Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie sprawdzałem czy zostaje ślad po nieodebranym połączeniu wideo z Whatsappa, ale jak telefon dzwoni, to zegarek milczy.
Trochę poprzestawiałem w menu w temacie powiadomień, jak chociażby dorzuciłem sygnał dżwiękowy do wibracji, bo tych nie poczujesz jak jedziesz na rowerze, ale jak ktoś pisze, to wyświetla wszystko, od zdjęcia które mamy w telefonie, do pełnej wiadomości i oczywiście możemy odpisać na różne sposoby z poziomu zegarka - tyle, że brakuje mi tu polskiego słownika przy mówieniu do zegarka, bo to równie świetna opcja.

Czyli chcesz odpowiedzieć, naciskasz na zegarku mikrofon (jest) i odpowiadasz, tak jak w google, a tu jest ten poroniony Bixby po angielsku.
Ty po Polsku, a on tłumaczy po angielsku jakieś farmazony. Duża strata dla nas w PL, ale może i to jest do ogarnięcia.

Druga sprawa, gdzieś mi mignęło, że można pisać palcem po ekranie (tzn. jest to, ale do rysunków) a ja piszę o pisaniu liter odręcznie i zamianie tego na litery faktycznej wiadomości. Też byłoby świetnie.
W samochodach to jest.

Śmieszna też sprawa z rozmowami, można odebrać i gadać do zegarka. Co za czasy, komedia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
pisanie wiadomosci na zegarku jakos tego nie widze.

Zamiana mowy na tekst te lipa. Nie uzywam.

Najlepszym rozwiazaniem byloby nagrywanie glosu i wysylanie. Tak jak w whatsappie masz mikrofon klikasz, gadasz i wysylasz. Da sie tak?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam takich co dadzą i 7k.
Obiektywnie, to już robi się absurd.
Najgorsze, że zaraz Samsung podłapie i się zaczną topy po 5-10k

pisanie wiadomosci na zegarku jakos tego nie widze.

Zamiana mowy na tekst te lipa. Nie uzywam.

Najlepszym rozwiazaniem byloby nagrywanie glosu i wysylanie. Tak jak w whatsappie masz mikrofon klikasz, gadasz i wysylasz. Da sie tak?

Pisanie nie, no chyba, że krótkie info. Jest klawiatura, uzupełnianie itp. ale to lipa jest.
Są też zapisane gotowce wiadomości, czyli jakieś "Jestem zajęty", "Zadzwonie pożniej", "Siedzę w klubie GoGo" ; ) można też wpisać swoje sztywne wiadomości i z buta to potem odesłać, z tym nie ma problemu i jest ok opcja.

Ja piszę, o ekranie na którym można palcem wpisać literę i ta zostanie rozpoznana i zamieniona na tekst w wiadomości.
To akurat nie jest złe, do krótkich wiadomości ok. Mi tego brakuje, a na pewno lepsze od pisania na klawiaturze która jest. Może gdzieś w ustawieniach, albo na zewnętrznej apce.

Zamiana mowy na tekst, to akurat byłaby rewelacja. Jest mikrofon i zamienia, ale na angielski.
Google robi to doskonale na telefonie, korzystałem wiele razy. Można się "rozpisać" bez pitolenia z klawiaturą. To byłby ideał właśnie do zegarka.
Nawet krótkie wiadomości, "tak, zaraz będę" itp. To 2s roboty i wysłane, bez pisania i cackania się.

Muszę siąść nad tym i potestować, bo są inne apki i sporo o tym w sieci.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przez brak możliwości edycji po krótkiej chwili, mnożą się niepotrzebne posty.
No, ale może chodzi o to, aby generować sztuczny ruch?

Ja piszę, o ekranie na którym można palcem wpisać literę i ta zostanie rozpoznana i zamieniona na tekst w wiadomości.
To akurat nie jest złe, do krótkich wiadomości ok. Mi tego brakuje, a na pewno lepsze od pisania na klawiaturze która jest. Może gdzieś w ustawieniach, albo na zewnętrznej apce.

Udało się znaleźć tą opcje, bomba. Gośc ją opisuje na S3, czyli nic nowego.
Działa to wybornie, właśnie tego mi brakowało, można śmiało odpisywać na wiadomości z zegarka.
Dokładnie tak jak w aucie. Rozpoznaje litery które bazgrzemy w biegu bardzo sprawnie.
Nie jest to żadem przerost formy na treścią.
Oczywiście coś krótkiego, pt. "będę za 20 min. " ; )
Dłuższe rozpisywanie już lepiej z telefonu i tutaj właśnie przydałaby się wspomniana opcja zamiany mowy na tekst. Pewnie też w jakiejś apce jest ta opcja.

Co by nie mówić, dobrze to wszystkie jest przemyślane.
Myślałem, że więcej tu będzie "zabawki", a tu realne korzyści.
W ciekawych czasach żyjemy. Jakby mi ktoś powiedział kilka miesięcy temu,że będę pisał z jakiegoś zegarka wiadomości, to... ; )
Ktoś napisze, da się bez tego żyć. No da się, żaden problem, ale jak może być łatwiej, szybciej, a do tego taka malizna upakowana technologią cieszy, to czemu nie. Trzeba korzystać.
Obiektywnie, nie widzę tu żadnej przesady - bo pewnie jakieś złośliwe mendy zaraz wyskoczą z życiowymi radami.
;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Twoja euforia armanig wynika chyba bardziej z samego nabycia smartwach'a niż z modelu jakim jest samsung watch'a ;) Wszystkie te funkcje od dawna są w smartwach'ach :)
Mi osobiście nie podoba się system Tizen w zegarkach Samsunga, ale co kto lubi. Mi bardziej odpowiada czysty WearOS od googla.

Propo Xiaomi, miałem i bawiłem się Xiaomi Pace. Za te pieniądze co kosztuje rewelacyjne możliwości i wykonanie. Zwłaszcza dla aktywnych. Przetestowane - zanurzanie w morzu mu nie straszne :D Ciekawostką w tym modelu jest ekran - wykonany z e-ink. Zaleta - czas pracy na baterii, wada - ciut mała jasność w pomieszczeniach, na zewnątrz zwłaszcza w słońcu świetna czytelność bez podświetlania ekranu.





photo hosting
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Mój "aktywny fizycznie" kumpel z pracy ma taki i sobie bardzo chwali. Faktycznie wygląda lepiej na ręce niż na obrazku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Twoja euforia armanig wynika chyba bardziej z samego nabycia smartwach'a niż z modelu jakim jest samsung watch'a ;) Wszystkie te funkcje od dawna są w smartwach'ach :)

Dokładnie, toć od początku o tym wspominam ; )
To recenzenci pieją z zachwytu, ja odnoszę się do jednego modelu.
Wszystkie spostrzeżenia z perspektywy użytkownika który całe życie omijał smart zegarki, w tej jednej dziedzinie jestem/byłem tradycjonalistą, a wręcz pasjonatem, no, ale... na rower mam brać klasyka na metalowej bransolecie? Come on ; )

Myślę, że użytkowników takich jak ja, to jakieś 80-90% społeczności tego forum, nas jest tu aktywnie zaledwie garstka piszących, ale sporo anonimowych osób czyta i jak widać, mamy już dyskusję której nigdy na forum nie było w temacie smart zegarków. Myślę, że sporo osób skorzysta i się czegoś dowie - właśnie z perspektywy osób które omijały takie gadżety.


A czy euforia? No taka, że dzisiaj wstałem, wyszedłem z domu i zapomniałem zegarka. Tyle w temacie, także nie przesadzajmy ; ) Euforii bliżej recenzentom, ja opisuje realne plusy, ew. wady.
Gdyby tej "euforii" było więcej na forum, właśnie od kolegów, to miałbym od kilku miesięcy ułatwione życie.

Chociaż powiem Ci, że tak. Jestem zadowolony, bo klnę jak szewc od kilku miesięcy jak ktoś mi wydzwania, a ja mam telefon schowany i nie wiem kto się dobija, a tu proszę, rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki.
Podejrzewam, że gdyby nie rower, to raczej bym do dziś omijał takie wynalazki, a teraz widze już inne zastosowania.

Co do samej klasyfikacja zegarka na tle konkurencji, to i owszem. Mam pełną świadomość, że konkurencja nie śpi, przecież Samsung nie wymyślił koła... a zaraz, zaraz, wymyślił, pokrętło do nawigacji :D ...
ale to tak jak z telefonami, wszystkie niemal na jedno kopyto, a to właśnie szczegóły decydują o wyborze.

Ale Wiciu, u Ciebie też widzę euforię: ; )

"Za te pieniądze co kosztuje rewelacyjne możliwości i wykonanie"

Także, nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, jak coś jest rewelacyjne, czy "bombowe" w konkretnych warunkach, to w czym problem?
Dla mnie rewelacyjne jest właśnie pokrętło, bardzo przyjazne rozwiązanie ; )

Cena w sumie też śmieszna, gdyby mi ktoś dał do łapy parę msc. temu, to wyceniałbym na pare tysi. iPhony chodzą już po 5k, Samsungi po 4K, a tu Smart za "zaledwie" 1399zł ; )
Dla mnie Bomba, tyle kosztuje jakiś Casio ze średniej półki.

Ok, Pany, nie ma co gadać.
Skupmy się, jak już, na możliwościach, aplikacjach itp.

Ja właśnie zakupiłem program do kamery/aparatu w telefonie. Pare zł.
Telefon można postawić w dowolnym miejscu (np. gdzieś na drzewie na giętkim statywie) i podgląd na żywo mamy na ekranie zegarka. Można nakręcić film, robić fotki, jest timer itp. Można też postawić tel. w innym pomieszczeniu i mamy podgląd sytuacji na zegarku.
Nie ma też potrzeby kupowania jakiś pilotów na BT i innego badziewia jako wyzwalacza.
Czy to nie jest bomba? ;) Już bez względu na markę i model smart zegarka.

Zauważyłem też, że jest jakiś program do monitoringu.

Co do baterii, bo tutaj sporo zainteresowania, ladowalem wczoraj gdzieś o 18.00 i dziś mamy prawie 15.00, stan to 75%.
Duzo zależy od ustawień, wykorzystania. Info pokazuje jeszcze 2 dni i 6h.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Bateria.. ehh.. 1, 2 czy max 4 dni co obecnie smartwatch'e oferują i to jest ból. Ale czego się nie zrobi by posiadać kolejny gadżet ;) :D
Tak, ja lubię gadżety, odkąd pamiętam, wszelkiej maści. :) Tylko mało kiedy o nich tutaj piszę ;)

Np. urządzenie za parę $ - Xiaomi Roidmi 3s - w zasadzie non stop wpięte w aucie + Spotify z telefonu i w drogę :) ile czasu już jest to dostępne na rynku a z uśmiechem mogę tylko wciąż patrzeć i słuchać sąsiadów że "pendrive musi kupić większy bo mu się empetrójki już nie mieszczą" :)
XXI wiek, czas korzystać z dobrodziejstw.. z głową oczywiście ;)

s-l300.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Takie wynalazki byly juz nascie lat temu :) No tyle ze przewodowe heh.


449008ab4606a4e3940471519af0


Potem mialem transmiter FM ale z nakladka na glosnik telefonu. Wychwytywal dzwiek i wysylal na fm.


A teraz drogi WITT siara jest miec takie ustrojstwo w gniezdzie zapalniczki. Toc to prawie kazde auto czy radyjko za 3 stowy ma wbudowany BT :]
 

WiTT

New member
Bez reklam
A teraz drogi WITT siara jest miec takie ustrojstwo w gniezdzie zapalniczki. Toc to prawie kazde auto czy radyjko za 3 stowy ma wbudowany BT :]
Rozumiem że to było przekorne ;) bo jak na poważnie to wiesz.. ja szanuje wydawane pieniądze, mam radio fabryczne z głośnikami z dodatkowego wyższego pakietu i dam dwie ręce że żadne pierdziawki za te 3 stówy nawet nie wystartuje do tego zestawu, jedyne co mu brakuje to właśnie modułu BT. To mam to wywalić i wydawać znów kasę? ile.. 5 stów, tysiąc? a najlepiej samochód wymienić :p z głową wydajemy, z głową.. :cool:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Rozumiem i wiem :) wszystko mające radyjko miałem jeszcze lata temu w Lanosie, to był skok technologiczny dla auta :D nawet markowe, JVC :D
d1dec51e4f10ac6d6a0218e8c46c


teraz można cuda wianki kupić, Android 8.0, mapy, google play i cała reszta :D
HTB13W7NlP3z9KJjy0Fmq6xiwXXat.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zapomnij o jakichkolwiek sklepach, piszą, że mają, a tam 100 osób w kolejce. Poczytaj fora co się dzieje i jakie płacze. Ludzie zrobili preordery parę tyg. temu i do dziś nie mają. Część tylko dostałą, reszty brakło.
Kupiłem od gościa nówkę który wczoraj odebrał, a dziś znalazłem ogłoszenie, pare minut po tym jak wystawił.
Podjechałem i mam, paragon, gwarancja itp. Jeszcze mi opuścił względem ceny sklepowej. W preorderze dawali ładowarkę DUO za 1zł, a ta kosztuje 300zł. Gość sobie zostawił i też wyszedł na plus. Najważniejsze, że już mam.
Miałem dosyć już telefonów i szukania.
Mam gościa który ma rezerwacje z DUO i też chce oddać, czekaliśmy prawie tydzień, ale do teraz dalej nie ma. Pewnie kwestia godzin, a może dni.
Już mu napisałem, że rezygnuje, ale mogę Ci dać namiar.
Na allegro też jest firma która w czwartek ma rzekomo wysłać, dostałem info, że dostają partię na 99% jak Samsung nie zawali.
Jest też jeden czy dwa w PL w MM, zadzwoń, babka mi mówiła, że mi to ogarnie jak chce, jeszcze darmową wysyłkę zrobią i będzie na piątek pewnie.
Bardzo sympatyczna i pomocna kobitka.

Za tydzień pewnie wszystko się unormuje.
Ja zamówiłem dwie sztuki z ładowarką indukcyjną gratis. Oba zamówienia sam anulowałem, po kilku telefonach od Samsunga. Nie wiem skąd te walki :D
Stwierdziłem, że mi niepotrzebna taka zabawka. Poczekam na zegarki wytrzymujące 2 tygodnie+ na baterii.
Podgląd kto dzwoni to był na MiBand sporo czasu temu :D
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Podglad kto dzwoni tak, liczenie krokow i pomiar tetna. Na tym Mi Band sie konczy

Bo juz smsa czy wiadomosci whatsapp nie przeczytasz - takie male mrowki na wyswietlaczu. Zdalne sterowanie telefonu do fotek itp tez nie. Aplikacje dla sportowcow tez kierunek dla smart zegarkow.
Nawet pokusilbym sie na jakas nawigacje dla pieszych/rower - moze nawet motor. Co by pokazywalo kierunek.

Smartwatche dopiero ich era nadeszla i jestem ciekaw co nam pokaza przez kolejne 3 lata. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zamówiłem dwie sztuki z ładowarką indukcyjną gratis. Oba zamówienia sam anulowałem, po kilku telefonach od Samsunga. Nie wiem skąd te walki :D
Stwierdziłem, że mi niepotrzebna taka zabawka. Poczekam na zegarki wytrzymujące 2 tygodnie+ na baterii.
Podgląd kto dzwoni to był na MiBand sporo czasu temu :D

Trzeba było pisać na forum ; )
Przejąłbym od Ciebie dodatkowo te zamówienia z gratisową łądowarką DUO.
Wówczas zegarek wyszedłby mnie 6-7 stówek.
Jak widzę na forach, dalej ludzie czekają na swoje zamówienia, Samsung się ewidentnie nie wyrobił z dostawami.

Cały myk z powiadomieniami polega właśnie na wyświetlanym tekście + wibracje z krótkim dżwiękiem (same wibracje na mieście słabo odczuwalne), wyświetlanych mailach, smsach itp. wczoraj to przetestowałem w terenie, bez wątpienia jest to, to czego szukałem i to by mi już w zasadzie wystarczyło. To samo jest z rozmowami, sprawdza się w konkretnych warunkach.
Aplikacja do zdalnego robienia fotek z podglądem video na zegarku też cieszy, napisałem maila do twórcy programu, bo nie ma jednej rozdzielczości, autor odpisał, że już będzie jak wprowadzi następną aktualizację, bo też zauważył, że jej brakuje. Są naturalnie inne apki.

Bateria? U mnie dalej trzyma, Samsung w tym modelu się chwali, że znacznie ją poprawił.
Myślałem, że będę musiał ładować co wieczór, dokładnie jak telefon, a tu proszę.
Już te 2 dni w zupełności mi wystarczą (bardzo dużo zależy od ustawień, bo i ludzie piszą o 3-4 dniach), ot, położyć na ładowarkę w wolnej chwili i po sprawie.

Jest cała masa fajnych programów, sporo o tym w sieci, ale bez pokrętła do nawigacji menu, ten zegarek dużo by stracił na użyteczności - jak każdy inny. Nie wyobrażam sobie klikanie po tych małych ikonach przedzierając się przez całe menu. Błyskawiczne cofanie, wracanie, to największy atut Samsunga. Mam nadzieję, że Samsung tego nie opatentował, bo dziwi fakt, że nikt tego nie wprowadził (chyba, że się mylę?). Gdyby tak było, to byłaby duża strata. Ja na pewno nie tknę innego bez tego ficzera, choćby sztucznego ognie odpalał.
 
Ostatnia edycja:

Dingo

Member
Podobie jak ty Armani jestem fanem zegarków mechanicznych i zarzekałem się że nigdy smartwatcha nie kupię. Trafiła się jednak okazja na watch z mojej ulubionej marki i skusiłem się :)

IMG-0738_zpsisytx86n.jpg


Tag Hauer Connected Modular 45 w wersji tytanowej. Jedyny w tej chwili szwajcarski smartwatch.

Póki co, poznaję jego możliwości, ale nie spodziewam się cudów. Na plus: ekran dobrej jakości, ładne tarcze inspirowane różnymi modelami mechanicznymi TH, intuicyjne poruszanie się po opcjach i rewelacyjne wykonanie przy użyciu najlepszych materiałów. Dodatkowo możliwość wymiany na wkład mechanicznego zegarka.
Na minus: Wake on Tilt (podświetlenie tarczy przy odpowiednim ruchu nadgarstka) nie działa tak jak bym się spodziewał. Czasem nie wyłapuje gestu. Brak współpracy z google maps i kilkoma innymi programami przy synchronizacji z Iphonem. Bez problemów współpracuje z tel androidowymi.

Żywotność baterii przy normalnym użytkowaniu - powiadomienia poczty, whatsup, tel i sms, licznik kroków, nawi itp - ok 24 godzin. Po całym dniu używania stan baterii ok 60%.
 
Do góry