Zamienię Okyo tx-nr656 na coś nowego

Comret

New member
Cześć,


Coś mnie podkusiło do zmiany, ale trudno wybrać.


Pomieszczenie 20 mkw.

Zestaw Onkyo tx-nr656 + Boston Acoustucs A360 i dalej pełne 5.0.
Do tego na dniach dojdzie REL T5i i będzie komplet.


TV, FILM, GRY, muzyka online, wszystkiego po trochu. Wifi, bluetooth itp. potrzebuję.



I teraz coś bym zmienił. Zmień kolumny ktoś zaraz napiszę, zmienię ale jeszcze nie teraz.
A czego mi brakuje, sam nie wiem lubię ten zestaw, w muzyce chciałbym sobie poprawić.


Najpierw pomyślałem o ONKYO tx-rz 840 lub 830 nawet, ale to niedostępne.
Potem Marantz 7013 ale brak.


Denona miałem i chyba nie chcę. Yamahę, podziękuję.



Budżet 7-8 K mogę wydać.
Zastanawiam się nad używka spokojnie mogę kupić coś używanego, ale się nie znam.

Acram fajny ale brak wifi i bluetootha, potrzebuję komfortu.
Marantz sr7015, podoba mi się nawet mogę sobie go kupić, tylko jest dość drogi i tu potrzebuję Waszego głosu czy warto.


Poproszę o Wasze pomysły.


Edit...

Marantz SR 7010 jest używka za ok 4k, Pdobnie ONKYO TX-RZ810 ale nie wiem czy się tym interesować.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy jest sens inwestować tyle w ampli do tych skrzynek.
Ten ampli który masz, nie jest zły, powiedziałbym, że więcej jak dobry, jeżeli weżmiemy pod uwagę jego cene. Lepiej może i będziesz miał, ale nie adekwatnie do wydanej kwoty. Chyba, że chcesz kupić na zapas, przyszłościowo. Stety/niestety, ale to skrzynki głównie grają.
Gdybyś zainwestował tą kwotę w skrzynki, to miałbyś lepszy efekt nawet z tym ampli, jak vice versa.

Ampli z używek śmiało można brać coś w wymienionych, coś max do 3.5-4.5, więcej bym nie dał.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Zrobił bym to inaczej. Jeżeli chcesz Marantza, to kupił bym SR5015, który jest nowoczesnym amplitunerem, plus do tego używany zestaw CD6003+PM8003, który jest na znanym portalu aukcyjnym za 2600zł. Wyjdzie taniej, a stereo będzie dużo lepsze niż z amplitunera a i KD zyska również przez zasilanie kanałów frontowych końcówką ze wzmacniacza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Specjalnie nie pisałem o wzmaku, bo jak widać tutaj nie ma odsłuchów z CD, czy strumienia wpiętego do wzmaka.
Film, gry, muzyka online... tutaj wzmak, biorąc pod uwagę, że będzie zasilał fronty przez wątpliwej jakości pre, nie koniecznie się sprawdzi. Będzie służył jedynie jako końcówka - która "coś" tam może polepszy, ale ja bym to sprawdził biorąc pod uwagę, że to niższy model Marantza i pre może być wąskim gardłem.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Używanego Onkyo nie kupuj, coś nie pyknie i kontener elektrośmieci. 7010 to też już vintage, w mojej ocenie bierz 7015 lub czekaj do lata jak wrócą moce produkcyjne pionkio i yamahy.
 

werf

Active member
Bez reklam
No tak, tylko chyba towar był na gwarancji, a czas był taki, że serwis mógł naprawić lub wymienić na nowy. Teraz sam wiesz jak jest.
 

Comret

New member
Raczej wysokiej jakości źródeł nie mam, mój odtwarzacz BL widział w życiu może ze 3 płyty.

Kino+stereo fajne, może kiedyś, ale nie wykorzystam go do tego do czego jest. Ja chyba nie mam w domu żadnej płyty z muzyką już.

Szukam raczej przyjemnego efektownego grania, lubię detale, precyzję, ale nie bedę tego analizował ze szklaneczką whisky. Muzyka ma mi sprawiać przyjemność i ten zestaw co mam to na razie spełnia, a ja szulam dziury w całym. Wiem, że gdybym posłuchał lepszych zestawów to może bym i zachorował.

Kolumny są budżetowe i nie wyrafinowane, ale skoro teraz moge wydać 8 k na ampli to za rok czy dwa kupie sobie fronty za kolejne 8-10k i tak sobie będę coś zmieniał.

A wiec u mnie raczej kompromis, czyli ampli KD z możliwie dobrym potencjałem stereo.

Marantz za 8k plus dodatkowe 2600 za używane klocki, raczej nie. Ja po prostu tego nie potrzebuję. Myśle że dałoby rade z używanym ampli spokojnie 8 K sie zmieścić.

Skonczy sie tym ze Onkyo 656 zostanie, jest fajne jak kolega wyżej pisał.

A co z nowych w budżecie, dostępnych na rynku i spełniających wymogi stereo mam do wyboru. Denon 4700, Marantz 7015 i tyle?

Najchetniej to bym kupil Onkyo 830, 840 alno Marantza 7013, ale nie ma, albo cena z kosmosu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nowego 7013 szukałem miesiąc, aż znalazłem u Niemca open-boxa za 1e, faktycznie nietykanego ludzką ręką. Niestety srebrny, ale z braku laku ...........Onkyo nowego nie znajdziesz,840 półroczna srebrną na gwarancji sprzedałem do Włoch prawie w cenie detalicznej, znakiem tego popyt jest niesamowity, a towaru brak.

Następna rzecz.Marantz jest po prostu lepszy, dzwiękowo i funkcjonalnie.
Ps. zapytaj Blackninji o ofertę na 7015,spokojnie się zmieścisz w zakładanym budżecie , a jeszcze coś zostanie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz nie jest lepszy, na pewno nie w KD. W stereo ma swoją charakterystykę i to wszystko.
Też nie dla każdego. Brak też trybu THX z upmixem do SBL/SBR.
Funkcjonalnie, w czym?
Pilot? Nie. Obsługa? Nie. Konfiguracja? Nie. Codzienne użytkowanie? Nie.
Największy faktyczny plus, to możliwość przekierowania końcówek - o ile ktoś potrzebuje.

No tak, tylko chyba towar był na gwarancji, a czas był taki, że serwis mógł naprawić lub wymienić na nowy. Teraz sam wiesz jak jest.

Ja tam gwarancji nie widziałem w pudełku, ale mi to tam wiesz. Działa jak marzenie.
Ja się używek nie boję, mam wkalkulowane od lat ew. usterki, coś za coś.
Przez lata zaoszczędziłem lekko kilkadziesiąt tyś. więc nawet jak coś padnie (a nic nie padło z kilkunastu klocków) to płakać nie będę. Gorzej, jak ktoś kupuje pierwszy raz i to za 7k, a nie za 3k.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
SR5015 jest za 4300. ;)

Oczywiście rozumiem Twoje podejście i minimalizację sprzętu.

Może tak być jak pisze Armanig, aczkolwiek w KD wydaje mi się że nie trzeba nie wiadomo czego, ponieważ kino rządzi się swoimi prawami, a żeby usłyszeć jak grają Twoje kolumny, wystarczyłby Bluesound wpięty bezpośrednio do wzmacniacza.
PS. Ja przesiadłem się z Denona X 4100 na Yamahę 685 i według mnie, Yamaha jest lepsza do KD, ponieważ jest bardziej efektowna, choć do stereo bym jej nie polecił.

PS2. Wypożycz amplituner zanim go kupisz, ponieważ Twoje Onkyo, gra bardzo fajnie i może się okazać, że wydasz pieniądze a efekt będzie nie taki jak chciałeś.

Edit. Jeżeli zostaje 5.1, to ja bym posłuchał Anthem MRX540.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Marantz nie jest lepszy, na pewno nie w KD. W stereo ma swoją charakterystykę i to wszystko.
Też nie dla każdego. Brak też trybu THX z upmixem do SBL/SBR.
Funkcjonalnie, w czym?
Pilot? Nie. Obsługa? Nie. Konfiguracja? Nie. Codzienne użytkowanie? Nie.
Największy faktyczny plus, to możliwość przekierowania końcówek - o ile ktoś potrzebuje.

Wszystko jest lepsze, Onkyo to zbiór niedoskonałości, które są w stanie przyćmić nieliczne zalety..


Ja tam gwarancji nie widziałem w pudełku, ale mi to tam wiesz. Działa jak marzenie.
Ja się używek nie boję, mam wkalkulowane od lat ew. usterki, coś za coś.
Przez lata zaoszczędziłem lekko kilkadziesiąt tyś. więc nawet jak coś padnie (a nic nie padło z kilkunastu klocków) to płakać nie będę. Gorzej, jak ktoś kupuje pierwszy raz i to za 7k, a nie za 3k.
Armani dowód zakupu miałeś prawda ? : ) Kart gwarancyjnych to już chyba nikt nie wystawia.

Miałeś 840 i zmieniłeś na 7013?
Przewinąłem prawie wszystkie 7XXX +8012 ,Pierwsze Onkyo 830 kupiłem z ciekawości, Używa go teraz z powodzeniem Armani, a 840, bo był wówczas dostępny z Marantzem, był jakiś chwilowy problem..

Jakie wrażenia?
Funkcjonalność, stabilność, lepsze efekty, wypełnienie, Onkyo przy materiale np. z nc+ nie gra tyłem, gra słabo muzykę, ale to dl mnie drugorzędny problem, do muzyki mam coś innego. Jedyna zaleta to przejrzysty dźwięk z centralnego. Po drugie to tykająca bomba.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armani dowód zakupu miałeś prawda ? : ) Kart gwarancyjnych to już chyba nikt nie wystawia.

Właśnie nie. Nic. Zresztą nie istotne to dla mnie ; )


Funkcjonalność, stabilność, lepsze efekty, wypełnienie, Onkyo przy materiale np. z nc+ nie gra tyłem, gra słabo muzykę, ale to dl mnie drugorzędny problem, do muzyki mam coś innego. Jedyna zaleta to przejrzysty dźwięk z centralnego. Po drugie to tykająca bomba.

Błagam Werf, jaka stabilność, funkcjonalność, efekty?
Każdy jeden Marantz od świeta, potrafił zgubić końcówki, trzeba było resetować. Tak marginalne, że nawet nie warto o tym pisać, szczególnie, jak się przeprowadza co chwilę kalibracje i grzebie w ustawieniach, to samo z Onkyo.
Raz faktycznie nie mogłem sobie poradzić, żeby postawić Marantza, ale finalnie się udało.
Któryś reset pomógł. Podobnie miałem z Onkyo, ale też wstał. Ot, softwarowy przypadek.
Z 5- cio kanałową końcówką Marantza też miałem kiedyś spory problem, bo ją zwyczajnie wywalało z prądu.
Więc skończmy z tymi mitami, bo każdy jeden klocek intensywnie używany, potrafi od święta się wyłożyć.

Onkyo nie gra tyłem? Jest wręcz odwrotnie, właśnie Onkyo zagrało tak tyłem, jak tego nie zrobił Marantz.
To była pierwsza rzecz o której pisałem jak zestawiałem sidebyside który dał mi argument nad przesiadką, testy na konkretnych materiałach, wybrane gęste ścieżki dżwiękowe na referencyjnych ustawieniach, w UPC już nie wspomnę, bo jaka to jakość, ale ten tył w końcu żyje. U Marantza tego nie było, jest subtelniejszy, mniej energiczny . Onkyo jest bardziej żywiołowe, precyzyjne, więcej się dzieje, to słychać jak w locie poprzepinasz kable na zapętlonych kawałkach, bo inaczej nie wiem jak można testować.

Może żle kalibracje przeprowadziłeś, wystarczy kilka błędnych odczytów i brzmienie się zmienia całkowicie.

Tak czy inaczej, niech każdy kupuje co chce, Marantz, to mój ulubiony klocek i chyba nie muszę pisać dlaczego?
Przewaliłem ich bardzo dużo i nie bez przyczyny wszedłem z Onkyo, którego kiedyś bym nie tknął.
Nie będę już pisał o trybie THX, bo to też jeden z powodów.

Co do pilota, konfiguracji, to też pisałem zestawiając bezpośrednio z Marantzem.
Ot, podłączasz do prądu, kilka chwil i zapominasz. Jest prosty w obsłudze jak budowa cepa.
Podobnie pilot, minimalistyczny i banalny w obsłudze. Coś jak smart piloty od Samsunga.

Można się spierać, każdy z tych klocków jest fajny, ale intuicyjność, stabilność? ; )
Ty chyba bardzo nie lubisz Onkyo, ale cieszy mnie to, bo w końcu ktoś chwali Marantza, tak jak ja przez ostatnie 10 lat ; )
 

Comret

New member
Jeżeli mam iść w używki to z Onkyo niżej 830 nie zejdę.
A Onkyo tx-rz 1100 warto jeszcze rozważać?


To w Marantzu nie wiem, 7013 ok, a co dalej skoro 7010 to vintyge?
Marantz sr7011 się jeszcze opłaca w okolicach 4K?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jeżeli mam iść w używki to z Onkyo niżej 830 nie zejdę.

To w Marantzu nie wiem, 7013 ok, a co dalej skoro 7010 to vintyge?
Marantz sr7011 się jeszcze opłaca w okolicach 4K?
W mojej ocenie nie, w najlepszym przypadku są to urządzenia 4-5 letnie. masz budżet 8 tyś idź w nowy XX15, pięć lat gwarancji,pełne hdmi 2.1 i święty spokój.

Właśnie nie. Nic. Zresztą nie istotne to dla mnie ; )




Błagam Werf, jaka stabilność, funkcjonalność, efekty?
Każdy jeden Marantz od świeta, potrafił zgubić końcówki, trzeba było resetować. Tak marginalne, że nawet nie warto o tym pisać, szczególnie, jak się przeprowadza co chwilę kalibracje i grzebie w ustawieniach, to samo z Onkyo.
Raz faktycznie nie mogłem sobie poradzić, żeby postawić Marantza, ale finalnie się udało.
Któryś reset pomógł. Podobnie miałem z Onkyo, ale też wstał. Ot, softwarowy przypadek.
Z 5- cio kanałową końcówką Marantza też miałem kiedyś spory problem, bo ją zwyczajnie wywalało z prądu.
Więc skończmy z tymi mitami, bo każdy jeden klocek intensywnie używany, potrafi od święta się wyłożyć.

Onkyo nie gra tyłem? Jest wręcz odwrotnie, właśnie Onkyo zagrało tak tyłem, jak tego nie zrobił Marantz.
To była pierwsza rzecz o której pisałem jak zestawiałem sidebyside który dał mi argument nad przesiadką, testy na konkretnych materiałach, wybrane gęste ścieżki dżwiękowe na referencyjnych ustawieniach, w UPC już nie wspomnę, bo jaka to jakość, ale ten tył w końcu żyje. U Marantza tego nie było, jest subtelniejszy, mniej energiczny . Onkyo jest bardziej żywiołowe, precyzyjne, więcej się dzieje, to słychać jak w locie poprzepinasz kable na zapętlonych kawałkach, bo inaczej nie wiem jak można testować.

Może żle kalibracje przeprowadziłeś, wystarczy kilka błędnych odczytów i brzmienie się zmienia całkowicie.

Tak czy inaczej, niech każdy kupuje co chce, Marantz, to mój ulubiony klocek i chyba nie muszę pisać dlaczego?
Przewaliłem ich bardzo dużo i nie bez przyczyny wszedłem z Onkyo, którego kiedyś bym nie tknął.
Nie będę już pisał o trybie THX, bo to też jeden z powodów.

Co do pilota, konfiguracji, to też pisałem zestawiając bezpośrednio z Marantzem.
Ot, podłączasz do prądu, kilka chwil i zapominasz. Jest prosty w obsłudze jak budowa cepa.
Podobnie pilot, minimalistyczny i banalny w obsłudze. Coś jak smart piloty od Samsunga.

Można się spierać, każdy z tych klocków jest fajny, ale intuicyjność, stabilność? ; )
Ty chyba bardzo nie lubisz Onkyo, ale cieszy mnie to, bo w końcu ktoś chwali Marantza, tak jak ja przez ostatnie 10 lat ; )

W każdym razie dokument da się odzyskać ,urządzenie od Ninji. Co do Marantz vs Onkyo nie dogadamy się na pewno : )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musimy się zgadzać, świat się nie wali. Każdy zostaje przy swoim zdaniu i tyle w temacie.
Ja wiem czego szukałem i znam powody wymiany, Ty masz swoje i gra gitara ; )

Sam gdybym miał wymieniać sprzęt, to na pewno nie byłby to już Marantz, Onkyo + reszta ferajny, bo jak wiemy, jest jeszcze zupełnie inny poziom, ale i ceny x 5 tyle i to na dedykowane salki, a nie nasze "pokoje".

Werf, ja nie potrzebuje żadnego dokumentu. Ot, tak wyszło podczas rozmowy. Ja jestem zadowolony, dziesiątki tych sprzętów się przewaliło, nie ma co gadać, bo gra i buczy, a i tak już po terminie. Onkyo sie nie psuje, więc ; )

Jeżeli mam iść w używki to z Onkyo niżej 830 nie zejdę.
A Onkyo tx-rz 1100 warto jeszcze rozważać?
To w Marantzu nie wiem, 7013 ok, a co dalej skoro 7010 to vintyge?
Marantz sr7011 się jeszcze opłaca w okolicach 4K?

Nie opłaca. Też miałem i też taniej sprzedałem, a kiedy to było.
Jak masz kogoś za granicą, to szukaj po europie. Są wyszukiwarki wszystkich ofert np. na ebayu, niektórzy Ci wyślą, inni (najczęściej najlepsze okazje) musisz mieć adres odbioru za granicą (rodzina/znajomi).
W PL są o wiele większe ceny używek, bo też więcej ludzie płacą za nówki.
 
Ostatnia edycja:

Comret

New member
Cóż myślałem, że łatwiej będzie. Na razie jest czym grać i uszy nie cierpią.
8 k zawsze zdążę wydać, a kusi mnie ten Marantz 7015.
Może pojawi się jakaś oferta, albo obniżka, albo jakaś ciekawa używka.
W europie rozsadnych cen i ofert na ebay nie ma, a ceny 7015 podobne.

Wspomnianego Anthema odpuszczę jednak.

Ile warto dać za Marantza 7013 Waszym zdaniem?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SR7015 masz w DE, IT wychodzi jakieś 7k ja bym tyle za cholerę nie dał, mimo, że już płaciłem za któryś SR7 ponad 6k.

Ta cena nie jest uzasadniona. To już wolałbym dołożyć do 8015, dostajesz 11 końcówek, ale to też cena z kosmosu. W tej kasie można złożyć dzielonke na używkach Marantza.

Za SR7013 nie dałbym więcej jak 4k.
 

werf

Active member
Bez reklam
7015 zapytaj Blackninje o cenę.
7013 jak będzie używany w PL z naszymi papierami gwarancją przedłużoną do 5 lat, biorąc pod uwagę większy popyt niż podaż do 5,5 max.
 
Do góry