Zamiana 42PV80 na 50".....!!!

asoz

New member
enter napisał:
Gdyby go sam dobrze wykonał ,to niestety spadła by sprzedaż wychwalanego Pioneera.

Chyba się sądzisz, że ktoś zrezygnuje z Pioneer'a na korzyść Samsunga mając na uwadze jakość wyświetlanego obrazu ??
 

asoz

New member
Dlatego napisałem, że ze względu na jakość wyświetlanego obrazu. Bo po wypowiedzi kolegi można wywnioskować, że Samsung ma lepszy obraz od Pioneer'a, co mija się z prawdą...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy może pisać co chce, ale na drugim forum opisali ten model i wypadł fatalnie. Pewnie to też moja wina !!!.
Zarówno obrazy jak i zdjęcia nie pozostawiają watpliwości kto jest lepszy?
Enter - mogę jedynie potwierdzić cena do jakości jest ok.
Ale zarówno w Japonii , Europie i Polsce - opinie o jakości nowej serii Pioneera są zupełnie rozbieżne od Twojej.
Ważne że Tobie się podoba :D .
 

robiw

New member
To może Kiki odniesiesz się w kwestii porównania skalowania, warstwy antyodblaskowej i pracy z sygnałem analogowym do Samsunga 50" 451/551 w odniesieniu do posiadanego przeze mnie 42PV80 - odległość 3.8m...robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Asoz, przecież z mojej wypowiedzi jasno wynika, że jakość kosztuje. Nie każdego na nią stać. Czy widzisz tu jakieś zaprzeczenie dla jakości Pioneera? Ja nie. Czytaj, proszę, uważnie.

Kiki, mordujemy już słynny "test" (świadomie w cudzysłowiu) porównawczy PY800 z A656. Wybacz, ale nie mieści mi się w głowie, że na podstawie marnych zdjęć wyciągasz tak jednoznaczne wnioski. Ale dobrze. Masz prawo. Tylko jak odniesiesz się do zdania z tego testu, w którym autor porównuje obraz PY800 do Kuro?

Ja ostatecznie wybrałem Samsunga A451 i jestem zadowolony. Pozostając jednocześnie z czytelną świadomością, że powinien to by Kuro. Jednak 42" wariant mi się nie podoba z powodu wyglądu, a 50" łącznie z wypoosażeniem przekraczał mój zdroworozsądkowy poziom wydatków na telewizor. Poza tym doszły jeszcze warunki lokalowe. 50" byłoby jednak za duże. Zgadzam się z Kikim (i nie tylko), że Pioneer stanowi punkt odniesienia, jeśli chodzi o jakość. Jednak jednocześnie wiem, że bardzo przyzwoita jakość posiadanego Sama w zupełności mnie satysfakcjonuje.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
ArtS007 napisał:
Asoz, przecież z mojej wypowiedzi jasno wynika, że jakość kosztuje. Nie każdego na nią stać. Czy widzisz tu jakieś zaprzeczenie dla jakości Pioneera? Ja nie. Czytaj, proszę, uważnie.

Oczywiście zgadzam się z tobą, że Samsung jest niesamowity jeśli chodzi o porównanie ceny do jakości. Nikt, a już napewno nie ja nie mówi inaczej. Nie spodobała mi się tylko wypowiedź kolegi, który jasno stwierdził, że Samsung ma lepszy a co najmniej bardzo podobny obraz do Pioneer'a.
 

robiw

New member
Poprosze więc Kikiego oraz osoby, które miały możliwośc porównania 50" 451 i 551 Samsunga do Panasonica 42PV80 o następujące odpowiedzi dotyczące Samsunga:

- jakośc skalowania i działanie trybu automatycznego?
- jakość wwyświetlania obrazu z analogowej telewizji kablowej?
- funkcjonowanie filtra antyodblaskowego?
- jakość czerni?
- efekt duszków?
- grzanie się i hałasowanie TV?
- zużycie energii - nigdzie nie znalazłem.

Wszystko odnosząc do 42PV80. Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi...robiw
 

enter

New member
pioneer a samsung

Przepraszam kolegów właściceli Pioneera ,że ich obraziłem.Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w obcowaniu z nowymi typami TV.Miałem dotychczas LCD Toshiba 37" a u syna oglądałem obraz z cyfry ,na TV Pioneer PDP-507XD model z 2006 roku .Po krótkiej penetracji forum naszego i sąsiedniego ,kupiłem 15-07-2008 Samsunga PS50-A656 i dalej twierdzę ,że z wymienianych powyżej ,prezentuje najlepszą jakość i cenę.Oczywiście Kiki nie porównuję z nowymi modelami Pioneera , bo porostu ich nie znam.Zgadzam się z kolegami posiadaczami nowych typów Samsunga PS50 ,że być może obraz jest porównywalny.
Abstrachując -na co każdego stać ,to 3 km do pracy ,można jeździć Oplem lub Jaguarem , zawsze to większy szpan.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Witam,
Dodam tylko, że Panas raczj NIE, bo ta antyodblaskowa (brrrr) powłoka jest w kratę i to u mnie w nasłonecznionym pokoju bardzo, bardzo widać! .

Dostałem dzisiaj ze skelpu internetowego 42pv80 (notabene za cenę ponizej 2800 zlotych). Od razu sprawdzilem ta krate - mam bardzo nasloneczniony pokoj, zwinalem zaluzje, popatrzylem pod katem aby jasne okna bylo w ekranie widoczne. Efekt - NIE WIDZE tej kraty (a wiem jaka wyglada bo bylo zdjecia na forum). Tak wiec nie wiem... :)
 

robiw

New member
Czyli lepiej A451 a nie 551 bo:
- na 100% ma 100Hz i do tego poprawiacze, dzięki którym ruch jest płynniejszy,
- skaluje lepiej obraz SD,
- mniejsze zużycie energii,
- z prawie 4m bez różnicy z FullHD,
- jest lepiej wyposażony.

Tak? robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Robi, wiem że jesteś dociekliwy, ale sam widzisz, że nie ma jednoznaczności. 451 posiada wszystkie wymieniione cechy. Jedyną wątpliwość może wzbudzać poprawa płynności. 100 Hz nie musi jej automatycznie zapewniać. Może być tylko podwojeniem szybkości odświeżania obrazu. Jednak nalepka na telewizorze sugeruje, że poprawa płynności jest. Niestety w sprawie 551 są srzeczne informacje. Jednak były wypowiedzi, z których wynikało, że na telewizorze były nalepki informujące o obecności 100 Hz.

ArtS :)
 

spunk

New member
Te 100 hz to czrna magia. Naklejki byly i zdjecia tych naklejek, ale podobno sa takie same standardowe dla plazmy i lcd. Z tego co pamietam to nawet samsung w roznych krajach nie wiedzial czy 5 ma 100 hz. Tego sie chyba nigdy nie dowiemy.
 

robiw

New member
ArtS007 napisał:
Robi, wiem że jesteś dociekliwy
No jestem ,jestem ;-). Wybacz cytat ;-).
Ciekawe, że większość sprzedawców w sklepach internetowych podchodzi tak: "do tak dużej przekątnej to lepiej FullHD bo większa rozdzielczość matrycy"... ciekawe ;-)... robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ludziom pojęcie większej rozdzielczości automatycznie kojarzy się z lepszą klasą sprzętu. Oczywiście, w wielu urządzeniach większa rozdzielczość jest ewidentną zaletą. Ale niekoniecznie w telewizorze. Jednak psychologia działa.

ArtS :)
 

robiw

New member
Niby tak. Gdybyśmy mieli conajmniej 50% sygnału HD to byłoby to prawdą. Jeśli mamy SD to "PONOĆ" (bo w sumie nie wiem dlaczego miałoby tak być) HDReady skaluje lepiej... robiw
 
Do góry