Zaraziłem się...

paniol

New member
W jednym z wątków napisałem:

Też się zaraziłem "projektomanią".
W innym - z 6.11.2009 r. a pomysł to zakup projektora:

Jedyny problem z wprowadzeniem mojego pomysłu w życie to hamulec w postaci sceptycyzmu mojej drugiej połówki. Ale jeszcze tak z pól roku... i jak zwykle zrealizuję swój plan.
No nie minęło pół tygodnia - zamiast deklarowenego pół roku... i druga połowa (po jednym piwie - ha! wyczekałem moment!) z gryyyymasem i stwierdzeniem cyt. "kup sobie za swoje" :) (co oznacza przyzwoleństwo );
więc nie lińczujcie i odpowiedzcie mi proszę na pytanie: jaki kupić proj i ekran ręcznie rozwijany, plus kabel HDMI z 10 m i UPS (ogólnie pokój 8,5x4,5 z część wydzielona do "kina" to 4,5 x 5 a odległość od ekranu jakieś 4 m); tylko do filmów i koncertów na blu-ray (ewentualnie DVD ale priorytet to oczywiście blu); chciałbym się zamknąć w kwocie ok. 10 tys. (żeby najnowszego terminatora i transformersów już z proja oglądać)
Dzięki za wsparcie...

Jedna uwaga - tylko full HD.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
paniol: Troszkę się spóźniłeś. Jeszcze niedawno można było kupić używane JVC DLA-HD1 z Niemiec poniżej 10 tys. i to jedyny projektor poniżej 10k, który mogę z czystym sumieniem polecić.
 

paniol

New member
Tidus1024 dzięki. Zapoznałem się z Twoimi poradami na tym forum. Widzę, że sprzęcicho dobre mi doradzasz, niemniej od używanego wolę nowe. Powiedz mi zatem, co w normalnej cenie wybrać, tak, żeby się do 10 tys. zmieścić. Może nie przepłacać, i ta Optoma HD20 będzie dobra (trzeba czekać, trudno poczekam), może jakiś Epson, Panasonic? Jaki?
Doradźcie, bo do ilości informacji rozrzuconych po różnych forach i wątkach idzie zwariować.
Co lepsze, ten LCD czy DLP?
 

mundi21

New member
"Co lepsze, ten LCD czy DLP?'
Co z tego, że któraś z tych technologi jest lepsza, okazać się może, że obraz będzie podobał się Tobie tej drugiej. Sam musisz ocenić która dla Ciebie jest lepsza.Trzeba to sprawdzić tylko gdzie ?.
 

paniol

New member
Rozumiem. Ostro czytam internet i już wiem, że ma to być proj z Lens Shiftem. Bezwzględnie, gdyż będę go chciał postawić na komodzie (nie na wprost ekranu). Moglibyście coś jeszcze doradzić?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
paniol napisał:
No nie minęło pół tygodnia - zamiast deklarowenego pół roku... i druga połowa (po jednym piwie - ha! wyczekałem moment!) z gryyyymasem i stwierdzeniem cyt. "kup sobie za swoje"

no to zes kobiete najpierw nameczyl ,a potem fortelem podszedl.....:D
ale za to teraz bedzie kino pelna geba...:popcorn:

ze swojej strony moge ci zasugerowac kupno ekranu rozwijanego elektrycznie- oprocz tego ze to wygoda ,to nie bedziesz mial problemu z zadnym marszczeniem i naciaganiem sie materialu.
jezeli proj ma miec lens shift to pozostaje jedynie lcd- postaraj sie jednak przed ostateczna decyzja porownac "naocznie" obydwie technologie.
 

paniol

New member
Dzieki Mat74. Chciałbym elektryczny, ale odpada, bo w lato robiłem remont pod V10 i kucie ścian na razie nie wchodzi w grę (do następnego remontu :)). Ekran ma wisieć nad tv i będzie opuszczany w razie potrzeby (zasłaniając tv).
Rozumiem, że elektryczne są lepsze... A jakie poleciłbyś zwijane ręcznie? Szeroki ok. 2-2,2 m?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
u mnie tez wisi nad tv i zaslania go po opuszczeniu, przymocowany do sufitu no i fragment przewodu biegnie po suficie niestety ,no ale przewod bialy,sufit bialy- nie ma takiego dramatu.zdecydowalem sie na takie rozwiazanie z 3 powodow- zadnych problemow z marszczeniem materialu (wydaje mi sie ,ze czesto przyczyna tego problemu jest nierownomierne oddzialywanie na material w trakcie recznego rozciagania) , oczywiscie wygoda ;), no i rzecz bardzo wazna-bezpieczenstwo pozostalego sprzetu ! naczytalem sie przypadkow ,ze ludzie a to za mocno pociagneli, a to za szybko puscili ,co potrafilo spowodowac wyczepienie sie ekranu z zatrzaskow...co dalej wiadomo.... u mnie w takim przypadku ekran wyladowalby na TV i szklanym stoliku ze sprzetem.....-wolalem wyeliminowac to "zagrozenie"- nie chcialemsie stresowac przed kazda projekcja ;)
 

paniol

New member
No nieeeee... też bym tak chciał. Ale nawet nie próbuję podchodzić. Nie sądzę, a nawet jestem przekonany, że żonka nawet nie będzie chciała słyszeć o przewodach na wierzchu. Muszę sobie to rozwiązanie na razie odpuścić.

Co sądzicie o takim zestawie:

1. Ekran ścienny rozwijany ręcznie Projecta ProCinema Wide 117x200 cm MW S
http://abcprezentacji.pl/Ekran-scie...ecta-ProCinema-Wide-117x200-cm-MW-S-p137.html
lub
Kraftman
230 cm x 130 cm MattWhite 16/9
http://www.kraftmann.com/www/document.do?id=318

2.
Sanyo PLV-Z3000
http://projekcja.pl/index.php?module=katalog&kategoria=257&grupa=2&strona=1&id=2242&tab=parametry
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Na twoim miejscu zakupiłbym projektor, wyświetlił obraz, usiadł w miejscu z którego będzie oglądany np filmy, ustawił wielość obrazu który będzie Tobie odpowiadała co by potem nie okazał się za mały lub za duży a potem wybrał rozmiar bo 30cm robi swoje. Co do kabla to z czystym sumieniem mogę polecić to: www.allegro.pl/item811518380_kabel_mini_hdmi_hdmi_10m_chrom_gold_typ_a_c.html Ja mam taki o długości 15m i działa bez problemu.:cool:
 

paniol

New member
Dzięki Mundi21.

Zdecydowanie tak zrobię. I jeśli ten cały LensShift pozwoli mi na ustawienie proja na komodzie (czyli nie na wprost ekranu) - to może się uda nawet 5 m kablem HDMI temat podłączenia źródła załatwić. Zamierzam podłączyć 2 źródła
1/ komputer HDMI/HDMI i
2/ amplituner/odtwarzacz bluray HDMI/HDMI (i tu bez 8 -10m kabla HDMI się nie obejdzie - więc Twój link jest jak najbardziej na rzeczy)

W projektorze, który na razie wybrałem, pasuje mi gwarancja, i LensShift. Zobaczymy jak z jakością. Zbieram rozumy...

Jeżeli chodzi o ekran - to wolałbym więcej zapłacić - ale mieć coś porządnego (już się doczytałem, że niektóre wydzialają nieprzyjemną woń, marszczą sie, itp.). Co do wielkości - żeby sobie nie popsuć tego, co juz mam - podstawa ekranu nie powinna być większa niż 2 - no maks. 2,20 m.

Dlatego tak mi zależy na opiniach użytkowników, gdyż informacje, które dotychczas poznałem nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości.

Zatem nie linczujcie za wydzielony wątek - bo każdy stojący przed zakupem przechodzi chyba takie same rozterki.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
 

kacperski

New member
A ja polecam http://www.allegro.pl/item805287840_przewod_hdmi_prolink_exclusive_10_0m_tcv8280_fv.html
Sam używam 15 m i śmiga aż miło, żadnych zakłóceń czy zrywania obrazu. A dla pewności dodam że to nie ja chandluję tymi kablami.:cool:
Mat 74 jaki masz ekran czy też jaki warto powiesić. Kupiłem świeżo projektor, jeszcze nie HD, ale od czegoś trzeba zacząć. Podejrzewam że ekran w szerokości powinien mieć około 2.40m, projekcja z około 4.2 m.:blagam:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cos takiego http://www.cvsmedia.co.uk/shop/product_info.php?manufacturers_id=86&products_id=3502
ma go prawie od roku, oczywiscie przez pierwsze dwa tygodnie czuc bylo zapach vinylu po rozwinieciu , zadnych problemow z marszczeniem czy tez nierownym rozwinieciem, tyl czarny, nie przeswituje.w komplecie daja czujke IR na przewodzie w razie gdyby ekran wisial np.za jakas belka i nie widzial sie z pilotem
(w opisie jest blad - gain jest 1 )
 

mundi21

New member
Nie przejmuj się tym zapachem który wydziela farba z ekranu. To minie po około tygodniu. Mój Avers tez tak miał. Z odległości około 4m ekran o powierzchni projekcyjnej 2,20m będzie dobry. U mnie z 3,5m obraz u podstawy ma 2m z groszami. Sprawdź na kalkulatorze czy się w niego wstrzelisz choć nie powinno być problemu. Ja montowałem projektor pod wiszący już ekran i tańczyłem w pokoju przez pół dnia, dziur nawierciłem, że szłoby powiesić balkon. Z dlp jest więcej zabawy. Pamiętaj jeszcze o jednym, im dalej projektor od ekranu tym ciemniejszy obraz, światło ma dłuższa drogę do przebycia.
 

skalmen

New member
z ekranów recznie rozwijanych pomysl nad takim który ma napinacze była taka seria tensio tylko nie pamietam z jakiej firmy pogogluj, sa troche drozsze ale nie marszcza sie , projek dla ciebie to np Mitsubishi hc6800, dowziecia za 2390 euro, albo faktycznie Sanyo z3000 za 1680 euro albo tez Sony hw10 zaq 1999 euro, sadze że Soniacz ma najlepszy stosunek jakosci do ceny
 

paniol

New member
Wygooglałem te ekrany Tensio. Rzeczywiście super... Wybieram cos dla siebie.
Jestem tak skołowany, że nawet przez chwilę o Optomie HD 20 myślałem (hm cena jest zachęcająca). Jednak zostanę chyba przy Sanyo. Nie wiem dlaczego, ale czuję, że spełni moje wszystkie oczekiwania. A może jest użytkownik tego sprzętu i chciałby się podzielić doświadczeniami z tym sprzętem?
 

BARABARA

Banned
Jeśli chodzi o ekrany, to polecam Ci 92" OPTOMA

- rozwijany ręcznie 400 pln. (kabel HDMI 10m + wysyłka gratis)
lub elektryczny na pilota 1 000 pln. ((kabel HDMI 10m + wysyłka gratis)

Polecam oczywiście elektryczny, mega komfort i brak obaw o marszczenie.
Oba ekrany Matt White, 16/9, czarne ramki wokół, czarny top.

Zasilanie do ekranu można poprowadzić naprawdę cienkim i wręcz niewidocznym kabelkiem mocowanym na silicon na ciepło, albo jakoś
sprytnie zamaskować - to super komfortowe rozwiązanie, nie idź w ręczny.

W razie czego, kontakt na priva.
 

kacperski

New member
mat74 napisał:
cos takiego http://www.cvsmedia.co.uk/shop/product_info.php?manufacturers_id=86&products_id=3502
ma go prawie od roku, oczywiscie przez pierwsze dwa tygodnie czuc bylo zapach vinylu po rozwinieciu , zadnych problemow z marszczeniem czy tez nierownym rozwinieciem, tyl czarny, nie przeswituje.w komplecie daja czujke IR na przewodzie w razie gdyby ekran wisial np.za jakas belka i nie widzial sie z pilotem
(w opisie jest blad - gain jest 1 )

Dzięki a nie wiesz czy jest jakiś dystrybutor tych ekranów w Polsze?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tego co mi sie wydaje nie ma dystrybucji w Polsce (w UK ciesza sie dosc duza popularnoscia-wedlug avforum) , mozesz sprobowac poszukac na ebay.uk lub amazon.uk . z reguly nie ma problemow z wysylka do Polski , ceny sa chyba "rozsadniejsze" a prawda jest taka ,ze i tak wiekszosc (jesli nie wszystkie :D) jest produkowana w chinach ,zmieniaja sie tylko nalepki z logo- w zaleznosci ktora firma zamowila akurat 100.000 sztuk....


ps.BoDeX ma na sprzedaz nowy (z gwrancja) ekran elektryczny za rozsadne pieniadze - moze warto sie zainteresowac ?!
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Ekran ręcznie rozwijany z napinaczami ? Dajcie linka bo nie uwierzę :)

PS. Ekran elektrycznie rozwijany (bez napinaczy) to przede wszystkim wygoda, jeśli zaś chodzi o pofałdowania to nie ma tutaj jakiejś szczególnej różnicy względem ekranu ręcznie rozwijanego.


paniol, z recenzji zagranicznych Z3000 wynika, że przy ustawieniach fabrycznych kolorki wymagają poprawy. Poza tym w trybach kinowych z jasnością jest bardzo średnio, więc trzeba uważać żeby nie przedobrzyć z wielkością ekranu i zoomem.
Jeśli natomiast lubisz się bawić ustawieniami to z Z3000 możesz sporo wycisnąć, również jeśli chodzi o wyższą jasność (ustawienia przesłony) - na avsforum jest spory wątek dotyczący tego projektora.
 
Do góry