Zakup pierwszego stereo do 2,5 tys.

Snikers89

New member
Bez reklam
Sluchaj chlopie. My ci podajemy ogolne marki i modele ktore byly przez z nas testowame lub sami posiadamy i moesxczace sie w twoim budzecie. Ale gusta gustami. Sam pojedziesz na odsluch, moze nie koniecznie jeden i sam uslyszysz co tobie odpowiada. Tylko nie kupuj pierwszego lepszego zestawu tylko przetestuj choc z 2 -3 zeby uslyszec roznice.
Tak czy siak masz byc zadowolony z zakupu wiec zrob go z glowa.
Pozdro
 

Dawid_K

New member
Tak, wiem i bardzo dziękuję za pomoc :)
Moje ostatnie pytanie bardziej dotyczyło tego, czy któryś element zestawu jest z góry do odrzucenia.
Co do odsłuchu to wiem że to podstawa.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie zabawkowe, to są zestawy dla przedszkoli żeby pani Krysia puszczała dzieciom fasolki.

Kapusta, nie ma sensu pisanie o tym.
 

Dawid_K

New member
Nie Kapusta, nie zabawkowe, tylko z tego co można tu przeczytać to według niektórych zestaw za 2,5-3,5 tys. tylko zabuczy a nie zagra i lepiej kupić słuchawki.
Ja nie planuję u siebie robić profesjonalnych odsłuchów, zatem nie potrzebuję aż tak profesjonalnego sprzętu, a to rozumiem pod pojęciem "prawdziwe audio", a właściwie powinienem bardziej napisać "audio z prawdziwego zdarzenia".
Dzięki za pomoc wszystkim tym, którzy w danym przedziale cenowym potrafią wskazać sprzęt wart uwagi!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Słuchaj, masz 2-3 tyś, podjedź do jakiegokolwiek sklepu i posłuchaj muzyki na 2 kolumnach i wzmaku z użyciem źródła dźwięku jako swojego telefonu. Gwarantuje Ci że wybierzesz coś dla siebie nie wydając kasy powyżej tego zestawu. Ważne abyś nie odsłuchiwał droższej półki bo będziesz miał porównanie i może pojawić się niedosyt. Proponuje odsłuchać takich zestawów:
- boston aqoustic a 26 + nad 316
- Dali zensor 3/ monitor audio BX2 z denon 720ae lub nad 316
- heco style 500 + nad lub denon ww.
Ważne abyś miał materiał dobrej jakości np.flac a potem napisz wrażenia czy coś podeszlo.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

sturek

New member
Ostatnio poszedłem pod prąd i zamieniłem zestaw wzmacniacz Marantz PM6002 + CD 6002 grający z Monitor Audio BR5 (do sprzedania) na mały amplitunerek Denon Ceol N9 + Dali Zensor 3 i jestem zadowolony z tego rozwiązania. No, prawie zadowolony, bo często słucham muzyki na niskim poziomie głośności 8-10/60 i pewnie zmienię kolumny na jakieś większe podłogówki, by uzyskać więcej basu. Mam dostęp do stacji internetowych, cd, Spotify więc praktycznie nieograniczona ilość muzyki, ale różnej jakości i tu ważna jest muzykalność zestawu, a nie High Fidelity. Mając kolekcję 150 CD byłem trochę ograniczony w wyborze muzyki.
Prawda jest taka, że jak nie ustawisz odpowiednio, dość dobrego sprzętu w pomieszczeniu i masz słabe źródło muzyki to szkoda inwestować w droższe klocki – patrząc na twój opis pokoju i źródło muzyki tak chyba jest. Więc na Twoim miejscu nie obawiałbym się amplitunera stereo. A w tej klasie sprzętu, o tym jak to zagra zadecydują właśnie kolumny, więc szkoda wydać 2000 na ampli, zostawiając 500 zł na kolumny.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dawid, to ze ktos pisze abys kupil sluchawki nie jest zloscliwoscia a stwierdzeniem faktu. Musialbys wydac sporo kasy na sprzet i dostosowac akustycznie pokoj aby wzmacniacz+kolumny daly taka jakosc dzwieku jak sluchawki za 1000zl ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
- boston aqoustic a 26 + nad 316
- Dali zensor 3/ monitor audio BX2 z denon 720ae lub nad 316
- heco style 500 + nad lub denon ww.
Ważne abyś miał materiał dobrej jakości np.flac a potem napisz wrażenia czy coś podeszlo.. ;-)

Borixon czemu nie powiesz Bipo że nie ma racji, że to gówno i nie będzie grało ? Może nie masz jaj żeby powiedzieć to akurat jemu z uwagi na jego wiedzę, na jego posiadany sprzęt na jego osobę co ma na tym forum sporo do powiedzenia i jest szanowanym gościem i fajnym ????

Dawid, to ze ktos pisze abys kupil sluchawki nie jest zloscliwoscia a stwierdzeniem faktu. Musialbys wydac sporo kasy na sprzet i dostosowac akustycznie pokoj aby wzmacniacz+kolumny daly taka jakosc dzwieku jak sluchawki za 1000zl :wink:

Oczywiście że to nie jest złośliwość. To jest głupota!! Koleżka chce włączyć muzyke, iść do kuchni zrobić jeść, do kibla zrobić kupe, z dzieckiem posiedzieć przy puzlach ale muzyka ma grać a nie łazić jak pajac ze słuchawkami i kablem 10 metrowym po domu, tak jakby nikogo w nim nie było....
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Udałem się w końcu na odsłuch kolumn domojego Onkyo TX8150.Może w czymś pomogę.Repertuar to FnM "cone of shane",limp bizkit "counterfeit",Metallica"blackened" i the prodigy"wild frontier".Dwa pierwsze utwory wybrałem,gdyż tam dużo się dzieje,a realizacja pozostawia wiele do życzenia.Chciałem zobaczyć jak sobie poradzą głośniki z tymi utworami.I tak w skrócie:
Na pierwszy rzut poszły Magnat Quantum 677.Granie takie poprawne,ale bez emocji.Niby fajnie,ale czegoś brakowało,nudziło.Bas bardziej punktowy.Przy wyższych volumach,tu w okolicy 50db robił się chaos.
Po nich załączono Melodikę bl 40.Od razu czuć było lepszy i mocniejszy bas.Niżej schodzący.Granie cieplejsze w porównaniu z quantumami.Gałka na 55 i nic nie przeszkadza.Nic nie kłuje i nie męczy.
Później Heco Music Style 500.Tu od razu czuć było POWER.Równe granie z dobrym punktowym basem i zchodzącym nisko kiedy trzeba,fajną średnicą i wysokimi.Nie ma się do czego przyczepić.Jedynnie do rozmiarów.Do mojego mieszkania za duże,no i nie ten budżet.
Tannoy Mercury 7.4.Chyba najjaśniejsze w teście.Bardzo dynamiczne kolumny z mocnym i punktowym basem.Jednak przy odsłuchu powyżej 50db robiło się nieprzyjemnie.Trochę ostro jak dla mnie.
Dali Zensor 7.Też jasne jak Tannoy-e,ale zdecydowanie mniej basu.Fajna przestrzeń,scena.Musiałbym suba zostawić :)
Pora na Elac FS 77.Posiadały najmniejsze głosniki środnio i niskotonowe.Ale jak usłyszałem bas,to myślałem,że mi suba podłączyli.Rewelacyjny ten basik w tych kolumienkach.Nóżka sama chodziła.Natomiast góra wycofana lekko.
Klipsch r26f.Dla mnie tragedia.Jakby je ktoś kocem przykrył.Niby góra jest,bo coś tam cyka.Dół też,ale samo granie nie do zniesienia.Po pięciu minutach zrezygnowałem z odsłuchu.
Drugi raz poprosiłem o podłączenie melodiki i to jest chyba to czego szukałem.Przynajmniej z tych wszystkich wymienionych.Czekam aż pojawi się w salonie mk2 tego modelu.Wtedy wybiorę się na odsłuch i myslę,że z nimi wrócę po pachą.
Co do opisu moich odsłuchów,to sorry,ale inaczej nie umiem pisać,bo ze mnie żadem audiofil.Opisałem to co usłyszałem.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Spoko ta nowa melodika z wyglądu, heco i melodika wydaje mi się że powinny być podobnego rozmiaru.
Podpisuje się pod twoją opinią większość z tych głośników również słuchałem.
 

3echo

Member
Bez reklam
Spoko ta nowa melodika z wyglądu, heco i melodika wydaje mi się że powinny być podobnego rozmiaru.
Podpisuje się pod twoją opinią większość z tych głośników również słuchałem.
Może i są ale Heco wydają się bardziej masywne.Brzmienie również.Melodiki też swoje ważą ale jakoś wyglądają na delikatniejsze.Takie moje wrażenie.

hieroglify z ciapatalka
 
Do góry