Zapaść mojej PS3 - to chyba koniec

chmurny

New member
Przedwczoraj odpaliłem sobie Figth Round 4 Demo. Po 5 minutach gry usłyszałem 3 "piknięcia" i konsolka w momencie czasu wyłączyła się migając czerwoną diodą. Teraz nie chce się włączyć, na pada nie reaguje wogóle.

Dzwoniłem do serwisu pogwarancyjnego i dowiedziałem się, że to wygląda na awarię płyty głównej, czyli usterki praktycznie nieopłacalnej w naprawie.

Czy ktoś z Was miał podobne przejścia?
 

dienekes' shade

New member
Widzę, że demo FNR 4 to kandydat do tytułu Gniota Roku :rolleyes: Odpaliłem je tylko raz, ale mocno haczyło dźwięk i w efekcie zresetowało mi konsolę. Może i w Twoim przypadku sprawa nie jest jeszcze przegrana.

I tu cytat Kolegi Masta_J.
 

mietek099

New member
W moim przypadku muza też się cięła, ale tylko w momencie loading'ów. To szczegół, ale ciekawe czy w full'u też tak jest. Może dostaliśmy jakiś trefny kod na demonstrację? ;)
 

mg30906

New member
Ja też mam pytanko , zawsze moja ps3 chodziła cicho , teraz w przeciągu 3 dni dwa razy zaczeła bardzo głośno pracować w porównaniu z normalnym stanem.
Czy załącza sie jaki dodatkowy wentylator ze wzglednu na temperaturę ?? (w pokoju było 28,5C ), czy mozna wtedy normalnie korzystac czy lepiej wyłączyć ?


pzdr
 

Redundantor

New member
mg30906 napisał:
... w pokoju było 28,5C...

To chyba powód. Dodatkowo znaczenie ma to gdzie trzymasz sprzęt. Wiatrak robi co do niego należy - inaczej już dawno konsola pewnei by się uszkodziła.

U mnie kiedyś ps3 stała pionowo pomiędzy 2 meblami. Przestrzeni miała z 5 cm po jednej stronie. Jak zawiesiłem sprzęt na ścianie i PS3 ma dużo miejsca - praktycznie jest niesłyszalna.

Na Twoim miejscu martwiłbym się, gdyby w takiej saunie PS3 chodziło cicho.
 

mg30906

New member
Dzięki za odp , nie chciałbym przenosić ps3 (mam zrobine meble pod sprzęt) , miejsca ma jakieś 10 - 15 cm z każdej strony , czy warto zainwestować w dodatkowy cooler - widziałem gdzieś coś takiego w internecie , czy on ma osobne zasilanie , czy jest głośny ? - ktoś może korzysta ?

pzdr
 

Redundantor

New member
Jak założysz dodatkowy cooler - to cooler z PS3 będzie chodził ciszej (wolniej). Za to dodatkowy coller zrobi nowy hałas. Dla mnie wychodzi na 0 - więc się nie opłaca.
 

mietek099

New member
@ mg30906:
Po prostu wystaw konsolę na zewnątrz i daj jej trochę przestrzeni. IMO 10-15 cm to za mało. No chyba, że nie jest "zabudowana".
 

pRzeKop

New member
Mam zamykaną szafkę RTV. Korzystając z bezprzewodowego kontrolera, co jakiś czas zapominam jej otworzyć podczas grania.
Po kilku minutach w zamknięciu wiatrak konsoli "daje znać" o sobie :)

Przestaw ją lub wyjmuj z szafki na czas grania. PS3 musi mieć warunki do dobrego chłodzenia.
 

-AS-

New member
mg30906 napisał:
Ja też mam pytanko , zawsze moja ps3 chodziła cicho , teraz w przeciągu 3 dni dwa razy zaczeła bardzo głośno pracować w porównaniu z normalnym stanem.
Czy załącza sie jaki dodatkowy wentylator ze wzglednu na temperaturę ?? (w pokoju było 28,5C ), czy mozna wtedy normalnie korzystac czy lepiej wyłączyć ?


pzdr
Poza radami danymi wyzej, sprawdzilbym rowniez, czy otwory wentylacyjne nie zatkaly sie od kurzu oraz przedmuchalbym sam wiatrak, aby pozbyc sie jakichkolwiek klebow, wlosow, kurzu, etc.

Pozdrawiam
 

brygidziarz

New member
Moja konsola też któregoś razu zawyła strasznie głośno i wystraszyłem się, ale więcej się to nie powtórzyło.

Z tego co słyszałem, to część konsol miało jakiś mechanizm wydmuchiwania kurzu i czasem wiatrak hałasował...ale nie wiem czy w moim modelu jest coś takiego.

A moja konsola stoi sobie na wolnej przestrzeni i praktycznie jej nie słychać. Szum słychać tylko w nocy, jak są powyłączane wszystkie sprzęty, ale jest on i tak cichy w porównaniu z pecetem.

A do autora pierwszego postu. Może po prostu zanieść konsolę do jakiegoś serwisu na oględziny?
 

Redundantor

New member
Zawsze możesz zrobić tzw. Fan test - oczywiście nie jest to test fana ps3, tylko test wiatraka po angielskiemu ;)

http://www.n4g.com/ps3/News-134168.aspx

Polega on na zmuszeniu konsoli do kilkunastosekundowej pracy wiatraka (ów) na pełnych obrotach. Ma to na celu wydmuchanie kurzu.

W wolnym przekładzie filmiku:
1. Wyłączasz konsolę (programowo).
2. Wyłączasz klawiszem zasilania z tyłu
3. Trzymasz eject (wyciąganie płytki)
4. Trzymając eject włączasz klawisz zasilania z tyłu.
5. Puszczasz eject jak zacznie się suszara.
6. Po wszystkim wyłączasz klawisz zasilania z tyłu
i tyle

Działa to na PS3 40 i 80 GB. Ja mam 80GB i u mnie działa.

PS. Oczywiście nie jest to sposób na częste i szybkie chłodzenie konsoli :)
 
Ostatnia edycja:

Gohan111

Member
WoW rzeczywiście działa i nieźle dmucha :) dzięki za ten trik :) ale i tak głośnością nie przebije mojego GeForce 8800GT w kompie , to dopiero jest suszara - na full obrotach :) hehe
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No tak ale później musi nim jeszcze włączyć i trzymać tak długo przycisk na froncie konsoli aż usłyszy 3 piknięcia, dobrze mówię?

Pozdrawiam,
 

chmurny

New member
Próbowałem tego ^^ i niestety - wszystko wskazuje na awarię płyty głównej, czyli jakieś 1200 zł :eek:k:

Odając ją do serwisu usłyszałem, że wersje 60 GB wykazują dużo większą awaryjność, niż 40-stki i 80-tki.

Jeżeli to ww. awaria to zaczekam z zakupem nowej do pojawienia się wersji robionej w technologii 45 nm, czyli niedługo :cool:
 

bartek7220

New member
???

Grałem jakieś pół godziny w Motorstorm PR. nagle konsola się wyłączyła. Żadnych napisów ostrzegawczych, nic. Nawet chłodzenie nie włączyło II biegu. tak samo miałem gdy grałem w FIFA09. Czy ktoś wie co jest tego przyczyna? Proszę o pomoc. Konsola ma wokół siebie sporo miejsca, więc wentylacja jest w porządku.
 
Do góry