Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak w sieci poczytałem to nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jest kipić s23, a jak się chwilę poczeka to cena będzie jeszcze niższa, niż to co teraz jest widoczne. Znając życie różnice będą mało odczuwalne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie S24 i S24 to exynos. A z nimi to różnie bywa.
Np w S23 Plus jest Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 8-rdzeniowydo tego jest większy bo ma 6.6 w stosunku do S24 Plus 6.2..... i 23 plus ma większą baterię. 6.2 to ma S23FE za 3200 zeta. Zresztą przyzwoita słuchawka.
Nowe S 24 mają nowe procki, mówią w sieci, że są słabsze.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak w sieci poczytałem to nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem jest kipić s23, a jak się chwilę poczeka to cena będzie jeszcze niższa, niż to co teraz jest widoczne. Znając życie różnice będą mało odczuwalne.

Dzisiaj jak ktoś nie gra w gry to chyba i tak nie ma to znaczenia powoli...
Najważniejsze aby robił ładne foty i nie miał zaokrąglonego ekranu. No i 5G - skoro oficjalnie od wczoraj włączyli to wypadałoby mieć - - szczególnie gdy ktoś żyje w dużym mieście.

Ja mam nadal Huawei p40 Pro, polowałem na Honor Magic 5 Pro z Fvat i niestety nic nie było, Teraz premiera Magic 6 Pro więc jak wpadnie jakieś promo to zapewne kupię.


Hociaz nowego Huawei może też bym kupił ale p60 chyba nie ma 5G więc trochę lipa. A do braku googla już praktycznie się przyzwyczaiłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
5G włączyli? To już wiem dlaczegi od rana głowa mnie boli :grin:
Sprawdzałeś to już?
U mnie centrum miasta, a prędkości... 7Mbps.
No, ale nie mam żadnego 5g. Tzn jest załączony ten z Playa, jakaś tam ikona czasami się pojawi i tyle.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Np w S23 Plus jest Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 8-rdzeniowydo tego jest większy bo ma 6.6 w stosunku do S24 Plus 6.2..... i 23 plus ma większą baterię. 6.2 to ma S23FE za 3200 zeta. Zresztą przyzwoita słuchawka.
Nowe S 24 mają nowe procki, mówią w sieci, że są słabsze.
W moim poście miało być, że S24 i S24 plus to exynos. Dlatego może właśnie lepiej kupić S23 z Snapdragonem. Ewentualnie poczekać na testy tych nowych S24. Na takie po kilku tygodniach używania.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
A ja siedzę cały czas na Huawei P30 pro i zdecydować się nie mogę na nic, bo zawsze coś mi nie pasuje. Pierwszy raz mam takie coś. Już prawie był ostatnio Samsung S23 plus. I nie wiem czy tak się nie skończy. Masakra. One Plus 12 też fajny. I tani z Chin można kupić. I ma j. polski, 5g itd.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
5G włączyli? To już wiem dlaczegi od rana głowa mnie boli :grin:
Sprawdzałeś to już?
U mnie centrum miasta, a prędkości... 7Mbps.
No, ale nie mam żadnego 5g. Tzn jest załączony ten z Playa, jakaś tam ikona czasami się pojawi i tyle.

Tak włączyli.



Play jeszcze nie dostał papierów z UKE. Ale powiedzieli ze to kwestia kilku dni...

Narazie Orange I tmobile uruchomili.


Masz mapę tmobile - zaznacz sobie "5g Bardziej" - to jest prawdziwe 5g na 3GHz. Mapa zasięgu pokazuje zasięg jaki powinien być do końca stycznia...

Do mnie zanim dojdzie 5g to ohoooo... Lata jeszcze. Aczkolwiek 15km odemnie masz jest już w 5g i na mapce też jest zaznaczony.... Więc może bliżej niż dalej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Da się bez tego żyć ? 🤔

Trochę upierdliwe czasami, szczególnie jeżeli chodzi o aplikacje które mają wysyłać powiadomienia a są tylko przez googla.

Ale ogólnie jakoś sobie radzę... Da się przywyknąć. Ten brak googla to taki wiesz...

Nawigacja, Gmail, youtube działa... Nie masz tylko konta googlowskiego.


Ale jeżeli nie jesteś masochistą to nie kupuj telefonu bez googla. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A ja siedzę cały czas na Huawei P30 pro i zdecydować się nie mogę na nic, bo zawsze coś mi nie pasuje. Pierwszy raz mam takie coś. Już prawie był ostatnio Samsung S23 plus. I nie wiem czy tak się nie skończy. Masakra. One Plus 12 też fajny. I tani z Chin można kupić. I ma j. polski, 5g itd.

Dokładnie miałem to samo. Tylko rozwaliłem swojego p30pro i chciałem zaryzykować i spróbować p40 pro no i jak widać mam go do dzisiaj...


Ale następny fon to chyba kupię oneplus 12 lub honor Magic 6 pro - - honor to podobno Huawei z Googlem. :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A ja siedzę cały czas na Huawei P30 pro .....

One Plus 12 też fajny. I tani z Chin można kupić. I ma j. polski, 5g itd.
P30 pro zacny fon.
OnePlus 12 global wersja, także jak najbardziej OK w sklepie TradingShenzhen jest w bardzo dobrej cenie. Za 3300 zł 16/512GB.
Tylko teraz mają przerwę świąteczną i wysyłać będą od 20 lutego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja siedzę cały czas na Huawei P30 pro i zdecydować się nie mogę na nic, bo zawsze coś mi nie pasuje. Pierwszy raz mam takie coś. Już prawie był ostatnio Samsung S23 plus. I nie wiem czy tak się nie skończy. Masakra. One Plus 12 też fajny. I tani z Chin można kupić. I ma j. polski, 5g itd.
S23plus fajny, poczekaj trochę to kupisz taniej....
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jasne. Spodobało mi się info, że S24+ będzie mieć większą pojemność baterii od S23+. Ale teraz jestem ciekawy czy ten naddatek nie zniknie z powodu Exynosa. Poczekamy, zobaczymy. Na AI mi nie zależy kompletnie.
Ale kuźwa One Plus 12 czy Vivo X100pro to korci mnie. Na szczęście cały czas jestem w dup... z decyzją. 🤦‍♂️
P30 pro działa bez zarzutu. Tylko to już dziadek. 😉
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem z ciekawości ten YT Revanced (wcześniej był YT Vanced) z myślą,że będzie to jakaś chałka,a na pierwszy rzut oka,wygląda i działa tak sprawnie jak YT Premium.
Widzę,że jest tam też wersja Extended,ale raczej nie są to apki na Tizena i póki co,trzeba będzie płacić grube 479 PKR ;)




 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem z ciekawości ten YT Revanced (wcześniej był YT Vanced) z myślą,że będzie to jakaś chałka,a na pierwszy rzut oka,wygląda i działa tak sprawnie jak YT Premium.
Widzę,że jest tam też wersja Extended,ale raczej nie są to apki na Tizena i póki co,trzeba będzie płacić grube 479 PKR ;)



Ja używam Narazie normalnie youtuba ale przez przeglądarkę. Jedyny minus że jak ktoś filmik na whatsapie prześlę to muszę skopiować i otworzyć w przeglądarce.
Bo odrazu nie wyświetlę.

Facebooka też przez przeglądarkę oglądam.

Reolink i apki z mapa googla mają czasem problem z pełnym działaniem (gdy trzeba lokalizację lub powiadomienia wysyłać).

A reszta działa git.

Aczkolwiek w szufladzie mam firmowego s23 ultra ale nie wiem czy przechodzić na to czy sprzedać. :)

Jakby gdzieś bez kombinowania z pośrednikami w dobrej cenie był Honor 6 magic pro to może się skuszę.


Bo jednak chinczury to chinczury.... Nie mają jeszcze w głowach tego że trzeba aktualizacjami tak zamulić i zepsuć ci telefon że tak cie zdenerwuje i kupisz nowy.

U mnie każdy Huawei działa jak nówka mimo kilku lat używania
 
Do góry