Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo zobacz o ile to człowiek zdrowszy byłby jakby się miało Nokię z Matrixa :) Nie bój nic Chińczyki spowodują , że wszyscy będą musieli się zabrać odpowiednio za swoje smartfony, aby takich historii już nie było w przyszłości. W dziale tv jeszcze powinien być taki pogrom jak w samratfonach to może coś by się zmieniło w ich awaryjności i dochodzenia potem w serwisach swoich praw, które wynikają z odpowiedzialności Producentów tv.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No i Samsung S7 pokazal co potrafi.

Ojciec wczoraj wlaczyl aktualizacje i cala pamiec poszla w ****. Kontakty, zdjecia wszystko. Bylem pewien ze ustawialem mu Backup na koncie googla ale jest pusto. A ostatniego backupa na dysku mam z ponad rok temu.
Najlepsze jeszcze ze automatycznie samochod usunal kontakty ze swojej pamieci (dlaczego???) - - - chyba ma polaczenie z kontem googla i skoro tam sie usunely to on tez. Bo jak inaczej to wytlumaczyc?
No doslownie parodia z tym co sie stalo.

Oczywiscie nowe menu, nowe powiadomienia, chmurki i ine badziewia. Krew mnie zalewa.
Powinien byc jeden przycisk pt. "To nie moj pierwszy telefon, od*** sie z tymi powiadomieniami i samouczkami".
Dziwna sprawa. Na pewno była synchronizacja włączona na tym konkretnym koncie? Migrowałem dobre 6-7 razy między telefonami i zawsze było ok. Sproboj jeszcze zalogować się na konto Samsung. Może tam jest aktualna kopia zapasowa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez nie ma na koncie samsunga... wcielo wszystko. Nie mam bladego pojecia co sie stalo.

Co roku migruje z telefonami swoim, zony, ojca, matki..... pol parafii.. Ale zeby aktualizacja usunac dane nie wiem jak ojciec to zrobil.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale zeby aktualizacja usunac dane nie wiem jak ojciec to zrobil.
Nie bronię Samsunga, bo ostatnio też miałem z nim jazdy, ale dziwną sytuację opisujesz.
Ostatnimi czasy dość często pojawiają się różne aktualizacje i nigdy nic takiego się nie zdarzyło.
Nie padła mu bateria w trakcie?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przypomina to bardziej opcje factory reset z usunięciem danych z chmury (np. do dalszej odsprzedaży telefonu) niż aktualizację.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przypomina to bardziej opcje factory reset z usunięciem danych z chmury (np. do dalszej odsprzedaży telefonu) niż aktualizację.

No ale da sie zrobic factory reset z usunieciem chmury? Chyba nie co?

No i aktualizacja sie wgrala, wiec telefon zaktualizowany.
Bateria nie padla w miedzy czasie.


Wkolko wyskakiwalo powiadomienie ze jest aktualizacja, ale ojciec anulowal caly czas przez kilka miesiecy. No i wkoncu raz mu sie wcisnelo i po ptokach. Znajac mojego ojca napewno nawet nie czytal co sie dzieje... moze gdzies sie pytalo czy zrobic hard reset, nie wiem...

Doslownie jaja. nie moge pojac jak to sie stalo i co musial poklikac.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Samsung system android przesiadka na ios.

Witam wszystkich potrzebuje kogoś kumatego w tym temacie. Od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem samsunga note 3 przez te 4 lata telefon chodził błyskawicznie, bateria trzymała naprawdę długo i do tej pory trzyma niezle. W tym momencie mój note 3 chodzi wolno zawiesza się nie ma tej płynności przy otwieraniu aplikacji i włączania google maps nie pomogły resety i czyszczenie tel. Myślę że nadeszła pora na zmianę smartfona. I teraz mam ciężki orzech do zgryzienia zastanawiam się pomiędzy samsung s9 wersja zwykła lub iphone 8/iphone x nigdy nie miałem iphone w ręku i się nie bawiłem osobiście moje siostry mają iphone i powiedzialy mi że nie ogarnę tego systemy będę się tylko denerwował. Smartfona potrzebuje do przeglądania neta słuchania muzyki przez słuchawki łączenia się bezprzewodowo z soundbarem robienia zdjęć selfi jak i zdjęć normalnych np pamiątki z wakacji.
Chciałbym żeby system się nie zawieszal i chodził płynnie. Dodam, że nie jestem fanem ani samsunga apple ani innych marek.Samsung s9 i iphone x podobają mi się bardzo ale cenny juz mniej :). Ogólnie chciałbym spróbować systemu ios ale się boję czy to wogole ogarnę a nie chce wydać naprzyklad na iphone x dużo $$$ i zaraz go sprzedawać żeby zamienić na s9 Proszę o wasza pomoc co zrobić mam w tym temacie żeby być zadowlonym?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich potrzebuje kogoś kumatego w tym temacie. Od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem samsunga note 3 przez te 4 lata telefon chodził błyskawicznie, bateria trzymała naprawdę długo i do tej pory trzyma niezle. W tym momencie mój note 3 chodzi wolno zawiesza się nie ma tej płynności przy otwieraniu aplikacji i włączania google maps nie pomogły resety i czyszczenie tel. Myślę że nadeszła pora na zmianę smartfona. I teraz mam ciężki orzech do zgryzienia zastanawiam się pomiędzy samsung s9 wersja zwykła lub iphone 8/iphone x nigdy nie miałem iphone w ręku i się nie bawiłem osobiście moje siostry mają iphone i powiedzialy mi że nie ogarnę tego systemy będę się tylko denerwował. Smartfona potrzebuje do przeglądania neta słuchania muzyki przez słuchawki łączenia się bezprzewodowo z soundbarem robienia zdjęć selfi jak i zdjęć normalnych np pamiątki z wakacji.
Chciałbym żeby system się nie zawieszal i chodził płynnie. Dodam, że nie jestem fanem ani samsunga apple ani innych marek.Samsung s9 i iphone x podobają mi się bardzo ale cenny juz mniej :). Ogólnie chciałbym spróbować systemu ios ale się boję czy to wogole ogarnę a nie chce wydać naprzyklad na iphone x dużo $$$ i zaraz go sprzedawać żeby zamienić na s9 Proszę o wasza pomoc co zrobić mam w tym temacie żeby być zadowlonym?

To może jak nie chcesz wydać za dużo kasy, a smartfon ma być tylko do tych czynności o których napisałeś to może warto się zastanowić np nad S8 , zawsze taniej, a różnica jeśli chodzi o te sprawy do czego będziesz użytkował zapewne minimalna.. o ile jakaś jest..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego nigdy nie miałem "ajfona" i nie zamierzam kupować :) Odniosłem się do S8 tylko dlatego, że do tego co będziesz używał to na pewno ten smartfom spełni Twoje oczekiwania. Jest tutaj kilka osób co ma S8 o ile dobrze pamiętam ma Armanig, a na pewno w Samsungach jest obeznany bo co jakiś czas zmienia smartfony i właśnie na Samsungi. A ceny popatrz w necie ale na pewno kupisz taniej niż S9.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Skoro miałeś z serii note, to schodzącą Note 8 upoluj.
Nie wybiera się telefonu między s9 a iphone x, tylko w tym wypadku pomiędzy ekosystemami a dopiero po wyborze ekosystemu wybór słuchawki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od lata mam tylko Galaxy. Zaczynałem pod S4 (to był dl mnie ideał pod względem rozmiaru i funkcjonalnosci samego Androida 4), potem S6, teraz S7 Edge. Zawsze chwaliłem te fony, mimo iż z kazym nastepnym brakowało mi czegoś, jakieś funkcje zostały wycofane, itp.
Niestety, po ostatniej aktualizacji to dramat! Gdybym teraz pierwszy raz miał styczność z Samsungami Galaxy z całą pewnością stwierdziłbym, ze to najgorsze słuchawki. U mnie po ostatniej aktualizacji:
- zrywa WiFi
- bateria rozładowuje sie wyraźnie szybciej
- wiele ustawień systemu wróciło do fabrycznych
- wiele innych niestabilnych zachowań



Zanajomi też mają dziwne zachowania.

Jesli następna aktualizacja nie naprawi błedów to poważnie zastnowie się nad innym wyborem. Problem w tym, że nie zabardzo jest na co...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale nie jesteś jedynym z tymi problemami... u mnie dwóch dyrektorów powiedziało logistyce , że to mają być ostatnie dla nich samsungi jakie im "sprezentowali" Rok czasu po dwa razy w serwisie tel. były, plus teraz jeszcze aktualizacja, której też daleko do ideału brakuje.. Wczoraj w metrze słyszałem jak dwóch gości ze sobą rozmawiało, że Samsung skończył się na S5.. Z S6 problemu miał jeden z nich masa, zamienił na S8 i troszkę lepiej, ale też szalu nie ma jak to stwierdził..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale nie jesteś jedynym z tymi problemami... u mnie dwóch dyrektorów powiedziało logistyce , że to mają być ostatnie dla nich samsungi jakie im "sprezentowali" Rok czasu po dwa razy w serwisie tel. były, plus teraz jeszcze aktualizacja, której też daleko do ideału brakuje.. Wczoraj w metrze słyszałem jak dwóch gości ze sobą rozmawiało, że Samsung skończył się na S5.. Z S6 problemu miał jeden z nich masa, zamienił na S8 i troszkę lepiej, ale też szalu nie ma jak to stwierdził..
Ehh znowu te podsłyszane rozmowy :D Ja ostatnio w metrze słyszałem, że Mercedes skończył się na beczce. Każdy następca to kompletna porażka... Coś w tym musi być ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście to są tylko rozmowy i dla mnie nie mają żadnego znaczenia.. ba to przykład jednego Gościa, który miał pecha z samsungiem.. i to jego zdanie do którego ma prawo...
A propo wiesz takiego gadania, że coś na czymś się skończyło to ja to jednym uchem wpuszczam drugim wypuszczam.. bez względu czego to dotyczy, a szczególnie wtedy kiedy mówią to ludzie, których nie stać na te nowe rzeczy.. nie wspominając, że nigdy nie mieli tych nowych rzeczy aby to sprawdzić.. ale w Polsce jest "moda" na takie gadanie...
Ja też mogę kupić np. 10 letnie Porsche i mówić wszystkim, że na tym modelu Porsche się skończyło.. kto mi zabroni ??? :) Tylko żeby to powiedzieć to po pierwsze musi mnie być stać na kupno nowego teraźniejszego Porszaka i musiałbym takim autem sobie pojeździ rok, dwa aby się o tym przekonać.
A jeśli jeździ się 10 letnią "Renówką" (kilka tygodni temu mój sąsiad z rodzinnej miejscowości tak mi powiedział) , że te stare A4 to były nie zawodne auta (zapewne zaraz taką sobie kupi) i generalnie świat lepszych nie widział, a te które są dzisiaj w salonach to jedno wielkie dziadostwo i do tego serwisy często zaliczają .. to ja takim ludziom strasznie współczuje życia w takim zakłamaniu wynikający w większości przypadków z jednego powodu.

Wracając do tel. osobiście mam takie zdanie i nie raz o tym pisałem, że gdybym lubił mieć dobry tel. z wyższej półki to pomimo wszystkiego i tak ja bym Samsunga kupił.. a przynajmniej tak mi się wydaje.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na szczęście wybór jest ogromny i każdy wybierze coś dla siebie. Dla mnie na tę chwilę ciągle Samsung na pierwszym miejscu, potem Huwawei (głównie za sprawą ekranu od Samsunga). Inne marki się nie liczą kompletnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pełna zgoda nie ma nic lepszego jak mieć wybór pomiędzy Producentami. I oby było tak zawsze.. Dlatego Ci co lubią samsungi powinni się cieszyć, ze Chińczycy tak szybko dogonili w pewnym znaczeniu tego słowa samsunga, bo to tylko korzyść dla takich osób. Samsung musi już z cenami uważać jak i z jakością swoich słuchawek. Tylko się cieszyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry