Zakup tv plazmowego 50-55" - 2016 r.

aldam

New member
Witam,

Od 2008 r. uzytkuje Panasonica 42" PV80.
Chciałbym większy ekran. Celuję w 50-55"

Potrzebuję tv wyłącznie do filmów.
Nie mam podłączonego sygnału TV i nie planuję tego robić.

TV podłączonony do PC oraz BR.

Widzę, że trochę za późno na zakup nowej plazmy.
W grę wchodzą właściwie tylko używki. Pionieer Kuro czy Panasonic viera

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co do modeli, którymi warto sie zainteresować?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Uzywany tylko wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma panasonic 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? DOBRY OBRAZ ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: -
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pc , br
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8/tydzien
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy / pr. przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? -
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola -
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? noc
17. Preferencje co do wielkości? 50-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? Panasonic ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks 3tys zl
 

digitalus

Banned
Witam.
Najlepszy jest oczywiscie pioneer kuro.Pioneer jest najmniej awaryjny.Jesli cena telewizora pioneer jest korzystna to na pewno warto go kupic.Pioneer zakonczyl produkcje pdp w 2008 roku.Jesli chodzi o panasonica to ostatnie modele plazm panasonica z 2013 roku maja koncowke 60.Plazmy panasonica z 2012 roku maja koncowka 50 , z 2011 koncowke 30.



Z informacji z avforums wynika ze dobry poziom czerni potwierdzony przez uzytkownikow tego forum jest w cx680 . Na poziomie bardzo dobrej plazmy panasonica gt50 .cx680 to oczywiscie lcd i katy boczne nie beda tak dobre jak w plazmie.


Na avforums cx680 czyli tanszy od cx700 bez 3d i mozliwosci nagrywania programow ma dobre komentarze od osob ktore "przesiadly sie" z dobrego telewizora czyli mp plazmy panasonic gt50 na cx680.Jesli jest rownie dobrze jak w gt50 to jakosc obrazu bedzie lepsza niz na moich zdjeciach bo cx3e i x60 ma gorszy poziom czerni niz gt50 Wspominaja tylko ze kanaly sd moga lepiej wygladac ale oni sd juz prawie wcale nie ogladaja.Poziom czerni w cx680 nawet troche lepszy niz cx700.

Potwierdzienie w tescie nizej na plus kolor i poziom czerni.

Panasonic TX-40CX680B review | TechRadar

Panasonic CX6 (CX650 / CX680) review - FlatpanelsHD

Panasonic ( CX680):
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1

https://www.avforums.com/threads/panasonic-cx680.1956139/page-2
translator

https://translate.google.pl/transla...ds/panasonic-cx680.1956139/page-2&prev=search


Wziąłem 50 "680B w piątek, początkowo niechętne przeprowadzce do 4K z moim 42" plazmy, jak nie mam zawartości UHD, i był po prostu bardzo go używać dla Apple TV / Plex streamingu i gier na PS4.
Jednak muszę powiedzieć, że jestem absolutnie powalony jakościa obrazu, to jest o wiele lepiej, niż się spodziewałem, moje gry PS4 wygląda tak jasne i żywe, bez zacięć

z 2 strony tego tematu.

Mam 50GT50 ,czarne poziomy wyglądają tak samo dobrze.

6 strona
mam plazme 50GT50. Jestem bardzo zadowolony z zestawu. 4K Netflix działa dobrze przez WiFi
 
Ostatnia edycja:

aldam

New member
Dzięki

Czy jest dostępny jakis wykaz modeli Pionieera tzn rok produkcji oraz oznaczenie?

Panasonic z końcówką 60 nie do znalezienia.

ps. cx680 to lcd. Rozumiem, że jakość obrazu nie ta sama co w plaźmie?
Z ciekawości pójdę do jakiegoś marketu rtv zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości.
 

aldam

New member
Byłem w dwóch marketach rtv i lcd jednak odpadają.
Ogladałem polecane panasoniki ale nie przekonam się.

Także szukam wyłącznie używanej plazmy.

który egzemplarz waszym zdaniem jest wart zainteresowania?

Panasonic (5878098737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Telewizor plazmowy Pioneer PDP-508XD KURO (5865598682) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Sprzedam Panasonic TX-P55VT30 PLAZMA Legnica
Plazma Panasonic TX P 50G20E Truskaw
Panasonic 50 cali TX-P50g20e plazma Grodzisk Mazowiecki
 

digitalus

Banned
Cena kuro jest bardzo atrakcyjna .Ciekawe ile ma przepracowanych godzin.
VT30 ma bardzo malo przepracownych godzin i jest atrakcyjny.
TX-P50ST50W to najnowszy telewizor ze wszystkich pieciu propozycji .Model z 2012 roku.

Wybralbym kuro lub vt30 lub TX-P50ST50W
Vt30 to najwyzszy model plazmy panasonica z 2011 roku.Przed chwila sprawdzilem w internecie.
Ciekawe tez czy w kuro nie ma powidokow.W kuro jakosc obrazu jest bardzo dobra. Na amerykanskim forum do dzis uzytkownicy chwala sie jakoscia obrazu z kuro.

Zdjecia w linku nizej
Official Pioneer Kuro Pictures Thread....... - Page 278 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

http://www.avsforum.com/forum/167-p...fficial-pioneer-kuro-pictures-thread-261.html
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Każdy z tych tv jest godny uwagi. Trzeba tylko zobaczyć osobiście obraz, zapytać wcześniej przez telefon, czy w mieszkaniu pali się papierosy itp., aby uniknąć rozczarowań i zbędnej podróźy.
 

racuh

Banned
Byłem w dwóch marketach rtv i lcd jednak odpadają.
Ogladałem polecane panasoniki ale nie przekonam się.

Także szukam wyłącznie używanej plazmy.

który egzemplarz waszym zdaniem jest wart zainteresowania?

Panasonic (5878098737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Telewizor plazmowy Pioneer PDP-508XD KURO (5865598682) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Sprzedam Panasonic TX-P55VT30 PLAZMA Legnica
Plazma Panasonic TX P 50G20E Truskaw
Panasonic 50 cali TX-P50g20e plazma Grodzisk Mazowiecki

Nie kupuj używanych plazm wysyłkowo, osobiście kupiłem 2 wysyłkowo i 2 miały wypalenia, jedna mniej druga więcej. VT30 podana przez Ciebie podobno jest bez wypaleń i jest zadbana, tak mnie zapewniał sprzedawca, niestety ile w tym prawdy i jaki jest wzrok sprzedającego tego niewiadomo.

Znajomemu poleciłem nową z leżaków magazynowych, miała przepracowane 21 min a na matrycy było wypalone menu AV2, nikt w domu tego nie widział tylko ja z żoną. dlatego kupno używanej plazmy mija się z celem bo nikt nie sprzeda sprawnego TV tej klasy.

Prawie 4k za używkę to cholernie dużo i nigdy nie ma pewności jak była użytkowana.

No ale to twój wybór.
 

pantomima

Banned
Każdy z tych tv jest godny uwagi. Trzeba tylko zobaczyć osobiście obraz, zapytać wcześniej przez telefon, czy w mieszkaniu pali się papierosy itp., aby uniknąć rozczarowań i zbędnej podróźy.

Chlopie - nie kupuj plazmy' Uzywanej plazmy !
Ty w ogole zdajesz sobie sprawe w co Ty sie pakujesz ?
Plazmy to historia, jeszcze chwila i czesci zamiemnych braknie .
Padnie Ci cos i pozamiatane .
Nie inwestuje sie w cos czego juz sie nie produkuje .

Mam dwie plazmy Panasonica , jedna z 2011 roku , druga z 2013 , jedna Samsunga z 2012 , mialem rowniez model vt50 z 2012 - mam rozeznanie , tylko ten obraz preferuje ,ale za nic nie kupil bym uzywanej plazmy !
Zastanow sie nad tym zakupem grubo .
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
"Nie inwestuje sie w cos czego juz sie nie produkuje". To tak jakby powiedzieć, iż absolutnie nie warto kupić używanego samochodu, w sytuacji w której zakończono produkcję danego modelu.

Moim zdaniem można kupić używany tv plazmowy oglądając go osobiście. Oczywiście, że prawie 8 lat to sporo w przypadku elektroniki, ale jeżeli cena jest niska a tv. popracuje 2-3 lata bez istotnych napraw, to chyba warto.
 

racuh

Banned
"Nie inwestuje sie w cos czego juz sie nie produkuje". To tak jakby powiedzieć, iż absolutnie nie warto kupić używanego samochodu, w sytuacji w której zakończono produkcję danego modelu.

Moim zdaniem można kupić używany tv plazmowy oglądając go osobiście. Oczywiście, że prawie 8 lat to sporo w przypadku elektroniki, ale jeżeli cena jest niska a tv. popracuje 2-3 lata bez istotnych napraw, to chyba warto.

Z plazmami bywa różnie, jak wcześniej pisałem znajomy kupił NOWĄ z 21 minutowym przebiegiem i miała już wypalone obrazy, dzisiaj ja odesłał.

Możesz trafić na dobry sprzęt z 20 tys przebiegiem albo na wyżyłowany z tysiącem na liczniku, może i elektronika wytrzyma ale z panelem nigdy nic nie wiadomo.

z 2 tyg temu kupiłem świadomie Plazmę ST50 i miała wypalone menu z dekodera UPC i widać było datę czerwiec 2012, czyli ludzie nawet niewiedzą że mają wypalenia, dopiero sam powiedziałem facetowi i on wielce zdziwiony, miała 10 tys na liczniku, na szczęście kupiłem po marnych pieniądzach i sprzedałem z zyskiem.

Jak nie obejrzysz osobiście i nie sprawdzisz na jednolitych tłach to nawet nie zawracaj sobie głowy.
 

pantomima

Banned
"Nie inwestuje sie w cos czego juz sie nie produkuje". To tak jakby powiedzieć, iż absolutnie nie warto kupić używanego samochodu, w sytuacji w której zakończono produkcję danego modelu.

Moim zdaniem można kupić używany tv plazmowy oglądając go osobiście. Oczywiście, że prawie 8 lat to sporo w przypadku elektroniki, ale jeżeli cena jest niska a tv. popracuje 2-3 lata bez istotnych napraw, to chyba warto.

Plazma jest bardziej podatna na awarie niz lcd . 3 letnia plazma to juz pewien okres eksploatacji .
Chcesz kupic uzywana plazme ? Powodzenia ;)
 

aldam

New member
Najlepiej przedstawia sie z tych propozycji vt30 ale za ponad 3kzl nie kupię uzywki.

Co sądzicie o serii G20. Opinie uzytkowników raczej pozytywne. Ceny ponizej 1500zl. Wiec w razie awarii dramatu nie bedzie.

Btw na kilka plazm w rodzinie uzytkowanych od 2008 jak na razie odpukac bez najmniejszych problemow.
 

astw

New member
Najlepiej przedstawia sie z tych propozycji vt30 ale za ponad 3kzl nie kupię uzywki.

To produkt używany. Zawsze można zaproponować swoją cenę. Czym nowszy tv (plazmowy), tym bardziej współczesny wygląd (np. ramek) - to chyba oczywiste.
 

pavllo1980

New member
sam mam taki problem- potrzebuję większy TV do salonu (od 50 cali) i po pooglądaniu tych wszystkich ledów z ich cukierkowymi i sztucznymi obrazami wolałbym plazmę...osobiście użytkuję Panasonica 42cale 42PV7 z 2008 roku i złego słowa nie powiem, sprawuje się rewelacyjnie (co prawda zaraz po zakupie padł jakiś moduł, ale od momentu jego wymiany nie ma żadnych problemów, a obraz tylko HD Ready wg mnie bije teraźniejsze TV...

ALE jeśli miałbym kupować używaną plazmę (rozważam to) to w życiu bym nie dał za nią więcej niż 1000PLN...z prostej przyczyny- zawsze może paść na drugi dzień po kupnie.
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
sam mam taki problem- potrzebuję większy TV do salonu (od 50 cali) i po pooglądaniu tych wszystkich ledów z ich cukierkowymi i sztucznymi obrazami wolałbym plazmę...osobiście użytkuję Panasonica 42cale 42PV7 z 2008 roku i złego słowa nie powiem, sprawuje się rewelacyjnie (co prawda zaraz po zakupie padł jakiś moduł, ale od momentu jego wymiany nie ma żadnych problemów, a obraz tylko HD Ready wg mnie bije teraźniejsze TV...

ALE jeśli miałbym kupować używaną plazmę (rozważam to) to w życiu bym nie dał za nią więcej niż 1000PLN...z prostej przyczyny- zawsze może paść na drugi dzień po kupnie.

Jeśli kupujemy jako konsumenci od firmy (to także np. liczne lombardy), mamy z mocy ustawy rok roszczeń z rękojmi na sprzęt używany.
 

digitalus

Banned
TH42PV7P to uniwersalny telewizor o rozdzielczosci 1024x768.Uniwersalny poniewaz kanaly sd i hd w tego typu telewizorach wygladaja najlepiej.Najlepsze wrazenia wizualne na kanalach sd i hd w telewizorach plazmowych o rozdzielczosci 1024x768.Mam dwie plazmy panasonica o rozdzielczosci 1024x768 i plazme daewoo o jeszcze nizszej rozdzielczosci 850x480.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja sam mam leciwą, bo 9-cio letnią plazmę Panasonica (gra i działa bez zastrzeżeń) i pewnie jeszcze długo będzie mi działać, lecz myślałem nad jej wymianą. Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie oled, ale to za 2, 3 lata, kiedy technologia dojrzeje i potanieje. Ale, że nie ma „ciśnienia”, więc dałem sobie spokój. A nawet gdybym musiał kupować w tej chwili telewizor, to byłaby to plazma, gdyż technologia LCD nie przekonuje mnie.

A przy okazji. Mam pytanie do posiadaczy TV plazmowych. Ile lat mają Wasze telewizory i jaki mają czas pracy?
Mój Panasonic to TH-42PV70PA - 9 lat i 18503 godziny pracy i nigdy żadnych problemów. Pytam, aby mieć porównanie; ile jeszcze może popracować taki TV?
 
Do góry