Zaraziłem się...

koprus

New member
przepraszam za OT ale mam pytanie:

dzisiaj przyszedł mój epson tw700, ekranu jeszcze nie mam ale testowałem sobie go na ścianie i teraz pytanie:

czy wielkość wyświetlanego obrazu reguluje się metodą odsuwania projektora od ekranu na daną odległość (im dalej tym większy) ? czy da się to ustawić jakoś w opcjach?

gdy ustawiałem proja z 5 m na sciane to obraz był jakiś taki mały...
 

mundi21

New member
wiele projektorów ( oprócz niektórych ) ma taki bajer przy optyce. Jest to pierścień do ustawiania ostrości i powiększania obrazu. W tym chyba też tak jest
 

koprus

New member
nie wiem... ja tym kółkiem moge regulować tylko ostrość. a mi chodzi o kwestie ustawiania wielkości obrazu... zebym z 5 m osiagnal to co z 7m
 

KamilosWEST

New member
Witam!
Ja mam w ustawieniach taką opcję jak ,, Przeskanuj " i mozna ustawić od 0 do 4 i to zmienia odpowiednio wielkość ekranu bez konieczności regulowania czegokolwiek ręcznie. Tylko, że ja mam tą opcję w Optomie HD20, w Twoim Epsonie też powinno tak być ( ale głowy nie dam sobie uciąć) :) .
Pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
koprus napisał:
...czy wielkość wyświetlanego obrazu reguluje się metodą odsuwania projektora od ekranu na daną odległość (im dalej tym większy) ? czy da się to ustawić jakoś w opcjach?

gdy ustawiałem proja z 5 m na sciane to obraz był jakiś taki mały...
Reguluje się, przecież jet ZOOM!!! A czy się da, to zależy jaką wielkość obrazu chcesz uzyskać, może masz już zoom na maksa?

BTW. Czytałeś w ogóle instrukcję obsługi? :rolleyes:
 

ziggy23

New member
Według kalkulatora projekcji z odległości 5m tym projektorem powinieneś mieć możliwość wyświetlenia obrazu w przedziale :
od 161x91cm - zoom min.
do 343x193cm - zoom max.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
koprus napisał:
przepraszam za OT ale mam pytanie:

dzisiaj przyszedł mój epson tw700, ekranu jeszcze nie mam ale testowałem sobie go na ścianie i teraz pytanie:

czy wielkość wyświetlanego obrazu reguluje się metodą odsuwania projektora od ekranu na daną odległość (im dalej tym większy) ? czy da się to ustawić jakoś w opcjach?

gdy ustawiałem proja z 5 m na sciane to obraz był jakiś taki mały...


kupujac projektor nie wiedzac czy posiada zoom...?, hmm...
 

koprus

New member
to że ma zoom wiedziałem, w momencie kiedy pisałem posta miałem zepsuty cd-rom a instrukcja jest na cd.
trochę wyrozumiałości - to mój pierwszy proj
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak ktoś czegoś nie wie, to jak najbardziej należy być wyrozumiałym. Jeśli jego niewiedza wynika wyłącznie z lenistwa, już mniej. A po Twoim komentarzu WCALE! ;)
 
Do góry