Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam A5, tzn w piatek ojcu konfigurowalem (oryginal z T-mobila) to mial slot na jedna karte. S4mini idzie w wieczny odpoczynek. Tylko czekam jeszcze na kabure

Ale faktycznie tez slyszalem ze niby sa z 2 sim kartami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A5 (2016) można kupić za 1000zł i też uważam, że wygląda rewelacyjnie.
Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz, w opisach można znależć A5 z DUAL SIM, czy ktoś może potwierdzić czy to są faktycznie oryginały Samsunga?
Mam wrażenie, że to chińskie podróbki...

Pierwszy lepszy przykład:
Samsung Galaxy A5 2016 dual sim (6714504239) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zona ma służbowy A5 jest jedna karta.. generalnie fajny jest ale ciężkawy deko :)
 

enocyl

Banned
A5 (2016) można kupić za 1000zł i też uważam, że wygląda rewelacyjnie.
Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz, w opisach można znależć A5 z DUAL SIM, czy ktoś może potwierdzić czy to są faktycznie oryginały Samsunga?
Mam wrażenie, że to chińskie podróbki...

Pierwszy lepszy przykład:
Samsung Galaxy A5 2016 dual sim (6714504239) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pisałem o wersji 2017. Pozatym zawsze patrzę na ceny sklepów z oficjalnej dystrybucji. Imo nie warto oszczędzać 200 zł, a potem dowiedzieć się, że gwarancja producenta nie obowiązuje :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gość odpisał, że oryginał. Ni mniej, ni więcej.
Jak mnie rozbrajają tacy sprzedawcy. Jednym krótkim zdaniem, już pominę "witam", ale jak ktoś nie ma nic do ukrycia, to powinien się chyba bardziej wysilić i coś więcej skrobnąć.
Przy wątpliwościach to raczej wskazane i ja bym nie kupił u niego, bo taka zdawkowa odpowiedź mnie nie przekonuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jest zdaje się.
Ta wersja z dual sim, nie jest na Polski rynek.
Pytanie, czy jak do tej wersji włożymy jedną kartę, to czy w miejsce na drugą kartę można włożyć kartę SD. Czyli na przemian.
Bo raczej, nie można mieć wszystkiego.
Szkoda, że to tylko 16gb, bo to faktycznie nie wiele, ale 2 karty sim to jednak ekstra sprawa.

Oczywiście jak to faktycznie oryginał, bo różnie ludzie piszą.
Jak ktoś ma takiego dual sim, to niech napisze, czy te 2 karty są aktywne jednocześnie, czy trzeba się przełączać?
Jak to wygląda w praktyce. Widzę przy połączeniu przychodzącym kto na jaki mój numer dzwoni?
Podobnie na odwrót, czyli jak ja dzwonie, to czy za każdym razem mam możliwość wyboru z którego numeru?
 

werf

Active member
Bez reklam
Jutro na 90% mogę wam to sprawdzić,zdaje się znam gościa który sprzedał ten konkretny telefon jako pierwszy
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Popytaj, bo jest kilka kluczowych pytań a nikt się nie kwapi z odpowiedzią, a taki dual sim wielu osobom ułatwi życie.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ten A5 to całkiem dobry smartfon więc podejrzewam że działa minimum w trybie active i obie karty są aktywne w tym samym czasie, czasy gdzie tylko jedna karta była aktywna już chyba minęły i z tymi podzespołami które teraz oferują spokojnie dają radę obsługiwać dwie na raz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgłupieć można. Tak to właśnie wygląda.
Gość mi przed chwilą też odpisał i twierdzi znowu, że albo 2 karty sim, albo 1 sim + SD. No i bądz mądry.
Ja się obawiam, że mogą to być jakieś fejki właśnie.
Trzeba info z pierwszej ręki.

Edit:
Ten co podałeś, to jeszcze jakiś inny model.
Tu jest chyba to czego szukamy, zwie się Galaxy A5 a510FD (2016)

Na filmie widać wyrażnie, że ma slot z boku jak i na górze.
W tym wypadku powinny działać wszystkie 3, czyli 2xSIM + SD.
[youtube]DIdw0aggZ70[/youtube]


Kostenlos Bilder hochladen
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Należy się małe, a właściwie duże sprostowanie.
Szybkie ładowanie jak najbardziej funkcjonuje! :)
Wczoraj zwyczajnie podłączałem i na wyświetlaczu telefonu pojawiał się tylko napis "ładowanie".
Gdy poprzednio używałem szybkiej ładowarki widniał napis "szybkie ładowanie".
Cos jednak nie dawało mi spokoju, tym bardziej, że telefon ładował się zbyt szybko jak na tradycyjne ładowanie. Dopiero dziś uświadomiłem sobie, że u mnie napis szybkie ładowanie pojawia się dopiero po odblokowaniu wygaszacza. Wczoraj, gdy się bawiłem, nie dałem odpocząć telefonikowi, więc wygaszacz się nie aktywował, a ja widziałem tylko "ładowanie"
Dziś ujrzałem napis "szybkie ładowanie" :D

A ja mogę polecić ten kabel magnetyczny, co istotne:
Jest tani 28zł, ma szybkie ładowanie*, diodę sygnalizującą status i ładną złotą obudowę (pasuje do złotego Galaxy).

*szybkie ładowanie, tutaj ciekawostka. Jedna strona ładuje w trybie szybkiego ładowania (ta po której nie ma diody), druga ładuje standardowo.
Plus, to dowolność podłączenia. Nie ma znaczenia którą stroną podłączymy, wejście jest symetryczne, jedyna różnica to prędkość ładowania, ale tutaj dioda nam mówi którą prędkość będziemy mieli.

Generalnie jak pisaliśmy, świetna sprawa i warta każdej złotówki.
Nie ma co prawda oplotu, ale ma niską cenę.


bild hochladen
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i gitara :D
Mnie tak się to spodobało, że do samochodu drugi wziąłem. Teraz zwykłe już dawno się kurzą ;)
To jest jedno z tych rozwiązań, które powinny być obecne w każdym sprzęcie, domu od lat.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
mi to jakoś tak nie przeszkadza, choć wpięte cały czas więc świeci ;)
Ale jest na to znany sposób, jak robią niektórzy użytkownicy Marantz - zakleić czarną taśmą :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Że wpięte w telefon cały czas, to już tak słabo z baterią? ;)
Czy też wpięte w ładowarkę i świeci, jeżeli to drugie to u mnie podobnie.
Bezsens, ale przynajmniej w nocy może znaleźć kabel ;)
 
Do góry