zamówiłem stacjonarny player HD

pmcomp

New member
Witam,

właśnie moje wkurzenie dosięgnęło zenitu, nie będę czekał w nieskończoność na KISS-a 600, i dzisiaj zamówiłem w niemieckim sklepie internetowym klocka LinkTheater japońskiej firmy Buffalo Technologies.

Linkaa macie tutaj:
[url http://www.buffalotech.co.uk/produc...roduct-detail.php?productid=96&categoryid=18]

Jak przyjdzie w przyszłym tygodniu, przetestuję to coś napiszę.
Miałem już dosyć odpalania Windy, szumów wentylatora, softowego playera itp.

Zobaczymy jak będzie tu.

Cena baaardzo przystępna.

Pozdrawiam
Piotr[/url]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
extra daj znać ile, jak i gdzie
też potrzebuję.
Dziś odwaga w cenie
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Bardzo proszę:

[url http://www.computeruniverse.net ] i wpisać LinkTheater.

Do tego ok. 18-20 EUR za przesyłkę do Polski. Ja zanabyłem na firmę więc 16% VAT mniej. Razem wyszło do zapłaty ok. 214 EUR.

BTW nie dostałem od Zubera namiarów do Ciebie. Daj proszę na priva.

Pozdrawiam
Piotr
 

Trypilis

New member
Instrukcja po polsku do Panasonica gs 75

pmcomp - poczytaj sobie review tej maszynki http://www.mpeg-playcenter.com/modules/Reviews/reviews/Review_Buffalo_LinkTheatre.pdf

maszynka jest niezla, ale i tak musi czekać na soft od KISS'a ktory pisze kod dla Sigmy. Też myslalem o tym modelu (oglądalem na CeBicie) jednak postanowilem poczekać na DP 600 gdyż w odroznieniu do Buffallo KISS ma wyjscie HDMI oraz plug pod MediaPC Center Microsoftu, tak ze będzie mozna pilotem od KISS'a zarządzać PC ;-)

Zdziwisz sie ze nie będziesz mogl oglądać filmów WMVHD ktore mają wbudowany DRM... gdyż Buffallo ma nie ma tego wyjścia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli Microsoft dotrzyma terminu to przejmie sporą częśc rynku, tylko co z premierą europejską ??
 

pmcomp

New member
LCD THOMSON 32LB115 B5

Trypilis - dzięki za review. Interesujące. Najważniejsze, że klocek nie ma dzisiaj poważnych bugów :) . Mam nadzieję, że firmware będzie rozwijany.

Co do zakupu KISSa 600 to czekać można w nieskończoność. Ja czekałem od marca :x . Jak będzie to sprzedam LinkTheater :D i kupię tego KISSa albo jeszcze coś innego. Na HDMI mi nie zależy bo mam zamiar podłączyć go po component do upscaelra/deinterlacera Cinemateq, który ma potem wyjście DVi. A troszkę ten Cinemateq z obrazem robić umie.

Co do DRM to w tym opisie nic na ten temat nie wyczytałem. Chyba rodzaj wyjścia do DRM nic nie ma. Raczej na pewno nie powinno być problemu z tzw. DRM offline czyli odczytywanym bezpośrednio z płyty (np. niemieckie wydania Tomb Rider, We Were The Soldiers ...). Zobaczymy co będzie z DRM online takim jak na amerykańskim wydaniu Terminatora 2. teoretycznie też nie ma przeszkód bo klocek łączy się z internetem.
Skąd masz takie informacje?

Tak dla informacji, w drodze podziękowania, tutaj link do pierwszego playera HD czyli I/O Data: [url http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Print.aspx?ArticleId=13032]. W tym teście wyszedł cieniutko, ciekawe czy nower wersje firmware go poprawiły.

Napiszę coś więcej po własnych organoleptycznych testach.

Pozdrawiam
Piotr
 

janunio

New member
Bez reklam
Właśnie czytam instrukcje obsługi:

[1] Myślę, żę to może być tak:
wkładamy płytkę z mpeg-4 a on konektuje do posiadacza praw autorskich tego kodeka i z naszej karty np. VISA odjeżdża 1 usd.
Wkładamy NERO DIGITAL i tak samo.
Wkładamy WMVHD i DRM i znowu sypnij centem a my ci damy na 7 dni prawo do grania na Buffalo bo on ma swój IP.

Bez jaj ! sam to wymyśliłem więc może tak źle nie będzie.
Ale to może być powód dlaczego nie ma nic o Divix 6.

[2] Są plotki, że w środę będą już dwa takie potwory w kraju.
Magazyn Audio Video ma już podobno w przygotowaniu test Bufflo do numeru wrześniowego.
Jak przeczytam instrukcję to jeszcze o tym napiszę.
Na razie nie widzę, żadnych różnic z DP-600.
A DRM to tylko sprawa połączenia przez net z właścicielem praw
autorskich.
UWAGA:
audio 5.1 tylko przez wyjście optyczne !
 

janunio

New member
Bez reklam
Nowy 40" LCD od Samsunga

Jesta też NERO DIGITAL. W sumie jest wszystko co miał mieć KISS DP-600. System soft jest w pełni otwarty na nowe formaty. Czekamy na uwagi pmcom-a jak wpraktyce to działa. To może być przełomowy produkt zwłaszcza w tak śmiesznej cenie !!!
 

pmcomp

New member
Zarrrrra, to niestety nie piekarnia :evil:

Pieniążki się im na koncie musiały potwierdzić ponieważ wybrałem płatność przelewem. Można było kartą ale chcieli ode mnie faxem xero karty, podpisu i chyba jeszcze świadectwo szczepienia ospy :shock: .

Dzisiaj wysłali. DHL/poczta z opcją śledzenia więc powinno dotrzeć zapewne pojutrze.

Sam już ze zniecierpliwienia nogami przebieram a ty mnie jeszcze stresujesz :p

Pozdrawiam
Piotr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
JVC LT-26S60? Czy jest godny polecenia?

:D my też czekamy, jeżeli można to prosimy o recenzję to ją zamieścimy :)
 

Trypilis

New member
Well, after several tests we can send the following feedback to Buffalo:

- MP3 streaming still suffers from distortion at the beginning of each file
- HD Pictures (resize before sending to player limited to 3MB)
- Subtitles selection during movieplay requires Pause/Start before subs show
- Movies in DIV3/div4 / DivX 3 Fast-Motion with MP3 Audio do not show video, only
sound! When using FF/RW eventually video is shown but no sound.
- FF/RW issues (forwards in Reverse mode)

Verified by me but not completely tested in all possible cases...
Buffalo needs to get to work again now

Nowe FW... sie pojawilo niestety dalej muszą popracować nad nim.. ale Cieszę sie ze będzie ktoś mial w Polsce Buffalo aby moc porownać z DP 600
 

pmcomp

New member
Jaka karta graficzna do PC-ta i HDTV

Trypilis:

czy ty masz już DP-600?
Jesli tak to skąd?

Bo na mój stan wiedzy na razie nie ma z czym porównywać.

Co do FW to dobrze, że jest już kolejna udoskonalona wersja :) bedę bardziej zadowolony. Popatrz na linka do I/O Data, ile on miał bugów.
Ciekawe jaki będzie FW do KISS-a, może pisze go ta sama grupa. W koncu klocki oparte na tym samym chipsecie.
 

Trypilis

New member
pmcomp - mam ale nie dzialający tzn z bebechami ktore nie są podlaczone. Czekam na jedną sztukę ktora ma być w sierpniu.

Co do softu to KISS pisze ten soft dla Buffalo czy IOdata, i znajac zycie zawsze bedzie oddawal resztę kodu konkurencji z opoznieniem. A to ze nie ma DP 600 jeszcze, swiadczy o tym ze goście nie chcą popelnić grzechu falstartu jak z DP 558, ktory jest świetnym odtwarzaczem, jednak ... soft nadążyl za możliwościami dopiero po 5 miesiącach ;-)
 

pmcomp

New member
ciekawe cz w sierpniu tego roku :lol:
O terminach to ja już wiele słyszałem.

Wg. moich wiadomości nie chodzi o soft tylko H.264.

Pozyjemy, zobaczymy.

Mnie się KISS też bardziej podoba ale na czymś trzeba oglądać.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
miejmy nadzieje że wszyscy poradzą sobie z h.264 bo to już się męczące i nudne zaczęło robić
 

janunio

New member
Bez reklam
April 18, 2005
Sigma Adds All-Format Media Processing To Their EM8620 Series, With Support For H.264 and VC-1

NAB 2005 - Las Vegas, Nevada - April 18, 2005 - Sigma Designs (Nasdaq: SIGM), a leader in digital media processing for consumer appliances, today announced that the EM8622L and EM8624L media processors now add full H.264 and VC-1 decoding support to the popular EM8620L series. The EM8622L is a direct pin- and software- compatible upgrade to the EM8620L

A dalej jest:
"The EM8622L enables customers to effortlessly upgrade their existing EM8620L based products with H.264 and VC-1 decoding," said Ken Lowe, VP of strategic marketing. "This will lead to a wide range of digital media adapters, IP set-top boxes, high-definition displays and DVD players coming on the market in the second half of this year with all-format media processing, obviating the need to choose which standard to support."

Ja to rozumiem tak:
Dopiero upgrade do chipu EM86220L jakim jest EM8622L radzi sobie z H.264 czyli MPEG-4.10.
 
Do góry