciężko mi się do czegoś przyczepić poza tragicznym czytnikiem linii papilarnych. Ten z S9+ był 100x lepszy. Kupiłem też na dniach dla ojca Huawei Nova 5T. Średniak za 1000 zł z procesorem od topowego 3x droższego P30 Pro (Kirin 980). Czytnik odcisku palca umieszczony jest na przycisku włączania. Działa jeszcze lepiej niż w S9+, do tego jego umiejscowienie jest genialne. Sam telefon jak za te pieniądze wymiata. Szkoda Huaweia, że odebrali mu Google, bo jest to jedyna alternatywa, którą mógłbym wziąć pod uwagę poza Samsungiem. Ten Nova 5T jeszcze się załapał na pełne wsparcie Google, ale nowe modele bez tego są bezużyteczne.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, bo u mnie czytnik działa dobrze.
Aktualizowałeś odciski? Faktycznie, co jakiś czas, wydawać by się mogło, że nie za każdym razem chwyci, ale jak zaktualizuje odciski, to znowu działa bez zarzutu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
On działa, ale gorzej niż w S9+ i dużo gorzej niż w Huawei. Czasami nie trafię dobrze w to miejsce i nie rozpoznaje. W S9 i Huawei nie da się kliknąć źle. Działa w 100%. W Note też byłoby ok, to gdyby pole odczytu było większe.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
W moim One Plus 7 czytnik linii działa od roku bez zarzutu. Nigdy nie musiałem ponownie wczytywać paluchów, a w iPhonie niestety tak. Rozpoznawanie twarzy też działa błyskawicznie, ale wkurza mnie ta funkcja, bo telefon odpala się zawsze gdy tylko na niego spojrzę, a ja np, chcę tylko zobaczyć która jest godzina bez odblokowywania telefonu. Tak więc nie używam rozpoznawania twarzy.
 

pantomima

Banned
Wybrałem 3 modele i nie wiem poprostu, na który się zdecydować .
W sumie to tylko telefon , ale lepiej będzie wybrać coś z tej trójki optymalnego .

W zasadzie to Lolo2 najtrafniej podsumował temat i mnie ukierunował.
Dzięki ;)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Już kolejny raz wszystko kończy się na podobnym wnioskiem 😀
Podejmujemy decyzje sami i sami wydajemy nasze ciężko zarobione dudki !
Dla mnie zawsze będzie jabłko ale tutaj jest więcej zwolenników Antka !
Mam w rodzinie tylko jabłuszko i tak już zostanie 😀
iphona X mam od początku
Jest cały czas super jako ciekawostkę dodam že nigdy się nie zawiesił i nie był resetowanie !
Dalej jestem z niego zadowolony teraz jak to bywało dostanie go Żona a u mnie wyląduje 12
Dla mnie Tylko IP 😀👍
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja bym wybrał Huaweia, ale lubię ich tel. , więc nie do końca jestem obiektywny..

No ja tez lubie huaweia. Trzeba przyznac ze firma jest mega rozwinieta w masakrycznie wielu dziedzinach podobnie jak samsung.

Ale ze smutkiem musze przyznac ze odkad dali aktualizacje do p20 pro z androidem 10 to lekkie problemy :(

Jak wspomnialem wczesniej, ja lubie eksperymentowac wiec pewnie kupilbym paco, one plusa lub oppo. Z czystej ciekawosci. Czekam na cos z 5g z czyms co mnie skusi.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja przekornie. U mnie tylko od lat Samy i iPhony. Ja Sam, kobita iPho. Większość moich koleżanek woli jabłuszka ;) a faceci androidy. Jutro jedziemy po iPhona dla kobity, bo stary się rozbił... :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, też widzę tą zależność.
Dla mnie Hławej, Xiaomi itp. to jak KIA Stinger, jakiś nowy twór, świetne (ponoć) auto, wygląd podobnie i oczywiście cena niższa, ale Panamera to nie jest ; )

Jak dla mnie, Samsung ma też najlepszą nakładkę, ale to już kwestia przyzwyczajenia. Dochodzi też kwestia ergonomii, żaden z tych wynalazków nie leżał mi w ręce.
Warto też wspomnieć o ekosystemie, jak smartwatch tej samej marki, tv, tablet itp.
Podobnie jest z iP, jak jest iPad, Applewatch, to naturalnie lepiej mieć tej samej marki.
 

darekguma

New member
Bez reklam
To i ja cos skrobnę. U mnie S9+ spisuje się dobrze ale wiem że to wnet się skonczy, wiadomo android, żona dostała w pracy Iphona XS 64gb o którym mowa, to pierwszy IP w rodzinie i jestem pod wrażeniem, jakos wzbraniałem się przed tą marką ale chyba nastepny bedzie wlasnie tel z jabłkiem. Telefon jakos tak nadzwyczaj płynnie działa, robi swietne zdjęcia i filmy, bateria trzyma 2 dni, przynajmniej w rękach żony. Jedynie to system no ale żona juz się przestawiła i twierdzi, że jest ok. I teraz najlepszej, wzięła do ręki mój tel. i mówi co on tak muli[emoji3][emoji3][emoji3].

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dokładnie, też widzę tą zależność.
Dla mnie Hławej, Xiaomi itp. to jak KIA Stinger, jakiś nowy twór, świetne (ponoć) auto, wygląd podobnie i oczywiście cena niższa, ale Panamera to nie jest ; )
Przecież odpowiednikiem Panamery u Kia jest Proceed ;D
9536f15039eedcab0fab364bc18a39eb.jpg


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, zawsze mi się wydawało, że generalnie "porównania" były z Panamerą, ale patrząc tylko na zdjęcia, niech Ci będzie ; )
https://gaywheels.com/2018/05/2018-...-working-class-too-bad-its-not-lgbt-friendly/

Zresztą jest jakaś Kia lub podobny twór który czegoś nie udaje?
Ja na pewno bym tego nie kupił, zresztą Jeremy Clarkson już wyjaśnił temat.
Z telefonami (i nie tylko) jest podobnie, zapytaj użytkownika MacBooka, iPada i iPhona, czy by nie miał ochoty przesiąść się na sprzęt... Hławeja, bo tańszy i "lepszy", no ale co kto lubi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry