Zamiana 42PV80 na 50".....!!!

robiw

New member
Witam,
Jako, że kilkumiesięczny TV już za mały a nadarzyła się okazja odsprzedaży i kupienia czegoś innego to bardzo proszę o podpowiedź na co zamienić. Dodam tylko, że Panas raczj NIE, bo ta antyodblaskowa (brrrr) powłoka jest w kratę i to u mnie w nasłonecznionym pokoju bardzo, bardzo widać! Do tego coś niedrogiego bo na tym PV80 tracę :-(...tak do 4tys. 50", myślałem o LG3000 lub coś porównywalnego i aby energii nie zużywało duuuużo jak niektóre Samsungi...pozdrawiam... robiw

Przypomnę warunki:
attachment.php


Sygnał: kablówka analogowa UPC a niebawem cyfrowa tego operatora.
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
OK 4tys. Już sobie poczytałem o tym skalowaniu w LG i sam nie wiem bo w Panasie skalowanie działa super a może Samsung albo Panas 50PV8, choć nie bo on ma też tą cholerną kratę... robiw
 

robiw

New member
Specjalną na 50" tzn. w granicach 6500 przy moim założonym poziomie 4tys... hihi. Odpada...a w tym linku, który podałeś to Sama chyba chwalą...? robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiw

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Właśnie, myślałem o jakiejś alternatywie LG lub Samsung - nowe lub poprzednie modele - tylko aby nie było problemów ze skalowaniem - pomieszczenie bardzo jasne. Aktualny 42PV80 świeci OK tyle, że ten idiotyczny filtr w kratkę wkurza bardzo choć ekran nie odbija bardzo światła z drugiej strony. Nie jestem wielkim koneserem TV choć telewizor włączony jest długo - pewnie z 6-8 h/dobę. W dodatku PV80 przy ustawieniach normal wydaje się niezbyt jasny w dzień w jasnym pomieszczeniu (taki wyblakły) a sam kolor matrycy jest szary i do tego w kratkę. Czerń OK. robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiw

New member
A czemu model FullHD a nie 451 czyli HD Ready skoro źródło sygnału "zwykłe" - pobiera więcej energii a chyba nie skaluje lepiej? Właśnie jak jest z tym skalowaniem bo LG ma kłopoty a Panasie działało to dobrze? Czy Samsung ma filtr antyodblaskowy? Mam nadzieję, że nie w krate jak 42PV80? A jak ma się do tego Samsunga 50PV8? Czy 50PV8 ma też taką warstwę antyodblaskową jak 42PV80 bo nigdzie nie moge tego znaleźć? Generalnie LG i Samsungi mają znacznie większe zużycie energii niż Panasy - czy w takim razie mają wentylatory i hałasują lub grzeją się? Proszę o dopowiedzi... robiw

PS.
451 ma mniejsze zużycie energii, płynniej oddaje ruch i ma real 100Hz, 551 ponoć 100Hz nie ma i co za tym idzie gorzej oddaje ruch, do tego większe zużycie energii. U mnie odległość od ekranu 3.8m, analogowa UPC ale niedługo przejdę na cyfrową UPC
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiki nie miał okazji widzieć 451, więc poleca 551. 656 ocenia tylko po, nie boję się użyć tego określenia, spartaczonym teście porównawczym z sąsiedniego forum. Jeśli ktoś nie chce koniecznie mieć Full HD, to z czystym sumieniem powinien rozważyć zakup PV80 lub Sama 451.

Kiki, mam doCiebie prośbę. Obejrzyj na własne oczy Sama 656 i Panasa 800, zanim zaczniej wydawać o nich opinie. Czy naprawdę wierzysz, że Panas 800 jest gorszy od chwalonego przez Ciebie 85, a Sam 656 od chwalonego przez Ciebie 551? Pamiętaj, że na tym forum jesteś uznawany za eksperta. Nie wystawiaj więc opinii na podstawie zestawu marnie wykonanych zdjęć. Twoja opinia jest dla wielu osób decydująca.

ArtS :)
 

robiw

New member
Arts007 - a możesz odpowiedziec na inne zadane przeze mnie pytania powyżej? 451 jest nawet droższy od 551, który jest FullHD - to może miec jakies znaczenie odnośnie przewagi 451 nad 551? No i jak w porównaniu do 42PV80, działa skalowanie i filtr antyodblaskowy - to już 2 zakup i niechciałbym popełnić znowu błędu... robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli 551 jest tańszy od 451, to pewnie dlatego, że jest z prywatnego importu bez polskiej gwarancji i dokumentacji. Nie zastanawia Cię, że na poslkiej stronie Samsunga z nowych plazm oficjalnie dostępny jest tylko 451?

Abstrahując od ceny, to są najprawdopodobniej zupełnie podobne telewizory. Różnią się jedynie rozdzielczością i ewentualnym brakiem wsparcia dla 24 Hz w tym drugim.

ArtS :)
 

robiw

New member
Arts007 - a odpowiedzi na resztę pytań?
Jeśli chodzi o prywatny import to nie sądzę, za dużo "uznanych" sklepów go ma w tak dobrej cenie:
http://www.ceneo.pl/1561944

Może to świadczyć o tym, że jest gorszy lub sam nie wiem. Nie sugeruj się stroną producenta ;-)... Prosze o resztę odpowiedzi... robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tylko gdzie Ty tutaj widzisz ceny niższe od cen na 451?

Już pisałem: 551 nie jest gorszy od 451. Jedynym minusem, choć nie do końca pewnym, jest brak obsługi trybu 24 Hz oraz 100 Hz odświeżania. Poza tym to najprawdopodobniej identyczne konstrukcje, zawierające tylko inne matryce.

Co do polskiej gwarancji, to lepiej się upewnić. Nie zaszkodzi napisać lub zadzwonić do Samsung Polska i dowiedzieć się, czy ten model miał oficjalną premierę w Polsce.

Tu nie chodzi o jakieś odradzanie, ja tylko zwracam uwagę na potencjalne pułapki czające się na nabywców sprzętu, co do którego pochodzenia nie ma pewności.

ArtS :)
 

robiw

New member
A reszta odpowiedzi, please :) ?
Ceny na portalu C...: (najniższe w dobrych sklepach)

Samsung PS50A551 - 3795zł,
Zastosowane technologie:Digital Natural Image engine Plus, Filter Bright, Filtr grzebieniowy 3D, Movie Plus, 24Hz - 1080 24p Real Movie, Anynet+
Inne:Dynamiczny kontrast: 1000000:1

Samsung PS50A451 - 3799zł,
Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz (eliminacja efektów smużenia i płynny naturalny ruch) Panel z technologią Filter Bright oraz powłoką antyrefleksową (pochłanianie zewnętrznych refleksów światła) * Technologia DNIe Plus (Digital Natural Image engine) * Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera)

No, prawie tyle samo ;-). Skoro jeden HD a drugi Ready to musi być różnica w jakości.

I jeszcze raz poproszę: odpowiedzi na pytania :).

PS.
Czy 551 nie ma filtra przeciwodblaskowego? Widać, że ma chyba więcej gadżetów elektronicznego porawiania obrazu?

Robiw
 
Ostatnia edycja:

enter

New member
Ps50a656

Od 15-08-2008 mam PS50A656 jest super.Zamówiłem w sklepie internetowym EuroAgd w poniedziałek jeszcze i we wtorek odebrałem w slepie EroAgd w Szczecinie,gdzie mogłem go dokładnie sprawdzić.Mam model Samsung PS50A656T1FXXH.Obecnie w porównywarce Skąpiec od 4619 zł.Czekałem na obiektywny test Kikiego,ale gdyby go sam dobrze wykonał ,to niestety spadła by sprzedaż wychwalanego Pioneera.
Mam kablówkę UPC i jestem bardzo zadowolony z mego Samsunga.

Tak jak pisałem poprzedno , telewizora używam głównie do oglądania w kablówce UPC.Ale widzę,że nie ma sensu czekać na test fachowca/Kikiego/.Uważam ,że za poniżej 5000 zł nic lepszego się nie kupi.Ja dałem 5460 ,ale kupowałem przesłany do sklepu w Szczecinie,w którym sprawdziłem odbiornik i zapłaciłem kartą oraz za 25 zł przewiozłem do domu.Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych .
Syn mój ma kupionego półtora roku temu 50" Pioneera/za 15 tys./ i stwierdził ,że mój Samsung jest dużo lepszy-.jego TV to Pioneer PDP-507XD .-enter
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Robi, ja swojego A451 kupiłem za 3000 i myślę, że to jest w tej chwili orientacyjna cena na ten model. Poza tym oba modele wydają się identyczne. Nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie dotyczące warstwy antyodblaskowej, więc nie odpowiadam. Na pewno jakąś mają, ale czy taką samą? Pewnie tak. Zużycie mocy w Full HD jest większe, gdyż matryca ma więcej pikseli do zasilenia. Jeśli mówisz o 3 metrach, kupuj A451. Jeśli nie znajdziesz na niego dobrej ceny, kupuj A551. To tyle, co mogę Ci w tej chwili doradzić.

ArtS :)
 
Do góry