Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Świetne jest to, że odpalasz sobie np. Youtube na Dexie (czyli TV), a na telefonie możesz robić coś innego, wejść na Chrome itp. Nie jest to zwykły streaming, a coś jakby drugie urządzenie, które działa w tle.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ok, ale YT możesz sobie odpalić na tv z aplikacji na tv i też możesz wziąć sobie telefon do ręki i robić co chcesz, co też teraz właśnie robię :D

Wiem o co chodzi, ja tu głównie wykorzystam Chrome, mapy, jakieś kamery które właśnie na tel. działają najlepiej, sporo tego będzie znając życie. Niby te mirror (smart view) też działa nie źle, ale Dex chyba o niebo lepiej?

Swoją drogą, widziałeś zmiany na YT na naszych (pewnie innych tez) tv?
Kiedyś już to wprowadzi, ale zaraz wycofali.
Czyli przewijanie filmów bez tego całego klikania, wystarczy w prawo dać przycisk i od razu przewija.
Niebo, a ziemia. Przenieśli też opisy na samą górę i zmniejszyli czcionkę.
Bardzo ok aktualizacja, nic mnie tak nie drażniło, jak to przewijanie. Mam nadzieję, że zostanie już na stałe.
Jeszcze komentarze by się przydały i byłby ideał.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No ok, ale YT możesz sobie odpalić na tv z aplikacji na tv i też możesz wziąć sobie telefon do ręki i robić co chcesz, co też teraz właśnie robię :D

Wiem o co chodzi, ja tu głównie wykorzystam Chrome, mapy, jakieś kamery które właśnie na tel. działają najlepiej, sporo tego będzie znając życie. Niby te mirror (smart view) też działa nie źle, ale Dex chyba o niebo lepiej?

.


Czyli co?
Odpalam na telefonie aplikacje do kamer np. HikConnect i moge wyslac obraz na telewizor i bedzie dzialalo czy co?
Bo kurna na androidTV nie ma jeszcze tej aplikacji a szkoda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, wciskasz ikonę smart view na telefonie i klonujesz cały ekran który widzisz na tv 1:1 Nawet teraz pisząc wiadomośc z telefonu, wszystko to na żywo może być widoczne na tv. Możesz też włączyć aparat w telefonie, wyjsc z nim do drugiego pokoju i też będzie widać na żywo na tv, to co widzisz na telefonie. Smart View robi Ci dokładną kopie z telefonu na żywo. Wrzuć na yt "smart view Samsung", masz pełno filmów jak to działa.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No ok, ale YT możesz sobie odpalić na tv z aplikacji na tv i też możesz wziąć sobie telefon do ręki i robić co chcesz, co też teraz właśnie robię :D

Wiem o co chodzi, ja tu głównie wykorzystam Chrome, mapy, jakieś kamery które właśnie na tel. działają najlepiej, sporo tego będzie znając życie. Niby te mirror (smart view) też działa nie źle, ale Dex chyba o niebo lepiej?

Swoją drogą, widziałeś zmiany na YT na naszych (pewnie innych tez) tv?
Kiedyś już to wprowadzi, ale zaraz wycofali.
Czyli przewijanie filmów bez tego całego klikania, wystarczy w prawo dać przycisk i od razu przewija.
Niebo, a ziemia. Przenieśli też opisy na samą górę i zmniejszyli czcionkę.
Bardzo ok aktualizacja, nic mnie tak nie drażniło, jak to przewijanie. Mam nadzieję, że zostanie już na stałe.
Jeszcze komentarze by się przydały i byłby ideał.
Jasne, że można i tak jest wygodniej. Taki przykład tylko podałem :D Gdzieś czytałem, że Dex działa niezależnie od tego czy jesteśmy w tej samej sieci WiFi, a połączenie z TV robi się za pomocą WiFi Direct. Nie sprawdzałem tego jednak.

Zmianę YT widziałem, dużo lepiej niż było. Dobrze, że cały czas coś działają w temacie i wychodzą poprawki.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zamówiłem dzisiaj drugiego Huawei Nova 5T dla osoby z rodziny. Chyba ciężko o lepszy telefon do ~1000 zł. Ojciec z tego pierwszego jest bardzo zadowolony. Wiadomo, że nie jest to flagowiec i telefon ma trochę braków, ale i tak Huawei zrobił dobra robotę bo zapakował tam procesor ze swojego flagowca. Nie zdarza się to w innych markach. Myślałem też nad Poco X3, ale jest to niezła patelnia, a obecnie użytkownik ma małą motorole, więc szok byłby zbyt duży, pozatym Poco to póki co trochę niewiadoma.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja tez robie przymiarki na wymiane swojego fona, ale nie wiem na co. Myslalem o Poco ale chyba nie ma 120hz. Huawei odpada bo brak googla.
Oppo cos tam wszyscy placza ze rozowy ekran i problemy ze zwrotem czy wymiana.

Jeszcze nigdy nie mialem tego samego fona przez 3 lata. Masakra...

Folda 2 by kupil :) Ale mnie nie stac hehe
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Poco X3 ma ekran 120HZ, a kosztuje ~1100 zł. Nieźle w sumie, ale trzeba czekać na testy, bo to nowość. Ten Nova 5T ma Google, ale Ciebie średniaki pewnie nie interesują, a flagowca niestety bez Googla.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poco X3 ma ekran 120HZ, a kosztuje ~1100 zł. Nieźle w sumie, ale trzeba czekać na testy, bo to nowość. Ten Nova 5T ma Google, ale Ciebie średniaki pewnie nie interesują, a flagowca niestety bez Googla.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Myslalem o poco f2 pro.

Sredniaki...
Mi w sumie zalezy juz tylko na wygladzie i super aparacie.
Pamiec 256gb wiadomo.
Google wiadomo.

Ram i Procek pewnie sredniaki maja tez dobre i nikt nie zauwazy roznicy.

Poczekam na nowego poco F3 lub oneplusa 8t nie wiem jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Folda 2 by kupil :) Ale mnie nie stac hehe

Też bym kupił, gdybym nie jeżdził na rowerze - jeszcze za gruby, żeby to wozić w kieszeni, ale nie za 8k, a góra 4k - czyli gdzieś za tyle można już dziś wyrwać pierwszą wersję.
Natomiast sam pomysł - jak dla mnie, genialny.
Większość wiadomości, maili, notatek, zdjęć itp. i tak już na telefonie i aż się prosi o taki rozkładany ekran.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Też bym kupił, gdybym nie jeżdził na rowerze - jeszcze za gruby, żeby to wozić w kieszeni, ale nie za 8k, a góra 4k - czyli gdzieś za tyle można już dziś wyrwać pierwszą wersję.
Natomiast sam pomysł - jak dla mnie, genialny.
Większość wiadomości, maili, notatek, zdjęć itp. i tak już na telefonie i aż się prosi o taki rozkładany ekran.

Ooo to ladnie cena spadla. Powiedzialbym do normalnego poziomu, tylko pewnie uzywki.

Ekrany zginane, kto by pomyslal.

Ale i tak ciekawszym bylyby ekrany rozciagane. Rozciagasz albo sciskasz (jak okna w windowsie). Takie rozwiazanie byloby perfekcja. Lapiesz za dwa przeciwlegle boki i rozciagasz sobie ekran smartfona xD

10 lat temu powiedzialbym ze takie bajki to scifi, lecz dzisiaj nie zdziwilbym sie gdyby mieli jakies rozwiazanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
10 lat temu powiadasz... ja pamiętam jak się pisało do sikorek smsy z Noki, literka po literce, więc nie było mowy o jakiś elaboratach, bo nikt na to nie miał czasu, nawet fotki się nie dało przesłać, a dziś?
W ogóle przez ten postęp technologiczni laski (skoro o nich mowa ; ) bardziej zmanierowane, jak ma setki lajków na jakiś posranych portalach, to już wyżej s.a jak upe ma.
Ta technologia dała nam dużo możliwości i sporo ułatwiała, ale pozmieniała strasznie ludzi i potem się dziwić, że jest tyle rozwodów, rowerzystów i takich tam ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
10 lat temu powiadasz... ja pamiętam jak się pisało do sikorek smsy z Noki, literka po literce, więc nie było mowy o jakiś elaboratach, bo nikt na to nie miał czasu, nawet fotki się nie dało przesłać, a dziś?
W ogóle przez ten postęp technologiczni laski (skoro o nich mowa ; ) bardziej zmanierowane, jak ma setki lajków na jakiś posranych portalach, to już wyżej s.a jak upe ma.
Ta technologia dała nam dużo możliwości i sporo ułatwiała, ale pozmieniała strasznie ludzi i potem się dziwić, że jest tyle rozwodów, rowerzystów i takich tam ; )

True
Kiedys jeszcze byl kurna taki czat. Wlaczalo sie jakis kanal i rozne ogloszenia tam byly. Kojazycie cos takiego?

Pamietam ze zapoznalem na tym czacie pewna anie. Wtedy jeszcze listy wymienialem z nia. To byly czasy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oj się panowie rozmarzyli....
Kiedyś to się listy pisało na papierze, długopisem. ;)

A zebys wiedzial ze pisalem xD

Dzisiaj to wiesz. Najpierw nudesek musi przyjsc MMS-em a potem dopiero randewu.

Zainstalowalem raz ta aplikacje randkowa Baduu czy jakos tak. Miesiac sie nie golilem, zdjecie z profila aby czasem nikt nie rozpoznal i info do zony nie doszlo :p :p

Ale jedna wielka ciulnia. Niby, ktos polubil mnie, ale obejzec nie mozesz kto bo trzeba wykupic abonament, wiec pewnie sciema ta aplikcja. Usunalem xD
 
Do góry