Zakup pierwszego stereo do 2,5 tys.

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu kupiłbym wzmacniacz stereo, używany i kolumny też używane. Najtańszy DAC załatwia sprawę podłączenia tv, a gdy zależy Ci na radio dokup tuner za grosze i temat zalatwiony.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Za 4tysie też szału nie kupisz. W sumie jakbym miał składać stereo do 5k to i tak kupował bym używki.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A ja bym szukal uzywanego Onkyo A-9755 i jakies uzywane kolumny. Z czasem jakis DAC dorzucic i te cale ampli stereo chowaja sie po katach.
 

mmbb

Member
Cześć,


Ja proponuję Ci zobaczyć na kolumny Pylon Audio polskiego producenta. Już seria Pearl gra bardzo dobrze, zresztą zobacz sobie na testy tych kolumn. Co do wzmacniacza to proponuję poszukać czegoś ze starszych serii np.Denona lub Cambridge Audio np.Azur 640. Wszystkie nowe wzmacniacze z niższych półek cenowych nie posiadają nawet solidnego trafa nie mówiąc już o pozostałych podzespołach....Jeżeli chcesz to mój kolega ma kolumny podłogowe na zbyciu Wharfedale Pacific 20 za około 500zł para(wymienił je właśnie na Pylony). Sam używam amplitunera 7.1 Denon AVR-3803 i nie zamienił bym go na nic nowego co jest obecnie w sklepach. Ostatnio oglądałem nowe serie ampli pionnera i denona po ok.2 tyś to wyglądają jak plastikowe zabawki z Chin.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
A ktore Wharfedale ? Pacyfic Evo 1 - 20 czy Evo2 - 20 ? Ja miale Evo2 - 40 i z zalem sprzedawalem. Tyle ze 20 to raczej male podlogowki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli pozostało mi dozbieranie do 4 tys.
Co powiecie o tych kolumnach?
https://m.oleole.pl/kolumny-audio/jamo-quantum-675-czarny.bhtml

Te Magnaty to całkiem fajne dynamiczne kolumny. Z Pylona nieźle zagrały na AS Opal 23. Może też rozważyć mniejsze Opal 20. Do listy dopisałbym Melodikę BL30, Monitor Audio MR4. Są jeszcze w tym budżecie kolumny JBL-a, Polk Audio, Indiana Line. Podjedź do jakiegoś salonu i posłuchaj. Zobaczysz jakie brzmienie bardziej Ci odpowiada. Łatwiej będzie coś doradzić.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Niestety ale w tej cenie nie kupisz dobrze grajacych kolumn. Ceny za takie zaczynaja sie od ok 3 000 wlasnie. Pozostaje Ci zakup monitorow jeszcze. Juz lepiej jakbys kupil gorszy ampli, albo wzmacniacz a lepsze kolumny.


I po co ty takie głupoty gadasz !!??? U mnie Heco victa 502 z denonem 720 graja super, nawet moja żona laik muzyczny słyszy że to fajnie gra, taki zestaw proponuje koleżce. Gadanie że to nie gra to albo ktoś ma coś z mózgiem nie tak albo myśli że każdy ma pieniądze na bowersy w domu... :banned::banned::banned:
 

Drunk

New member
Bez reklam
Heco dobrze zgrywają się z Denonem, kupiłem ojcu na święta pma-720ae + dnp-730ae i obecnie rozglądam się za kolumnami do tego. Słuchałem z tym wzmacniaczem mi. victa 502 i też uważam, że to dobre połączenie.
 

Rafal7

Banned
I po co ty takie głupoty gadasz !!??? U mnie Heco victa 502 z denonem 720 graja super, nawet moja żona laik muzyczny słyszy że to fajnie gra, taki zestaw proponuje koleżce. Gadanie że to nie gra to albo ktoś ma coś z mózgiem nie tak albo myśli że każdy ma pieniądze na bowersy w domu... :banned::banned::banned:
Dobrze powiedziane.
Ciekawe po co robią kolumny poniżej 3k jak one nie graja, ażeby zostawały im resztki materiałów z kolumn powyżej 3k i robią z nich te tańsze?
Chyba że kolumny poniżej 3k mają robić za podstawki pod kwiatki.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dobrze powiedziane.
Ciekawe po co robią kolumny poniżej 3k jak one nie graja, ażeby zostawały im resztki materiałów z kolumn powyżej 3k i robią z nich te tańsze?
Chyba że kolumny poniżej 3k mają robić za podstawki pod kwiatki.
Resztki idą na kiełbasę ;) Tak na poważnie to ciężko sugerować się opiniami odnośnie kolumn, ponieważ dla jednych dany model zagra a dla innych co najwyżej zacharczy, dlatego najbezpieczniej samemu posłuchać i ocenić i nic więcej w tym temacie się nie wymyśli.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie, tu chodzi też o wymagania, jednemu pasuje Denek 720 innemu już mniej, gdzieś z Caparzo o tym pisałem.

Jakbym miał w tej chwili cieszyć się muzyką, i od nowa budować sprzęt, na który miałbym 2,5 tysiąca to kupiłbym sobie słuchawki i do nich wzmacniacz. Poważnie, z muzyki miałbym większą frajdę niż z taniego stereo. Ale to tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wiem że piszesz o nowych kolumnach - ale może zainteresują cię MA BX5... może moje sztuki będą szukać nowego właściciela... a są jeszcze na dwuletniej gwarancji...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Panowie, tu chodzi też o wymagania, jednemu pasuje Denek 720 innemu już mniej, gdzieś z Caparzo o tym pisałem.

Jakbym miał w tej chwili cieszyć się muzyką, i od nowa budować sprzęt, na który miałbym 2,5 tysiąca to kupiłbym sobie słuchawki i do nich wzmacniacz. Poważnie, z muzyki miałbym większą frajdę niż z taniego stereo. Ale to tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Wychodzi na to, że gdzieś raz posłuchałeś jakieś hu*owej muzyki na 7xx i teraz dla ciebie niżej jak 15xx nie powinno istnieć. Nikt nie jest magnatem finansowym wilkiem z wall street i czasami ludzie też za nawet te 2,5k będą się cieszyć latami bo to gra dobrze i nie jest to mała kasa. Chyba że dla ciebie jak masz fajną pracę i dobrą. Przyjedź do mnie posłuchamy razem, mojego zestawu w moim pomieszczeniu, w mojej akustyce. Tylko nie żałuj na dobre piwo przy tym. Ktoś chce stereo a ty mu słuchawki każesz kupić ?

Moim zdaniem jak jest temat :
"szukam czegoś do 15 tyś" w tym temacie nie powinni się udzielać ludzie co nie mają w domu w tych cenach czegoś grającego, ja nie mam, więc jak i sens jest w moim doradzaniu
?? a w tematach typu ten że ktoś ma 2,5k na stereo nie pwoinno się odzywać w ogóle ludzie ktrórzy mają kolumny za 5 tyś plus sprzęt bo nic dobrego nie wnoszą do tematu. A potem się robi, gość ma 2,5 a w komentarzach dołóż 10 to będzie fajnie grało. Ja mam sprzęt w tym przedziale i go polecam jak ktoś ma tyle samo kasy. A każdy poleca co innego bo w sklepie słuchali albo u kolegi jakiegoś innego kolegi.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Wychodzi na to, że gdzieś raz posłuchałeś jakieś hu*owej muzyki na 7xx i teraz dla ciebie niżej jak 15xx nie powinno istnieć. Nikt nie jest magnatem finansowym wilkiem z wall street i czasami ludzie też za nawet te 2,5k będą się cieszyć latami bo to gra dobrze i nie jest to mała kasa. Chyba że dla ciebie jak masz fajną pracę i dobrą. Przyjedź do mnie posłuchamy razem, mojego zestawu w moim pomieszczeniu, w mojej akustyce. Tylko nie żałuj na dobre piwo przy tym. Ktoś chce stereo a ty mu słuchawki każesz kupić ?

Moim zdaniem jak jest temat :
"szukam czegoś do 15 tyś" w tym temacie nie powinni się udzielać ludzie co nie mają w domu w tych cenach czegoś grającego, ja nie mam, więc jak i sens jest w moim doradzaniu
?? a w tematach typu ten że ktoś ma 2,5k na stereo nie pwoinno się odzywać w ogóle ludzie ktrórzy mają kolumny za 5 tyś plus sprzęt bo nic dobrego nie wnoszą do tematu. A potem się robi, gość ma 2,5 a w komentarzach dołóż 10 to będzie fajnie grało. Ja mam spżet w tym przedziale i go polecam jak ktoś ma tyle samo kasy. A każdy poleca co innego bo w sklepie słuchali albo u kolegi jakiegoś innego kolegi.

Caparzo nie potrzebnie piszesz te głupoty, pamiętasz jak jakiś czas temu nie licząc amplitunerów przerabiałem kilka wzmacniaczy właśnie z tej półki cenowej, brałem pod uwagę też Denka 720, lecz po posłuchaniu kilku z nich miedzy innymi posiadane wcześniej HK 970, 980 czy Azur 640 doszedłem do wniosku że Denon byłby najsłabszym z nich wyborem, BA miałem go nawet w domu bo mój kolega posiada, uwierz mi że odsłuchy nie były jak napisałeś na chu*owej muzyce a na muzyce, która znam i słucham często a wierz, że słucham jej sporo.

Zauważ że od początku tego wątku piszę żeby iść w używki przy tej kasie. Jak mam coś polecić to gdy kolega bardzo osłuchany nie jest i chce kolumny podłogowe to właśnie kupiłbym HK 970 lub Azura 640 i do tego np. Mission m35i, m34, kolumny są spore te pierwsze zwłaszcza i robią mega WOW bo grają dość efektownie, to chodliwy sprzęt i gdy stwierdzi że może to nie to, problemu ze sprzedażą nie będzie.

O słuchawkach napisałem jakbyś był uprzejmy i przeczytał jeszcze raz ŻE GDY JA miałbym sobie składać sprzęt za 2,5k i cieszyć się muzyką to właśnie zrobiłbym tak jak napisałem wcześniej, czyli słuchawki + wzmak słuchawkowy, tyle.

Patrząc na moje doświadczenie z klockami różnej maści a i z różnych półek cenowych nie mów że nie powinienem wypowiadać się w wątku bo jednak coś tam słyszę i wiem że nowy sprzęt za 2,5k zł nie zagra prawie nic, a na pewno nie tyle co by cieszyć się z udanych odsłuchów, i jeśli mówisz że niżej niż Denek 1500 sprzęty dla mnie w ogóle nie grają to masz rację, mam nadzieję że nie będę musiał w życiu wracać do słuchania sprzętów z tej półki bo patrząc przez pryzmat czasu i klocków stojących na mojej półce dawniej, nie grały one na żadnym zadowalającym mnie obecnie poziomie.

Pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Borixon, zgadzam się po części z Tobą i Sierżantem...
Caparzo co do jednego ma rację, nie każdego stać/chce wydawać nie wiadomo jak dużo kasy na audio, nie każdy ma tym punkcie takiego..... (tu sobie dopowiedz).
Kolejna sprawa, nie każdy chce szukać, a tym bardziej kupować używki.

Ta tym forum jeśli ktoś chce zasięgnąć porady dot. zakupu w określonym budżecie KD czy zestawu stereo jak w tym przypadku, usłyszy jedynie, ze się nie da, będzie to grało do ..upy etc.

Zapewne twoje doświadczenie w tej materii jest większe niż początkujących osób szukających swojego pierwszego "poważnego" zestawu.
Zobacz ile musiałeś przewalić różnych klocków, zanim znalazłeś TO co Cię cieszy, choć jak Cię znam już pewnie byś coś zmienił ;)

Moim zdaniem najlepszą radą jest zaproponowanie kilku zestawów z różnych przedziałów cenowych, niech dana osoba sama najlepiej oceni, czy dana "półka" jest dla niego ok,
Może się okazać, że już coś pokroju niskich modeli Pionka, Onkyo, Denka zapewni nieznikającego banana przy każdym słuchaniu i zamiast szukać, co jest nie tak, to będzie zadowolony z tego co jest.

Może też się okazać, że i sprzęt za wielokrotność pierwotnego budżetu nie spełni oczekiwań...who knows ;)
 

Dawid_K

New member
Generalnie skłaniam się na zestaw:
Ampli: Pioneer VSX-830 (możliwość późniejszej rozbudowy, łatwość podłączenia TV, konsoli, BD...) lub Onkyo TX-8150
Kolumny: Heco Victa Prime 502, Magnat Quantum 675, Polk Audio T50 lub Monitor Audio MR 4. Na odsłuch, tak jak pisałem wcześniej, pojadę w drugiej połowie stycznia.
No chyba że z góry coś odradzacie, to piszcie :)
Druga sprawa, audiofilem nie jestem i na zestaw max planuję przeznaczyć 3,5 tys. plus kable itp. Wiem, że na prawdziwe audio to musiałbym wydać 10 razy tyle, ale to ma po prostu ładnie grać i wyglądać - i tak najczęściej słuchał będę przez BT lub stacje internetowe, więc wydawanie większej kwoty mija się z celem ze względu na jakość odtwarzanej muzyki. To i tak o niebo lepiej zagra taki sprzęt niż pukawki 5.1 w zestawie KD...
 
Ostatnia edycja:
Do góry