Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z samsungami serii S, zakonczylem przygode na S3, S4 i S6 potem huawei. S7, 8, 9 nie uzywalem.

W zakupie huawei tanszy, no chyba ze policzysz sobie te zwroty za stary telefon.

Tu masz cennik z Tmobile w czwartek bralem oferte bo mam znowu telefony do wymiany i chyba bede kombinowal z oferta bez telefonu. Bo ceny chyba drozsze niz w sklepie. Do tej ceny w pierwszej ramce trzeba doliczyc 240zl w abonamenciale (24x10zl)



 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Hehe, bałem się tylko, że sprawdzą IMEI i okaże się kradziony czy coś, bo gość od którego kupiłem ten telefon (bez klapki, bez baterii, pęknięty wyświetlacz) to typowy szemrany dres z nieciekawej okolicy. Dziwił się jak pojechałem do niego po co mi taki złom. W każdym razie wszystko było ok :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Całkiem fajna ładowarka indukcyjna z wyświetlaczem, za nie duże pieniądze.

https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowarka-indukcyjna-bezprzewodowa-qi-fast-7709751046

1_10_7.jpg
Nabyłem, bo oczywiście chciałem sprawdzić :)
Na żywo prezentuje się oczywiście duzo gorzej niż na foto.
Ten plastik na foto jest zwykły, matowy, tandetny. Foto sugerują nieco ładniejszy.
Podświetlenie cyferek na wyświetlczyku ledwo widocznne. Njamniejszy możliwy stopień podświetlenia.
(Arni, daj znac, bo może tak jest tyko w moim egzemplarzu, wtedy oddam)
Ładuje bez problemu, a cyferki zmieniają sie co kilka sekund z poboru mocy na napięcie .

Dla mnie: Atrakyjność słabawa. Ot, zwykła indukcja i tyle. Zostaje u mnie, bo i tak potrzebowałem czegoś tkiego do innyego pokoju, ale dałbym za to 30 zł max, nie 60...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To kurcze, teraz to ja nie wiem czy w ogóle to brać.
Fakt, na zdjęciach wygląda super, ale jak mówisz, że bez rewelacji, to hmm.
Nie sądze, żeby to była wina egzemplarza. 60zł nie pieniądz, a ja wziąłbym bardziej w celu polepszenia wrażeń wizualnych ; ) indukcji mam już kilka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawił się asystent Google, ok. Pobawiłem się i wyłączyłem.
Teraz jest problem, bo pod przyciskiem home (Samsung) miałem codzienną dawkę wiadomości z różnych portali.
Teraz po przytrzymaniu, pojawia się asystent, a raczej info, że jest wyłączony. Jak ktoś wie, gdzie ponownie przywrócić poprzednią funkcjonalność, niech da znać.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie potrzebuję dwie indukcyjne ładowarki do S9 i S7, do domu i biura.
Kupować oryginalne czy polecicie coś z zamienników, oprócz tego co wyżej testował krzysztof:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W oryginalnych masz pewność, że ładowanie jest dokładnie takie jak powinno być. W zamiennikach, napięcie może być inne. Co nie znaczy, że jest zawsze gorzej, ale na pewno trafią się wynalazki, czy podróbki, bo i takich pełno.
Jak nie masz rzeczowych testów (porównań) konkretnych modeli, to bierz oryginał.
Ja mam zamienniki, ładuje przy okazji, działają, ale i tak głównie korzystam z kabla, jest o wiele szybciej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko nie mylmy też podróbek i taniej chińszczyzny, z producentami którzy specjalizują się w ładowarkach. To tak jak ze słuchawkami z zestawu z Samsungiem, czy iPhonem, są dobre i przyzwoite, ale można kupić za ułamek w markecie "zamienniki", które są zwyczajnym badziewiem, ale mamy też całą mase renomowanych producentów słuchawek. To samo jest z ładowarkami.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Zamiennik nie oznacza, że jest to produkt gorszy.

Armanig
Kabla chcę uniknąć, polecisz coś godnego uwagi?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo, nie polecę, bo sam mam jedną za kilka stówek, ale to bardziej takie "ufo" z podświetlaniem i zwyczajnie mi się podobało - działa ok, ale nie pamiętam, czy jest szybkie ładowanie, a inne, to takie małe kółka które kupiłem za grosze przy okazji. Wrzuć sobie jakieś testy na YT, albo faktycznie kup jakiś oryginał, tyle, że brałbym w sklepie. Widziałem gdzieś test, gdzie były podróbki idento jak Samsunga, naklejki itp cholera wie, czy na alle nie trafi na taką.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek
Zamiennik nie oznacza, że jest to produkt gorszy.

Armanig
Kabla chcę uniknąć, polecisz coś godnego uwagi?

Ja bym polemizował, a tym bardziej, że to jest produkt Made In China w 99,999 % i tak naprawdę nie sprawdzony przez Samsunga i nikt nie wie czy taki produkt działa właściwie... i czy nie ma negatywnego wpływu na taki czy inny smartfon.. Zamiennik zamiennikowi nie równy, a przy takich rzeczach to może być różnie.. mając dobry tel. (nie koniecznie S8/S9 ) powinno wg mnie kupować się oryginalne rzeczy, które Producent dopuścił do współpracy ze swoimi w tym wypadku smartfonami.. a , które mogą mieć wpływ na prawidłowe działanie takiej słuchawki. Ale oczywiście to moje zdanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, ale idąc tym tokiem, to i kable do sprzętu powinieneś kupować tego samego producenta, ba, CD do wzmaka tego samego producenta, bo przecież, nawet w instrukcji są infografiki z tej samej stajni.

Logicznym jest, że producenci zarabiają na wszystkim i dla nich najlepiej, jak kupujemy wszystko u nich. Zgadzam się, jest jakaś tam pewność, że ten czy inny produkt jest sprawdzony jeżeli sygnowany tą samą marką, ale nie popadajmy w paranoje.
Są zacni producenci, którzy specjalizują się w danych produktach i często są to lepsze akcesoria, jak te które producent sam ma w ofercie.

Dobrym przykładem są tez właśnie słuchawki. Można dokupić Samsunga, lub iPhona jak zgubimy, ale można też kupić Sennheisera który jakością bije na głowe te z od ww. producentów.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig nie o to mi chodziło... miałem na myśli to, że taka ładowarka możne być i w Chinach robiona przez firmę X, ale taka ładowarka wg mnie musi być sprawdzona i zatwierdzona przez danego Producenta Smartfonów.. bo różnie może być w praniu, a to są drogie rzeczy i można się przejechać chcąc zaoszczędzić..

Podobna sprawa jest z oponami, zauważ , że dzisiaj stosowane są przez "największych" różne opony nawet koreańskie - sam takowe posiadam od nowości, ale są to oponę z atestem/homologacją sprawdzone przez Producenta... i to On ponosi odpowiedzialność jak np podczas jazdy mi pęknie i będę miał kłopoty z tego powodu.. i tylko o to mi chodzi.. A tym przypadku Producent od tych ładowarek żadnej odpowiedzialności nie poniesie jak tel. się spali w czasie ładowania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry