Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to jeszcze wątpliwości po aktualizacji do Andka 8... :)

Samsung usilnie przypomina kilka razy dziennie o koncie Samsung.
Nie mam zamiaru go używać, ani sie tam rejestrować.
Pomimo wyłączonych powiadomień dla tej appki nadal wyskakują.
Czy ktoś wie jak i gdzie to wyłączyć, czy w ogóle sie da?
O ile pamiętam w porzedniej wersji też tak byłom jakoś sie udało, ale nie pamiętam gdzie było odpowiednie ustawienie...


upload a picture
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tam przypadkiem u Samsunga na koncie, nie ma możliwości zdalnej obsługi słuchawki (zagubionej np.).
Pisałem o tym jakiś czas temu, ale już nie pamiętam procedury.
Jeżeli to jest to o czym myślę, to może warto się zarejestrować.
Mi się udało zmienić czy też ustanowić nowy (zablokowany dostęp do telefonu) kod i chyba (o ile się nie myle) właśnie przez konto Samsunga.
Nie pamiętam już...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moze i jest, ale nie mam ochoty na kolejne konta, logowania, rejestracje i nie uzywam tego od lat i jakoś zyję ;)


To teraz kolejny zgrzyt:
Jak pozbyć sie tego komunikatu?
Dodam, że dotyk mam wyłączony...


Też raz na 10 razy odblokania telefonu pojawia sie taki komunikat. Nie co chile ale raz na jakiś czas, przy próbkie przesunięcia palcem.



 

vectra1

Member
Bez reklam
Krzysiek mam ten sam komunikat, pomimo, że żadnej opcji nie zmieniałem oprócz aktualizacji.
Po ostatniej wymianie szyby wyświetlacza czekam na takie rozwiązanie w seryjnej produkcji.
[youtube]mLoEcgAaRpI[/youtube]
 

pantomima

Banned
Moze i jest, ale nie mam ochoty na kolejne konta, logowania, rejestracje i nie uzywam tego od lat i jakoś zyję ;)


To teraz kolejny zgrzyt:
Jak pozbyć sie tego komunikatu?
Dodam, że dotyk mam wyłączony...


Też raz na 10 razy odblokania telefonu pojawia sie taki komunikat. Nie co chile ale raz na jakiś czas, przy próbkie przesunięcia palcem.





Ustawienia/wyswietlacz - ustaw na off 'blokuj przypadkowe dotkniecia' - powinno zalatwic sprawe .
U mnie sie sie sprawdzilo .
Ten komunikat pojawia sie glownie w przypadku odblokowania ekranu, gdy smartfona trzymamy pod pewnym katem .

Wspomniales , ze dotyk masz off czyli ta opcje :Blokuj przypadkowe dotoniecia ? - jesli tak to fiu fiu , ciezka sprawa ;p
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Blokuj przypadkowe dotknięcia miałem nieaktywne, tez myślałem ,że to to, ale pomimo aktywacji, nadal sie pojawia.
NIestety po aktualizacji wiele ustawień wróciło do fabrycznych. Podejrzewam, że oba wkurzające mnie komunikaty są spowodowane restem pewnych ustawień (dlaczego firmy usilnie twierdzą ze wiedzą lepiej co wolę, i wciskają nam swoje ustawienia? Skoro raz juz coś ustawiłem, to dlaczego po aktualizacji trzba tego znów szukać i usawiać po swojemu?)
 

pantomima

Banned
Wiesz , troche dziwne , bo mi wyskawiwal ten sam komunikat i po wylaczeniu opcji : blokuj przypadkowe dotkniecia przestal sie pojawiac , u Ciebie wrecz przeciwnie .
Nie mam pojecia o co biega, nic mi nie przychodzi do glowy .

Swoja droga ta nowa aktualizacja wprowadzila chyba tylko jeszcze wieksze zamieszanie .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziwne dziwne. Dziś już znów dwa razy mi to wyskoczyło, raczej niezaleznie od kąta położenia telefonu, raz leżał poziomo, raz leżąc trzymałe go pionowo, a wczoraj w ciągu dnia pod skosem - nadal jest.
Dokładnie, ja na razie żałuję aktualizacji. Nie dostrzegam żadnych istotnych usprawnień, wręcz odwrotnie. Cholera, zawsze tak robię - szybko instaluję nowości, po czym często okazuje się, ze są jeszcze niedopracowane i zamiast czekać na opinie, poprawki to mam za swoje... :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wydaje się ten andek 8 działać płynniej.
Na pewno Chrome działa na nim o wiele szybciej.
Wkurzają za to ikonki. Da się jakoś pozbyć tych białych otoczek?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze nowy android dziala szybciej mam 8.1.0.
Ale czy warto aktualizowac, chyba znaczacych roznic nie ma. Mi sie przestawilo jedynie pasek wyszukiwarki chrome. Na poczatku byl na dole a po aktualizacji wrocil spowrotem na gore.

Wydaje mi sie ze pasek na dole telefonu na dluzsza mete jest wygodniejszy - obsluga kciukiem.


No i powoli zaczyna sie wkurzanie od google. Zaczynaja przychodzic reklamy systemowe. Niby to wylaczylem ale dzisiaj jedna mi przyszla. Wyswietlaja sie w powiadomieniach.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie wiem czemu nie mogłem edytować poprzedniego postu.

Android 8 jednak spoko. Działa plynniej niż poprzedni. Fajnie się pomniejszają mapy Google.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Android 8 jednak spoko. Działa plynniej niż poprzedni. Fajnie się pomniejszają mapy Google.

Masz na myśli zrzucenie mapy do małego prostokąta na głównym ekranie?
Jeżeli tak, to ja to mam już od jakiegoś czasu, natomiast od wczoraj jakoś ponagla mnie do następne dużej aktualizacji, zrobiłem ją przed chwilą i nie widzę specjalnych różnic.
Muszę to obadać na spokojnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Szkoda, że nie można już edytować postów. Zrobi się śmietnik przez to.

Armanig
Dokładnie chodzi mi o ten mały prostokąt, skoro miałeś to wcześniej to pewnie była sama aktualizacja map jakoś niedawno.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i Samsung S7 pokazal co potrafi.

Ojciec wczoraj wlaczyl aktualizacje i cala pamiec poszla w ****. Kontakty, zdjecia wszystko. Bylem pewien ze ustawialem mu Backup na koncie googla ale jest pusto. A ostatniego backupa na dysku mam z ponad rok temu.
Najlepsze jeszcze ze automatycznie samochod usunal kontakty ze swojej pamieci (dlaczego???) - - - chyba ma polaczenie z kontem googla i skoro tam sie usunely to on tez. Bo jak inaczej to wytlumaczyc?
No doslownie parodia z tym co sie stalo.

Oczywiscie nowe menu, nowe powiadomienia, chmurki i ine badziewia. Krew mnie zalewa.
Powinien byc jeden przycisk pt. "To nie moj pierwszy telefon, od*** sie z tymi powiadomieniami i samouczkami".
 
Do góry