Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak znam, to. Ja zamowilem inne (bardzo podobne), ale ten tez juz prawie klikalem, przeczytalem natomiast ze potrafi wybulwic pokrywe przy fleshu led. Nawet na tym filmie widac przez moment, ale nie pokazal dokladnie. Wlasnie dlatego mam juz dosyc tych wszystkich filmikow i recenzji, kazdy cos pokazuje i nic skrupulatnie. W poniedzialek dojdzie i zdam relacje, jak bedzie lipa, to kupie ten i sie przekonamy, ale juz teraz wiem ze to ladowanie to genialna sprawa.
Co do LG G3, to odpada jak dla mnie, nie ma przyciskow. Juz rok temu o tym pisalem, ponowny powrot do przycisku "home" to wielka ulga w codziennym uzytkowaniu, a to dla mnie najwazniejsze.
Jedyny tel. jaki mi sie faktycznie podobal, to byl HTC one (m7), to byl godny konkurent poprzednich generacji, a M8 to juz nie to, stylistyka (przez drobne zmiany) juz do mnie nie przemawia, dlugi, caly "oblany" aluminim, nie ma juz tej klasy i zrobila sie mydelniczka, ale oczywiscie to dalej swietna sluchawka, za to niewykorzystana dolna czesc jest dla mnie kompletnie niezrozumiala i idiotyczna, na S5 wyglada to o wiele lepiej. HTC sense, po paru msc. wylaczylem. M8 nic specjalnego nie wnosi. Mi generalnie HTC sie znudzil. Lubie zmiany, ale poczekamy na iP6. Ogolnie bez emocji, pozyjemy zobaczymy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cewka pod standartową klapke to dodatkowy ficzer, nie ma wplywu na tradycyjne ladowanie.
Kup sobie do S4, tutaj akurat nie ma problemu z dostepnoscią, ceny tez nizsze.
Polecam.
Łoże, to naroznik, nic specjalnego :)

Coś nie widzę ofert na Ceneo. Ile to teraz stoi?
Czy prawdą jest, że tak wolno ładuje, 5-6 godzin od 10-100%? U mnie po kablu godzina.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu masz kilka ofert do S4, wystepuja pod roznymi nazwami:
Cewka qi s4 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Z ladowarka w standarcie "Qi" bedzie podobnie, od tych oryginalnych, do uniwersalnych.
Czas ladowania jest dluzszy, na pewno nie ma co porownywac do kabla.
U mnie tez wyjatkowo szybko sie laduje, dodatkowo uzywam kabla USB 3.0, ale tu jest ten myk, ze kladziesz w kazdym wolnym momencie. Juz to zauwazylem dzis, tel. nie mial szans sie rozladowac ponizej 70%. Jak nie ma czasu, to naturalnie mozna juz uzyc kabla. Przetestuje jak bateria zejdzie do 10-20%, chociaz ciezko bedzie w tych okolicznosciach :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oryginalnych cewek/naklejek nie ma. To sa produkty zewnetrznych firm.
Mozesz kupic to co ja mam, czyli oryginalną pokrywe + ladowarke. Tylko pamietaj, pokrywa bedzie ciut grubsza i ciezsza.
Dlatego ja jeszcze chce przetestowac tą cewke/naklejke pod starą klapką, ale na oryginalnej ladowarce, tą i tak juz mam.

Oryginalne zestawy wystepuja razem, lub oddzielnie:

ŁADOWARKA INDUKCYJNA + KLAPKA SAMSUNG S4 i9505 FV (4192387365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

https://www.google.pl/search?q=(EP-...rome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

SAMSUNG BACK COVER DO GALAXY S4 (EP-CI950IBEGWW) - Ceny i opinie na Ceneo.pl

Jezeli chodzi o czas ladowania (S5), to od 55% do pelnego naladowania, sluchawka potrzebowala +/- 1h 40min.
Nie ma tragedi, nie wiem jak to bedzie przy 10%-50%, czy 10-100%. Niekoniecznie musi ladowac w tym samym tempie, byc moze w poczatkowej fazie laduje wolniej, ale to wyjdzie w praniu.
 
Ostatnia edycja:

Tasix95

New member
Mam pytanie odnosnie Lg G2 gdyz planuje jego zakup czy ktos go posiada,posiadal lub mial okazje porownac go z s4 ? :)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oryginalnych cewek/naklejek nie ma. To sa produkty zewnetrznych firm.
Mozesz kupic to co ja mam, czyli oryginalną pokrywe + ladowarke. Tylko pamietaj, pokrywa bedzie ciut grubsza i ciezsza.
Dlatego ja jeszcze chce przetestowac tą cewke/naklejke pod starą klapką, ale na oryginalnej ladowarce, tą i tak juz mam.

Oryginalne zestawy wystepuja razem, lub oddzielnie:

ŁADOWARKA INDUKCYJNA + KLAPKA SAMSUNG S4 i9505 FV (4192387365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

https://www.google.pl/search?q=(EP-...rome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

SAMSUNG BACK COVER DO GALAXY S4 (EP-CI950IBEGWW) - Ceny i opinie na Ceneo.pl

Jezeli chodzi o czas ladowania (S5), to od 55% do pelnego naladowania, sluchawka potrzebowala +/- 1h 40min.
Nie ma tragedi, nie wiem jak to bedzie przy 10%-50%, czy 10-100%. Niekoniecznie musi ladowac w tym samym tempie, byc moze w poczatkowej fazie laduje wolniej, ale to wyjdzie w praniu.

Czyli czy dobrze rozumiem, kupuję albo;
- oryginalny zestaw czyli ładowarka wireless plus oryginaona klapka ciut grubsza lub
- oryginalna ładowarka wireless plus nieoryginalna naklejka indukcyjna i wtedy może być normalna klapka?

W sumie zaczynam się zastanawiać na sensem tego zakupu w moim przypadku. Drogie to nie jest, ale używam flipcover z okienkiem (uważam, że to fajna sprawa, okienko aktywne, dotyk działa, wygasza ekran do minimum i oczywiście ochrania wyświetlacz i w tu pokrywa też jest nieco grubsza, jest zlicowana z obiektywem aparatu, więc w moim przypadku raczej tylko naklejka wchodzi w grę (wtedy obudowa raczej grubsza nie będzie :) ). Odkąd mam S4 używam go kilkanaście razy dziennie, praktycznie się z nim nie rozstaje i ładuję go też prawie codziennie szybko po kablu. Oczywiście, że takie bezprzewodowe ładowanie to świetna sprawa i krok do przodu, ale muszę przemyśleć, czy u mnie nie będzie to po prostu kolejny gadżet ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli czy dobrze rozumiem;
- kupuje oryginalny zestaw czyli ładowarka wireless plus oryginaona klapka ciut grubsza lub
- oryginalna ładowarka wireless plus nieoryginalna naklejka indukcyjna i wtedy może być normalna klapka?

Dokladnie, jest jeszcze trzecia opcja:
- nieoryginalna ladowarka i naklejka pod normalną klapke, a idąc dalej, nieoryginalna ladowarka i oryginalna grubsza klapka.
Wstrzymaj sie do przyszlego tygodnia, dojdzie naklejka i ocenie. Generalnie wolalbym normalną klapke i tą naklejkę, jednak S5 robi sie grubszy i ciezszy. Podobno w S4, ta klapka indukcyjna jest tylko ciut wieksza. Nalezy tez pamietac, ze tel. bedzie cięższy. Jednak te roznice czuc (w S5) i trudno mi sie przyzwyczaic teraz do tego wszystkiego, lekkosc i dosyc mala grubosc w S5 to ogromna zaleta.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, teraz doczytalem. Flipcover tez wystepuje z ladowaniem indukcyjnym, ale mysle ze naklejka tez bedzie oki do Twojego zestawu. Dla mnie to ladowanie...bomba :)
Mam 2 dni, a juz sie sprawdza.
Myslalem jeszcze zeby do auta dokupic taką ladowarke, a raczej mate na ktora bedzie sie odkladac.
No nic, zobacze jak ta naklejka, a Ty przemysl sprawe.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Mam pytanie odnosnie Lg G2 gdyz planuje jego zakup czy ktos go posiada,posiadal lub mial okazje porownac go z s4 ? :)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
ja mam wersje 16gb i polecam telefon zyletka, porownywanie go do mula s4 jest troche nie na miejscu, niektorzy mowia ze brakuje im pamieci mi 10,6gb spokojnie wystarcza, mozna kupic wersje 32gb w redcoon nawet z gwarancja i najwazniejsze bateria w tym fonie to majstersztyk w dodatku z dwu letnia gwarancja nagrywanie w 4k jak i fullhd 60fps dziala bardzo dobrze
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
G2 jest spoko, ale 16gb to za mało, więc celowałbym w wersje 32GB. A i G2 nie nagrywa filmów w 4K tylko 1920x1080 pix 60fps ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Oj tam przez roota wiele można zmienić i to nie tylko w G2, ale i też stracić np gwarancję ;)
 

Tasix95

New member
Co do pamieci spokojnie jest chmura 50gb od Lg i male pendrivy zreszta 10gb mi starczy ;) Po napisani posta wybralem sie dzis do rtv euro agd i sprzedawca odblokowal s4 i g2 bawilem sie chyba 30 min i juz jestem zdecydowany na g2 ekran powala dzieki bardzo za odpowiedzi ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

phil7008

New member
Bez reklam
Oj tam przez roota wiele można zmienić i to nie tylko w G2, ale i też stracić np gwarancję ;)

co wy ludzie powtarzacie te glupoty jak mantre ,jeden napisze glupoty i juz wszyscy powtarzaja ehh co za ludzie... Napisze kolejny raz ROOT JEST CALKOWICIE ODWRACALNY WIEC NIE TRACI SIE GWARANCJI !!!
 

Tasix95

New member
co wy ludzie powtarzacie te glupoty jak mantre ,jeden napisze glupoty i juz wszyscy powtarzaja ehh co za ludzie... Napisze kolejny raz ROOT JEST CALKOWICIE ODWRACALNY WIEC NIE TRACI SIE GWARANCJI !!!

Potwierdzam root jest odwracalny ;)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

Forest89

Active member
Bez reklam
co wy ludzie powtarzacie te glupoty jak mantre ,jeden napisze glupoty i juz wszyscy powtarzaja ehh co za ludzie... Napisze kolejny raz ROOT JEST CALKOWICIE ODWRACALNY WIEC NIE TRACI SIE GWARANCJI !!!
Materdyjooo! Wiem o tym! Co post muszę pisać lekture i zaznaczać to? Każdy producent przestrzega i pisze o utracie gwarancji w przypadku instalacji roota. Tak jak piszesz można wrócić do stockowego, ale co jeśli telefon uwali się tak, że nic się nie da zrobić, np padnie wyświetlacz? Nie każdy wysyła telefon na serwis z bad pixelami czy źle spasowaną obudową...
 

phil7008

New member
Bez reklam
i bez dzialajacego wyswietlacza da sie powrocic do stocka ,a jak padnie plyta to wymiana na nowy nikt sie nie bawi w sprawdzanie czy telefon byl rotowany .pozdro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naklejka Qi do ladowania indukcyjnego dotarla, w nawiazaniu do "wrazen" z :
http://www.hdtv.com.pl/forum/1045673-post96.html
wklejam foto jak to wyglada. Dla przypomnienia, wczesniejsza fotka, tak aby byl jasny poglad na calosc.
Wiec tak, naklejka Qi w przypadku S5 (podejrzewam ze w innych modelach tak samo) sprawdza sie dobrze. Najwazniejsze, ze nie ma potrzeby uzywania grubszej, dedykowanej pokrywy. Telefon wrocil do fabrycznych rozmiarow, a to najwieksza zaleta. Jest minimalne wybrzuszenie, ale tak marginalne ze szkoda nawet o tym wspominac, podejrzewam ze nikt tego by nie zauwazyl. Doslownie na pol milimetra klapka odstaje przy flashu led, czyli tak jak pisalem. Byc moze kropelka, czy dwie moga sie dostac do srodka. Natomiast dzialanie z oryginalną ladowarka indukcyjną bez zarzutow, ale ewidentnie czuc znaczne nagrzewanie. Na oryginalnej klapce, nie bylo tego problemu. Jednym slowem super i zdecydowanie zostaje przy tym rozwiazaniu, sprawdze natomiast jeszcze grzanie.
Fotki calosci:
mini_naklejka_qi.jpg

s5_q1_male.jpg
 
Do góry