Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też mnie zawsze ciekawiło dokładnie to samo. Lata nosiłem dwa telefony, służbowy i prywatny. Dlatego zawsze we flagowcach Sama brakowało mi Duala. Do czasu, gdy zgubiłem prywatny. Teraz mam jeden i mam spokój :D
Niesmiało zapytam jak tam Edzio?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś widzę, że na forum nie ma zbyt wielu użytkowników dual-sim ; )
Ps. Edziu niestety milczy jak grób ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z jednym numerem czlowiek nie wyrabia a ty dwa chcesz uzytkowac. :)

Wujas ma dual sim, dzwonki ustawiasz inne, ksiazka telefoniczna jest wspolna, jak dzwonisz to przed polaczeniem wyskakuje okienko z ktorej sim dzwonic.

Ale to telefon zwykly nie smartfon i jakos nigdy mnie to nie interesowalo wiec nie wnikalem w szczegoly. Huaweie chyba w standardzie maja dualsimy ale jakos nigdy nie uzylem dwoch kart.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też nie używałem, ale wolę wiedzieć co i jak przed ew. decyzją.
Po co mam nosić dwie słuchawki, jak mogę jedną? ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
ciekawe jeszcze jak beda dzialaly Whatsapp, wiber i wechat - skoro autoryzacja jest do numeru telefonu a chyba nie mozna miec jednoczesnje dwoch aplikacji.
 

werf

Active member
Bez reklam
Podobno już zjadł Samsunga w klasie średniej ,myślę że za rok już będzie po temacie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
samsung jeszcze sie broni, ale czuje smrod wokol dupy.

Zobaczymy za rok, jak aparacik z h20pro trafi do tanszych modeli. Fajny aparacik.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale co to zmienia kto sprzedał więcej smartfonów w danym roku? :D

Ten wiecej zarobi, ten bedzie mial wiecej mamony na R&D, ten bedzie mial lepsze sluchawki.

Co zmienia, a no to ze krol czy "dwaj" krolowie niekoniecznie musza byc najlepsi. Lepszy stosunek do ceny prezentuje ktos inny - Huawei. I poniekad niektorzy psiacza ze najlepszy flagowiec to juz nie Iphon czy S9+ tylko nowy gracz.

Nawet nie wiedzialem ze w telefonie juz atmosa montuja. Hehe. Dobre niby jak ja mam go sluchac.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ten wiecej zarobi, ten bedzie mial wiecej mamony na R&D, ten bedzie mial lepsze sluchawki.

Co zmienia, a no to ze krol czy "dwaj" krolowie niekoniecznie musza byc najlepsi. Lepszy stosunek do ceny prezentuje ktos inny - Huawei. I poniekad niektorzy psiacza ze najlepszy flagowiec to juz nie Iphon czy S9+ tylko nowy gracz.

Nawet nie wiedzialem ze w telefonie juz atmosa montuja. Hehe. Dobre niby jak ja mam go sluchac.
Bzdura. Chyba nie wiesz jak potężny jest Samsung :) Mógłby zrezygnować ze sprzedaży smartfonów, a pewnie dalej jego przychody byłyby dużo większe od Huawei.

Nie chcę tu bronić tej marki, ale ma ona dziwny hejt na swoje słuchawki :D 3999 zł za flagowca Samsunga to drogo, ale 3699 zł za chińczyka jest ok.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
gdzie tam.
Huawei conajmniej o tysiaka tanszy w tych samych abonamentach.
https://www.google.pl/url?sa=t&sour...FjABegQICRAB&usg=AOvVaw3zql424V-43wR5_IRRNDGr


Bynajmniej w T-mobile. Huawei skupil sie na hurcie a nie sprzedazy detalicznej.

W czym ten twoj samsung wiedzie prym?
Telewizory? Oled chyba da mu pstryczka w nos
Telefony? Huawei depcze po pietach.
Zostalo mu jeszcze agd i przemysl ciezki :)

Jest hejt bo na to sobie zasluzyl. Kurze na matrycach, siadajace podswietlenia w tv, odklejajace sie obudowy w tv, awaryjne roboty sprzatajace. Daleko nie musisz szukac, bardzo tluste tematy mamy na tym forum. Samsung skupia sie coraz czesciej na ilosci a nie jakosci.
Ja zaliczylem juz kilka wtop u samsunga i jestem anty tej firmie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://www.dolby.com/us/en/categories/games/overwatch.html

Co do ilości sprzedanych, to nie ilość świadczy o jakości czy o klasie produktu.
Nie od dziś wiadomo, o czym zresztą trąbią w mediach, że te marki są wybitnie lubiane przez m.in Polaków z uwagi na cenę/jakość, a to, dokładnie tak, jak z Biedronką, czy Lidlem... Alma nie miała szans, tak jak Maserati nie będzie miało szans ze Skodą, czy zapewne Breitling z Casio.
Tutaj głównie króluje klasa średnia.

Nie chce umniejszać "Hławejom" czy "Ksiomi", bo sądząc po testach świetne słuchawki (te topowe też), ale ja, jako klient zwyczajnie się cieszę, że Samsung będzie musiał się bardziej wykazać, a to oznacza ni mniej, ni więcej, że my klienci dostaniemy jeszcze lepsze słuchawki i więcej innowacyjności.
Warto też pamiętać, że gdyby nie Samsung, który kiedyś był w czarnej upie na rynku mobilnym, to dziś iPhone byłyby kilka modeli wstecz, a poważnej konkurencji zapewne żadnej by nie było.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
gdzie tam.
Huawei conajmniej o tysiaka tanszy w tych samych abonamentach.
https://www.google.pl/url?sa=t&sour...FjABegQICRAB&usg=AOvVaw3zql424V-43wR5_IRRNDGr


Bynajmniej w T-mobile. Huawei skupil sie na hurcie a nie sprzedazy detalicznej.

W czym ten twoj samsung wiedzie prym?
Telewizory? Oled chyba da mu pstryczka w nos
Telefony? Huawei depcze po pietach.
Zostalo mu jeszcze agd i przemysl ciezki :)

Jest hejt bo na to sobie zasluzyl. Kurze na matrycach, siadajace podswietlenia w tv, odklejajace sie obudowy w tv, awaryjne roboty sprzatajace. Daleko nie musisz szukac, bardzo tluste tematy mamy na tym forum. Samsung skupia sie coraz czesciej na ilosci a nie jakosci.
Ja zaliczylem juz kilka wtop u samsunga i jestem anty tej firmie.
A gdzie pisałem, że wiedzie prym? Czemu używasz takich słów jak "Twój"?
Porównywanie cen w abonamentach jest śmieszne, bo jest mocno subiektywne.

Mnie interesują tylko flagowce, nie żadne sredniaki w "hurcie". Te flagowe chińczyki robią się coraz lepsze, może za jakiś czas sam przejdę na Huawei, bo czemu nie ;)

P. S. Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja powiem Wam tak, że w przeciągu kilku lat Huawei zrobił dobrą robotę i osobiście pomimo, że dla mnie smartfon nie musi być topowy to i tak uważam, że kto ma kupić samsunga to kupi, tak samo jak zawsze znajdą się ludzie na kupno "ajfonów" . Rzecz ma się w tym, że Huawei jest bardzo popularny bo dobrze wychodzi w porównaniu cena-jakość i w średniej półce jest już "mistrzem" w RP co widać jest na ulicach..Ale samsung niewątpliwie coś musi zrobić z cenami, bo sam napis już tak nie działa jak było to jeszcze 2-3 lata temu. I można się z tym zgadzać, albo nie, ale faktów się nie oszuka. Rok temu pisałem, że za dwa-trzy lata samsung będzie miał mały problem, a miną raptem rok i już samsung na pewno myśli co zrobić... Co nie zmienia faktu, że samsung jest w stanie zrobić dużo, aby pozostać liderem na rynku smartfonów. Ich jest na to stać aby np do tv dodawać smartfony, a już były takie akcje robione przez LG.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A ja powiem Wam tak, że w przeciągu kilku lat Huawei zrobił dobrą robotę i osobiście pomimo, że dla mnie smartfon nie musi być topowy to i tak uważam, że kto ma kupić samsunga to kupi, tak samo jak zawsze znajdą się ludzie na kupno "ajfonów" . Rzecz ma się w tym, że Huawei jest bardzo popularny bo dobrze wychodzi w porównaniu cena-jakość i w średniej półce jest już "mistrzem" w RP co widać jest na ulicach..Ale samsung niewątpliwie coś musi zrobić z cenami, bo sam napis już tak nie działa jak było to jeszcze 2-3 lata temu. I można się z tym zgadzać, albo nie, ale faktów się nie oszuka. Rok temu pisałem, że za dwa-trzy lata samsung będzie miał mały problem, a miną raptem rok i już samsung na pewno myśli co zrobić... Co nie zmienia faktu, że samsung jest w stanie zrobić dużo, aby pozostać liderem na rynku smartfonów. Ich jest na to stać aby np do tv dodawać smartfony, a już były takie akcje robione przez LG.
Ciężko się nie zgodzić. Szczególnie z pierwszą częścią.
Mimo wszystko uważam, że cena w dniu premiery to i tak nie jest do końca odzwierciedlenie sytuacji rynkowej. Wystarczy poczekać kilka miesiącu, a cena zmniejszy się o kilkadziesiąt procent. W przypadku takiego LG często jest to praktycznie połowa. Sam poluje na promocję i tak o to kupiłem S7E za 2200 zł kilka miesięcy po premierze. Obecnego S9+ też dostałem finalnie sporo taniej niż 3999 zł.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pany, jak konkretnie wygląda sprawa w przypadku słuchawek dual-sim (dwie karty).

Chodzi mi tu o konkretny:

1. Ktoś dzwoni, skąd mam wiedzieć na który numer?
- jest możliwość przypisania dzwonka do konkretnej karty?
- jest możliwość przypisania sygnału sms do konkretnej karty?
- jest możliwość ustawienia konkretnego koloru do konkretnej karty podczas połączenia przychodzącego - czyli z daleka widzę: ekran świeci (np.) na czerwono, wiem która karta.
- jak wygląda spis połączeń, kontaktów i co najważniejsze smsów?
wiadomości są w jednej liście jakoś wyodrębnione kolorystycznie?
- za każdym razem jak chce wykonać połączenie/wiadomość, to słuchawka wyświetla opcje z którego nr. chce dzwonić?

A mówiąc wprost, czy nie robi się burdel? Bo to, że odpada dodatkowa słuchawka i zwiększa się komfort, to oczywista oczywistość, ale przynajmniej wiadomo co do czego.

- podczas połączenia przychodzącego wyświetla się na jaką kartę SIM jest połączenie (1/2 + nazwa ustawiona)
- można ustawiać różne dzwonki na różne karty, zarówno na połączenia jak i smsy. Dodatkowo można tez dla każdej z kart wł/wył wibracje telefonu
- można ustawiać zdjęcia kontaktów ale nie bawiłem się aż tak mocno czy dla każdej z kart kolory by jakieś ustawiać, nie widzę takiej potrzeby, widać jaki numer dzwoni na jaką kartę
- spis połączeń, książka, smsy są widoczne z poziomu telefonu jako jedno. Przecież już od dawna kontaktów nie zapisuje się na SIM tylko w pamięci telefonu. To samo sms'y. Wybierasz kontakt a potem telefon pyta której karty SIM użyć. Wiadomości - normalna konwersacja, przy każdym dymku jest cyferka której karty SIM użyto.
- możesz mieć ustawione aby za każdym razem się pytał z której karty zadzwonić, można też ustawić numer domyślny etc.
- nie, nie ma żadnego burdelu - baa, nawet bym powiedział że większy burdel miałem jak dwóch telefonów używałem. Nic się nie miesza, wiadomo, wszystko jest w jednym telefonie ale to od użytkownika tylko zależy jakie dane z której karty SIM wykorzystasz. Np. wykorzystanie internetu LTE - można ustawić aby telefon miał non stop połączenie z netem, jak na SIM1 ktoś dzwoni to LTE przełącza się wtedy na SIM2 a po zakończonej rozmowie sam wraca do wykorzystania SIM1. Od użytkownika tylko zależy jak to ustawi. Dobre rozwiązanie.
Ogólnie jest to mega cholernie wygodne. Jedna słuchawka zawsze w ręku, nie zastanawiasz się którym telefonem co wykonać, no i mniej noszenia ;) pierwszy raz przetestowałem te rozwiązanie w Xiaomi Mi5, od tamtego czasu tylko dual-simy.


ciekawe jeszcze jak beda dzialaly Whatsapp, wiber i wechat - skoro autoryzacja jest do numeru telefonu a chyba nie mozna miec jednoczesnje dwoch aplikacji.
tutaj mogę się o whatsapp tylko wypowiedzieć - tak, aplikację można przypisać tylko do jednego numeru telefonu, nie da się mieć "dwóch aplikacji whatsapp", a przynajmniej ja nie zauważyłem jak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli bez obaw, o to chodziło. To Samsung, czy coś innego?
Co do listy kontaktów/smsów - piszesz, że widać jako jedną listę i cyfeferkę, ok, ale (wolę się upewnić) przy każdej rozmowie (na tej liście) wyrażnie widać, że ta konkretna wiadomość jest przynależna do tej konkretnej karty? Nie tylko przy odpisywaniu, a także przeglądaniu starszych wiadomości czy spisu połączeń (odebranych/wychodzących/przychodzących/nieodebranych)?

Generalnie chodzi o to, żebym zawsze widział przeglądając _cokolwiek_ co z której karty konkretnie jest?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
- podczas połączenia przychodzącego wyświetla się na jaką kartę SIM jest połączenie (1/2 + nazwa ustawiona)
- można ustawiać różne dzwonki na różne karty, zarówno na połączenia jak i smsy. Dodatkowo można tez dla każdej z kart wł/wył wibracje telefonu
- można ustawiać zdjęcia kontaktów ale nie bawiłem się aż tak mocno czy dla każdej z kart kolory by jakieś ustawiać, nie widzę takiej potrzeby, widać jaki numer dzwoni na jaką kartę
- spis połączeń, książka, smsy są widoczne z poziomu telefonu jako jedno. Przecież już od dawna kontaktów nie zapisuje się na SIM tylko w pamięci telefonu. To samo sms'y. Wybierasz kontakt a potem telefon pyta której karty SIM użyć. Wiadomości - normalna konwersacja, przy każdym dymku jest cyferka której karty SIM użyto.
- możesz mieć ustawione aby za każdym razem się pytał z której karty zadzwonić, można też ustawić numer domyślny etc.
- nie, nie ma żadnego burdelu - baa, nawet bym powiedział że większy burdel miałem jak dwóch telefonów używałem. Nic się nie miesza, wiadomo, wszystko jest w jednym telefonie ale to od użytkownika tylko zależy jakie dane z której karty SIM wykorzystasz. Np. wykorzystanie internetu LTE - można ustawić aby telefon miał non stop połączenie z netem, jak na SIM1 ktoś dzwoni to LTE przełącza się wtedy na SIM2 a po zakończonej rozmowie sam wraca do wykorzystania SIM1. Od użytkownika tylko zależy jak to ustawi. Dobre rozwiązanie.
Ogólnie jest to mega cholernie wygodne. Jedna słuchawka zawsze w ręku, nie zastanawiasz się którym telefonem co wykonać, no i mniej noszenia ;) pierwszy raz przetestowałem te rozwiązanie w Xiaomi Mi5, od tamtego czasu tylko dual-simy.



tutaj mogę się o whatsapp tylko wypowiedzieć - tak, aplikację można przypisać tylko do jednego numeru telefonu, nie da się mieć "dwóch aplikacji whatsapp", a przynajmniej ja nie zauważyłem jak.
W Samsungu da się mieć 2x WhatsApp czy 2x Messenger :)
 
Do góry