Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

WiTT

New member
Bez reklam
Czyli bez obaw, o to chodziło. To Samsung, czy coś innego?
Co do listy kontaktów/smsów - piszesz, że widać jako jedną listę i cyfeferkę, ok, ale (wolę się upewnić) przy każdej rozmowie (na tej liście) wyrażnie widać, że ta konkretna wiadomość jest przynależna do tej konkretnej karty? Nie tylko przy odpisywaniu, a także przeglądaniu starszych wiadomości czy spisu połączeń (odebranych/wychodzących/przychodzących/nieodebranych)?

Generalnie chodzi o to, żebym zawsze widział przeglądając _cokolwiek_ co z której karty konkretnie jest?
Huawei Mate 10 Pro
Tak, w historii wiadomości w konwersacji przy każdej wiadomości jest info cyferka której karty SIM użyto.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jest lepiej jak dobrze u Hławeja. To mi się podoba. Dzięki Witt.
Teraz niech ktoś potwierdzi, czy tak samo dobrze jest u Samsunga, a może to defaultowe funkcje systemowe Androida i hurtem leci na wszystkie smarty skoro ta sama "matka"?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Xiaomi zamiast pójść bardziej w kierunku oryginalnego swojego czasu Mi Mix to stają się kolejną, chyba najbardziej podobną kopią IPhone X.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Sam zastanawiałem się nad słuchawką dual-sim, noszenie dwóch telefonów, portfela i kluczy do najwygodniejszych nie należy.
O ile sama konfiguracja i odróżnianie połączeń nie powinno być uciążliwe dla mnie największym problemem będzie bateria.
Ciągłe łączenie się dwóch sim będzie miało wpływ na stopień znikania baterii.
Na chwilę obecną bateria pozwala mi w większości przypadków na cały dzień komfortowego korzystania 7-23, dołożenie kolejnej karty i dodatkowe połączenia to drugie ładowanie w połowie dnia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To jedyne wyjscie kupic kilka ladowarek bezprzewodowych i jak przychodzi do domu to odlozyc telefon na godzinke na ladowarke. Inna w samochodzie zamontowac itp.

Lub zakuo smartfona z wieksza bateria :)
Samsung s9 - 3000mAh
Samsung s9+ - 3500mAh
Huawei h20 - 3400mAh
Huawei h20 pro - 4000mAh

Jezeli nie siedzisz na forach, nie czytasz audiobookow i nie ogladasz filmikow. To nie ma najmniejszych szans abys baterie wyczerpal na rozmowach.

W dodatku te szybkie ladowanie na usb-C to mistrzostwo swiata. 20 minut ladowania i bateria sporo naladowana.

ps.
Dodam tylko, ze czesto i gesto slysze hejt dlaczego w smartfona nie wsadza wiekszych baterii. Powiem tak h20 pro ma 4000mAh i jest tak ciezki ze mi paluchy dretwieja. Wiec powoli przy nastepnym telefonie bralbym pod uwage wage takiej sluchawki.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie zastanawia od lat jedna rzecz, dlaczego w autach nie ma dedykowanych uchwytów, a konkretnie jakiś ciekawie zabudowanych standów na desce pod telefon.
Mamy jakieś kosmicznie łamane i pochowane uchwyty na kubki, co jest akurat ok, czy wyjeżdżane głośniki, ale na słuchawki już nic.

Przecież widać niemal w każdym aucie jakiś pręt przyklejony do szyby, ew. do kratki wentylacyjnej, nie można tego jakoś ładnie schować na desce od razu ze slotem do ładowania i pozbyć się raz na zawsze tego dziadostwa?
Nie chce mi się wierzyć, że nikt na to nie wpadł, a jedyne wytłumaczenie, to jakieś normy bezpieczeństwa, ale bez przesady.
Jeden recenzent motoryzacyjny też dokładnie o tym wspominał.

Tu aż się prosi o zrobienie jakiegoś otworu w desce na górze ; ) i wklejenie tam specjalnej wstawki z drukarki 3d pod konkretną słuchawkę. Dodatkowo taka słuchawka będzie o wiele ciekawiej wyglądała, bez tych wszystkich uchwytów i prętów na szybie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
w busie Renault jest uchwyt na telefon na gorze deski. Specjalne szybkozlacze jest w desce jakby chcial innych uchwyt zamontowac, lub zdemontoeac instniejacy

W lexusie masz standardowo ladowarki indukcyjne, gdzie wrzucasz telefon. Laczy sie automatycznie po BT wiec niepotrzebne jest aby mocowac go do deski.

Tesla ma dupowate miejsce na smartfona pomiedzy fotelami z wypuszczonym wtykiem aby podlaczyc tek do ladowania. Auto hi tech elektryczne a nie dali bezprzewodowego ladowania.


Ogolnie nie chcialbym w swoim aucie zadnych uchwytow na telefon. Wystarczy jakas polka lub szufladka z bezprzewodowym ladowaniem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, że są indukcje w autach, ale ja piszę o miejscach gdzie można sobie odpalić nawigacje, a nie o schowku gdzieś na dole.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem, że są indukcje w autach, ale ja piszę o miejscach gdzie można sobie odpalić nawigacje, a nie o schowku gdzieś na dole.


To stare i nie modne aby w telefonie zalaczac nawigacje i zawieszac na desce.
Od tego masz nawigacje samochodowa :)

W audi, masz apke na telefon. Mozesz poszukac sobie adres na telefonie i wysylasz go do komputera samochodowego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może jestem w mniejszości, ale ja tam wolę navi z telefonu i na telefonie zupełnie wyodrębnioną od ekranów na wyposażeniu auta.
W żadnym aucie nigdy nie korzystałem z navi na ekranie, co najwyżej tv oglądałem.
 

werf

Active member
Bez reklam
Na head up-ie jest świetna sprawa na zegarach jest akceptowalnie a na jakimś centralnym mmi itd to już słabo .
 

Kamil_89

Member
Może jestem w mniejszości, ale ja tam wolę navi z telefonu i na telefonie zupełnie wyodrębnioną od ekranów na wyposażeniu auta.
W żadnym aucie nigdy nie korzystałem z navi na ekranie, co najwyżej tv oglądałem.
Teraz to jeszcze lepiej bo przy wyświetlaczu 5-6" to spokojnie można podzielić ekran na pół, na jednej navi na drugiej YT :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tv się wyłącza z automatu jak ruszamy, można tylko na postoju ;)

Tak czy inaczej, jak i tak wolę navi niezależenie na smartfonie, a te które faktycznie mi się podobają na wyposażeniu auta, to z rozszerzoną rzeczywistością z użyciem przedniej kamery i nakładaniem ikonek na video.
To już jest next level. W niektórych Mesiach to jest.

 
Ostatnia edycja:
Do góry